dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Wykonanie izolacji podlogi przy ograniczonej grubości docieplenia

    Witajcie. Fachowcy pojechali i zostawili mnie z problemem. Otóż rura doprowadzająca powietrze do kominka miała iść pod chudziakiem - zapomnieli.... Druga sprawa to to, że Panowie... źle obliczyli wysokość i tym samym, po zalaniu płyty względem projektu zjadło mi ~ 12 cm - co odbije się niestety na izolacji, podłogi, bo zależy mi, aby w pomieszczeniu utrzymać chociaż te 2,60. Teraz jest kwestia taka - właściwie to dwie, ale skupmy się na izolacji, bo to i taka tematyka. czym i jak docieplić podłogę, aby było to - na ile to teraz możliwe - rozsądne rozwiązanie. Docieplenia mogę dać tylko max. 8-9 cm (wylewka 6cm bo planuję podłogówkę w wybranych miejscach). Plan jest taki, aby wyciąć w chudziaku "sznita" w którym ułożę kanał nawiewowy do kominka (na 99,9% o przekroju prostokąta) i zaleję to ponownie betonem (w planach jest ok 8cm). Z racji, że kanał najprawdopodobniej będzie szedł przez dużą część salonu, zdaje sobie sprawę, że jako tako strat ciepła nie uniknę ALE zależy mi, aby dzieci bawiące się na podłodze, albo osoby chodzące po salonie nie odczuwały na kanale chłodu. I teraz pytanie, które wszyscy zapewne sobie zadali - co na podłogę. Styropian z grafitem? XPS? Trafiłem na wątek o płytach PIR, ale nie mam o nich pojęcia a i na składzie nie powiedziano mi za wiele. Poza tym, są one - z tego co wyczytałem - o grubości od. 5cm, co u mnie odpada (mogę dać max 8 cm, przy czym chcę, aby było to z zakładką). Co powiecie o czymś a'la mata Alufox? Szczerze mówiąc temat spędza mnie i moim najbliższym sen z powiek a czas leci...
    Z góry wielkie, wielkie dzięki!

    ps. Jeśli popełniłem błąd i temat można 'podpiąć', uprzejmie proszę moderatora o przeniesienie do odpowiedniego wątku. Żaden z przeczytanych, nie odpowiedział bezpośrednio na moje pytanie, a jeśli czegoś nie dopatrzyłem, przepraszam.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Płyty PIR można kupić gr. 8cm maja frez.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Płyty PIR można kupić gr. 8cm maja frez.
    Dzięki
    Czyli tutaj jest jakiś pomysł. Pod podłogówkę rozumiem też się sprawdzą? Czy na to ewentualnie pod panel kłaść folię typu AluFox?
    Swoją drogą znalazłem produkt od 2 cm (więc mogę się pokusić mimo wszystko o 2 warstwy) To są jakieś
    płyty Kingspan Kooltherm K3 lub Therma Ktoś może powiedzieć coś o tym produkcie, który z nich będzie lepszy i sensowniejszy, także podczas obróbki/cięcia.
    Ktoś może zaproponuje, jakieś alternatywne, w miarę efektywne rozwiązanie?
    Coś mi się wydaje, że skubnie mnie to o wiele więcej niż planowałem
    Ostatnio edytowane przez bet.on ; 14-03-2016 o 12:17

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kazper

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    5

    Domyślnie

    Jestem własnie na etapie wyboru producenta płyt PIR, a jest ich kilku. Poza wspomnianym Kingspanem jest jeszcze Recticel, Thermano (Balex Metal), Bauder, Linitherm i IKO. Chyba nawet Termo Organika się za to zabrała, ale ze wstępnych rozeznań oni są chyba tylko dystrybutorem produktów kogoś innego.
    Na moim wyborze najbardziej zaważy cena. Produkty generalnie są bardzo podobne, różnią się wykończeniem panelu (otulina aluminiowa, papier aluminizowany, płyta OSB, płytaG-K) w zależności od przeznaczenia. Thermano ma wszystko ujednolicone - jedna płyta do wszystkiego (podłoga, ściany, dach).
    Lambda wszystkich produktów mieści się w przedziale 0,022 do 0,024. Nieznacznie lepsze parametry ma ta płyta Kooltherm, ale to chyba nie jest PIR jak reszta a pianka rezolowa, więc nie wiem czy można je porównywać. Nie chcąc być posądzany o jakiekolwiek reklamy, nie podam swojego faworyta.
    Najlepiej podzwonić po przedstawicielach regionalnych, doradcach technicznych i popytać. Wiadomo, że każdy będzie zachwalał swój produkt, nie zaszkodzi popytać.
    Ostatnio edytowane przez kazper ; 17-03-2016 o 09:36

  5. #5

    Domyślnie

    A czy bierze Pan pod uwagę wylewką anhydrytową? Jest ona znacznie twardsza niż betonowa i do tego może mieć grubość około 4-5 cm. Ponadto lepiej sprawdza się przy ogrzewaniu podłogowym.

    Pozdrawiam
    Marek Tucholski
    Online Ekspert marki Lafarge

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Ocieplic płytą z Aerożelu / Aerogel.
    Przewodnicwo 2,5 mniejsze od styropianu, rozwiązuje problem, kosztuje słono.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony