dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    STATESMAN

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    7

    Domyślnie Tynkowanie ściany

    Witam, na forum jestem nowy, w kwestii budownictwa jestem zielony, aczkolwiek pisze gdyż chciałbym zaczerpnąć trochę wiedzy która pomogłaby mi uporać się z paroma rzeczami samemu (mam nadzieję)
    Konkretnie chodzi mi o poddasze. Mam ściany szczytowe na nim i jest tam goła cegła - gdzieniegdzie pociapana zaprawa i fatalnie to wygląda. Z racji tego, że chciałbym coś ruszyć moje pytanie brzmi następująco
    1. Czy od środka muszę dawać jakieś dodatkowe ocieplenie (myślimy o zaadaptowaniu poddasza pod sypialnie) - z zewnątrz jest dom ocieplony styropianem.
    2. Jak otynkować taką scianę/takie nierówności - stosuje się jakieś "listwy poziomujące" między które narzucam zaprawę i ciągnę pacą? dobrze rozumiem tą czynność?

    Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź

  2. #2
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Ocielasz od środka gdy nie masz pomieszczenia ogrzewanego - czyli na strychu.
    Tak są listwy poziomujące - przyklejsz, pionujesz i tynkujesz - niby banał

  3. #3
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    ale jak tam mają być pokoje to pewnie i ogrzewanie będzie , to ja raczej zamiast babrać się tynkami przykleiłbym na piance lub na placki płytę gipsową , chyba taniej lepiej i szybciej jak nie ma się wprawy

  4. #4

    Domyślnie

    Też to miałem podpowiedzieć

  5. #5
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,

    odpowiadając na Pana pytania:

    1) wykonywanie wewnętrznego ocieplenia nie jest konieczne, jeśli budynek jest ocieplony z zewnątrz

    2) szybkim sposobem na wykończenieścian poddasze będzie wykorzystanie płyt kartonowo-gipsowych. Do ich przyklejenia można zastosować ACRYL-PUTZ® KG31 Klej Gipsowy, natomiast przy spoinowaniu sprawdzi się masa szpachlowa ACRYL-PUTZ® MS 30

    Pozdrawiam serdecznie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony