dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Połączenie wkładu kominkowego z rurą dolotową.

    W chudym betonie mam zalaną rurę kanalizacyjną fi 110.
    Otwór jest trochę za daleko od ścianki to kolankami skieruję go bliżej ściany w warstwie styropianu.
    Jednak mam pytanie jak to ma być połączone ponad wylewką a żeliwnym otworem, poprzez jakąś elastyczną rurę? Czy jakąś sztywną typu kanalizacyjna?

    i kolejne pytanie przepustnice robi się na tym odcinku rury który mam już położony? czy to jest jakaś część wbudowana w kominek, która zamyka dopływ zimnego powietrza w zimie jeśli nie pali się w kominku? Lub powinienem sobie dopiero to zrobić gdzieś pomiędzy chudym betonem a wkładem kominkowym.
    Ostatnio edytowane przez pecet0 ; 27-03-2016 o 17:55

  2. #2
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Rura "elastyczna" na ogół wystarczy aluminiowe spiro
    Jaki to wkład ?
    Darek B

  3. #3

    Domyślnie

    wkład nie jest jeszcze do końca wybrany, chodził mi po głowie MAJA narożny z firmy Kratki.

    ogólnie moc wkładu max 12 KW bo domek mały.

    Powiedz mi jeszcze jak to jest z tymi przepustnicami? w którym miejscu to się powinno zamontować aby odciąć dopływ zimnego powietrza jak się nie korzysta z kominka.

    tak to wygląda w tym momencie (nie ma tam nigdzie przepustnicy) rurę będę musiał jeszcze podnieść o wysokość styropianu + wylewke, i coś ponad wylewkę? jak wysoko jest z reguły otwór na dolot powietrza w żeliwnym wkładzie kominkowym?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2924.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	351322
    Ostatnio edytowane przez pecet0 ; 28-03-2016 o 12:51

  4. #4
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    To lepiej kup sobie wkład który ma 100% poboru powietrza do spalania z poza budynku [ CDP]
    Wielkim łukiem omijaj wkłady z "częściowym doprowadzeniem powietrza" bo to w sumie tak jakby go nie było .....
    Z naszych tanich nowe HEAT
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	HEAT R 2g S 60.44.33.13 Romotop.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	67,1 KB
ID:	351357  
    Ostatnio edytowane przez Zdun Darek B ; 28-03-2016 o 19:40
    Darek B

  5. #5

    Domyślnie

    Jakiego rzędu są ceny np: HEAT – L/R - 2G S 60 .44.33.13 WKŁAD NAROŻNY ?

    oraz jak wygląda kwestia tej przepustnicy o którą pytałem w wcześniejszym poście?

  6. #6

    Domyślnie

    Są kominki też z wbudowaną przepustnicą? Jeśli tak to spełnia to takie same zadanie jakby była osobno zamontowana na jakimś wcześniejszym odcinku na rurze?
    Czy nawet jakby wkład to miał to i tak jest zalecane zamontować osobną przepustnicę?

  7. #7
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cena detaliczna 990,- euro netto ,
    Przepustnica jest wmontowana , dodatkowa nie jest zalecana
    Darek B

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony