dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    d1gital

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Łódź
    Posty
    102

    Domyślnie

    Jets projekt, jest złożony wniosek o PnB i szukam wykonawców! ) Zaczynają się emocje!

  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    d1gital

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Łódź
    Posty
    102

    Domyślnie

    Dzisiaj projektantka miała zadzwonić do urzędu, aby się dowiedzieć, czy jest PnB... dowiem się pewnie wieczorem

    Nieprzyjemna niespodzianka jeśli chodzi o stolarkę okienną. Nie wbiliśmy nawet łopaty, a okazało się, że stolarka zaprojektowana jako PCV jest praktycznie nie do wykonania ze względu na wysokość okien - najwyższe ma 270 cm. Dobrze, że wyszło to teraz, bo potem byłyby problemy i koszty, a w tej chwili możemy coś naprawić.

    Wykonawca płyty fundamentowej prawie wybrany, trwają ostatnie rozmowy i zaczynam szukać murarzy... Wygląda, że cena płyty będzie porównywalna do fundamentów tradycyjnych, ale to wyjdzie w praniu.

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    d1gital

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Łódź
    Posty
    102

    Domyślnie

    Jest pozwolenie!

    Dziś dzwoniłem do kierownika budowy, czy jeszcze mnie pamięta, ale pamiętał. Plan na następne dwa tygodnie: dopiąć resztę formalności: dziennik budowy i zgłoszenie rozpoczęcia prac.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pozwolenie.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	62,6 KB
ID:	387640

  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    d1gital

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Łódź
    Posty
    102

    Domyślnie

    Trochę czasu minęło, ale zrobiliśmy kosztorys i uprawomocniło się też pozwolenie na budowę. Decyzja jest taka, że zaczynamy 2 października. Umowa na płytę fundamentową podpisana. Wyszło przystępnie, trochę taniej niż w kosztorysie.

    Przed rozpoczęciem karczowanie i sprzątanie działki. Potrzebujemy też zamówić podsypkę i koparkę, a także formalnie zatrudnić kierownika budowy i kupić tablicę informacyjną.

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    d1gital

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Łódź
    Posty
    102

    Domyślnie

    Zeszły tydzień to skoszenie działki i wybranie mułu z oczka wodnego... teraz wygląda to tak:












    Po nieporozumieniu z wykonawcą płyty (jeden z pracowników był zdziwiony, że mają zacząć w ustalonym w umowie terminie) wyszło na moje. Specjalnie załatwiałem urlop, inne ekipy, a nawet toaletę, a wczoraj mi powiedzieli, że "panie, jaki 2 października!". Wkurzające!
    Ostatnio edytowane przez d1gital ; 22-09-2017 o 10:04

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    d1gital

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Łódź
    Posty
    102

    Domyślnie

    Powiesiłem dziś tablicę!!!! Dwa dni po rozpoczęciu budowy co prawda, ale to chyba nie jest najgorszy wynik na forum.

    Chyba cofam moje wątpliwości co do wykonawcy płyty. Spisują się na razie znakomicie. Sami zaczęli pracę i wiedzą co robić oraz nie męczą mnie telefonami (chyba bardziej ja ich męczę), więc wszystko jest w porządku!

    Wyszły pierwsze problemy... z mapą PZT. Projektowany poziom posadzki został zapisany na półtora metra ponad poziomem gruntu. Podobnież pomyłka pisarka, ale zmiana tego może wymagać projektu zamiennego.














  7. #47
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jkmp

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    okolice Lublina
    Posty
    49

    Domyślnie

    Widzę że ekipa ta sama która robiła płytę u mnie. Jak jeszcze nie skończyli to pozdrów ich od inwestora spod Lublina i zapytaj czy towar od koparkowego był dobry

    Gratuluję rozpoczęcia, u mnie już dawno płyta skończona a tablicy dalej brak

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    d1gital

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Łódź
    Posty
    102

    Domyślnie

    Opaska cała gotowa i robi wrażenie wielkość. Nie spodziewałem się, że to będzie takie duże, ale może to kwestia tego, że całe życie mieszkałem w bloku i po prostu robi na mnie wrażenie




  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    d1gital

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Łódź
    Posty
    102

    Domyślnie

    Stan zero osiągnięty!!! Było trochę problemów, ale pompa do betonu była na szczęście wystarczająco długa i gruszki nie musiały wjeżdżać na działkę, a pompa się jakoś z działki wydostała. Hurra! Teraz czas na ściany...

  10. #50

    Domyślnie

    Witam, gratuluję stanu 0. Czy odkryjesz rąbka tajemnicy i opiszesz trochę swoją płytę, tzn. Jak gruba, jaka powierzchnia, czy pod garażem też płyta. Jak długo trwało budowanie tej płyty itd.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony