dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Mała sypialnia i dużo mebli - jak to zrobić?

    Myślę nad układem mebli w sypialni, i nie byłoby tak źle gdyby nie to, że pomieścić musi:
    - łóżko nierozkładane 140/200, bez zagłówka
    - jak najwięcej miejsca do przechowywania - szafa zabudowana lub gotowa
    - najgorsze - biurko z komputerem.

    Chyba będę musiała zrezygnować z szafek nocnych, a bardzo mi zależało, żeby dojście do łóżka było z dwóch stron, no ale nie da się wszystkiego zrobić na 10m2. Nie chciałabym ruszać drzwi, ostatecznie wchodzi to w grę, tak samo jak montaż drzwi przesuwnych, ale to chyba niewiele zmienia.

    Biurko nawet niekoniecznie jakieś bardzo duże, ale ok 100-120, ustawione tak, aby dało się w łóżku filmy oglądać.

    Układ nr 3 wydaje mi się ok, bo po ustawieniu wszystkiego nawet sporo miejsca się wydaje w pokoju, ale z kolei zastawione dojście do okna... Nr 6 ma kiepskie dostęp do szafy (ok 30 cm).

    Przygotowałam takie ustawienia, chociaż mam wrażenie że kręcę się w kółko, może Wy macie jakieś pomysły??
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	306
Rozmiar:	63,6 KB
ID:	350775
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	154
Rozmiar:	73,3 KB
ID:	350776
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	77,9 KB
ID:	350777
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	74,6 KB
ID:	350778
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	71,3 KB
ID:	350779

  2. #2

    Domyślnie

    Jeszcze jedno:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6.jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	63,1 KB
ID:	350780

    I rzut z wymiarami:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut.jpg
Wyświetleń:	466
Rozmiar:	17,2 KB
ID:	350781

    Będę wdzięczna za wasze komentarze

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Biurko ma być tylko na tv???

    Najoptymalniejszy wydaje się układ nr 6, ale odwrotnie biurko z szafą, tzn. biurko pod oknem, szafa na wprost wejścia
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 22-03-2016 o 10:49

  4. #4

    Domyślnie

    pyskam
    Moja propozycja taka jak na załączniku. Nie do końca rozumiem gdzie jest problem. Sypialnia jest spora, a jak sobie rozrysowałam wszystko, to nawet zmieściło się łóżko 180x200 i biurko. Radziłabym zrobić wszystko na wymiar. Łóżko może być bez zagłówka, albo można zamontować pikowane panele do ściany. Łóżko zabudować szafami po sam sufit. Będzie można wykorzystać na przechowywanie, a także zrobić coś w rodzaju szafek nocnych. Wystarczy dobry projekt mebli.
    Na przeciw łóżka, biurko, ale na głębokość 40cm. To raczej coś w stylu toaletki, no i zależy od Was, do czego biurko potrzebne. Przy oknie wysoka szafa, żeby móc schować jeszcze więcej rzeczy
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pyskam_sypialnia.jpg
Wyświetleń:	506
Rozmiar:	52,6 KB
ID:	350783

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	42408_5fa33aee-38ef-4656-98f5-deffec1a42c7_crop_253_200_-sypialnia-styl-nowoczesny.jpg
Wyświetleń:	798
Rozmiar:	11,2 KB
ID:	350784




  5. #5

    Domyślnie

    Pomysł na "szafki nocne"



  6. #6

    Domyślnie

    Biurko ma być na komputer, do tego dość często używany do pracy, głębokość 60 to raczej min.

    Joliska i Anika - wydaje mi się że nie da rady postawić biurka naprzeciwko łóżka bo krzesło się nie zmieści (ściana 290, z tego łóżko 200 + szafa/biurko 60, zostaje 30 cm luzu).Dlatego ew. przejście też będzie raczej prześlizgiwaniem się

    Myślę o zabudowie nad łóżkiem tak ja na zdjęciach, bo uważam to za super wykorzystanie miejsca. Ale póki co szukam jeszcze pomysłów

  7. #7

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pyskam_sypialnia2.jpg
Wyświetleń:	389
Rozmiar:	48,1 KB
ID:	350800
    To ja proponuję w ten sposób. Jeśli w ostateczności można przesunąć drzwi, to może warto z tego skorzystać. Bo funkcjonalność się poprawi przez to na pewno i nie będziemy ograniczeni ani mniejszym łóżkiem, ani wygodniejszym biurkiem.

  8. #8

    Domyślnie

    WOW! chcialam tylko powiedziec, ze rozwiazanie aniki bardzo, ale to bardzo mi sie podoba!

    Jak dla mnie to nigdy bym juz nie chciala miec lozka pod sciana....

  9. #9

    Domyślnie

    Tak, to rzeczywiście fajne rozwiązanie, sporo zmienia z układzie całego pokoju, i lepiej rozmieścić wszystko co potrzebne. Tym bardziej, że łóżko chciałam szer 140 i na szafy po obu stronach zostaje po 75 cm a to już ładnie.

    Przemyślę sobie na spokojnie, bo mówiąc o przesunięciu nie myślałam że aż tak trzeba będzie całkowicie je przenieść, żeby to miało sens

    Ja łóżka też bardzo nie chce, teraz tak mam i dobija mnie.

  10. #10

    Domyślnie

    Tak sobie o tym myślę i doszłam do wniosku, że wcale nie muszę mieć biurka naprzeciwko łóżka, wystarczy kupić drugi monitor i podpiąć go do kompa. Wtedy też mogłabym wykorzystać pomysł Twój Anika nr 1, monitor umieścić na węższej niż biurko szafce i bez ruszania drzwi mieć w zasadzie to co potrzebuję

    Biurko postawiłabym w tym samym ciągu zabudowy co łóżko, coś na wzór tego:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	173021_937f18cd-7801-4628-a307-69bea510d20f_max_550_800_sypialnia-sypialnia-styl-nowoczesny.jpg
Wyświetleń:	1657
Rozmiar:	45,7 KB
ID:	350817

    Zastanawia mnie tylko przejście, które zostanie wzdłuż łóżka - 50 cm, niezbyt, ale chyba i tak byłoby najlepiej

  11. #11

    Domyślnie

    Jeszcze na bazie jednego z pomysłów pomyślałam o czymś takim, cofnięta trochę ściana w rogu z biurkiem

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	7.jpg
Wyświetleń:	283
Rozmiar:	49,5 KB
ID:	350872
    Ostatnio edytowane przez pyskam ; 23-03-2016 o 09:10

  12. #12
    Banned
    arztin

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-100
    Posty
    48

    Post

    https://www.youtube.com/watch?v=adO1MFr4-7A
    tłok, ciasno... mało miejsca.. kalustrofobia... graciarnia a nie pokoj....


    chcesz w sypailni jak najwiecej meijsca do przechowywania????


    więc co to w końcu ma być SYPIALNIA CZY MAGAZYN??
    aha już wiem takie 3 w jednym.... sypialnia, magazyn i na dodatek pokój biurowy..

    Do pełni szczescia brakuje aneksu kuchennego..




    a tak powaznie.. jabym z tego 3 w 1 zrobiił max 2 w 1.
    Ostatnio edytowane przez arztin ; 23-03-2016 o 08:30

  13. #13

    Domyślnie

    Bystrzak z ciebie, ale ja bym nawet zrobiła 1 w 1, uwierzysz...

  14. #14

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gwiazdka.p

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-112
    Posty
    19

    Domyślnie

    Miałam podobny problem, tylko łóżko 180x220. Dobrze, że zdecydowałam się je wywalić, bo teraz - tam ta ra ram - mam miejsce! I tysiąc razy wolę spać na mniejszym, ale móc przechodzić, niż wylegiwać się na gigancie, a potem chodzić bokiem jak upośledzony rak

  16. #16
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Łóżko o wymiarach 140/200 dla 2 osób wydaje się być rozwiązaniem optymalnym. Urządzając sypialnię warto sobie właściwie poukładać priorytety, odpowiedzieć na trudne pytania -Co jest ważniejsze duże łóżko czy duże biurko? To wybory bardzo indywidualne, uzależnione od naszego stylu życia. Małe wnętrza można powiększyć optycznie stosując triki dekoratorskie. Nie namawiamy na szafę lustrzaną,bo to przeżytek ale lustro mogłoby się pojawić w tym niewielkim wnętrzu. Jasne lekkie lakierowane meble, obowiązkowo jasna kolorystyka ścian (złamane biele?) i wielopunktowe, rozproszone światło sprawią, że to wnętrze będzie sprawiało wrażenie większego niż jest realnie.
    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony