dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 17
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 325
  1. #261
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ewamewa
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał gaja2 Zobacz post
    Belki pięknościowe!!!
    A glinę i ja mam... tzn. tak w wiekszości mam głębiej, więc nie przeszkadza a nawet dobrze, bo zatrzyma wodę, ale przed domem panowie inteligentnie wyrzucili ją z wykopów i tak została, więc tam trochę chcemy wybrać przed nawiezieniem lepszej ziemi.
    też tak myślę, że są pięknościowe ... po takim trudzie włożonym w ich wygląd inaczej być nie może ... taki był plan i myślę, że się udało . Z gliną to jak ze wszystkim innym... ma swoje wady i zalety ale z ogrodem to faktycznie będzie sporo roboty i nakładów finansowych żeby to na końcu miało jakiś wygląd ale to już plany przyszłościowe... ogród, niestety musi zaczekać.
    Dziennik i komentarze Aromatyczny

  2. #262
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ewamewa
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    197

    Domyślnie

    zapasik pod ocieplenie poddasza zrobiony ....



    teraz musimy doprowadzić poddasze do takiego stanu żeby zabrać się za wykonanie już samego ocieplenia. No i jeszcze trzeba zamówić deski , które położymy na odnowionej więźbie... chcemy uzyskać efekt wiejskiego sufitu. Masa roboty nas czeka ... ocieplenie, ścianki działowe, deski na suficie. Plan jest taki, żeby uporać się z tym do końca roku. Myślę, że damy radę
    Dziennik i komentarze Aromatyczny

  3. #263
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    syja

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Zwierzyn
    Kod pocztowy
    66-542
    Posty
    49

    Domyślnie

    Zajefajnie wyszło,naprawdę jestem pełna podziwu dla Was!i mocno kibicuję!!
    A u nas dobre wieści udało się sprzedać koparkę i możemy ruszyć z ogrzewaniem

    Ale mi zrobiłaś apetyt na takie poddasze,będę podgladać..

  4. #264

    Domyślnie

    Witam wszystkich. My rowniez sklaniamy sie ku budowie aromatycznego, dlatego juz od dawna sledzimy postep Waszych prac i efekty coraz bardziej przekonuja nas w tej decyzji. Z niecierpliwoscia czekamy na kolejne zdjecia, zeby miec lepsze wyobrazenie, zwlaszcza lazienki na dole i podzielonego sciankami poddasza. Sami nie bardzo mamy pomysl, jak poddasze podzielic. Kolorystycznie blizej nam do domu SYJI, rowniez czekamy na jakies nowe zdjecia

  5. #265
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    syja

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Zwierzyn
    Kod pocztowy
    66-542
    Posty
    49

    Domyślnie

    Witaj Marta!

  6. #266
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ewamewa
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał syja Zobacz post
    Zajefajnie wyszło,naprawdę jestem pełna podziwu dla Was!i mocno kibicuję!!
    A u nas dobre wieści udało się sprzedać koparkę i możemy ruszyć z ogrzewaniem

    Ale mi zrobiłaś apetyt na takie poddasze,będę podgladać..
    Dzięki to miłe, że komuś jeszcze podoba się taka drewniana oprawa poddasza. Teraz to wszyscy stawiają na nowoczesność - też ładnie ale na coś trzeba się było zdecydować . Jak nie zrobiliście jeszcze zabudowy poddasza to ostatni moment na taką zmianę ... potem to już za późno bo dużo syfu jest przy takim czyszczeniu drewna.

    Jakie przewidujecie ogrzewanie ? gaz czy coś innego ?
    Dziennik i komentarze Aromatyczny

  7. #267
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ewamewa
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał martaep Zobacz post
    Witam wszystkich. My rowniez sklaniamy sie ku budowie aromatycznego, dlatego juz od dawna sledzimy postep Waszych prac i efekty coraz bardziej przekonuja nas w tej decyzji. Z niecierpliwoscia czekamy na kolejne zdjecia, zeby miec lepsze wyobrazenie, zwlaszcza lazienki na dole i podzielonego sciankami poddasza. Sami nie bardzo mamy pomysl, jak poddasze podzielic. Kolorystycznie blizej nam do domu SYJI, rowniez czekamy na jakies nowe zdjecia
    Cześć Marta...witam Cię serdecznie. Aromatyczny jest naprawdę fajnym domkiem...prostym w swej formie ale i dużym. Jeśli chodzi o zmiany w projekcie to można je zrobić na różny sposób bo też i każdy ma inne oczekiwania funkcjonalne. My zrezygnowaliśmy ze spiżarni bo wolałam większą kuchnię. Tym samym mamy też większy wiatrołap. Pomieszczenie na schody jest stosunkowo małe (raczej na schody zabiegowe) więc musieliśmy je powiekszyć na schody dwu biegowe. Jedynie do czego można się przyczepić to łazienka. Szczerze mówiąc jest dosyć mała. Patrząc na oryginalny projekt to można powiedzieć, że projektanta trochę poniosła wyobraźnia. Nie wiem, jak on wyobraża sobie, że można w niej zmieścić wannę, kabinę prysznicową, bidet, wc i dwie umywalki . Z czegoś trzeba zrezygnować. Ponieważ my nie robimy już drugiej na poddaszu , a ciężko nam było zrezygnować z prysznica to montujemy wannę a zamiast kabiny prysznicowej robimy tylko miejsce na prysznic z zasłonką. Może to dziwnie brzmi ta zasłonka ale powinna się fajnie wpisać w styl naszej łazienki.
    Wcale się nie dziwię, że macie problem z podziałem poddasza. My na początku wogóle nie zakładaliśmy adaptacji poddasza. Mieliśmy to zostawić na przyszłość. No ale....tylko krowa zdania nie zmienia więc wymyśliliśmy duże pomieszczenie gospodarcze-garderoba (czyli na wszystko) oraz większa sypialnia dla nas (w przyszłości) jeśli musielibyśmy się przenieść na górę. Druga połowa poddasza ma być przestrzenią otwartą , przeznaczoną na bilard. Jest to wielkie marzenie mojego męża ...a ja się do tego marzenia podczepiam bo też bardzo lubię sobie popstrykać w kuleczki .
    Adaptacja poddasza nie jest wcale prosta...zależy ile osób ma mieszkać w domu...ile pokoleń itd itp. Prawda jest taka, że nieważne jak byśmy to zrobili to i tak się okaże po czasie, że można było inaczej ... no kwadratura koła jednym słowem
    Ostatnio edytowane przez ewamewa ; 03-10-2016 o 20:34
    Dziennik i komentarze Aromatyczny

  8. #268
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    syja

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Zwierzyn
    Kod pocztowy
    66-542
    Posty
    49

    Domyślnie

    Potwierdzam to co napisała Ewa odnośnie samego projektu.Łazienka na dole bardzo mała,o czym uprzedzałam wszystkich budujących.Na szczęście pomyśleliśmy o większej u góry z wanną i to najlepiej ogromnąa na dole będzie prysznic bez brodzika od ściany do ściany za przeszkleniem.Jest jeszcze możliwość umieszczenia wc w miejscu spiżarni,wtedy łazienka przy sypialni byłaby ciut większa ale czy ustawna?No ale nam zależało na dużej kuchni i przestrzeni.Poddasze w stylu Ewy fajnie pasowałoby do starych mebli po przodkach,ale raczej nie mam co liczyć na taki wystrój eM się nie zgadza!
    Ogrzewanie będzie mieszane podłogówka i kaloryfery,piec na pellet i drewno,czyli czysto i ekologicznie!gazu nie mamy.
    Skąd jesteś Marta?

  9. #269

    Domyślnie

    Pod Wroclawiem zamierzamy sie budowac, Jeslli chodzi o gore, to przestrzen jest malo ustawna przez szesc slupow, ktore tam stoja. Ciezko rozplanowac te metry, na trzy sypialnie i lazienke, zeby nie bylo slupa na srodku kazdego pomieszczenia. Plusem jest parter, bardzo przestronny i fajnie rozplanowany. Nie kupilismy jeszcze projektu, rozgladamy sie za czyms podobnym, ale moze z gotowym projektem poddasza. Ale zagladmy i tutaj, ciekawi efektow koncowych.

  10. #270
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    syja

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Zwierzyn
    Kod pocztowy
    66-542
    Posty
    49

    Domyślnie

    Ewo co działacie?dawno Cie tu nie było...

  11. #271
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ewamewa
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał syja Zobacz post
    Ewo co działacie?dawno Cie tu nie było...
    Syja no faktycznie długo poza forum ale i w domku niewiele się podziało... w październiku nie było czasu na jakieś roboty...mąż nie miał urlopu a w weekendy zawsze coś innego wyskoczyło. Jedynie przywieźli nam deski na sufit na poddaszu i tyle. Teraz mąż ma urlop więc trochę podziałamy. Zabierzemy się oczywiście za poddasze bo czas ostatni zabrać się za ocieplenie poddasza. We wtorek ma przyjechać ekipa i stawiać kominek . W środe albo czwartek gość, który ma uszczelnić kominy bo niestety ale troszkę ciekną przy ulewnym i porywistym deszczu. Zdecydowaliśmy się na inną ekipę (stricte od dachów) bo nasz wykonawca może i jest dobrym murarzem ale specjalistą od dachów to nigdy nie będzie ... może w następnym wcieleniu tak ale teraz to napewno nie .
    W przyszlym tygodniu jak nie będzie nieprzewidzianych przeszkód to pochwalimy się naszym kominkiem a jak narazie to zakupiliśmy przenośny piec gazowy do ogrzewania bo jakoś nie chciałabym w trakcie robót w domu być mimowolnym uczestnikiem zabiegów krioterapii może to i dobre ale wolę zabiegi SPA w innej formie
    Dziennik i komentarze Aromatyczny

  12. #272
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    syja

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Zwierzyn
    Kod pocztowy
    66-542
    Posty
    49

    Domyślnie

    O kominek już będzie i poddasze prawie zagospodarowane! my kończymy kłaść styropian na podłogach i mamy umówiony termin na lanie posadzek w połowie miesiąca.Grzejniki już wiszą i podłogówka położona ale na piec trzeba czekać jeszcze z 1,5 m-ca.Zdecydowaliśmy się na Kostrzewę na pellet.Przy wyborze pieca okazało się ,że mimo że kotłownia nie należy do małych to trudno dobrać piec bo komunikacja korytarz-kotłownia-garaż bardzo to utrudnia.I tak naprawdę jeśli chodzi o paliwa stałe już na etapie wyboru projektu powinno się wiedzieć czym będzie opalany dom.Mam nadzieję że dobrze wybrałam i zgłębiłam tajniki danych technicznych,bo uwierzcie że firmy nie mówią i nie piszą o wielu rzeczach,liczy się tylko sprzedaż! uczulam wszystkich budujących,że np eko-groszek to tylko nazwa eko,a tak naprawde to straszny śmieciuch który brudzi i zatruwa środowisko.Sąsiedzi którzy go mają jeszcze nie zamieszkali,a już muszą odnawiać ściany.Pozdrawiam wszystkich

  13. #273
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ewamewa
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    197

    Domyślnie

    Po miesiącu totalnego lenistwa wreszcie załączyliśmy tryb "dom" i ruszyło... mamy zamontowany kominek...



    zdjęcie nie oddaje uroku piaskowca w rzeczywistości...zależało mi na kamieniu bardziej złupanym i "dzikim" i tak też wyszło...mimo to kominek nie jest jeszcze wykończony... brak wybarwienia na belce , no i czopuch jeszcze w stanie surowym...pomysłu na niego narazie brak ale i tak kominek stał się miłością wielką mojego mężatego jakby mógł to siedziałby przy nim i palił całą dobę
    W przerwach na palenie w kominku i dosuszaniu domu (gazu nadal brak ) zabraliśmy się ostro za górę. My i mój tata walczymy dzielnie z próbą ocieplenia poddasza...jak narazie praca idzie wyśmienicie Efekty na fotkach wkrótce. Narazie jesteśmy wykończeni. Nawet nie zdawałam sobie sprawy ile tak naprawdę jest do zrobienia na poddaszu. Ale przynajmniej pozostaje dzika satysfakcja , że zrobiło się samemu. Nie wspominając o zaoszczędzonej kasie
    Dziennik i komentarze Aromatyczny

  14. #274
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ewamewa
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał syja Zobacz post
    O kominek już będzie i poddasze prawie zagospodarowane! my kończymy kłaść styropian na podłogach i mamy umówiony termin na lanie posadzek w połowie miesiąca.Grzejniki już wiszą i podłogówka położona ale na piec trzeba czekać jeszcze z 1,5 m-ca.Zdecydowaliśmy się na Kostrzewę na pellet.Przy wyborze pieca okazało się ,że mimo że kotłownia nie należy do małych to trudno dobrać piec bo komunikacja korytarz-kotłownia-garaż bardzo to utrudnia.I tak naprawdę jeśli chodzi o paliwa stałe już na etapie wyboru projektu powinno się wiedzieć czym będzie opalany dom.Mam nadzieję że dobrze wybrałam i zgłębiłam tajniki danych technicznych,bo uwierzcie że firmy nie mówią i nie piszą o wielu rzeczach,liczy się tylko sprzedaż! uczulam wszystkich budujących,że np eko-groszek to tylko nazwa eko,a tak naprawde to straszny śmieciuch który brudzi i zatruwa środowisko.Sąsiedzi którzy go mają jeszcze nie zamieszkali,a już muszą odnawiać ściany.Pozdrawiam wszystkich
    Myślę, że dobry wybór z Kostrzewą...zanim jakoś tam "dogadaliśmy" się z gazownią to też obstawialiśmy tylko pellet. Żaden "eko-syf" nie wchodził w grę. Dosyć się naczytałam o ogrzewaniu syfem i ciągłym odnawianiu ścian oraz wiecznym sprzątaniu kotłowni i wiatrołapu po takim ogrzewaniu. Na pierwszym miejscu stawialiśmy na komfort a potem koszty ogrzewania. Niektórzy myślą odwrotnie ale nie będę dyskutować dalej na ten temat. To sprawa indywidualna...
    Dziennik i komentarze Aromatyczny

  15. #275
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    syja

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Zwierzyn
    Kod pocztowy
    66-542
    Posty
    49

    Domyślnie

    Zazdroszczę ciepełka płynącego z kominka,fajna sprawa... i już czuć domową atmosferę.My narazie posiłkujemy się nagrzewnicą.Wspomnę tylko że odwiedziłam w tygodniu innych budujących Aromatyczny.Także wprowadzili wiele ciekawych zmian i mają piwniczkę pod garażem.Mam nadzieję że się nie pogniewają że o tym wspominam i pisze.Dzięki temu projektowi poznałam wiele ciekawych i sympatycznych osób
    Ewo gdzie kupiliście wklad kominkowy?i jakiej jest mocy,ile KW?
    Ostatnio edytowane przez syja ; 13-11-2016 o 19:40

  16. #276
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ewamewa
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    197

    Domyślnie

    Wpadliśmy w wir robót.... w poprzednim tygodniu ekipa od dachu zrobiła na nowo obróbkę blacharską 2 kominów bo przeciekały...mam nadzieję, że będzie to już ostatnia poprawa na dachu. Zrobiony kominek - to już wspominałam. Walczymy z ociepleniem poddasza - mamy około 70% roboty za sobą. Dzisiaj spuszczaliśmy wodę z budynku na zimę bo zanim gaz się pojawi to upłynie sporo czasu.
    Jak już o gazie mowa to dzisiaj pojawiła się ekipa (zlecona przez gazownię) do kopania rowu pod rozbudowę nitki gazowej (123m). Zważywszy na "zaawansowaną technologię" sprzętu ( łopaty) wspomnianej ekipy kopanie utwardzonej drogi może trwać długo . Ciekawa jestem na jak długo starczy im pary . Narazie dogrzewamy dom kominkiem oraz przenośnym piecem gazowym na butle. Dobre to niż nic.

    Syja wkład do kominka to Antek/PF 10KW z Kratek ale nie kupowaliśmy sami tylko firma, która robiła nam kominek.
    Dziennik i komentarze Aromatyczny

  17. #277
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ewamewa
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    197

    Domyślnie

    pierwsze efekty ocieplania poddasza...bardzo niewdzięczna robota...teraz już się nie dziwię, że firmy ocieplające biorą taką kasę za robociznę...wzięłabym jeszcze więcej

    Dziennik i komentarze Aromatyczny

  18. #278
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wesa

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Żagań
    Kod pocztowy
    68-100
    Posty
    22
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewamewa Zobacz post
    pierwsze efekty ocieplania poddasza...bardzo niewdzięczna robota...teraz już się nie dziwię, że firmy ocieplające biorą taką kasę za robociznę...wzięłabym jeszcze więcej

    Witam wszystkich.
    Dawno mnie tu nie było a u wszystkich tyle się dzieje! U nas też coś trochę się podziało, tzn. strop, zamknięta piwnica, przywiezione drzewo na dach, zamówiona dachówka. Tak więc trochę do przodu! W piątek odwiedziła nas Sylwia, fajnie było spotkać się na żywo, pogadać, wymienić pomysłami. Co prawda wszyscy jesteście dużo dalej z robotami ale i tak warto dzielić się swoimi spostrzeżeniami. Sylwia nie mam się o co gniewać, to miło, że wspomniałaś o nas. My jesteśmy bardzo zadowoleni z tego spotkania, wspólnych tematów nam nie brakowało. Bardzo mile wspominamy te odwiedziny. U was pewnie już wylane posadzki, prawda? U nas jeśli pogoda pozwoli to w tym tygodniu będzie się zaczynał dach i chyba pora rozejrzeć się za oknami, bo przecież trochę się czeka więc można już zamówić. Jeszcze tylko doprecyzować nasze wymagania, wpłacić zaliczkę i czekać. Może do końca roku zamkniemy tego Aromata! Ewa u ciebie to już dom z prawdziwego zdarzenia. Kominek daje ciepło i miłą atmosferę. U nas w piwnicy też jest "kominek" tzn. piecyk cyganek, do kominka mu daleko ale ciepło daje! Ocieplanie wełną to praca, której nie zazdroszczę! Okropieństwo, ale musi być zrobione. Pozdrawiam wszystkich, życzę powodzenia. Jak będzie dach to wrzucę kilka fotek.

  19. #279
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    syja

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Zwierzyn
    Kod pocztowy
    66-542
    Posty
    49

    Domyślnie

    Wesa miło mi było Was odwiedzić.Jesteście bardzo sympatyczni! i mam nadzieję,że to nie ostatnie nasze spotkanie Fajnie było zobaczyć Aromatyczny w innej wersji.Jeśli pogoda się utrzyma spokojnie dacie radę,pamietam,że poprzedniej zimy kończyliśmy kładzenie dachówki..
    Podłoga schnie już 2 dni,robi się jak w domu

  20. #280
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ewamewa
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    197

    Domyślnie

    Gazu ciąg dalszy równo rok od otrzymania warunków przyłączenia gazu i różnych perypetii z gazownią mamy wreszcie......skrzynkę czyli całe przyłącze gazowe do domu gotowe


    Na 123 metry rozbudowy nitki gazowej ekipa przekopała się mniej więcej do połowy wspomnianego dystansu . Odetchniemy z ulgą jak dokopią się tam gdzie trza i zrobią co trza Szampana będziemy pić jak już gaz będzie
    Dziennik i komentarze Aromatyczny

Strona 14 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony