dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 58
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Jak jest pod GK jest jak trzeba..
    Nadal nie wiem co z tą WM, przy takim ociepleniu to chyba jedyna sensowna opcja, ale co z tą wilgotnością.
    chodzi aby dom był szczelny- a jednocześnie można było panować nad wilgotnością wewnątrz i jednocześnie nie wypuszczać cennych $ wraz z ciepłym powietrzem.
    Tego nie czuć .. ale ogrzanie danego strumienia powietrza .. to dość prosty wzór... na moc.. 1,25kg x1,005 kJ/kg xdelta x 1m3 przez 3600 = moc

  2. #22

    Domyślnie

    A więc tak, dam 20 cm wełny, okapów prawie nic już nie zostanie ale będę martwił się później. Pojawił się tylko mały problem, wszędzie gdzie dzwonię mają kantówki 45x95mm, nie ma 100mm. Co prawda mogą zrobić ale mam obawy, chyba wolę gotowe paczkowane skandynawskie drewno niż suszone na szybko. Czy ściśnięcie o te 5mm wełny pogorszy jej właściwości?
    Czy na samym dole dać listwę startową aluminiową jak przy ocieplaniu styropianem? Czy lepiej pełną deskę szerokości 20cm?

    Pozdrawiam, Mateusz.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Dał bym tylko siatkę od dołu, a najlepiej wyprowadził izolację z fundamentu, wtedy problem się "sam rozwiąże"
    jak najbardziej wełna podda się 5mm - tak że śmiało możesz dawać ten przekrój który masz.

  4. #24

    Domyślnie

    Ok, wełna zamówiona, drewno na początku roku.
    Dostałem od znajomego dwie rolki membrany dachowej trzywarstwowej, w instrukcji jest napisane, że nadaje się na pokrycie ścian szkieletowych ale w internecie nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi, czy ktoś z Was orientuje się jak to jest faktycznie? teoretycznie powinna być nawet lepsza ale może są jakieś przeciwwskazania, w końcu to membrana "dachowa" a nie ścienna. Był na forum wątek o tym ale z 2002roku, chyba sporo się zmieniło.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Będzie dobra - ważne aby była paroprzepuszczalna i nie blokowała wyjścia pary na zewnątrz. Odpowiednie zakłady i najlepiej połączyć jeden pas z drugim.

  6. #26

    Domyślnie

    Kolego מרכבה, dziękuję za wszelką pomoc, może trochę jej nadużywam, staram się czytać jak najwięcej, ale jak to przy własnym domu, chce się jak najlepiej i fajnie, jeśli ktoś potwierdzi każdą informację.
    Zanim zapytałem kupiłem wełnę Isover Aku-płyta, czytałem, że nadaje się do ocieplenia zewnętrznego ale ...no własnie, czy jest dobra? Ostatecznie mogę ją wykorzystać do docieplenia strychu.

    Pozdrawiam w Nowym Roku.
    Mateusz
    Ostatnio edytowane przez Mateusz106 ; 02-01-2017 o 00:15

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Jak najbardziej się nadaje, nie miałem jej w ręku, ale widzą jest w płytach - to powinno "wystarczyć" isover jest dobrą marką..
    ja głównie miałem w łapach rw. Tobie polecam rozwiązać jeszcze zejście do fundamentów, oraz wykonanie paroizolacji od środka..
    chyba że już masz GK i paroizolację, z tego co pisałeś.. będę dźwięczny jak przypomnisz.

  8. #28

    Domyślnie

    Tak, od środka jest już wszystko wykończone gk, pod nią paroizolacja i wełna. Tutaj też popełniono błędy, są nieszczelności ale na jakiś czas musi wystarczyć.
    O fundamentach wcześniej nie myślałem, ponieważ podłoga w domu jest na legarach, pomiędzy nimi wełna (niestety tylko 10cm, kiedyś coś zaradzimy). Czy w takim wypadku ocieplenie fundamentu przyniesie korzyści? Chyba nie bedzie się tak wyziębiał chudziak, na którym leży wełna.
    Ostatnio edytowane przez Mateusz106 ; 03-01-2017 o 00:37

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Czy w takim wypadku ocieplenie fundamentu przyniesie korzyści? Chyba nie bedzie się tak wyziębiał chudziak, na którym leży wełna.
    dokładnie, droga ucieczki ciepła będzie dłuższa i mozolniejsza.

  10. #30

    Domyślnie

    Cześć,
    kompletuje potrzebne materiały. Wiecie może gdzie dostanę taką taśmę?- https://www.youtube.com/watch?v=aW2C1FN7yok
    Dostępne są w PL trochę inne, do montażu okien w domach murowanych, wolał bym taką jak wyżej.

    Druga sprawa również dotyczy montażu okien, montować całkowicie na zewnątrz czy może cofnąć 5 cm i "najechać" tymi 5 cm izolacji na ramę okna? (bo chyba rana jest najsłabszym ogniwem? - okna niestety plastiki)

    Ostatnia sprawa, która nie daje mi spokoju to połączenie izolacji fundamentu z wełną na ścianach, styropian chciałem pokryć siatką i klejem, żeby myszy nie podziurawiły, ale czy po kleju wilgoć nie podejdzie w górę do rusztu drewnianego? Nie wiem jak to przedstawić...jak rozdzielić izolację fundamentu z izolacją i co ważne drewnem na ścianach? Może wspomniana wyżej aluminiowa listwa startowa?

    Odpowiedź do pierwszego pytania. Taśma Tyvek Flexwrap, niestety Chyba nie dostępna w Pl i cena 200$ za rolke (25m). Może jakaś alternatywa? Czy darować sobie i dać tylko pas wiatroizolacji?
    Ostatnio edytowane przez Mateusz106 ; 16-01-2017 o 01:45

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Druga sprawa również dotyczy montażu okien, montować całkowicie na zewnątrz czy może cofnąć 5 cm i "najechać" tymi 5 cm izolacji na ramę okna? (bo chyba rana jest najsłabszym ogniwem? - okna niestety plastiki)
    zawieś je w izolacji, a jeszcze lepiej zrób wtedy węgarek na ramę

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ach-tarasowych tu czemu to się opłaca.

    Wilgoć nie podejdzie, zrób leki spadek na styropianie..delikatny.. 1-2%

    Taśma akurat mnie gryzie po oczach.. bo bardziej nadaje się na klejenie paroizolacji..
    ale nie widzę jej parametrów, najlepsza była by taśma typu przylepiec.. jak do opatrywania ran.. szmaciana - a klej ma tak mocny że normalnie kłaki drze. Ale ręki sobie nie dam uciąć..
    bo gryzie się temat . otwartości dyfuzyjnej, a szczelności przy oknie.. i ta taśma bije w kierunku drugim.. aby przed opadami zabezpieczyć..
    znowu para wodna która jakoś przejdzie przez paroizolację, mogła wyjść w stanie gazowy (bezpiecznym) w stanie płynnym łatwo ją zauważyć
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 16-01-2017 o 16:43

  12. #32

    Domyślnie

    Przyznam, że z tą taśmą też się zastanowiłem, przecież to jak kawał gumy :/ ale tak ładnie zareklamowali.
    Może takie coś: http://www.soudal.pl/2014-10-10-08-5...echnologii-sws
    http://www.iskierka-dr.mojabudowa.pl/?id=128376
    Taśma zewnętrzna paroprzepuszczalna i wewnętrzna paroszczelna. CZy zwyczajnie dać dodatkowy pas wiatroizolacji?
    Węgarek w styropianie nie problem ale jak to zrobić w przypadku montażu w ruszcie drewnianym? Chyba z drewna? Albo deską elewacyjną "najechać" na ramę.

    Ostatnia sprawa, używać przy montażu okien pianki rozprężnej zamiast montażowej?

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Okna i węgar .. XPS' .. pokryty tynkiem, ewentualnie blachą.. jako parapet.
    Z rozprężną bym uważał, a i tak trzeba użyć taśm rozprężnych, a pianki ino ino.

  14. #34

    Domyślnie

    Mam już drewno konstrukcyjne, wełnę i inne, czas zaczynać ale pojawiło się pytanie.
    Czy impregnować ruszt/stelaż drewniany? Wiem, że w szkieletowcach nie impregnujemy ale ten przypadek jest inny. Ruszt bedzie przykręcony do istniejącej ściany, która to jest zaimpregnowana, wiec chemię tak czy inaczej w ścianie będę miał.

  15. #35

    Domyślnie

    Jeszcze jedna sprawa, jakiej grubości zrobić szczelinę wentylacyjną? Kupiłem kantówki 45x45 i nie wiem ile im ująć.

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Może być nawet 45x45mm opłaca Ci się strugać ? może.. 38mm to jest mój niepisany standard
    tak że 7mm dodatkowe złe nie będzie, chyba że nie masz miejsca... minimum socjalnym jest 1".

  17. #37

    Domyślnie

    Do jakiej wilgotności drewna można układać wełnę? Rozpocząłem już prace, przykręciłem na jednej ścianie ruszt z drewna C24, delikatnie zaimpregnowalem. Zastanawiam się czy po dwóch dniach na dworze plus ten impregnat (ilość niby znikoma) drewno nie zrobiło sie bardziej wilgotne. Chyba muszę kupić miernik.

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    20% to jest granica stanu powietrzno suchego, wełnie nie będzie nic nigdy.. 1000 lat przeleży w wodzie i wyschęnięta będzie nadal wełną.

  19. #39

    Domyślnie

    Miernik będę miał w poniedziałek. Ile mogła wzrosnąć wilgotność drewna 16-18% po impregnacji? Zastanawiam się czy mogę już zakładać wełnę czy poczekać kilka dni.

    Chyba źle zrozumiałem.
    Mogę układać wełnę a drewno wyschnie tak czy inaczej? Wełna nie wchłonie wilgoci z drewna?
    Ostatnio edytowane przez Mateusz106 ; 10-03-2017 o 10:56

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateusz106 Zobacz post
    Miernik będę miał w poniedziałek. Ile mogła wzrosnąć wilgotność drewna 16-18% po impregnacji? Zastanawiam się czy mogę już zakładać wełnę czy poczekać kilka dni.

    Chyba źle zrozumiałem.
    Mogę układać wełnę a drewno wyschnie tak czy inaczej? Wełna nie wchłonie wilgoci z drewna?
    Impregnacja nie zmienia wilgotności drewna. tj ilości wody związanej. Miernik może jednak pokazywać złe wyniki, bo impregnacja jest powierzchowna. Ta wolna woda z impregnatu bardzo szybko wyparuje, chyba, że zanurzyłeś belki na kilka dni w impregnacie, to doschnięcie potrwa trochę dłużej. Możesz spokojnie układać wełnę.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony