dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 22
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 423
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar thoreg
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    257

    Domyślnie Indywidualna, parterowa stodoła na Choszczówce

    Cześć wszystkim. Długo zastanawiałem się nad założeniem dziennika budowy, ale w końcu stwierdziłem, że trzeba to zrobić.

    Na początku trochę o nas - inwestorach. Jesteśmy z żoną przed 30-stką (zostało mi jeszcze niecałej 6 miesięcy , by cieszyć się dwójką z przodu , żona ma jeszcze parę ładnych lat), w drodze jest nasze pierwsze dziecko. Ja jestem z wykształcenia i zawodu informatykiem, inwestorka studiuje psychologię. We wrześniu 2014 roku podjęliśmy decyzję o budowie domu. Od tego czasu ja zacząłem namiętnie czytać forum (z tego co liczyłem, to średnio jakieś 2-3 godziny dziennie). Przeczytałem dziesiątki dzienników budowy, dużo wartościowych tematów (m. in. wszystkie posty z tematu "płyta fundamentowa"). Z tego miejsca chciałbym podziękować następującym użytkownikom: netbet, imrahil, adk, Lobo_M, kwasniak, R&K, Wekto, nydar, mwie, Sadysta, marcelix, piotrmin, inż.maliniak, kszhu, Horher, jasiek71, dr_au, bob_budownik, Barthez, tomdts, Xesxpox, grend, dropsec, Janek99, nk, Mysław, crategus, Mikolaj5, _artur_, M.A.G., fotohobby, zygii, sebcioc55, adam_mk, santosz @wp.pl, artix1, Przemek Kardyś, DrKubus oraz wszystkim, którym się chce dzielić wiedzą na forum. (kolejność chronologiczna od najstarszego do najnowszego ) Dzienniki/tematy w/w osób przeczytałem w całości. Dziękuję za multum wiedzy, inspiracji, ciekawych poglądów, które ukształtowały spojrzenie na nasz dom. Dzięki społeczności forum popełnię zdecydowanie mniej błędów. Dzięki!

    Przeszliśmy długą drogę szukając projektu gotowego. Mieliśmy jasno sprecyzowane wymagania co do domu: 3 sypialnie, gabinet, spiżarka przy kuchni, łazienka i garderoba przy naszej sypialni. Przeglądając projekty gotowe nie mogliśmy znaleźć nic spełniającego nasze wymagania w 100%. (znajdowaliśmy, ale metraż szybował w górę, a każdy m^2 to koszt) W międzyczasie padła decyzja, że nie chcemy schodów w domu, czyli będziemy budować parterówkę. (doszedłem do tego wniosku jak w domu rodziców musiałem zrobić kilka kursów piętro-piwnica w ciągu 10 minut ) Finalnie zdecydowaliśmy się na projekt indywidualny. Podobają nam się proste stodoły, dodatkowo zobaczyłem inspirację Bartheza:



    Wtedy już wiedzieliśmy, że chcemy jamnika z dwuspadowym dachem. Dom będziemy budować w Warszawie, na Choszczówce. (jest to część Białołęki) Działka jest położona w cichym miejscu, do dużego lasu mamy jakieś 50 m. Przez ponad 10 lat nic nie było na niej robione, więc we wrześniu 2014 zastał nas widok pokrzyw i innych chwastów o wysokości 2 m, było również trochę drzew/krzewów owocowych. Dodatkowo podczas rekonesansu okazało się, że na działce są dosyć duże fundamenty od szklarni. Wypożyczyłem kosę spalinową oraz koparkę i w ciągu dwóch dni udało się doprowadzić działkę do jako takiego stanu. Jeden dzień zajęło mi wycięcie drzew. Finalnie działka prezentuje się jak poniżej (maj 2015):





    Współpracę z architektem zaczęliśmy w marcu 2015 r. Wtedy też złożyłem wniosek o wydanie warunków zabudowy. Straszono nas, że na Białołęce czeka się na to co najmniej pół roku, ale po niecałych 3-ech miesiącach miałem WZ w ręku. Niestety Wydział Infrastruktury wpisał w warunkach, że przed rozpoczęciem budowy muszę zrobić zjazd na działkę z drogi gminnej. Ogarnięcie tego w Warszawie to jest jakaś masakra. Milion uzgodnień, te same pisma po kilka razy w tych samych miejscach. W sumie ciągnęło się to od sierpnia 2015 r. do marca 2016. Największemu wrogowi tego nie życzę. Pewnie nie byłoby to problemem, gdyby nie fakt, że chcieliśmy zacząć budowę na wiosnę 2016, więc pojawił się dodatkowy stres. 30 października 2015 został złożony wniosek o PnB, natomiast pozytywna decyzja uprawomocniła się 21 grudnia 2015, więc dosyć szybko. W tej kwestii mam bardzo dobrą opinię o Urzędzie miasta.

    Co do samego domu, to po paru miesiącach pracy z architektem udało nam się dojść do finalnej wersji. Poniżej rendery (własnej roboty, więc szału nie ma ) obrazujące jak będzie wyglądać dom:











    Poniżej układ pomieszczeń (kliknij prawym przyciskiem myszy --> Pokaż grafikę, żeby zobaczyć większy rozmiar):



    W stosunku do powyższego zmianie uległy aranżacje łazienki. Z racji tego, że robimy dom na płycie, to zdecydowaliśmy się zrobić od razu projekt wnętrz, by wiedzieć gdzie dokładnie dać przepusty kanalizacyjne. Przy okazji zaoszczędzi nam to później dyskusji i kłótni na etapie wykańczania. Rendery wnętrz wkleję jakoś później jak ktoś się o nie przypomni.

    Co do kwestii technicznych: dom parterowy, ok. 150 m^2, posadowiony na płycie fundamentowej z 20 cm XPSa, pionowa opaska przeciwwysadzinowa z XPSa. Ściany z Silki 24 cm + 30 cm styro 0,031, wewnętrzne nośne z Silki 18 cm, działówki z Silki 12 cm. Na wieńcu wiązary prefabrykowane z wydzielonym miejscem na strych. W dolnym pasie wiązarów 50 cm celulozy. Na wiązarach pełne deskowanie (albo płytowanie OSB/MFP) z matą strukturalną. Pokryciem dachu będzie blacha na podwójny rąbek stojący. (blacha gięta na budowie, podobnie jak rynny) Kąt nachylenia dachu 25 stopni. Będzie WM z reku (możliwe, że samorobny reku). Ogrzewanie to najprawdopodobniej powietrzna PC spięta z podłogówką. (myślę czy nie dodać jako backu-up kabli w przypadku awarii pompy) Wszystkie okna poza tarasowym to FIXy, więc planuję montaż pakietów szybowych w XPS. Jako podłogi planujemy beton posadzkowy szlifowany i polerowany. Dom bez kominów.

    Dużo prac planuję wykonać samodzielnie: murowanie ścian, elektryka, wentylacja mechaniczna, wod-kan, podłogówka, ocieplenie itp.. Drzewo posadziłem, syn mam nadzieję w drodze , to trzeba dom wybudować. Mój ojciec własnoręcznie postawił dom na przełomie lat 80/90-tych, więc też nie chcę być gorszy. Dodatkowo mam za słabe nerwy na ekipy budowlane. Miałem styczność z niektórymi budowlańcami i sądzę, że w przypadku budowy mojego domu mogło by się skończyć na rękoczynach. A tak spokojnie, powoli samemu będę dążył do celu. Mam nadzieję, że z pomocą wiedzy użytkowników forum. Planowałem robić samemu płytę, ale nagromadzenie różnych czynników sprawiło, że zdecydowałem się zlecić to ekipie od Brinkmanna. Dach też powierzę w ręce ekipy, tynki i wylewki również. Zastanawiałem się w jakim dziale zamieścić dziennik, ale chyba zakres własnoręcznych prac jest zbyt wąski jak na dział dla samorobów. Pewnie nie napisałem co najmniej połowy tego, co chciałem, ale to już na bieżąco będę dopisywał.

    Oficjalny start prac: 21 marzec 2016. Będę się starał na bieżąco opisywać postępy. Na ten moment na działce mam wodę (studnia wykonana przez Pana Flisińskiego - polecam), prąd (RBtka zrealizowana rękami Pana Ryszarda - również polecam jeśli ktoś chce mieć to zrobione szybko, z załatwieniem wszystkich papierów i bardzo dobrym kontaktem telefonicznym, cena również baaaaardzo dobra), garaż blaszany 3x5 m oraz zjazd z drogi gminnej. Ten ostatni nie wiem po co, bo z moim koparkowym uzgodniliśmy, że będziemy wjeżdżać obok zjazdu przez usunięte chwilowo ogrodzenie. Ale urząd chciał, to urząd dostał... W ostatnią środę był geodeta i wytyczył budynek:

    tutaj samochód przygotowany na tyczenie


    I po tyczeniu







    Komentarze proszę umieszczać tutaj - w dzienniku.
    Ostatnio edytowane przez thoreg ; 21-04-2016 o 22:25 Powód: zmiana tytułu

  2. #2

    Domyślnie

    Witam się thoreg
    Życzę Ci bezproblemowych ekip, dobrego finansowania i oczywiście wytrwałości bo budowa domu troszkę energii pochłania, ale też potrafi pozytywnie wciągnąć !
    Dodaje Twój dziennik do ulubionych i od dziś kibicuje !
    Pozdrawiam !
    Dziennik Budowy

    Dom: 200m2 + garaż: 37m2, kubatura 455m3, projekt indywidualny; stropy mon. 18cm; płaski dach w ukł. odwróconym 20cm XPS U=0,17 W/m2K; podłoga 30cm styr. U=0,1W/m2K; ściany: Porotherm 25 P+W + 25cm styropianu Organika Platinium (grafit) λ=0,032, U= 0,11W/m2K; okna alu.Reynaers HS-CP155 & CS-86 HI, 3 szyby; piec kond. Viessmann Vitodens 200-W 19 kW, zas.120 l, podłogówka po całości; GWC glikolowe+WM Aeris 350, Zapotrzebowanie na ciepło OZC=39,17kWh/m2/rok, Fotowoltaika 5,1kW.

  3. #3

    Domyślnie

    Witam, widzę, że szykuje się ciekawy dziennik budowy.
    Jako, że dom bliski moim planom budowlanym to dodaje do ulubionych.
    Powodzenia w budowaniu i zmaganiu się z ekipami.

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    Szykuje się fajny wątek i ciekawy projekt, licze że będziesz go updatowal i opisywał wszystkie bolączki i przemyślenia. Udanej inwestycji!

    Dopisz slowo nt:
    1. wymiarow dzialki
    2. orientacji domu wzgledem stron swiata
    3. jakich wartosci zapotrzebowania na cieplo oczekujesz?
    4. gdzie robiles projekt i ile kosztowal (moze byc na priv)
    5. w projekcie masz duuuuza garderobe a w opisie podales ze chciales gabinet - zmiana planow?

    Dzieki!
    Ostatnio edytowane przez wally666 ; 20-03-2016 o 22:09

  5. #5

    Domyślnie

    Będę kibicować i zaglądał do Was częściej.
    Stodoły górą!

    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Świetny projekt. Jak to dobrze widzieć, że coraz więcej osób nie pcha garażu w strefę ciepłą! Ze zdjęć widzę, że Wasza bryła najlepiej będzie korespondowała z tymi szklarniami. "Szklane domy" - teraz dopiero będą zamieszkane. Spore zdziwienie będzie ze strony sąsiadów.
    Możesz jeszcze zdradzić jakie będzie ustawienie domu względem stron świata, to mnie zawsze bardzo ciekawi tak choćby z geograficznego punktu widzenia.
    Życzę powodzenia i trzymam kciuki!

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    ho ho ho ale urosłem A tak na poważnie - witam i na pewno będę kibicował i trzymał kciiuki za wszystko co na budowie potrzebne - zdrowie, kasa, dokładna ekipa Bardzo fajny projekt. Fajnie również że już kolejna osoba wykorzystuje rozwiązania znane tylko tu na fm np. pakiety w XPS. Nawiasem mówiąc, moje po trzech już latach użytkowania mają się dobrze i nie widzę właściwie żadnych wad...
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    thoreg, napisz jeszcze slowo jak planujesz zasilac reku - robisz jakis GWC?

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar thoreg
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    257

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za dobre słowo.

    Cytat Napisał wally666 Zobacz post
    Szykuje się fajny wątek i ciekawy projekt, licze że będziesz go updatowal i opisywał wszystkie bolączki i przemyślenia. Udanej inwestycji!

    Dopisz slowo nt:
    1. wymiarow dzialki
    2. orientacji domu wzgledem stron swiata
    3. jakich wartosci zapotrzebowania na cieplo oczekujesz?
    4. gdzie robiles projekt i ile kosztowal (moze byc na priv)
    5. w projekcie masz duuuuza garderobe a w opisie podales ze chciales gabinet - zmiana planow?

    Dzieki!

    thoreg, napisz jeszcze slowo jak planujesz zasilac reku - robisz jakis GWC?
    1. mniej więcej 32 x 39 m, chociaż urząd zabiera mi trójkąt widoczności 12,5 m^2, więc trochę mniejsze wymiary
    2. front domu skierowany jest na północny wschód
    3. jest zrobione OZC, napiszę o tym po tym jak będzie skończona płyta
    4. projekt robiony przez pracownię Unica Design z Legionowa, koszty pójdą na priv
    5. taka mała dupokrytka w PZT przed domem mam zaplanowane 2 miejsca postojowe, a przepisy mówią o minimalnej odległości pomieszczenia z oknem od tychże, więc z architektem stwierdziliśmy, że nazwiemy to garderobą, by nikt się nie przyczepił
    6. co do GWC to jeszcze nie zdecydowałem, będę rozważał ten temat

    Cytat Napisał nk Zobacz post
    Świetny projekt. Jak to dobrze widzieć, że coraz więcej osób nie pcha garażu w strefę ciepłą! Ze zdjęć widzę, że Wasza bryła najlepiej będzie korespondowała z tymi szklarniami. "Szklane domy" - teraz dopiero będą zamieszkane. Spore zdziwienie będzie ze strony sąsiadów.
    Możesz jeszcze zdradzić jakie będzie ustawienie domu względem stron świata, to mnie zawsze bardzo ciekawi tak choćby z geograficznego punktu widzenia.
    Życzę powodzenia i trzymam kciuki!
    Garażu nie robimy z prozaicznego powodu: pieniądze. Chcemy wybudować dom bez lub z jak najmniejszym kredytem. Z racji tego, że lubię majsterkować potrzebowałbym dosyć dużego garażu na swoje zabawki, a jak wiadomo każdy m^2 to koszt. Garaż będziemy stawiać jako wolnostojący po budowie domu. Sąsiad ma likwidować szklarnie, więc nawiązanie nie będzie wieczne. Usytuowanie opisałem powyżej.
    Ostatnio edytowane przez thoreg ; 06-04-2016 o 12:33

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar thoreg
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    257

    Domyślnie

    Dzień 1 prac. Ok. godz. 7.30 pojawiłem się na działce. Była już ekipa od płyty, koparka oraz piach na podbudowę i zaczęło się zbieranie humusu.



    Po ok. dwóch godzinach cały humus został zdjęty i pierwsza część piachu została wysypana. Zaczęło się sypanie i zagęszczanie. W międzyczasie dojechał XPS.











    Następnie zaczęliśmy kopać rowki pod pionową opaskę przeciwwysadzinową:



    Do godziny 17 powstała połowa ścianek. Ja w międzyczasie ciąłem zbrojenie i zacząłem giąć strzemiona na wieniec, tylko 360 sztuk. Przy okazji popełniłem pierwszy błąd na budowie i pociąłem za dużo prętów. Pomyliły mi się długości prętów 6 mm z 12 mm. (odpowiednio 6 m i 12 m) Wiedza na przyszłość: sprawdzać 2-3 razy zanim weźmie się kątówkę do ręki. Dodatkowo po 7-ciu cięciach padła mi nowa szlifierka kątowa 230 mm. A specjalnie kupiłem DeWalta, żeby nie zdarzały się takie sytuacje. Ech... Zdjęcia będą jutro, bo było już zbyt ciemno dla mojego telefonu...

    Pytanie techniczne: czy rozmiar zdjęć (w sensie MB) nie jest za duży? Temat wczytuje się w racjonalnym czasie?

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie

    Bardzo podoba mi się projekt- jest mi bardzo bliski . Zazdroszczę rozpoczęcia prac -będę kibicować.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ładny projekt. Będę podpatrywać

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar thoreg
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    257

    Domyślnie

    Mała aktualizacja z ostatnich trzech dni:

    Gnę strzemiona na wieńce, nadproża i podciąg. W sumie 500 sztuk.


    Tworzą się pierwsze przepusty. Tutaj woda i ewentualne GWC.






    We wtorek ok. 17-tej zostały wykonane wszystkie ścianki przeciwwysadzinowe i tym samym zamknięta wanna z XPSa.




    W środę od 7-ej chłopaki kopali rowki pod kanalizację i przepusty techniczne.








    Równanie podbudowy i układanie XPSa.






    W środę siedzieliśmy do 19-tej. Chłopaki układali styrodur, ja kręciłem belki. W czwartek rano tak to wszystko wyglądało.


    Pierwotnie beton był zamówiony na godz. 8 w piątek, jednakże przełożone zostało to na czwartek na 15, a finalnie po telefonie z betorniarni na godzinę 12-stą. Ok. 12-stej przyjechała pompa i przygotowała się do pracy.


    Dodatkowe zbrojenie płyty w miejscu podciągu


    Oraz 4-metrowego okna tarasowego


    I o 12.45 poszli!


    Ok. 14-stej było po wszystkim. Prawie 35 m^3 betonu zostało wlane w wannę z XPSa.




    Tak jak pisałem wcześniej w międzyczasie kręciłem sobie belki. Poniżej zbrojenie nadproża okna tarasowego. 5 metrów, 10 prętów 12 mm. To moja pierwsza belka w życiu. Kierownik budowy (notabene znany z forum Tomasz Hofman) powiedział, że jest OK. Na całe szczęście reszta zbrojenia już jest zdecydowanie prostsza.


    Tutaj początek prac na podciągiem: 5.5 m długości, 2 pręty 12 mm oraz 6 prętów 16 mm. Skończyłem tę belkę wczoraj po południu.


    Ogólnie jest bardzo zadowolony z ekipy, tempa i jakości ich pracy. Chętnie dzielili się swoją wiedzą, więc dużo się od nich dowiedziałem. Na ten moment mam plan, by dalej kręcić zbrojenie. Chciałbym zacząć murować od 4-ego kwietnia, ale zobaczymy jak będzie wyglądała prognoza pogody i perspektywa dostawy Silki.

  14. #14

    Domyślnie

    Hej,

    Ładny projekt, ale zastanawia mnie wielkość okien do sypialni 215 x 105. Czemu takie niskie?
    Przy wysokości pomieszczenia 3,0 m, nadproże wychodzi na ok. +2,05 i prawie 1 m ściany powyżej będzie ciemny. Nie mówiąc nawet o suficie.

    Wszystkie okna nieotwierane - nie boisz się, że przy awarii prądu będzie trzeba siedzieć w salonie, żeby mieć dostęp świeżego powietrza?

    Powodzenia w budowie!

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar thoreg
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cześć. Okna dobrane tak, by pasowały architektonicznie do bryły, a zarazem zapewniały odpowiednie doświetlenie. Było to sprawdzane i powinno być OK. 3 metry wysokości są tylko w salonie. Reszta pomieszczeń ma wysokość 2.65 m. Właśnie sprawdziłem w projekcie i okno kończy się na wysokości 1,925 m, więc nie powinno być źle.

    Co do drugiego pytania, to nie mam takich obaw. Gdybym się budował gdzieś na wsi, na jakimś polu to pewnie bym to rozważał. Mieszkam teraz mieście w okolicach Warszawy i powiem Ci, że nie pamiętam kiedy ostatni raz jak nie było prądu dłuższy czas. Ba, nawet nie kojarzę kiedy nie było elektryczności dłużej niż 5 sekund. O to jestem spokojny. Jeśli jednak moje przypuszczenia się nie sprawdzą, to najwyżej zakupię jakiś mały agregacik do napędzania reku. Aczkolwiek jest to mało realny scenariusz.

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Witam,

    XPS spód 20 cm i bok 10 cm? Na boczny XPS poszła folia od zewnątrz?
    Jakie przepusty robiłeś"kanaliza, woda, prąd, GWC, domofon, elektryka do ogrodu...???

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Katy_PL
    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Posty
    36
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Super projekt! Gratulacje plyty i to juz wylanej! Bede ogladac z przyjemnoscia...
    Ja czekam na wycene od wykonawcy ktorego wybrales. Moglbys mi przeslac jakis orientacyjny koszt ile ta plyta Cie wyniosla na priv? Mam straszny dylemat, bo za kazdym razem plyta wychodzic powyzej moich przewidywan...
    Ostatnio edytowane przez Katy_PL ; 28-03-2016 o 22:44

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    A co zbrojeniem płyty bo nie widziałem na zdjęciach stali poza podciagami?

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar thoreg
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    Witam,

    XPS spód 20 cm i bok 10 cm? Na boczny XPS poszła folia od zewnątrz?
    Jakie przepusty robiłeś"kanaliza, woda, prąd, GWC, domofon, elektryka do ogrodu...???
    Hej. 20 cm pod płytą i na bokach, folia na zewnątrz zabezpieczająca XPSa. Co do przepustów to jest kanaliza 160, GWC 160, 2 przepusty pod dolne źródło PC (zostawione jakbym ewentualnie chciał montować w przyszłości gruntową PC), woda, prąd, domofon. To chyba wszystko. Brinkmann jako przepusty daje rury kanalizacyjne 110, więc nie będzie problemu, aby jedną puścić kilka kabli. Wydaje mi się, że zabezpieczyłem się odpowiednio.

    Cytat Napisał Katy_PL Zobacz post
    Super projekt! Gratulacje plyty i to juz wylanej! Bede ogladac z przyjemnoscia...
    Ja czekam na wycene od wykonawcy ktorego wybrales. Moglbys mi przeslac jakis orientacyjny koszt ile ta plyta Cie wyniosla na priv? Mam straszny dylemat, bo za kazdym razem plyta wychodzic powyzej moich przewidywan...
    Dzięki za dobre słowo. Koszt poszedł na priv.

    Cytat Napisał wally666 Zobacz post
    A co zbrojeniem płyty bo nie widziałem na zdjęciach stali poza podciagami?
    Płyta dozbrojona w miejscach większych obciążeń (podciąg oraz okno tarasowe), dodatkowo wieniec obwodowo, a reszta to zbrojenie rozproszone Dramix w betonie B30. Jestem spokojny, bo gdy tworzyliśmy koncepcję płyty z konstruktorem (od architetka) obciążenia wychodziły nikłe na 90% powierzchni płyty. Tak małe, że konstruktor powiedział, że gdyby nie norma dotycząca konstrukcji żelbetowych, to można by nie dawać zbrojenia na większości płyty. Zresztą to było również liczone przez konstruktora od Brinkmanna.

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    To i ja sie przywitam. Bardzo podobaja mi sie Twoje zalożenia. Mam nadzieje ze Thomas zrobil przepusty do PC o lagodnych kątach bo ja troche je wyprostowalem i potem sie naszarpalem z fi40
    Juz wyladowales w subskrypcji, bede zaglądał i zycze powodzenia i duzo samozaparcia, bedzie Ci potrzebne :]

Strona 1 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony