dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 58 z 58
  1. #41

    Domyślnie

    Jestem na etapie montażu wiatroizolacji, w jednym szczycie nie chciałem zakładać jej do samej góry (strych nieocieplony) z uwagi na planowane wypuszczenie tamtędy czerpni. Czy taki montaż "oplatający" słupki jest dopuszczalny?
    http://imageshack.com/a/img924/1513/4XJ638.jpg

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Jak najbardziej, jeśli jest szczelnie, a widzę że się przykładasz i zaklejasz taśmą, to nie powinno być problemu.

  3. #43

    Domyślnie

    Kilka zdjeć z postępu prac. Dziękuje za dotychczasową pomoc.




    Docieplenie 20cm wełny, łącznie 35cm.
    Wszelkie uwagi miłe widziane.
    Ostatnio edytowane przez Mateusz106 ; 24-03-2017 o 21:49

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Poniżej dał bym izolację na fundamente - oby nie za późno, oraz przeszedł bym płynnie w izolację poddasza -
    reszta jest bardzo ładna. Jak Ci się będzie chciało to już będzie ukoronowanie dobrej roboty tak trzymać

  5. #45

    Domyślnie

    Jedno i drugie w planie, fundament planowałem ocieplić 15cm styropianu, niestety tylko na głębokość 50cm, tak płytko postawiony jest dom. Na poddaszu (na stropie) 35cm wełny, będzie nachodziła na wełnę ściany.
    Dzięki, będę przedstawiał kolejne etapy. Pytań tez pewnie nie zabraknie

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Pytaj pytaj jak widzisz dobrze to wychodzi. Zawsze możesz dać poziomą izolację gruntu, wtedy izolacja będzie trzymać większą bańkę ciepła pod domem.

  7. #47

    Domyślnie

    Cześć,
    Prace na zewnątrz idą do przodu, kolejna ściana czeka na okno:


    Jako, że okna bedą większe dobrałem sie od strony wewnętrznej i chyba jest problem, w mojej ocenie wiatroizolacja jest założona zła stroną? Widać napisy na niej i linie wyznaczające zakłady a przecież to jest strona, która powinna być od zewnątrz. Wełna z początku wyglądała mi na brudną albo po prostu jakąś starego typu ale pózniej zacząłem sie zastanawiać czy to nie jest grzyb/pleśń? Coś podobnego jest też na fragmentach tej wiatroizolacji



  8. #48

    Domyślnie

    jeżeli wełna jest taka czarna to oznaka że wcześniej albo nie było wiatroizolacji albo była nie szczelna i zimne powietrze wnikało w głąb powodując skraplanie się wody i pleśń ( jak jest tego dużo należy wełnę wymienić jak tylko powierzchownie można zostawić .) dodam że takie coś robi się przez kilka lat nie od razu. Najczęściej takie ogniska czerni na wełnie występują tam gdzie są mostki termiczne lub brak wiatroizolacji.
    Co do twojej pracy nie widzę żadnych siatek przed gryzoniami na spodzie elewacji , myszy mogą ci wejść pod deskę elewacyjną i poczuć się w wełnie jak pod kołderką !

  9. #49

    Domyślnie

    Ta ciemna wełna siedzi tam od około 10lat. Wiatroizolacja jest ale odwrotną stroną a mostków w tym domu nie brakuje.

    Siatka jest choć faktycznie nie widoczna na tych zdjęciach, drobna aluminiowa na owady i grubsza na gryzonie. W każdym razie dzieki za informacje.

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Tu gdzie jest drabinka.. taras się łączy z ławą pewnie .. coś by z tym zrobić ? jakąś przerwę i 5cm przynajmniej izolacji, przynajmniej tak bym uczynił..
    To są proste rzeczy, ale trzeba chcieć.

  11. #51

    Domyślnie

    Masz racje, mało tego beton z tarasu jest "nalany" na ścianę domu, beton przylega do drewna bez żadnej izolacji, chce to wszystko skuć i zrobić taras z deski kompozytowej.

    Nadal zastanawiam sie co zrobić wewnątrz, ta wiatroizolacja isovera jest zła stroną, prawda? Zerwe chyba to wszystko

  12. #52

    Domyślnie

    Mówimy teraz o wnętrzu ze zdjeć wyżej - chcę pozbyć się tej wiatroizolacji skoro jest źle zamontowana, zakładać w jej miejsce membranę poprawnie czy zrezygnować? Ściana od środka wyglądałaby tak: gk, paroizolacja, wełna 15, wiatroizolacja, drewno 65mm, wełna 20, wiatroizolacja, elewacja.

  13. #53

    Domyślnie

    Mam pytanie odnośnie sufitu nad kuchnią, aktualnie nie ma tam paroizolacji i widzę dwie możliwości przedstawione na rysunkach:


    Wiem, że pierwsza opcja byłaby lepsza ale wystaje tam dużo wkrętów, które mogłyby uszkodzić folie, poza tym trochę boje sie folii "obejmującej" drewno czy drugi sposób ma sens? Pod folią byłoby 10cm wełny, na folii 25.

  14. #54

    Domyślnie

    Cześć,
    Biorę się za wnętrze.
    W jaki sposób mógłbym wykonać podłogę na gruncie w kuchni (płytki i ogrzewanie podłogowe wodne) metodą suchą?
    Nie chce lać betonu bo dużo wody odparuje a dom wykończony.
    Zależy mi na dużej sztywności podłogi żeby nie pękały duże płytki.

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DziadekT

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Racibory
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    294

    Domyślnie

    Ja dałem perlit (ok. 6 cm) i płyty jastrychowe Fermacell (25 mm), z tym, że na płytę fundamentową. Sztywność jest bez zarzutu. Płytki mam różnej wielkości, także 60x60 cm. Jeśli u Ciebie jest żywy grunt, to pewnie musiałbyś dać jakiś chudziak, folię i twardy styropian

  16. #56

    Domyślnie

    Cześć, trochę mnie nie było ale sukcesywnie poprawiam dom.
    Poddasze zastałem w stanie deweloperskim, niestety przy obsadzaniu puszek okazuje się, że paroizolacja w ich miejscu jest przecięta i przełożony przewód, przez otwór na puszkę nie mam jak tego zakleić. Czy w tych punktach mam sie spodziewać zawilgocenia izolacji? W domu mam 10-20% wilgotności, po zrobieniu i uszczelnieniu co mogę liczę na 30-40% ale nadal jest sucho, czy przy takiej wilgotności bedzie problem ? Ściana to 15cm wełny, deska, 20cm wełny na ruszcie, wiatroizolacja, dobrze wentylowana pustka, deska elewacyjna. Wolałbym nie zrywać tych płyt ale jeśli ma być problem to wole teraz niż pózniej.

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Zawsze będzie problem .. musi być szczelnie. bo ta para wodna idzie w miejsce gdzie będzie zimniej i tylko zimniej= kondensacja.

  18. #58
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.684
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Para wodna a właściwie powietrze o jakiejś tam wilgotności idzie wszędzie a nie tylko tam gdzie zimniej, a kondensacja będzie tam gdzie osiągnie punkt rosy. Osobiście zrezygnowałem z paroizolacji oprócz łazienek i kuchni.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony