dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 145
  1. #1

    Domyślnie Dziennik MM - projekt E-127

    Witam wszystkich,

    Przyszła pora założyć dziennik budowy. Wybór padł na projekt E-127 z pracowni e-domy ze względu na wygląd, rozmiar a przede wszystkim funkcjonalność.
    W projekcie większych zmian nie robimy.

    Powierzchnia użytkowa 178 m2
    Fundament - bloczki szerokość 30 cm na ławach
    Ściany - Porotherm Wienerberger 30 Profi, ewentualnie Dryfix.


    Ostatnio edytowane przez cosi ; 23-04-2015 o 21:02

  2. #2

    Domyślnie

    Działka, ściągnięty humus i tyczenie ław.





  3. #3

    Domyślnie

    10.11.2014 Zaczynamy fundament
    Na poczatku musieliśmy wykorytowaś i utwardziś podjazd żeby cieżki sprzęt mógł wjechać. Po małych przejściach z jednym dostawcą kruszywa (przywiózł gruz ze śmieciami) udało nam się dostać coś lepszego w bardzo korzystnej cenie.




    Fundament wykopany na 1m z przodu i 1,4m z tyłu ze względu na lekkie pochylenie terenu + solidne zbrojenia na 6x12 stal




    I olbrzymie zbrojenie pod komin, kominek, schody i filar - jak w projekcie

    Ostatnio edytowane przez cosi ; 16-11-2014 o 08:38

  4. #4

    Domyślnie

    Zalewamy ławy betonem B25 i ekipa układa pustaki szalunkowe 25x25x50 przewiązane dwukrotnie zbrojeniem fi 10 na dwóch poziomach. Ławy zostały odizolowane 2 warstwami papy termozgrzewalnej V20 S60.




  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Witam
    Piękny domek budujecie . Czekam na kolejne posty i fotki , będę zaglądała
    pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Dziękuję beatagl.

    W zeszłym tygodniu zakończyliśmy fundament i czekamy do wiosny.
    Kilka rzeczy w ramach uzupełnienia:
    - fundament został wykonany z bloczków o szerokości 25cm ze względu na fakt, że będziemy budować dom z pustaków Wienerberger 25 Profi
    - ocieplenie fundamentu - styrodur Synthos XPS Prime S 30 o szer 10 cm
    - ułożona została podwójna warstwa dysperbitu pod styrodurem i folia kubełkowa od zewnątrz
    Zdjęcia poniżej



    Ociplenie i wypusty pod słupy parteru





    Fundament zasypany i rury kanalizacyjne rozprowadzone. Dodatkowo zostawiliśmy 3 przepusty fi200 pod ławą.


  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotrek777

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    lublin
    Kod pocztowy
    20-152
    Posty
    25

    Domyślnie

    Hej, fajnie to wszystko wygląda,szkoda,że nic więcej nie zrobicie w tym roku (z oczywistych względów) bo pooglądałbym sobie . Do usłyszenia, pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Zimno się robi a my staramy się wykorzystać ten czas na wybór okien do naszego domku.
    Wszystkie okna zmniejszamy do wysokości 2,30 i w salonie rezygnujemy z małego (98 cm) szklenia i wstawiamy jedno spooore HST - 4 metry!!! Bedzie pieknie.

    Rozważamy modele:
    1. Oknoplast - Winergetic Premium


    2. Oknoplus - Norskstil


    3. Okno-pol - Kommerling 88+


    Kolor - Winchester lub Montana w Oknoplusie

    Najkorzystniej wypada Oknoplast... ale jeszcze trochę czasu zostało na podjęcie decyzji.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotrek777

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    lublin
    Kod pocztowy
    20-152
    Posty
    25

    Domyślnie

    Witam, my tez rezygnujemy z małego okna w salonie i zastanawialiśmy się nad dużym fixem ok. 4.5m dwuskrzydłowym. Nie sprawdzałem jeszcze cen ,ale gdyby nie były zabójcze to może rozważymy HST w podobnym rozmiarze. Właśnie ten widok na wąwóz z salonu to jest to czego nie mogę się już doczekać po latach mieszkania w bloku na pierwszym piętrze , gdzie przez okno widzę inny blok w odległości 10m Zrezygnujemy także z 3 okien połaciowych. Jeśli to nie tajemnica to na ile wycenili wam okna i to duże HST?

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotrek777

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    lublin
    Kod pocztowy
    20-152
    Posty
    25

    Domyślnie

    Zastanawiamy się też nad podpiwniczeniem części domu, bo powierzchnia pomieszczeń gospodarczych i garażu nie jest zbyt duża. Początkowo nie myśleliśmy o tym,ale coraz więcej ludzi zwraca nam na to uwagę. Tylko ponoć koszty nie są małe,trzeba będzie porozmawiać z projektantem.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    witam

    widzę, że jesteśmy na podobnym etapie, ja także mam fundamenty zrobione i o ile mogę sugerować się zdjęciami nie masz chudziaka, aby piach sobie do wiosny dobrze się uleżał ja jeszcze nie rozprowadziłam kanalizy, zrobię to na wiosnę, aby nikogo nie korciło i ewentualni nieproszeni goście nie połamali

    na co masz przepusty zrobione pod ławą ? woda, gwc i ?
    ja mam wodę rozprowadzoną, przepust na GWC oraz przepust na światłowód najważniejsza potrzeba człowieka w dzisiejszych czasach
    w fundamencie mam przepust na napowietrzenie kominka i na kanalizę

    rozumiem, że masz w planach WM z rekuperacją i czy faktycznie zgadłam o GWC ?
    dobra więcej pytań nie będę już zadawać, dałaś mi do myślenia i chyba będę musiała przejrzeć ofertę okien i ja

    pozdrawiam!

  12. #12

    Domyślnie

    piotrek - nasze HS zostało wycenione na ok 9,5 tys uwzględniając promocje zimowe. Jesli chodzi o podpiwniczenie my nie braliśmy tego pod uwagę ze względu na duży metraż domu i schowek na górze.

    kjuta - zgadza się - chudziak będzie lany na wiosnę żeby nie popękał przez zimę a piasek się uleżał. U nas rury kanalizacyjne już głęboko w ziemi także ktoś musiałby się pomęczyć, poza tym sąsiedzi blisko. Jeśli chodzi o przepusty to woda, gwc i rezerwowy jakby się przydał.

    Co myślicie o usunięciu dużego okna w jadalni w bocznej elewacji?

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotrek777

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    lublin
    Kod pocztowy
    20-152
    Posty
    25

    Domyślnie

    Witam, dzięki za odpowiedź.
    Cosi ,my zostawiamy okno w kuchni bo lubimy dużo światła, mamy też ładny widok z tej strony. Myślę, że zlikwidowanie okna doda wam trochę intymności przy posiłkach zależy gdzie i jakich macie sąsiadów, będzie cieplej w pomieszczeniu i ustawniej, można postawić sobie jakiś mebel lub ozdobę na tej ścianie. Na pewno przy tej ilości przeszkleń w projekcie nie będzie zbyt ciemno .
    Co planujecie powiesić w oknach firanki, jakieś rolety? A na zewnątrz rolety przesuwane jak w projekcie? Nam podobają się żaluzje elewacyjne, coś w tym rodzaju http://www.justroll.pl/produktu/zaluzjefasadowe/

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotrek777

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    lublin
    Kod pocztowy
    20-152
    Posty
    25

    Domyślnie

    Dodam jeszcze ,że to okno wychodzi u nas na południe, więc byłoby trochę ciemniej po jego zlikwidowaniu. Gdyby nie wyjście na taras to zlikwidowałbym okno naprzeciwko kuchni od wschodu

  15. #15

    Domyślnie

    Dzieki za komentarz piotrek. Okno najprawdopodobniej zniknie. Myslimy o zaslonach poziomych lub pionowych ale do tego jeszcze dluga droga.

    Widze, ze jestes z Lublina - mamy tam rodzine takze moze kiedys sie spotkamy

  16. #16

    Domyślnie

    Decyzja w sprawie okien już podjęta - wybór padł na Winergetic Premium z pakietem 4X Glass, ramki Warmatec, kolor Winchester. Parametry imponujące U od0,73 do 0,76, dla HS 1,04 czyli jest bardzo dobrze.

    Dodatkowo finalizujemy współpracę z firmą od rekuperatorów - będzie Zehnder 450 LUXE z rurami plastikowymi.

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bonsay

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    SUwałki
    Kod pocztowy
    16-400
    Posty
    421

    Domyślnie

    Cytat Napisał cosi Zobacz post
    Decyzja w sprawie okien już podjęta - wybór padł na Winergetic Premium z pakietem 4X Glass, ramki Warmatec, kolor Winchester. Parametry imponujące U od0,73 do 0,76, dla HS 1,04 czyli jest bardzo dobrze.

    Dodatkowo finalizujemy współpracę z firmą od rekuperatorów - będzie Zehnder 450 LUXE z rurami plastikowymi.
    Cosi, super że decyzja podjęta, myślę, że nie bedziecie żałować

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotrek777

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    lublin
    Kod pocztowy
    20-152
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cosi, zapraszam do Lublina, może już coś wybuduję do tej pory i będzie się czym pochwalić.
    Okna fajne, parametry robią wrażenie ,pozdrawiam

  19. #19

    Domyślnie

    Wszystkiego najlepszego na Nowy Rok 2015 dla wszystkich czytających i budujących !!!

    Poniżej jeszcze jedno foto aktualnego stanu


  20. #20

    Domyślnie

    Czas na zakupy gdyż w tym okresie ceny są znacznie lepsze. Właśnie przeglądamy poszczególne wyceny dachów i rozbieżność jakościowa i cenowa jest olbrzymia.
    Zdecydowaliśmy, że dom ma być ciepły więc okna Fakro FTT U6 bez nawiewników ze względu na rekuperację.
    Dachówka - hmmm ciężka sprawa. Rozważamy Meyer Holsen Piano lub Tandem aczkolwiek płaska nam się najbardziej podoba. Kolor grafit, antracyt lub czarny. Podobno dachówka jakościowo super i bardzo równa, pozostaje kwestia ceny.
    Rynny stalowe Galeco grafitowe.
    W najbliższym czasie również dogrywamy szczegóły umowy odnośnie rekuperacji - będzie Zehnder 450 LUXE.

    To chyba tyle z rzeczy zaplanowanych na najbliższy okres, czekanie na pogodę bywa często frustrujące aczkolwiek nic się nie poradzi. Wykorzystujemy to na co możemy

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony