dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 17 z 17
Pokaż wyniki od 321 do 325 z 325
  1. #321

    Domyślnie

    Miło powitać nowych gości na moim dzienniku... anka.k. tak jak pisała już wcześniej Syja , garaż jest rzeczywiście mały czyli na standardową osobówkę . Szerokość bramy (wewn. pomiar) jest na 2,4 m . W przypadku większego samochodu warto by pomyśleć o większym garażu żeby potem się nie męczyć.
    Anika112 my łazienkę robiliśmy zgodnie z projektem aczkolwiek mieliśmy świadomość, że będzie ciężko rozmieścić w niej to co chcieliśmy. Łazienka jest mała. Projektanta chyba poniosło z wyposażeniem tej łazienki zgodnie z projektem. Jest nieustawna. Da się wrzucić tylko wannę, umywalkę i kibelek. O pozostałych rzeczach należałoby zapomnieć. My jednak jesteśmy uparci i będzie ( właściwie to już jest ) prysznic. Ale nie kabina bo nie ma dla niej miejsca. Mamy zamiar zamontować szklane składane drzwi (taka składana kabina) bo akurat na nie miejsce się znajdzie. No cóż...nie jest łatwo z tą łazienką. Ale wyjście zawsze jest . Można tak jak zrobiła Syja....powiekszyć łazienkę kosztem pokoju....albo zrobić drugą łazienkę na poddaszu.

    Dzięki za odpowiedź. Projekt podoba nam się tak, że chyba z niego jednak nie zrezygnujemy, poszerzymy jednak dom o 1 metr od str. garażu. Jeśli chodzi o łazienkę to jeśli się nie chce wanny to prysznic jakiś się zmieści, nie? My będziemy budować bez poddasza użytkowego, tak więc tylko ta jedna łazienka nam zostanie.
    Prosimy o jakieś zdjęcia, jak się da

  2. #322
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana0606
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Hlubcice
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    601

    Domyślnie

    Ale mnie tu dawno nie było, ale przez to budowanie i problemy z netem to jakaś masakra, ale widzę, że mieszkasz prawie już. Ja trochę wolniej, ponieważ prawie wszystko to mój eM sam robił. Elektrykę tylko, tynki maszynowe i wylewki maszynowe oraz ocieplanie maszynowo pianą to prace, które robili wykonawcy. Współczuję tych złodziei. My to cały czas od momentu stawiania ścian domu to na placu budowy, tzn mój eM taki dzielny w zimę najpierw w takim domeczku letniskowym, a jak już tynki robili to takie mrozy nastały, że w domu z niepełnym ogrzewaniem, ponieważ nie wszystkie grzejniki były powieszone to przy +5 do +10 stopniach w środku domu, a na zewnątrz -25. Ze ścian sie lało po zrobionych tynkach, masakra jakaś, a na fundamencie od środka szron. Potem to już po tych mrozach trochę z górki było, szczególnie jak już styro na podłodze było położone to już cieplej się zrobiło. Ale wiosna nie była zbyt łaskawa i strasznie długo te tynki schły. Ale teraz to już od końca maja też jestem w domku i śpię sobie na samym materacu, a eM nie może sie przekonać do mieszkania w domu, bo farby trochę czuć, może dlatego, że na sufit daliśmy zwykłą lateksową śnieżkę bez eco. Ściany to malowaliśmy już Magnatem w większości tym niebieskim. Tak, że cały czas jesteśmy na miejscu i pilnujemy naszego domku. Jednego dnia to auto rano zajechało z Czech i dwóch młodzików. Podjechali drogą, wycofali i odjechali. Wieczorem znowu, ale innym autem Ci sami i znów to samo. Liczyli na to, że my tylko budujemy, a mieszkamy gdzieś indziej. Takim to faktycznie łapy poucinać. I jak tam dalsze postepy w wykańczniu? Czekamy na fotorelację.
    Ostatnio edytowane przez dana0606 ; 15-08-2017 o 22:52

  3. #323
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    damian13

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Wielkopolska
    Kod pocztowy
    62-000
    Posty
    1

    Domyślnie

    Dzień dobry wszystkim

    Na początku chciałbym bardzo podziękować za ten dziennik, dostarczył on wielu cennych informacji potrzebnych do budowy tego domu. Wraz żoną jesteśmy juz po zakupie działki i wszelkich pozwoleniach więc mamy w planie zacząć budowe w pierwszym kwartale 2018 roku. Wszystkie Państwa zdjecia domów wygladają cudnie i my również o takim domku marzymy. Jak zazwyczaj bywa na poczatku planowania takiej inwestycji jestesmy na etapie robienia wstepnego kosztorysu. Chciałbym bardzo od Państwa dostać jakieś informacje na temat cen za SSO albo SSZ, szczególnie cena dachu mnie interesuje. Pewnie też cos Państwo moga napisac o kosztach wykonczenia, bardzo przydały by mi się te informacje. Wiem że zasadniczą sprawą jeśli chodzi o koszty to jakim systemem budujemy gospodarczym czy moze przez firmy. Zostawiam do siebie adres email [email protected] prosił bym o jakiekolwiek informacje na temat kosztow tego domu wszystkie napewno się przydadzą. Dom mamy w planach postawić w wielkopolsce.

    Serdecznie pozdrawiam! iz góry dziękuje za odpowiedź!

  4. #324
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    beru3

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Chybie
    Kod pocztowy
    43-520
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Jestem w trakcie budowy Aromatycznego, aktualnie zalałem strop. Na wstępie chciałem wszystkich przestrzec i uświadomić że dom nie jest specjalnie skomplikowany do wykonania poza jedną rzeczą - strop. Strop jest kosztowny i pracochłonny. Zbrojenie to ok 3 tony stali i 33m3 betonu klasy B30. Wszystko dlatego że strop jest gruby na 21cm oraz samo zbrojenie krzyżowe, nie ma ścian nośnych wewnątrz budynku. Nie chcę się rozpisywać na tematy techniczne ale osobą wybierającym ten projekt proponuję zmiany od podstaw (fundamenty) na etapie adaptacji projektu.
    Dom budowany systemem gospodarczym, odbicie lustrzane. Fundamenty wykonywałem tradycyjnie czyli monolityczne Zamieszczę kilka zdjęć z prac wykonanych w następnych postach. Pzdr

  5. #325
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Dedis

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-109
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał beru3 Zobacz post
    Witam wszystkich. Jestem w trakcie budowy Aromatycznego, aktualnie zalałem strop. Na wstępie chciałem wszystkich przestrzec i uświadomić że dom nie jest specjalnie skomplikowany do wykonania poza jedną rzeczą - strop. Strop jest kosztowny i pracochłonny. Zbrojenie to ok 3 tony stali i 33m3 betonu klasy B30. Wszystko dlatego że strop jest gruby na 21cm oraz samo zbrojenie krzyżowe, nie ma ścian nośnych wewnątrz budynku. Nie chcę się rozpisywać na tematy techniczne ale osobą wybierającym ten projekt proponuję zmiany od podstaw (fundamenty) na etapie adaptacji projektu.
    Dom budowany systemem gospodarczym, odbicie lustrzane. Fundamenty wykonywałem tradycyjnie czyli monolityczne Zamieszczę kilka zdjęć z prac wykonanych w następnych postach. Pzdr
    Witam wszystkich.

    Strop w tym projekcie jest mocno przewymiarowany. Można go spokojnie przeprojektować na 16cm grubości i to mimo przesunięcia słupa w salonie w nieco sprytniejsze miejsce (tak że tworzy większą rozpiętość)

    fundament polecam zamienić na płytowy. W obecnej sytuacji rynkowej koszt zbliżony ,a korzyści sporo.

Strona 17 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony