dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 22
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 423
  1. #261
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar thoreg
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    257

    Domyślnie

    Godzinę po tym jak pojechał Jasiek, przychała ekipa z firmy Aprel, zeby zamonotować drzwi wejściowe. Nie obyło się bez problemów (o których nie chce mi sie pisać), ale najważniejsze, że właściciel, Pan Krzysztof, stanął na wysokości zadania i finalnie jestem w miarę zadowolony. W pełni zadowolony będę jak zostanie wymieniony pochwyt oraz szyba.





    Po montażu drzwi popełniłem również podkonstrukcję do podbitki.





    Oczywiście czymże byłaby budowa bez przeróbek. Machnąłem się w wymiarze nadproża nad drzwiami z wiatrołapu do salonu. Miała być wysokość ok. 2,3 m, wyszło 2,07 m. Z racji wysokości drzwi wejściowych (ok. 2,35) różnica była bardzo widoczna. Trzeba było wyciąć istniejące nadproże żelbetowe, wstawić gotowe nadproże i uzupełnić zaprawą murarską. Jak na razie nic nie spadło.





    W międzyczasie odbyło się wieelkie sprzątanie na działce mające być przygotowaniem do grubszych prac. Ale o tym w następnym odcinku/poście.
    Ostatnio edytowane przez thoreg ; 29-04-2017 o 16:35

  2. #262

    Domyślnie

    Czy ten kolor okien i drzwi to już ten magiczy, który sobie wymyśliłeś? Na fotkach wygląda na prawie czarny.
    Co to za rura izolowana wisi pod okapem na fotce frontu? Czerpnia będzie?
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  3. #263
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar thoreg
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    257

    Domyślnie

    Tak jak pisałem wcześniej, na działce odbyło się wielkie sprzątanie. Zebrałem 25 worków 250 l najróżniejszych śmieci. Wywiozłem też resztki OSB oraz drewna. Zamówiony kontener wywiózł grubsze śmieci. Po uprzątnięciu wkroczył Pan Sylwek. Zostało nawiezionych kilkanaście wywrotek ziemi na podniesienie działki. Dodatkowo Pan Sylwek wykorytował miejsce na podjazd i wrzucone zostały tam wszystkie gruzy nadające się na podbudowę. Działka jest przygotowana na przyjęcie finalnej wartwy wcześniej zebranego humusu. W końcu jest w miarę czysto i równo. I tekst Pana Sylwka pracującego obrotówką z 1 m3 łyżką skarpową: każda taka łyżka to 100 zł. Ziema bardzo dobra, bo wcześniej na mojej działce były szklarnie. Dlatego Pan Sylwek zebrał też pozostałą część humusu, żeby wrzucić gorszą warstwę pod spód, a na wierzch sypnąć żyzną ziemię. Czekam teraz na kilka dni bezdeszczowej pogody i będziemy przesiewać 150 m3 humusu, aby pozbyć się wszyskich kamyczków, sznurków, szkiełek itp. Zdjęcia stanu obecnego na zdjęciach poniżej.

    Od tygodnia na budowie pracują dwie ekipy. Wrócili chłopaki od sufitów podwieszanych i szpachlują:



    Pojawili się również chłopaki od elewacji. Na ten moment zrobili podbitkę z frontu i tyłu domu, położyli wyrównującą warstwę kleju, zagruntowali 90% powierzchni i położyli tynk na jednej ścianie. Pierwotnie mieli skończyć dzisiaj, ale niestety pogoda nie pozwala. :/ Jak nie deszcz, to wiatr. I tak na zmianę...











    Ja w międzyczasie bawię się w kanalizację deszczową. Układam ze spadkiem ok. 5% rury SN8 mające odprowadzić wode z dachu jak najdalej od domu.





    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Czy ten kolor okien i drzwi to już ten magiczy, który sobie wymyśliłeś? Na fotkach wygląda na prawie czarny.
    Co to za rura izolowana wisi pod okapem na fotce frontu? Czerpnia będzie?
    Jaki magiczny kolor? Zwykły RAL7016. Tak, to jest czerpnia.
    Ostatnio edytowane przez thoreg ; 29-04-2017 o 16:39

  4. #264
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad Podgórski

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    powiat Legionowski
    Posty
    351

    Domyślnie

    W jaki sposób chcesz przesiewać ziemię? mam na działce jakieś 150m3 humusu bardzo żyznego ale również chciałbym go jakoś przebrać najpierw
    Dziennik Budowy z komentarzami

    Dom parterowy, powierzchnia użytkowa 90.5m2
    Płyta fundamentowa 20cm + 20cm XPS. Ściany PRAEFA 15cm + 20cm styro grafitowego. Strop monolityczny 18cm + 40cm celulozy. Okna z ciepłym montażem MOWO.
    Ogrzewanie wodne bezpośrednio w płycie. CO + CWU ładowane w II taryfie.
    EAH 40kWh/m2rok (podobno)

  5. #265
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar thoreg
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    257

    Domyślnie



    A tak na poważnie, to zadzwoń do Pana Sylwka. Ma maszynę do przesiewania ziemi i planujemy u mnie działać za jej pomocą. Podobno ziemia wychodzi idealnie spulchniona, gotowa jako warstwa końcowa.

  6. #266
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar thoreg
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    257

    Domyślnie

    Taka mała zajawka.





    Czekamy na dobrą pogodę. Zostało pracy na jeden dzień (zaciągnięcie szczytu tynkiem, osadzenie puszek, otwory pod halogeny, zamontowanie rur spustowych), ale do tego musi być sucho...

  7. #267

    Domyślnie

    Wygląda REWELACYJNIE !!!

    Wszystko mi się tu podoba, kolory, faktury, brak zbędnych okapów na ścianie szczytowej, bryła budynku, biorę w ciemno ten projekt i jego wykonawcę do siebie
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  8. #268
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    No no no brak słów wygląda bombowo. Chyba muszę jeszcze przemyśleć wszystko w bieli u siebie.

    Gratulacje!

  9. #269
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad Podgórski

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    powiat Legionowski
    Posty
    351

    Domyślnie

    U mnie też będzie jasno, obyśmy nie mieli sąsiadów palących węglem...
    Dziennik Budowy z komentarzami

    Dom parterowy, powierzchnia użytkowa 90.5m2
    Płyta fundamentowa 20cm + 20cm XPS. Ściany PRAEFA 15cm + 20cm styro grafitowego. Strop monolityczny 18cm + 40cm celulozy. Okna z ciepłym montażem MOWO.
    Ogrzewanie wodne bezpośrednio w płycie. CO + CWU ładowane w II taryfie.
    EAH 40kWh/m2rok (podobno)

  10. #270
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konrad Podgórski Zobacz post
    U mnie też będzie jasno, obyśmy nie mieli sąsiadów palących węglem...
    Moja elewacja była robiona we wrześniu 2016 i dziś nie jest już tak jasna, sąsiedzi maja piece na drzewo i węgiel plus tereny sadownicze czyli opryski.

    Reasumując - jasna będzie tylko na początku a potem jak u wszystkich.

    Widzę znajome sufity, nie wiem czy wybrałeś opcję z malowaniem, moim zdaniem warto ( na własnym przykładzie ).
    Czekam na zdjęcia z pracami ziemnymi, jak działka będzie wygladała z tą przesiewaną ziemią. Planowałeś chyba prace brukarskie, ruszasz temat czy odłożony ?
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  11. #271

    Domyślnie

    Front z podcieniem w ciemnym kolorze wyszedł Ci bomba!
    U mnie będzie podobnie, w sensie, elewacja w bieli, a dach i stolarka antracyt.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  12. #272

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Front z podcieniem w ciemnym kolorze wyszedł Ci bomba!
    Dokładnie tak samo myślę, ta strona jest bombowa.

  13. #273
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar thoreg
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    257

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za dobre słowo. Nie ukrywam, że nam również podoba się efekt prawie końcowy.

    Cytat Napisał Konrad Podgórski Zobacz post
    U mnie też będzie jasno, obyśmy nie mieli sąsiadów palących węglem...
    Tynk podobno można czyścić samą wodą pod ciśnieniem, co ma pozwolić utrzymać kolor. Do tego w skrajnym przypadku zawsze można odświeżyć kolor poprzez malowanie. Zresztą pożyjemy, zobaczymy co przyniesie przyszłość. Nie ma co się martwić na zapas.

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    Moja elewacja była robiona we wrześniu 2016 i dziś nie jest już tak jasna, sąsiedzi maja piece na drzewo i węgiel plus tereny sadownicze czyli opryski.

    Reasumując - jasna będzie tylko na początku a potem jak u wszystkich.

    Widzę znajome sufity, nie wiem czy wybrałeś opcję z malowaniem, moim zdaniem warto ( na własnym przykładzie ).
    Czekam na zdjęcia z pracami ziemnymi, jak działka będzie wygladała z tą przesiewaną ziemią. Planowałeś chyba prace brukarskie, ruszasz temat czy odłożony ?
    Wybrałem opcję bez malowania, ale mocno zastanawiam się nad zleceniem malowania całego wnętrza. Trochę jest tych metrów. (ponad 600 z sufitami) Musze przyznać, że im bliżej końca tym więcej prac skłaniam się zlecać. Chyba dopadło mnie zmęczenie materiału... Ale trzeba skończyć co się zaczęło.

    Ramowy plan działań na najbliższe kilka tygodni, miesięcy:
    - skończyć szlifowanie sufitów: dzisiaj chłopaki działają i może uda im się skończyć
    - skończyć sprawy związane z elewacje: na dzisiaj zapowiedzieli się chłopaki od elewacji i może uda dzisiaj się skończyć
    - pomalować ściany: najprawdopodobniej zlecę
    - pomierzyć ogrodzenie frontowe, wysłać pomiary do wyceny i zamówić elementy ogrodzenia; mam nadzieję, że uda mi się ogarnąć to do końca maja, żeby na początku czerwca "złożyć front do kupy" i móc zrobić punkt kolejny
    - prace brukarskie: do tego potrzebuję gotowego ogrodzenia frontowego, projektu ogrodu z utwardzeniami (mam nadzieję, że niedługo ruszy)
    - zamówienie kamienia do ogrodzenia i prac brukarskich
    - przesianie ziemi, umówiłem się wstępnie ze szwagrem, że rozłoży mi siatkę na krety (akurat będzie miał wakacje w liceum, a pieniądze zawsze się przydadzą ) i rozwiezie ziemię po działce
    - ułożenie instalacji automatycznego nawadniania
    - położenie płytek w łazienkach i wiatrołapie: to akurat zlecę, mamy tak mało płytek, że koszt ich położenia jest na tyle niski, że nie widzę sensu siedzenia nad tym
    - montaż armatury w łazience głównej i kuchni
    - położenie płytek w spiżarni: to chyba sam ogarnę
    - dokończenie kładzenia płytek w pomieszczeniu technicznym
    - zaproszenie Pana Janusza, stolarza, na pomiary i zlecenie wykonania kuchni i innych mebli; w sierpniu montaż tychże mebli
    - ogarnięcie pomiarów elektrycznych, usunięcie słupa z RBtką i przeniesienie licznika do skrzynki, zrobienie puszki do złącza pomiarowego uziomu
    - zlecenie geodecie inwentaryzacji i wydzielenia trójkąta widoczności z mojej działki
    - ogólne prace związane oddaniem budynku do użytkowania
    - położenie paneli i listew przypodłogowych
    - zrobienie stołu do jadalni, łóżka dla nas
    - zamówienie drzwi wewnętrznych
    - zamówienie i montaż "pstryczków elektryczków"
    - wybranie, zamówienie i montaż oświetlenia
    - przeprowadzka

    Nazbierało się tego trochę. Kolejność taka jak mi się w głowie pojawiało. Powinienem jeszcze o czymś pamiętać?
    Ostatnio edytowane przez thoreg ; 09-05-2017 o 08:25

  14. #274
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Witam się!

    Jak zwykle niezawodny sebcioc55 skierował mnie do Twojego dziennika, głównie aby ogarnąć PC. Plan mam jak i Ty, a i warunki podobne. Mam obciążenie cieplne budynku na poziomie 5.6kW według Asolta, doliczając błędy montażowe niech będzie 6kW. Planuję pompę o mocy 8-9kW i ecopower C9 byłby optymalny.

    Mam pytanie odnośnie DZ: pisałeś, że musiałeś (sporo?) przewymiarować wymiennik, ponieważ masz piasek. A na jakiej głębokości masz wodę podskórną? Bo też mam sam piasek i wodę na ok 130cm, więc wymiennik będzie właściwie zanurzony (pomijając okresowe wahania, ale akurat w zimie to wody brakować nie będzie). Według tego, co zdążyłem przeczytać o PC to mokra glina i mokry piasek mają podobne - w sumie chyba najlepsze parametry pod wymiennik.

  15. #275
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar thoreg
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał ggdh Zobacz post
    Witam się!

    Jak zwykle niezawodny sebcioc55 skierował mnie do Twojego dziennika, głównie aby ogarnąć PC. Plan mam jak i Ty, a i warunki podobne. Mam obciążenie cieplne budynku na poziomie 5.6kW według Asolta, doliczając błędy montażowe niech będzie 6kW. Planuję pompę o mocy 8-9kW i ecopower C9 byłby optymalny.

    Mam pytanie odnośnie DZ: pisałeś, że musiałeś (sporo?) przewymiarować wymiennik, ponieważ masz piasek. A na jakiej głębokości masz wodę podskórną? Bo też mam sam piasek i wodę na ok 130cm, więc wymiennik będzie właściwie zanurzony (pomijając okresowe wahania, ale akurat w zimie to wody brakować nie będzie). Według tego, co zdążyłem przeczytać o PC to mokra glina i mokry piasek mają podobne - w sumie chyba najlepsze parametry pod wymiennik.
    Hej. Jak robili odwierty do badania gruntu, to woda podobno była na 2,1 m. Jak w październiku kopali dół pod szambo (ok 2,5 m głebokości) nie było żadnej wody. Przy kopaniu DZ też nie było wody. Dla piasku Jasiek przyjął kolektor 4x200 m PE 32 i taki został wykonany. Co do kontaktu z Ecopower, to odezwij się do Jaśka. Ogarnięty monter z Twojej okolicy. Zamontuje Ci pompę i będziesz ją mieć na 8% VAT.

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    W sumie maj już jest ale produkcja jeszcze nie ruszyła, jeszcze poczekaj cenowo będzie atrakcyjnie. Wiem że olewają bo mnie kiedyś też olali, możliwe że mają za dużo klientów i sie nie wyrabiają. Pogadaj z thoregiem on ma ta pompę i jasiek mu chyba montował, może zdradzi sekret jak do nich dotrzeć zajrzyj też do jego dziennika
    Co do instalacji to tak jak piszesz, jeszcze chyba trzeba ten elektrozawór trójdrożny dać bo w PC nie ma, podłączyć zbiornik na CWU, np taki , zgrzewając wszystko z PPerek i będzie działać. Oczywiście wczesniej musisz zrobić DZ
    Doprecyzuję: pompa jest "plug & play". Posiada 2 króćce do DZ, 2 króćce do GZ i wyprowadzenie do zbiornika CWU. Nie potrzeba żadnych zaworów trójdrożnych. No i instalacja z miedzi, a nie PP. Chciałem pierwotnie na PP, ale Jasiek szybko przekonał mnie do miedzi. Jest to szczególnie istotne przy podłączeniu DZ I GZ, gdzie przepływy są istotne. Po pierwsze przy zgrzewaniu niemal zawsze zmniejsza się średnica (rolowanie PP przy łączeniu) i zaburza to przepływ. Po drugie trzeba by zgrzewać wszystko z rury PP 40. PP 32 odpowiada rurze miedzianej 22 mm, a instalacja powinna być (patrząć na średnice króćców w pompie) robiona na miedzi 28 mm. Muszę się przejechać do kumpla zapłacić za graty hydrauliczne, to w końcu dowiem się ile mnie wyniosła cała zabawa w PC.

  16. #276
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    A to jeszcze mi napisz jakie wymiary miały rowy pod spirale PP32? Nie kojarzę abyś wspominał o tym w poście, gdzie pokazałeś prace ziemne.

    Jesteś w stanie z grubsza oszacować imprezę o nazwie "PC" pod względem wydatków?

  17. #277
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar thoreg
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    257

    Domyślnie

    1,5-2,0x1,2-1,5x20-25. Wartości w metrach, WxSxD. Na ten moment PC + DZ + zasobnik CWU + montaż to 28426 zł. Dojdzie do tego jeszcze koszt rurek miedzianych, złączek, zaworów itp. Ale do tego muszę się zebrać do kumpla zapłacić.

    Z nowości, to w poniedziałek została skończona elewacja, osadzone puszki i zamontowane rury spustowe. Muszę powiedzieć, że bez rur dom wyglądał lepiej, ale nie ma dramatu.

    Wczoraj chłopaki skończyli szlifowanie sufitów. Jest bardzo dobrze. Z ekipy jestem bardzo zadowolony. Dodatkowym plusem jest to, że pozostawili po sobie porządek. Bardzo polecam firmę Pana Jacka http://yacek-poddasza.pl/ Jedyny ich minus to terminy, bo najbliższy mają na styczeń 2018 r. Zdjęcia wstawię w bliżej nieokreślonym, najbliższym czasie.

  18. #278
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał thoreg Zobacz post
    Z ekipy jestem bardzo zadowolony. Dodatkowym plusem jest to, że pozostawili po sobie porządek. Bardzo polecam firmę Pana Jacka http://yacek-poddasza.pl/ Jedyny ich minus to terminy, bo najbliższy mają na styczeń 2018 r. Zdjęcia wstawię w bliżej nieokreślonym, najbliższym czasie.
    Jak praca rozliczona to mogę się do Pana Jacka po swoją dolę za polecenie zgłosić , teraz to już z malowaniem będzie problem jak odjechali.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  19. #279
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał thoreg Zobacz post
    1,5-2,0x1,2-1,5x20-25. Wartości w metrach, WxSxD. Na ten moment PC + DZ + zasobnik CWU + montaż to 28426 zł. Dojdzie do tego jeszcze koszt rurek miedzianych, złączek, zaworów itp. Ale do tego muszę się zebrać do kumpla zapłacić.
    Czyli można założyć, że faktycznie masz raczej suchy ten piasek. Pewnie u mnie dałoby się zrobić DZ z 600m rury. Boje się jednak, że w tym roku będzie mordęga, bo mokro i tak ma być przez właściwie cały rok. Tak górale gadają

    Do Jaśka na pewno się odezwę, bo nie mam jakoś pomysłu kto by to mi mógł zainstalować w okolicy.

  20. #280

    Domyślnie

    Witam się właśnie skończyłem czytać Twój db, chwilę to zajeło na bogato, nie ma żadnych kompromisów (np uziemienie, ilość prętów, rodzaj bednarki czy owe 50mm2 przewodu do gsw)

    Mam takie pytanko, czy jak już kopałeś rowy do DZ to nie myślałeś o tym by minimalnie je powiększyć i zakopać w nich obok PE40 rury pcv dla GWC? Czy gwc wysysa dużo energii i negatywnie to by wpłynęło na pracę PC.

    U mnie się boję o DZ. Podobno woda jest na 13metrach! Dużo piachu ale i trafia się glina. Np przy domu jest jej sporo i woda po deszczach stoi długo.

    Pozdrawiam
    Karol

Strona 14 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony