dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 17
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 325
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ewamewa
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    197

    Domyślnie

    No dzisiaj chłopaki to za dużo nie zrobiły byli jeszcze na innej budowie więc pozwozili pustaki szalunkowe, trochę innych materiałów i położyli może 20 pustaków. Z resztą muszą się uwinąć do piątku bo mają już umówioną betoniarnię. Mam nadzieję, że słońce w końcu wyjdzie bo dzisiejsza pogoda to jakaś marcowa masakra.
    Gaja beton płaciliśmy 185 zł za kubik więc 5200 zł poszło w ziemię...jak narazie
    Brasica Ty masz już założony swój dziennik ?
    Dziennik i komentarze Aromatyczny

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ewamewa
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    197

    Domyślnie

    Bigos świąteczny zrobiony więc przyszła pora na krótką foto relację z placu budowy.

    Już rośnie ... widać coraz więcej...cieszy oko



    piękna pogoda to i robota pali się chłopakom w rękach




    Jutro zalanie bloczków betonem. A teraz pora na odpoczynek bo dosyć pracowity dzień miałam
    Ostatnio edytowane przez ewamewa ; 10-05-2016 o 00:56
    Dziennik i komentarze Aromatyczny

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ewamewa
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    197

    Domyślnie

    Szybki...przedświąteczny rekonesans budowy...kolejny kroczek do przodu
    zalanie bloczków i opaska




    i zasłużony odpoczynek do wtorku...koniec z budową...czas na świąteczne przygotowania

    Ostatnio edytowane przez ewamewa ; 10-05-2016 o 01:00
    Dziennik i komentarze Aromatyczny

  4. #24

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ewamewa
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    197

    Domyślnie

    Jak dobrze pójdzie to w przyszłym tygodniu fundamenty będą skończone. Potem 2-3 tygodnie przerwy i powrót Boba na plac budowy .....i burzy ciąg dalszy
    Dziennik i komentarze Aromatyczny

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ewamewa
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    197

    Domyślnie

    Święta...święta i po świętach...czas wrócić na plac budowy.

    izolacja...zasypka...rury


    no i w końcu chudziak...


    ....i doczekaliśmy się zakończenia I etapu budowy - fundamenty gotowe...dziennik budowy uzupełniony przez kierbuda i przerwa w budowie na około 2 tygodnie. Po tym czasie Bob wraca do nas i zabiera się za dalsze prace. Po podsumowaniu kosztów fundamentów wyszło nam 34 tyś zł ( koparka, materiały, robocizna). Z jednej strony sporo bo po powiększeniu bryły domu jest duża powierzchnia zabudowy ok. 170m2, z drugiej strony wyszło mniej niż w wycenie wskaźnikowej na Muratordomie. Zobaczymy na dalszym etapie , jak to będzie wyglądać kosztowo.
    Ostatnio edytowane przez ewamewa ; 10-05-2016 o 01:05
    Dziennik i komentarze Aromatyczny

  7. #27

    Domyślnie

    No to nadal idziemy równo - u mnie też wczoraj chudziak wylany. Z tym, że nasz Bob chce zaczynać murowanie ścian już za parę dni. U nas koszty stanu "0" wyniosły 18 280, no ale nasz dom jest dużo mniejszy.

  8. #28

    Domyślnie

    Witam poświątecznie, widzę, że wieści z placu budowy (żeby nie powiedzieć placu boju) nastrajają optymistycznie. Chętnie czytam o kosztach, ponieważ mój dom też ma mieć 166m kw. powierzchni zabudowy. Pewnie te koszty trochę będą się różnić, bo i firmy inaczej się cenią, i teren mam niestety ciężki (ziemia gliniasta o wysokim poziomie wód gruntowych), ale coś już wiem. Dziennika budowy jeszcze nie mam, pewnie założę jak budowa będzie bliżej (jeszcze nie złożyłam wniosku o pozwolenie na budowę).
    Ostatnio edytowane przez brasica ; 31-03-2016 o 17:32

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ewamewa
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    197

    Domyślnie

    Gaja zanim my zaczniemy mury (po 20 kwietnia) to pewnie Twój domek już będzie miał strop
    brasica no to faktycznie mamy podobne domy powierzchniowo. Co do cen to rzeczywiście trudno porównać. Zależy jaka robocizna, jakie materiały. Nam się chyba udało bo dostaliśmy przyzwoitą cenę od wykonawcy. 40 tys za wybudowanie całego domu z dachem. Wprawdzie dom ma prostą bryłę i nie jest skomplikowany w budowie ale też nie jest mały. A materiały są brane tylko z 2 składów i nie narzekamy na ceny. Ale jak w jednym miejscu zaoszczędzisz to w drugim wydasz Już to widzimy u siebie. Nie musieliśmy robić drenażu przy fundamencie bo działkę mamy na dużym wzniesieniu (glina i brak wysokiego poziomu wód gruntowych) no to wsadzimy kasę w droższą oczyszczalnię biologiczną bo....glina i mało miejsca na drenażową. Wprawdzie można zrobić szambo ... taniej ale potem drożej...
    Już nie mogę się doczekać dalszej budowy ...a tu jeszcze tyle dni przerwy
    Dziennik i komentarze Aromatyczny

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mirka80

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    12

    Domyślnie

    Szukałam, szukałam i znalazłam . Też buduję (będę budować) Aromatyczny... na razie czekam na uprawomocnienie PnB i szukam wykonawcy. I cieszę się, że ktoś przeciera szlaki. Będę tu na pewno zaglądać . Przeraża mnie trochę taka inwestycja. Czytam forum już od jakiegoś września ubiegłego roku i dalej z wiedzą nt. budowy raczej kiepsko... Ale, kto jak nie my . Pozdrawiam serdecznie

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewamewa Zobacz post
    Gaja zanim my zaczniemy mury (po 20 kwietnia) to pewnie Twój domek już będzie miał strop
    Prorok, czy co?
    Właśnie od dzisiaj mamy strop!

  12. #32
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    makufka

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    4

    Domyślnie

    To i ja się przywitam - Aromatyczny w lubuskim. Działania na budowie rozpoczęliśmy po Wielkanocy - więc puki co mamy wykop. Ale to już coś! Już nie jeździmy na działkę tylko na budowę! Ewo, na pewno będę zaglądać na Twój dziennik budowy bo jesteś kilka kroków przede mną. Zmiany w oryginalnym projekcie - z tego co dotychczas czytałam - mamy takie same. Dziewczyny, trzymam kciuki za Wasze budowy!

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ewamewa
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirka80 Zobacz post
    Szukałam, szukałam i znalazłam . Też buduję (będę budować) Aromatyczny... na razie czekam na uprawomocnienie PnB i szukam wykonawcy. I cieszę się, że ktoś przeciera szlaki. Będę tu na pewno zaglądać . Przeraża mnie trochę taka inwestycja. Czytam forum już od jakiegoś września ubiegłego roku i dalej z wiedzą nt. budowy raczej kiepsko... Ale, kto jak nie my . Pozdrawiam serdecznie
    Witam serdecznie "aromatyczną" No ktoś musiał przetrzeć te szlaki ...ja też szukałam i nie znalazłam. Wprawdzie pod projektem jest trochę wpisów z których skorzystałam ale dziennik budowy bardziej przemawia do wyobraźni więc oto jestem Skoro szukasz wykonawcy to rozumiem, że czas rozpoczęcia budowy jeszcze jest nieznany... mam nadzieje, że trafisz na dobrego i rzetelnego wykonawcę. Inwestycja przeraża Cię pod względem finansowym czy logistycznym ? bo nas pod jednym i drugim ale...kto marzycielowi zabroni . Studiowanie forum to ja już uskuteczniam od pół roku i dalej jestem w lesie ... coś mi tam do głowy wlazło ale jak znam życie to będziemy się z mężem uczyć na własnych błędach No ale w końcu pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela a trzeci dla siebie. Wszystko przed nami
    Dziennik i komentarze Aromatyczny

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ewamewa
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał gaja2 Zobacz post
    Prorok, czy co?
    Właśnie od dzisiaj mamy strop!
    Gaja ... nie prorok...jam czarownica, która wszystko wie i widzi
    Dziennik i komentarze Aromatyczny

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ewamewa
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał makufka Zobacz post
    To i ja się przywitam - Aromatyczny w lubuskim. Działania na budowie rozpoczęliśmy po Wielkanocy - więc puki co mamy wykop. Ale to już coś! Już nie jeździmy na działkę tylko na budowę! Ewo, na pewno będę zaglądać na Twój dziennik budowy bo jesteś kilka kroków przede mną. Zmiany w oryginalnym projekcie - z tego co dotychczas czytałam - mamy takie same. Dziewczyny, trzymam kciuki za Wasze budowy!
    Budowa rozpoczęta ? no ja nie mogę ...a gdzie dziennik budowy ? gdzie foty ? kurde mol to poważne niedopatrzenie
    A tak wogóle to też serdecznie witam co do zmian to dużego pola do popisu tu nie było...projekt jest fajnie zrobiony...rozkład pomieszczeń jest na maxa ekonomicznie zaprojektowany tylko wolałam większą kuchnię więc mąż dał się namówić na zlikwidowanie podcienia przy wejściu do budynku. Co zrobimy z frontem budynku to już na dużo dalszym etapie ... wprawdzie nasz projektant odradzał mi wyrównanie bryły budynku i stwierdził, że dom będzie wyglądał jak stodoła ale niech tam...wole stodołę z większą kuchnią
    Dziennik i komentarze Aromatyczny

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mirka80

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewamewa Zobacz post
    więc oto jestem Skoro szukasz wykonawcy to rozumiem, że czas rozpoczęcia budowy jeszcze jest nieznany... mam nadzieje, że trafisz na dobrego i rzetelnego wykonawcę. Inwestycja przeraża Cię pod względem finansowym czy logistycznym ? bo nas pod jednym i drugim ale...kto marzycielowi zabroni . Studiowanie forum to ja już uskuteczniam od pół roku i dalej jestem w lesie ... coś mi tam do głowy wlazło ale jak znam życie to będziemy się z mężem uczyć na własnych błędach No ale w końcu pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela a trzeci dla siebie. Wszystko przed nami
    Bardzo mnie cieszy, że jesteście . Co do ruszenia z budową to chciałabym jak najszybciej, ale wszystko oczywiście zależy od tego czy i kiedy znajdę ekipę. Przeraża i tak, i tak, ale bardziej chyba logistycznie .... wydaje mi się, jako całość, nie od ogarnięcia .

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ewamewa
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirka80 Zobacz post
    Bardzo mnie cieszy, że jesteście . Co do ruszenia z budową to chciałabym jak najszybciej, ale wszystko oczywiście zależy od tego czy i kiedy znajdę ekipę. Przeraża i tak, i tak, ale bardziej chyba logistycznie .... wydaje mi się, jako całość, nie od ogarnięcia .
    Wykonawcy szukaliśmy już na etapie adaptacji projektu.Namiary mieliśmy od różnych znajomych i z forum. Tak to już jest, że ten polecony będzie miał zajęte terminy już dużo do przodu. Chociaż z tymi polecanymi też różnie bywa jeśli chodzi o rzetelność i jakość robót. . My na naszego nie możemy narzekać. Sprawny chłopak (+2 pomocników). Narazie wyjechał na budowę do Niemiec ale ma wrócić pod koniec kwietnia. Z pewnych względów jest to nam nawet na rękę. Narazie wszystko OK bo zgodnie z umową mieliśmy ruszyć z budową od maja ale dostaliśmy wcześniej PnB więc wykorzystaliśmy ten czas na zorganizowanie placu budowy i wykonanie fundamentów.
    Co do ogarnięcia logistycznego to dopiero początek więc trudno stwierdzić, czy i jak dajemy sobie radę. Do SSZ może być spokojnie. Ale począwszy od instalacji , podłogówki, tynków, wylewek, POŚ itd itp to wyższa szkoła jazdy. Obawiam się tylko, że tzw "wykończeniówka" może nas faktycznie wykończyć . Nerwowo i finansowo
    Teraz jesteśmy na etapie szukania i wybierania instalatorów , tynkarza itd bo oni też maja pozajmowane terminy na kilka miesięcy do przodu
    Ostatnio edytowane przez ewamewa ; 12-04-2016 o 08:53
    Dziennik i komentarze Aromatyczny

  18. #38

    Domyślnie

    Ewa, o to tutaj u nas wyjątkowo trochę inaczej niż u Was
    My już wprawdzie umówiliśmy elektryka, hydraulika, pana od tynków i wylewek, terminy na lato zaklepane, ale...nie wiadomo, czy będzie na to kasa

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ewamewa
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał gaja2 Zobacz post
    Ewa, o to tutaj u nas wyjątkowo trochę inaczej niż u Was
    My już wprawdzie umówiliśmy elektryka, hydraulika, pana od tynków i wylewek, terminy na lato zaklepane, ale...nie wiadomo, czy będzie na to kasa
    no właśnie...kasa...kasa..kasa
    ale trzeba mieć nadzieję, że wszystko się jakoś poskłada...byle do przodu....
    Dziennik i komentarze Aromatyczny

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mirka80

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewamewa Zobacz post
    Nerwowo i finansowo
    Teraz jesteśmy na etapie szukania i wybierania instalatorów , tynkarza itd bo oni też maja pozajmowane terminy na kilka miesięcy do przodu
    To dobrze wiedzieć, ja jestem umówiona na wstępne rozmowy z 3 wykonawcami SSO i jak uda mi się któregoś wybrać i ustalić termin wbicia łopaty to od razu biorę się za szukanie speców od instalacji... na razie umówiłam Pana od studni... lipiec ...

Strona 2 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony