dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie W Orchideach buduje Basia i Tomek

    Witamy w naszym dzienniku budowy.

    Poniżej będziemy się starać aktualizować spis treści do ważniejszych wpisów w DB.
    Budujemy dom "W Orchideach" z pracowni Archon + nasze zmiany link: https://www.archon.pl/projekty-domow...m90b1ffd802ac6


    Spis treści:
    1. Początki
    2. Prace ziemne http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7450238
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	551
Rozmiar:	68,5 KB
ID:	384431  
    Ostatnio edytowane przez Basia_Tomek ; 07-04-2017 o 09:54

  2. #2

    Domyślnie

    Początki

    W styczniu 2016 udało nam się kupić fajną (naszym zdaniem) działkę 10 arów (25m x 37-43m trapez), przyłącz prądu już na działce, kanalizacja w drodze, woda w drodze, możliwość podpięcia gazu. Przez cały rok do mnie (on) należało koszenie działki co 3-4 tygodnie... rosła tylko trawa a do tego przez działkę chyba przejeżdżał sobie jakiś rolnik traktorem od czasu do czasu i nie była zbyt równa. Od tamtego czasu żona zaczęła przeglądać projekty, ja dołączyłem w okolicach wakacji. Szukaliśmy domu:
    • Parterówki z użytkowym poddaszem
    • Z podwójnym garażem
    • Z dodatkowym pokojem na dole
    • Z 3-4 pokojami na górze

    Setki, jak nie tysiące przeglądniętych domów i wreszcie jest projekt "W Orchideach" z pracowni Archon. W październiku kupowaliśmy już projekt przez wybranego projektanta.
    Wprowadzone zmiany:
    - wykusz zrobiony na prostokąt,
    - lukarna nad garażem zamieniona na 2 okna dachowe,
    - powiększone okna tarasowe,
    - zmienione okno w kuchni.

  3. #3

    Domyślnie

    Fajny domek. My też wybudowaliśmy dom z tej pracowni. Pierwsze co zmieniliśmy to likwidacja wykuszu i wyprostowanie załamania przy garażu (niewielka zmiana a metrów więcej). Z perspektywy wiem, że garaż na dwa samochody powinien być większy.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Cześć Chciałam się przywitać, bo jeśli macie zamiar niedługo ruszać z budową, to wygląda na to, że będziemy startować w podobnym czasie. Trzymam kciuki A co do koszenia - wiem coś o tym. Przez całe cztery lata głównie do mnie (ONA!) należało koszenie co 3-4 tygodnie działki 32 arowej! Także znam ten ból I mam dokładnie ten sam problem z rolnikiem, który robi mi koleiny na działce, bo sobie wymyślił, że przez nasz wybetonowany wjazd lepiej mu się jeździ niż po miedzach
    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosiasad Zobacz post
    Fajny domek. My też wybudowaliśmy dom z tej pracowni. Pierwsze co zmieniliśmy to likwidacja wykuszu i wyprostowanie załamania przy garażu (niewielka zmiana a metrów więcej). Z perspektywy wiem, że garaż na dwa samochody powinien być większy.
    Większego garażu już niestety nie damy rady zrobić. 32,5m2 musi wystarczyć. Powiększmy za to bramę do szerokości 5000 mm.

    Cytat Napisał mrufka_bum Zobacz post
    Cześć Chciałam się przywitać, bo jeśli macie zamiar niedługo ruszać z budową, to wygląda na to, że będziemy startować w podobnym czasie. Trzymam kciuki A co do koszenia - wiem coś o tym. Przez całe cztery lata głównie do mnie (ONA!) należało koszenie co 3-4 tygodnie działki 32 arowej! Także znam ten ból I mam dokładnie ten sam problem z rolnikiem, który robi mi koleiny na działce, bo sobie wymyślił, że przez nasz wybetonowany wjazd lepiej mu się jeździ niż po miedzach
    Pozdrawiam
    Za to jak była wykoszona, to zawsze fajnie wyglądała. Ogrodzenie będzie w ciągu 2 tygodni, także koniec z dojeżdżaniem przez pana rolnika My również trzymamy kciuki.

  6. #6

    Domyślnie

    U nas zaczęło się szaleństwo. Ekipa od fundamentów miała wchodzić początkiem kwietnia, czyli za 3 tygodnie, tak liczyłem. Wczoraj mi dzwonią, że chcieliby wejść w piątek i trzeba załatwiać wszystko na już

    A do zrobienia mamy:
    - określić się gdzie robimy studnię,
    - przeprowadzić prąd do garażu pod wjazdem na działkę,
    - kupić rury na przepusty,
    - kupić stal na zbrojenie,
    - zamówić beton,
    - zrobić uziom fundamentowy.

    Do tego jeszcze planowałem zrobić przed nimi:
    - postawić ogrodzenie,
    - postawić garaż blaszany.

    Co było robić ekipa przesunięta na czwartek za tydzień. Do tego czasu postaram się ogarnąć część spraw
    A jutro geodeta ma tyczyć dom na działce
    Ostatnio edytowane przez Basia_Tomek ; 22-03-2017 o 22:43

  7. #7

    Domyślnie

    Prace ziemne
    Tak było 30.03 zanim zaczęły się jakiekolwiek prace


    Ściąganie wierzchniówki


    Zdecydowałem, że wykop na ławy będzie wyłożony folią budowlaną. Majster trochę się bał, że folię wciągnie do wykopu i "paanie, nikt tak nie robi", ale byłem uparty.
    Na zdjęciu widać przepust z rury kanalizacyjnej fi 110 na wodę.


    Drugi przepust na wszelki wypadek
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	530
Rozmiar:	54,0 KB
ID:	385987   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	530
Rozmiar:	77,4 KB
ID:	385989   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	529
Rozmiar:	66,3 KB
ID:	385990   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	529
Rozmiar:	58,3 KB
ID:	385991  
    Ostatnio edytowane przez Basia_Tomek ; 07-04-2017 o 10:09

  8. #8

    Domyślnie

    Rozplanowane przepusty na kanalizację. Główny przepust kanalizacji wychodzącej z domu, to tuleja firmy Wavin. Moim zdaniem jest to lepsze rozwiązanie (szczelniejsze) niż robienie przepustu z rury o średnicę większą


    Młodszy operator koparki pod okiem mistrza


    oraz młodsza operatorka koparki


    Bednarka 30x4 jako uziom fundamentowy, ułożona na sztorc (długim bokiem w pionie). Wiem, że folia w wykopie pogarsza rezystancję, ale mam nadzieję, że pomiary wyjdą dobre.


    Teraz może już przyjeżdżać pompa i betoniarki
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6.jpg
Wyświetleń:	529
Rozmiar:	56,6 KB
ID:	385992   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8.jpg
Wyświetleń:	525
Rozmiar:	50,6 KB
ID:	385993   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	9.jpg
Wyświetleń:	525
Rozmiar:	46,7 KB
ID:	385994   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10.jpg
Wyświetleń:	525
Rozmiar:	67,0 KB
ID:	385995   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11.jpg
Wyświetleń:	525
Rozmiar:	60,6 KB
ID:	385996  


  9. #9

    Domyślnie

    Zalewanie ław, widać wyprowadzoną bednarkę w miejscu planowanej tablicy rozdzielczej



    I już prawie koniec. Przy okazji polecam betoniarnię Smolbet z Witanowic k. Wadowic.


    Tyle jest warta impregnacja drewna w tartaku
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	7.jpg
Wyświetleń:	524
Rozmiar:	58,8 KB
ID:	385997   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12.jpg
Wyświetleń:	519
Rozmiar:	58,1 KB
ID:	385998   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	13.jpg
Wyświetleń:	524
Rozmiar:	44,3 KB
ID:	385999  
    Ostatnio edytowane przez Basia_Tomek ; 07-04-2017 o 10:08

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Witam w dzienniku, podziwiam i od razu pytam.

    Jaki wyszedł koszt kopary (od m3)? Rozumiem, że kopara ściągała sam humus, a fundamenty pogłębiane ręcznie?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Witam w dzienniku, podziwiam i od razu pytam.

    Jaki wyszedł koszt kopary (od m3)? Rozumiem, że kopara ściągała sam humus, a fundamenty pogłębiane ręcznie?
    Kopara 90zł / h, do tej pory wyszło łącznie 10,5h prac. Fundamenty też kopała koparka kolejnego dnia. Zbrojarze się nie przemęczają

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Ale kopara dłubała na cito, czy płycej a ekipa pogłębiała? Mi odradzają dłubanie koparą, żeby rodzimego gruntu nie naruszyć. Koparkowy mi policzył wstępnie 10zł/m3 i 25zł/m3 (z wywozem ziemi -- mam do wywiezienia 60m3 z niecki basenowej)
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Kolanko pod kątem 90 stopni? Możesz mieć problem z przejściem rury. U nas arot gładki w środku i kąt mocno łagodny i lekko nie było.
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Ale kopara dłubała na cito, czy płycej a ekipa pogłębiała? Mi odradzają dłubanie koparą, żeby rodzimego gruntu nie naruszyć. Koparkowy mi policzył wstępnie 10zł/m3 i 25zł/m3 (z wywozem ziemi -- mam do wywiezienia 60m3 z niecki basenowej)
    Koparka kopała na gotowo, część chyba jeszcze poprawiali łopatami. Przyznam szczerze, że nie zwróciłem na to uwagi.
    Ceny ciężko porównać, bo u Ciebie m3 a u mnie godziny.

    Cytat Napisał cob_ra Zobacz post
    Kolanko pod kątem 90 stopni? Możesz mieć problem z przejściem rury. U nas arot gładki w środku i kąt mocno łagodny i lekko nie było.
    3 kolana po 30 stopni, liczę, że się uda. Chyba, że by już teraz spróbować wpuścić tam rurę fi 40 do wody
    Może dałbyś radę zobaczyć do wątku http://forum.muratordom.pl/showthrea...ze-zaplanowane Bo nie wiem jak z tym kładzeniem arota zrobić

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Basia_Tomek Zobacz post
    Koparka kopała na gotowo, część chyba jeszcze poprawiali łopatami. Przyznam szczerze, że nie zwróciłem na to uwagi.
    Ceny ciężko porównać, bo u Ciebie m3 a u mnie godziny.
    Jeśli znasz grubość zdjętego humusu, powierzchnię, do tego wymiary ław, to można policzyć.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Cytat Napisał Basia_Tomek Zobacz post


    3 kolana po 30 stopni, liczę, że się uda. Chyba, że by już teraz spróbować wpuścić tam rurę fi 40 do wody
    Możesz spróbować, lepiej jak teraz sprawdzisz, u mnie dobrze, że mamy 2 aroty jednym się udało, drugi poddał się. A były razem spięte przy zasypywaniu pod chudziak. Drugi miałbyć pod podejście do studni.
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  17. #17

    Domyślnie

    Kochani,

    budujecie się w okolicy więc będziemy śledzić bloga My za niedługo zaczynami w Bieruniu Nowym. Piszcie jakie ekipy, składy itp polecacie
    Etap : Płyta fundamentowa

    Plany: Dom parterowy bez użytkowego poddasza. 136 m2 + garaż jednostanowiskowy 28 m2. Całość podłogówka. Ogrzewanie gazem + rekuperacja mechaniczna + kominek z dystrybucją gorącego powietrza. Okna trzyszybowe w tym jeden HS. Ściany silka24 + 18 na działówki.

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Jak postępy? Jakoś się tu cicho zrobiło...

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Hej! Bardzo ładny domek się zapowiada! Trzymam za Was kciuki i nieśmiało dołączam się do powyższych pytań o stan aktualny Zawsze to człowieka podbuduje, jak się mury pną do góry

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony