dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: wentylacja

  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    terecha

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Bp
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    4

    Domyślnie wentylacja

    Hej!

    Chciałem Was jeszcze spytać o wentylację w domu prawie pasywnym. Obecnie remontuję dom typu 'kostka polska' pod tym kątem i w rzeczonym budynku brak jest wentylacji z prawdziwego zdarzenia.
    Mam pewne idee jeśli chodzi o dobudowanie odpowiednich kominów wentylacyjnych na przeciwległych elewacjach budynku. Nie wiem czy to dobra droga?
    Jak wybrać odpowiedni rekuperator? Nie chodzi mi o sprawność, lecz jego umiejscowienie w domu oraz wydajność samego urządzenia (jakie parametry budynku mają wpływ na parametry rekuperatora)... ??? Dodatkowo będzie użyty gruntowy wymiennik ciepła.

    Z góry dziękuję za rady!

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał terecha Zobacz post
    Hej!

    Chciałem Was jeszcze spytać o wentylację w domu prawie pasywnym. Obecnie remontuję dom typu 'kostka polska' pod tym kątem i w rzeczonym budynku brak jest wentylacji z prawdziwego zdarzenia.
    Mam pewne idee jeśli chodzi o dobudowanie odpowiednich kominów wentylacyjnych na przeciwległych elewacjach budynku. Nie wiem czy to dobra droga?
    Jak wybrać odpowiedni rekuperator? Nie chodzi mi o sprawność, lecz jego umiejscowienie w domu oraz wydajność samego urządzenia (jakie parametry budynku mają wpływ na parametry rekuperatora)... ??? Dodatkowo będzie użyty gruntowy wymiennik ciepła.

    Z góry dziękuję za rady!
    Witam,

    Przy modernizacji budynku starego typu polegającej na zastosowaniu wentylacji mechanicznej należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Wentylacja mechaniczna prowadzona jest w kanałach wentylacyjnych zamontowanych pod stropem, więc wymagane jest całościowe lub częściowe zastosowanie podwieszonego sufitu. Przy projektowaniu instalacji istotny wpływ na pracę ma szczelność budynku (okna, drzwi, ale również przegrody nieprzezroczyste) oraz izolacja przegród zewnętrznych budynku. Rekuperator powinien być umiejscowiony w pomieszczeniu ogrzewanym lub dobrze izolowanym o temperaturze w ciągu całego roku od 1°C do 8°C. Temperatura otoczenia ma duży wpływ na pracę i sprawność urządzenia szczególnie podczas sezonu letniego.
    Jeżeli szuka Pan sprawdzonego rekuperatora, chciałbym polecić urządzenie marki Junkers AerastarComfort. Produkt ten cechuje wysoka efektywność odzysku ciepła wynosząca nawet do 90% oraz bardzo cicha praca. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: http://www.junkers.pl/produkty/rekup...arcomfort.html.
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony