dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    Domyślnie mój kot nie pije wody

    Mój kocur nie chce pić wody. Taka sytuacje nie trwała od zawsze. Wcześniej pił mało, ale chociaż coś. Jak mogę mu pomóc? Nakłonić do picia wody, mieliście podobne sytuacje?

  2. #2

    Domyślnie odp. kot

    kociaki sa czystymi zwierzakami, więc może to kwestia zmiany miseczki. Spróbuj myc ja codziennie, osusz i wlewaj wodę. Jeśli nie poskutkuje kup nową ceramiczną. Dodawaj łyżeczkę wody do porcji w saszetkach, ja tak robiłam Mieszałam Prevital sucha karmę z mokra i dodawałam niecałą łyżeczkę wody.

  3. #3
    Banned
    arztin

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-100
    Posty
    48

    Domyślnie

    daj mu mleka...

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał arztin Zobacz post
    daj mu mleka...
    A miałeś szansę się nie odzywać. Szkoda że nie skorzystaleś

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    michal-doberman

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Łódź / Bełchatów
    Posty
    7

    Domyślnie

    to może być objaw chorobowy więc badanie krwi można zrobić.
    poza tym dużo kotów lubi pić wodę bierzącą taką co leci prosto z kranu a jak długo stoi w misce to jej nie chcą.
    są nawet takie w sprzedaży malutkie fontanny do picia wody dla kotów, woda płynie w obiegu fontanny i koty chętniej wtedy piją.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Venus_m
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    15.874

    Domyślnie

    To prawda, nasze też uwielbiają bieżącą wodę. Byłam zmęczona lataniem na zawołanie do łazienki lub pralni - koty głośno domagały się nalewki i zainwestowałam w fontannę ze zmiennym filtrem Drinkwell (do kupienia np. w zooplusie). Sprawdza się bardzo dobrze, jest czasowo ustawiona w jakich godzinach ma działać
    Nowy wymiar - serdecznie zapraszam! SOMEPLACENICE by Ven

    Mirabelka Justyny i Roberta - mieszkamy od 09.04.2011r. fotki strona 2

    Nie możesz wysłać PW? Spróbuj tutaj [email protected]

    "Sukces nigdy nie jest efektem słomianego zapału - tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień"

  7. #7
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Nasza kotka ostatnio wybrała KAWKĘ , nie wiem czy oznacza to rezygnację z wody ?
    Darek B

  8. #8

    Domyślnie

    Jeśli zwierzak przestaje pić wodę a do tej pory przepadał (moja kotka woli mleko) może to być niestety objaw chorobowy i radziłabym jak najszybciej skontaktować sie z lekarzem weterynarii.

  9. #9

    Domyślnie

    bez picia wody czy czegokolwiek, to nie długo nie wytrzyma raczej

  10. #10

    Domyślnie

    mój kot też nie chciał pić wody, ale jak dostał w misce litrowej to od razu się zainteresował

  11. #11
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Pokaż mu większą miskę to może zacznie pływać .....
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	74,8 KB
ID:	374005  
    Darek B

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar CafeDelTom27
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Morskie Oko
    Dzielnica
    Rysy
    Posty
    490

    Domyślnie

    Fajny glosnik
    Projekt Jarzebina1.Kociol Vaillant ecotec pro vc 226/3-3 zasilany LPG.Dom 90m2.Kubatura 250m3.Podlogowe 55m2 reszta grzejniki.WG

  13. #13

    Domyślnie

    No cóż. Proponuję zwierzęta z tego typu problemami zabierać do weterynarza.

  14. #14
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Paserka

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    5

    Domyślnie

    To też zalezy nie czy został zmieniony system karmienia. Jesli kot mial podawana tylko sucha karmę, a teraz nagle ma np tylko mokra to tez wode bedzie pił inaczej.


    Ogólnie mleka nie bardzo powinno się dawać kotom. Te co kupujemy w sklepach niewiele maja wspolnego z krową

  15. #15

    Domyślnie moze

    Cytat Napisał cassie Zobacz post
    Mój kocur nie chce pić wody. Taka sytuacje nie trwała od zawsze. Wcześniej pił mało, ale chociaż coś. Jak mogę mu pomóc? Nakłonić do picia wody, mieliście podobne sytuacje?
    Może przydałaby mu się najzdrowsza karma? czytałam o podobnych przypadkach kiedyś na modernpet.pl

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dancos

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-830
    Posty
    48

    Domyślnie

    Mój kot ma już 11 lat i nigdy nie dałem mu wody do picia. Ma dwie miski - w jednej suchą karmę a w drugiej dostaje saszetkę w dwóch porcjach dziennie . Ogólnie nie trzeba podawać wody, wystarczy mokra karma .

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał dancos Zobacz post
    Mój kot ma już 11 lat i nigdy nie dałem mu wody do picia. Ma dwie miski - w jednej suchą karmę a w drugiej dostaje saszetkę w dwóch porcjach dziennie . Ogólnie nie trzeba podawać wody, wystarczy mokra karma .
    To co piszesz jest po prostu szkodliwe. Oczywiście kot domowy wywodzi się od zwierząt pustynnych i stepowych i ma stosunkowo niskie zapotrzebowanie na wodę. Ma nawet rozmaite mechanizmy oszczędzania wody, jak np. zdolność zagęszczania moczu i z brakiem wody radzi sobie lepiej niż np. pies, ale na dłuższą metę niedobór wody źle wpływa przede wszystkim na nerki i przyczynia się do skrócenia kociego życia.
    Zapewne odpowiesz że twój kot ma 11 lat i ma się dobrze. Po pierwsze czy na pewno ma się dobrze? Sprawdzałeś w jakim stanie są jego nerki i wątroba? Za ile zdechnie na niewydolność nerek i ile mógłby jeszcze pożyć gdyby miał stały dostęp do wody?
    Po drugie wysnuwanie wniosków ogólnych na podstawie jednego przypadku, nie jest specjalnie cenioną metodą poznawczą. Znałem jednego górala, który palił paczkę „sportów” bez filtra dziennie i łoił przynajmniej flaszkę samogonu dziennie. Dożył 94 lat w niezłej sprawności i zdrowiu, jednak nie postawił bym na tej podstawie tezy że wódka plus papierosy sprzyjają zdrowiu i długowieczności.

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dancos

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-830
    Posty
    48

    Domyślnie

    G.N Znam kilku właścicieli kotów, którzy nie dają kotką wody i dlatego również tak postępuję. Dziwne było to dla mnie, ale tak jak napisałeś, mają niewielkie zapotrzebowanie i należy dodać, że kot zawsze sobie poradzi: trochę z wanny, zlewu kibla (oby nie) poliże kropelek i mu naprawdę wystarczy. Co do zdrowia hmmm....... nie był nigdy u weterynarza

  19. #19
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    expresso

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Kartuzy
    Kod pocztowy
    83-300
    Posty
    7

    Domyślnie

    Mój kot nauczył sie pić z wanny, jak tylko zapragnie mu sie pić to stoi pod drzwiami do łazienki i miauczy dopóki mu sie nie otworzy drzwi, nie można go nakłonić do zmiany wodopoju.
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  20. #20

    Domyślnie

    moja kotka ma 19 lat i wodę pije z kranu(wylizuje wode z perlatora, jak widze, delikatnie odkręcam kran aby leciał taki mini mini strumyczek wody), ze szklanki, z kubka(żona i syn na noc sobie nalewają wodę, to macza łapy i je lize, czasami łeb wsadzi w kubek), ale ze swojej miski to tylko sporadycznie i tylko świeżo nalaną, jak postoi ze 2-3h to juz nie ruszy.


Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony