dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Dom / szkielet drewniany do 300tys

    Witam,
    Czy jest to realna kwota za dom szkieletowy (drewno) 300tys (plus około 50tys zapasu na niezaplanowane wydatki)
    Szukam projektu oraz wykonawcę najlepiej z małopolski być może ktoś z was ma takie doświadczenie i może mi doradzić / odradzić coś polecić.
    Nie mam żadnego doświadczenia w budowaniu poza wiedzą teoretyczną z googlea...

    Chciałbym aby budynek uwzględniał takie parametry

    - powierzchnia 120-150m2
    - garaż 1-2 stanowiskowy
    - parter z poddaszem użytkowym
    - rozmieszczenie pokoi, kuchnia etc to już chyba drugoplanowe potrzeby ale:

    parter raczej standard, duży salon z otwartą kuchnią, jakiś pokoik lub też nie, łazienka, spiżarka, pomieszczenie gospodarcze
    poddasze pokoje 3, łazienka, miejsce na garderobę w sumie tyle .

    stan wykończenia najlepiej taki aby dało się wprowadzić i żyć a ewentualne urządzanie w miarę czasu i możliwości

    Jaki jest teoretyczny czas budowy przy założeniu, że nie napotka się na jakieś poważne problemy? producenci piszą o 2-4 miesiącach natomiast
    niektórzy userzy forum mówią, że i rok może potrwać.

    Liczę na pomoc i nie linczujcie jeśli coś źle opisałem lub wymagania zbyt wyśrubowane, po prostu nie znam się na tym.

    Pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Jak już na początek się pytasz czy "starczy" - to na początek tnij ten garaż.

    A w ogóle budowa patyczaka nie jest specjalnie tańsza od murowanego, a zawsze murowany to solidniejszy, dłużej wytrzyma i sprzedać się da ewentualnie bez dużej straty

  3. #3

    Domyślnie

    zmieścisz się bez problemu w tej kwocie , łatwo ją przekroczyć ale przy średnich wymaganiach( bez złotych klamek) to bez problemu .Czas to 8-9 miesięcy z wykończeniem jeżeli ma być prawidłowo zrobiony .Cztery miesiące to chyba stan surowy zamknięty , ( prefabrykowane budują szybciej )- poszukaj bardzo dobrej firmy ! chętnie pomogę w szczegółach - podjął bym się ale przyszły rok odpada.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Damian85
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Malbork
    Posty
    124

    Domyślnie

    jak bez garażu to na 99% zmieścisz się w tej kwocie, samo wykończenie może kosztować 10tys jak i 100tys, kwestia czego oczekujesz i co samemu potrafisz zrobić. Czas od wbicia łopaty do zamieszkania max 6mies. Budowa trwa długo jak komuś niezależy na czasie i ekipy przychodzą kiedy chcą, są tygodniowe przerwy, bez jakiegoś planu. Biorąc jedną firme wyjdzie ok 3-4mies
    Z4 -szkieletowy- 100m2,ściany: 15 styro grafit+15wełna+5wełna; dach: 20+20 wełna; podłoga: 10+15 styro; WM+reku+GWC; okna 0,8 + rolety, PC powietrzna - Panasonic7kw +koza AB (sezon'15/'16 1243kwh '16/'17 1400kwh)

  5. #5

    Domyślnie

    Jeszcze ostatecznej decyzji nie podjąłem ale na chwilę obecną 75% że będzie to szkielet. Mieszkam w murowanym a mój kolega ma szkielet od 15 lat widzę wady i zalety zarówno jednej jaki i drugiej konstrukcji. Nie chcę rozpoczynać tematu co jest lepsze bo wiem jak to się skończy a wątek zyska dodatkowe zylion stron polemiki. Z ewentualną sprzedażą też się nie martwię dom ma być docelowy ale nie sądzę aby na "zawsze" miałem na oku gotowy z fajną działką - patyczak. Wystawiony było od około 1 miesiąca a chętnych na tyle, że była aukcja z której odpadłem z tego co widzę zainteresowanie "lekkimi" domami jest całkiem spore. Poza tym mieszkałem pół roku w typowym kanadyjczyku akurat podczas srogiej zimy i ufam tej konstrukcji. Jednakże rozważam wszystkie możliwości nadal w tym murowanej czy betonokeramzytów a nawet prefabrykowane. Bardziej w kategoriach nie co jest najlepsze ale co bardziej potrzebuję i w jakim środowisku dom będzie stać.
    Niestety z garażu nie zrezygnuję, lubię majsterkować, samochody, cross quady etc. musi być

    W domu będę w stanie sam zrobić elektrykę, płytki, podłogi - złotych klamek nie będzie.
    Ostatnio edytowane przez atomboy ; 21-03-2016 o 00:46

  6. #6

    Domyślnie

    Moim zdaniem lepiej jednak wybrać "standardową" technologię z uwagi na to, że kosztowo wygląda to podobnie a taki dom wydaje mi się trwalszy. Moim zdaniem dom drewniany to dobry wybór w krajach, gdzie są wysokie koszty robocizny, która może być znacznie droższa od materiałów w przypadku domu murowanego.

    Przyjmij 2000zł za m2 stanu deweloperskiego (po podłogach, nie ważne czy garaż czy salon). Z czasem budowy to zależy już od konkretnej firmy. W Chinach to 40 piętrowe hotele stawiają w miesiąc

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hanula

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    423
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Witam,
    od ponad pół roku mieszkam w domu szkieletowym, pasywnym. Ma razem z garażem 2-stanowiskowym i małym warsztatem 250 m. Nie mam złotych klamek, ogrzewam elektrycznie, więc odpadły koszty kominów i instalacji grzewczej, jest rekuperacja. Do ocieplenia zastosowano wełnę drzewna Steico, która ma znacznie lepsze parametry cieplne - akumuluje ciepło. Mogę podzielić się doświadczeniem, jesli pojawią się pytania...
    Ale moim zdaniem te środki to będzie 2 x za mało. No chyba, że sam inwestor będzie robił wykończenie i wiele robót towarzyszących. Budynek drewniany wymaga wielu dodatkowych prac, których nie robi się przy domu murowanym. Mój dom wyszedł znacznie drożej niż miał, bo Mąż zmarł w trakcie budowy i wszystkie etapy budowy kończyły mi firmy. Mąż potrafił wiele rzeczy zrobic sam - sam zbudował parter domu - wszystko własnoręcznie. Także ze względu na to że to budynek drewniany, nie mogłam go tak po prostu zostawić, jak bym zostawiła murowany. Mimo tego co mnie spotkało musiałam się zebrac w sobie i wykończyć, i decydować co jak zrobić.
    Pozdrawiam

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hanula Zobacz post
    Witam,
    od ponad pół roku mieszkam w domu szkieletowym, pasywnym. Ma razem z garażem 2-stanowiskowym i małym warsztatem 250 m. Nie mam złotych klamek, ogrzewam elektrycznie, więc odpadły koszty kominów i instalacji grzewczej, jest rekuperacja. Do ocieplenia zastosowano wełnę drzewna Steico, która ma znacznie lepsze parametry cieplne - akumuluje ciepło. Mogę podzielić się doświadczeniem, jesli pojawią się pytania...
    Ale moim zdaniem te środki to będzie 2 x za mało. No chyba, że sam inwestor będzie robił wykończenie i wiele robót towarzyszących. Budynek drewniany wymaga wielu dodatkowych prac, których nie robi się przy domu murowanym. Mój dom wyszedł znacznie drożej niż miał, bo Mąż zmarł w trakcie budowy i wszystkie etapy budowy kończyły mi firmy. Mąż potrafił wiele rzeczy zrobic sam - sam zbudował parter domu - wszystko własnoręcznie. Także ze względu na to że to budynek drewniany, nie mogłam go tak po prostu zostawić, jak bym zostawiła murowany. Mimo tego co mnie spotkało musiałam się zebrac w sobie i wykończyć, i decydować co jak zrobić.
    Pozdrawiam
    Życie nie jest sprawiedliwe ale dobrze że się nie poddałaś. Jak możesz to opisz jaki masz dokładnie dom, jakie warstwy przegród, może jakieś rzuty itp lub link do dziennika.
    Ogólnie dom szkieletowy czy nawet prefabrykowany Jest lepszy od domu murowanego a jego trwałość zależy od tego czy to będzie kanadyjczyk czy ciężki szkielet drewniany prefabrykowany. W przypadku tego drugiego jest to najlepsze rozwiązanie tyle że to nie będzie tańsze od domu murowanego ale za te same pieniądze szkieletowy dom powinien być cieplejszy. Jeżeli dom ma robić firma to warto pomyśleć o prefabrykacji bo szybciej powstanie a też będzie solidnie.

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hanula

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    423
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Od 2010 r. zapisywałam wszystkie nasze perypetie związane z projektowaniem domu specjalnie pod nasze potrzeby, budową, przez etap choroby Męża aż do przeprowadzki, wyszła z tego książka 130 stron a4, ale żadne wydawnictwo nie jest zainteresowane wydaniem, a nie stać mnie żeby wydać ją samodzielnie.

    Grubość ścian 40 cm - od zewnątrz idąc płyta elewacyjna steico 4 cm, ocieplenie pomiedzy szkieletem zewnętrznym, płyta osb jako przegroda, ocieplenie między szkieletem wewnętrznym, płyta rg. I tu pojawia się problem, trzeba pamiętać o wzmocnieniach na szafki, poręcz, telewizor, suszarkę sufitową itp. czyli trzeba wiedzieć już na etapie budowania jak będzie umeblowany dom, albo zastosować drugą płytę osb od środka i wtedy juz bez obawy można wszystko wieszać. Ja nie pomyślalam i pruli mi ścianę pod poręcze przy schodach.
    Dom jest naprawdę ciepły, grzejniki nie włączają się przy słonecznej pogodzie w zimie, tylko rano na godzinę lub dwie zależnie od temperatury, a to dzięki usytuowaniu i ogrodowi zimowemu, który przylega do południa do domu.
    Od świąt wielkanocnych jeszcze się nie właczyły grzejniki.

    Trzeba zwrócić szczególną uwagę na mostki termiczne, jakość wykonania połączeń jest kluczowa.

    pozdrawiam

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hanula

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    423
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    aha mam do sprzedania 4 książki o budowie domów szkieletowych, niestety po angielsku.

  11. #11
    Banned
    MakinTosz77

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Jelonek
    Kod pocztowy
    62-002
    Posty
    2

    Domyślnie

    Jednak przeczytałem to po 3 razy - do tej pory nie miałem wątpliwości - chcę drewniany, bo tanio i szybko, a nawet jeśli nie ma to znamion iwnestycji - trudno. Chociaż mieszkanie w centrum miasta jest dobrą inwestycją nigdy bym się na nie nie zdecydował. Myślę raczej w kategoriach przyjaznego budownictwa, domu, który jest ciepły, klimatyczny, ładny (!) i w którym się zestarzejemy.

    Ale teraz po Waszych postach zastanawiam się, czy nie podchodzę do tego zbyt romantycznie i czy faktycznie nie zapłacę więcej niż mnie stać...
    Ostatnio edytowane przez MakinTosz77 ; 22-04-2016 o 15:42

  12. #12

    Domyślnie

    jak masz wątpliwości to pytaj ! drewno jest najlepsze !

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hanula

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    423
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Książka o budowie szkieletowego domu pasywnego wydana. Jest do kupienia w księgarniach i w internecie. Tytuł: "PREZENT"

    Pozdrawiam
    Hanna

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony