dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 50
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    d1gital

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Łódź
    Posty
    102

    Domyślnie

    Jest i nowa bryła. Znów trochę czasu się nie odzywałem, gdyż trójka dzieci daje się we znaki. Popracujemy trochę nad rozmieszczeniem okien (powinny być chyba bardziej symetrycznie wobec siebie) i chyba domkniemy temat.

    Co tu dużo pisać - ogólnie nam się podoba poza oknami i brakiem wyjścia do ogrodu w ścianie jadalni (nie chcemy, aby wyjście było przez duże przeszklenie). Zmienimy też typowe okna narożne na pseudonarożne ze słupkiem po środku - być może powiększy to okna, przesunie je bardziej na środek domu i będzie tańsze w ogólnym rozrachunku.

    Zapłaciliśmy też pierwszą fakturę pani architekt. Trochę głupio się czuliśmy, że pracowała dla nas przez pół roku "na słowo".

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ZielonaGora_koncepcjaA20'_widok01_2016-06-20.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	78,2 KB
ID:	359575

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ZielonaGora_koncepcjaA20'_widok02_2016-06-20.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	83,4 KB
ID:	359576

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ZielonaGora_koncepcjaA20'_widok03_2016-06-20.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	85,0 KB
ID:	359577

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ZielonaGora_koncepcjaA20'_widok04_2016-06-20.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	86,3 KB
ID:	359578

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    d1gital

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Łódź
    Posty
    102

    Domyślnie

    I na koniec rzut pięter. Bardzo powiększył się taras i chyba go jeszcze dalej obudujemy balustradą, tak aby zachodziła nad drzwi wejściowe, gdyż obecnie to wygląda trochę dziwnie. A reszta chyba już tak zostanie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ZielonaGora_koncepcjaA20'_pietro_2016-06-20.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	15,4 KB
ID:	359609


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ZielonaGora_koncepcjaA20'_parter_2016-06-20.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	19,0 KB
ID:	359610

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał d1gital Zobacz post
    I na koniec rzut pięter. Bardzo powiększył się taras i chyba go jeszcze dalej obudujemy balustradą, tak aby zachodziła nad drzwi wejściowe, gdyż obecnie to wygląda trochę dziwnie. A reszta chyba już tak zostanie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ZielonaGora_koncepcjaA20'_pietro_2016-06-20.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	15,4 KB
ID:	359609


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ZielonaGora_koncepcjaA20'_parter_2016-06-20.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	19,0 KB
ID:	359610
    Większe, większe! Nic praktycznie nie widać :/
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    d1gital

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Łódź
    Posty
    102

    Domyślnie

    Dzięki, znów tego nie zauważyłem. Nie wiem, dlaczego mam z tym problem. Po powrocie do domu postaram się coś z tym zrobić :/

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    d1gital

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Łódź
    Posty
    102

    Domyślnie

    Powinno być teraz lepiej. Forum automatycznie pomniejszało mi plik o rozszerzeniu jpeg a jpg już nie...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ZielonaGora_koncepcjaA20'_parter_2016-06-20-min.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	359725

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ZielonaGora_koncepcjaA20'_pietro_2016-06-20-min.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	89,4 KB
ID:	359726

  6. #26

    Domyślnie

    No ziomal będę szczery.

    Dół mi pasuje i się broni.

    Góra nie bardzo. Wystawiasz projekt na obstrzał, to skorzystam.
    Uważam sypialnię małżeńską za porażkę, podobnie jak te ponad 7 m2 stropu nad parterem o nazwie antresola.
    Sypialnia na 14,6 m2 ma 4 drzwi... i dostęp do garderoby o powierzchni przeznaczonej na skarpetki.
    Wywal tą pralnię gdzieś na dół, zrób drzwi do Waszego azylu w korytarzu przed obecnymi drzwiami do pralni. Z pralni i garderoby zrób prawdziwą garderobę.
    A i tak 3 m. szer. sypialni to mało (mam tak obecnie i uwierz mi nie jest przestronnie).

    Ten ponad 7 m2 kawałek podłogi o nazwie antresola zlikwiduj. I tak masz view na dół z barierki na środku korytarza. Po początkowym zachwycie pies z kulawą nogą nie usiądzie na tym fotelu z książką, a powierzchni szkoda. A to za mało, by dzieci (3) się tam bawiły. Powiększ proporcjonalnie pokoje dzieciom, bo one z tych pokoi będą intensywnie korzystać (to ich mały świat, all in one), więc warto je zrobić ciut większe.

    Pozdrawiam i życzę wytrwałości.

    PS. Jestem na podobnym etapie co Ty.

  7. #27

    Domyślnie

    Przedmówca ma 100% racji. Garderoba rodzinna 3.5 m2 to jakiś żart. Potrzeba co najmniej 13.5 m2. Podobnie z "antresolą". No i dorzucę jeszcze: pokój na dole 10 m2. To jest strasznie małe pomieszczenie. Za małe na gabinet do pracy a nawet jako pokój gościnny. Pozdrawiam serdecznie i życzę abyś przeanalizował wszystkie sugestie bo pochodzą od ludzi, którzy już zbudowali swoje domy i naprawdę wiele kwestii, ktore wydają Ci się kluczowe okażą się nieistotne po zamieszkaniu.

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    d1gital

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Łódź
    Posty
    102

    Domyślnie

    Dziękuję za sugestie!

    Macie rację co do garderoby i naszej sypialni. Musimy to zmienić. Nie zwróciłem wcześniej uwagi, że tam są rzeczywiście 4 drzwi - to strasznie dużo nawet w większym pomieszczeniu.

    Antresola: jesteśmy świadomi niedoskonałości! Głównie zamierzenie to nie patrzenie z góry na dół ale z dołu na górę - efekt wizualny. Tego fotela tam pewnie raczej nie będzie

    Co do pralni - musi być na górze. Po prostu noszenie prania dół/góra nie ma sensu (już tak mieszkaliśmy i było to strasznie uciążliwe, a byliśmy 10 lat młodsi i bez dzieci), a wydzielanie miejsca na zsyp/windę zajmie za dużo miejsca.

    Gabinet ma 13 metrów i jak na moje potrzeby (pracuję zdalnie, nikogo nie przyjmuję) jest w porządku. Wiadomo, zawsze lepiej mieć większe pomieszczenie, ale jesteśmy ograniczeni warunkami zabudowy, a nawet drobna zmiana tutaj zaburzy całość. Myślimy o wejściu z gabinetem trochę pod schody, aby móc tam schować regał/małę szafę, ale musimy się jeszcze nad tym zastanowić.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    serio, pokój gościnny i gabinet 10 m2 (pomijam, ze na projekcie jest więcej) to mało?
    Co wy robicie w tych gabinetach, poza siedzeniem przy biurku?

    antresola faktycznie nieustawna.

    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 04-07-2016 o 12:48

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    d1gital

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Łódź
    Posty
    102

    Domyślnie

    Wakacje, wakacje i koniec długich wakacji W przyszłe będzie (miejmy nadzieję) już budowa. Z ostatnich wydarzeń: mapa projektowa zamówiona, klucze do działki przekazałem geodecie.

    W najbliższym czasie będą domknięte rzuty i zacznie się część konstrukcyjna. Chcemy, aby się udało do końca października.

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    d1gital

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Łódź
    Posty
    102

    Domyślnie

    Działka trochę przez wakacje zarosła...










  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    d1gital

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Łódź
    Posty
    102

    Domyślnie

    A tutaj najnowsze rzuty i tym samym ten temat jest zamknięty

    Na początek widok na elewację frontową i boczną. Nie mamy chyba zbyt wiele do napisania na ten temat poza tym, że nam się podoba, szczególnie wykusz w jadalni. Z przodu może trochę klockowato, ale oddalimy dom od ulicy, aby nie górował na otoczeniem.



    Elewacja ogrodowa to duże przeszklenia - w końcu wychodzi na południowy zachód i chcemy łapać południowe i wieczorne słońce. Okna na piętrze są niesymetryczne, gdyż w antresoli chcieliśmy je trochę obniżyć, aby zaczynało się przy podłodze.



    Parter: zrezygnowaliśmy ostatecznie z pomieszczenia na narzędzia ogrodowe i postawimy na działce altanę, gdzie będziemy to trzymać. I tak by się wszystkie nie zmieściły. Dzięki temu udało nam się wygospodarować w obrysie miejsce na upragniony wykusz w jadalni. Dodaliśmy również drzwi wyjściowe na taras w ścianie salonu. Zmian raczej nie przewidujemy (będą potencjalne słupy, do ustalenia na etapie konstrukcyjnym - chcemy, aby przynajmniej jeden znajdował się przy schodach).



    Piętro: tutaj było najwięcej dyskusji i w końcu zdecydowaliśmy się umieścić pralnię w dużej łazience, powiększyć naszą sypialnię, a taras nad garażem wyrównać na płasko. Antresola zostaje Względy wizualne z dołu przeważyły nad chęcią powiększenia pokojów dzieci. Zrobimy również normalny strop nad sypialniami i chyba schody strychowe będą również normalne (nie wejście przez sufit, ale popatrzymy jeszcze na koszty).


    Strych wyszedł sam z siebie, 23.5 m^2 poniżej 1.9m, a ponieważ jesteśmy jeszcze niżsi, to miejsca będzie więcej. Zrobimy tam toaletę z umywalką pod skosami i może uda się wygospodarować miejsce na pokój kinowy lub do gier. Do przemyślenia na późniejszym etapie.


    Przekrój przez dom ukazujący wysokość pomieszczeń. Będzie 2.6 m na piętrze i 2.9 m na parterze (muszą być sufity podwieszane, aby rozprowadzić wentylację itp.)


    Dalsza część - etap konstrukcyjny. Oby jak najszybciej.

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    d1gital

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Łódź
    Posty
    102

    Domyślnie

    Nie mogło oczywiście być idealnie i projektant instalacji sanitarnych twierdzi, że najlepsze na naszą działkę jest szambo (glina do przynajmniej 4 metrów), którego my bardzo nie chcemy. Dlatego pewnie będziemy wiercić i szukać, gdzie jest jakiś przepuszczalny grunt... ehh.

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    d1gital

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Łódź
    Posty
    102

    Domyślnie

    Spory zastój. Prawie wszystko mamy, ale ustalamy jeszcze pewne szczegóły na temat schodów na strych. Zobaczymy co z tego wyniknie. Dzisiaj się dowiedziałem, że sołectwo, w którym mamy działkę chce się przyłączyć do innej gminy. Ciekawe, co się stanie z wydanymi warunkami zabudowy...

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    d1gital

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Łódź
    Posty
    102

    Domyślnie

    Ok, wersja ostateczna Teraz kwestie konstrukcyjne... na początek decyzja: rolety rks, żaluzje fasadowe, czy coś innego?

    Parter:


    Piętro:


    Strych:


    Przekrój:

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    d1gital

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Łódź
    Posty
    102

    Domyślnie

    W międzyczasie dostaliśmy również projekt zagospodarowania działki... niestety, zapomnieliśmy powiedzieć geodecie, aby oznaczył jabłoń, którą chcemy zachować (ładnie maskuje dom od frontu) i chyba będziemy musieli się do niego ponownie odezwać. Człowiek uczy się na błędach. Do tego, na mapie projektowej geodeta oznaczył wykop w ziemi, w którym zbiera się deszczówka (jak nie pada to stoi suchy) jako Ws (wody) i projektant w pierwszym podejściu próbował usadowić dom tak, aby omijał tę dziurę w ziemi. A my ją chcemy po prostu zasypać i postawić na niej dom.

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    d1gital

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Łódź
    Posty
    102

    Domyślnie

    Kolejny krok do przodu. Dostałem z polecenia dane do kierownika budowy i nawiązałem kontakt. Współpraca jeszcze się nie rozpoczęła, ale prawdopodobnie go wybierzemy.

    Jedynymi niewykonanymi punktami (lista z http://muratordom.pl/prawo/formalnos...,132_7847.html) z "I etap budowy domu: do pozwolenia na budowę" są "Uzyskanie pozwolenia na budowę" oraz "Zgłoszenie rozpoczęcia robót budowlanych" (studni nie potrzebujemy).

    Czekamy na projekt budowlany i zagospodarowanie działki.

    Mam wrażenie, że to chyba najłatwiejsza część budowy, a i tak były kwiatki typu:
    • nie powiedzieliśmy geodecie, że chcemy zachować jedną z jabłoni na działce przez co nie naniósł jej na mapę projektową,
    • moja wieś chce się przyłączyć do innej gminy! (ale nie wiemy, czy to coś zmienia w naszej sytuacji...),
    • projekt koncepcyjny zajął ponad rok (pierwszą koncepcję dostaliśmy w październiku 2015!),
    • w marcu zupełnie zmieniliśmy koncepcję, gdyż po prostu "nie szło",

    Zastanawiam się, czy brać inspektora nadzoru właścicielskiego...

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    d1gital

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Łódź
    Posty
    102

    Domyślnie

    Ok, jeszcze w koncepcji przesunęliśmy zlewozmywak w lewo bo w świetnym wątku na forum: Czego w urządzaniu domu nie zrobilibyście ponownie?

    wyczytałem, że zlewozmywak pod oknem to kłopot i racja! Wolę kroić sałatki i wyglądać przez okno, bo naczynia i tak będzie zmywała zmywarka. Niby istnieją baterie podokienne (http://www.skapiec.pl/cat/347/6.0), ale i tak...

    Coś czuję, że przeczytanie 188 stron tego wątku zajmie mi parę tygodni, a czasu w sumie już mało. Organizuję sobie dobre rady za pomocą google keep i czytam. Jestem na 20 stronie.
    Ostatnio edytowane przez d1gital ; 01-12-2016 o 14:19

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    d1gital

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Łódź
    Posty
    102

    Domyślnie

    Ponieważ wykonaliśmy tylko trzy odwierty, gdy kupowaliśmy działkę (mniej więcej tam, gdzie ma powstać budynek), to był problem z projektem instalacji sanitarnej, gdyż w każdym odwiercie wyszło po 4 metry gliny a projektant nie chciał się podpisać w takim wypadku pod oczyszczalnią - rekomendował szambo.

    Na dziś zamówiliśmy geotechników i zrobili kilka odwiertów. Jest piasek (ale woda gruntowa wysoko)! Najpierw wiercili w miejscu, gdzie projektant chciał początkowo umieścić studnię chłonną - tam wyszło 5 metrów gliny i sączenie na poziomie 4.5 metra. Do tego dowiedzieliśmy się od geotechników, że to miejsce jest bez sensu na studnię, gdyż jest położone ok. metra wyżej niż dom (mam 2 metry spadku na długości całej działki), więc pociąganie samej rury byłoby problematyczne i wchodziłaby do studni ok. 1.5 metra pod poziomem gruntu.

    Jeden z techników pochodził po działce i powiedział: wiercimy tutaj! 2 metry piasku i dalej brak możliwości wiercenia ze względu na wodę. Poszliśmy do jednego z narożników i tam również 2 metry piasku (10 metrów dalej)! Woda w obu przypadkach na poziomie ok. 60 cm, więc bardzo wysoko (wczoraj była ulewa - orkan Barbara, ale i tak), ale oba te miejsca są położone ok. 1 metra niżej niż planowany dom, więc można nadsypać. Znacznie lepsze miejsce!

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    d1gital

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Łódź
    Posty
    102

    Domyślnie

    Projekt miał być domknięty w lutym, ale wykonawca instalacji sanitarnych nie dotrzymuje terminów... nadal czekamy i mamy nadzieję rozpocząć budowę przed wakacjami.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony