dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Remont przedwojennego domu

    Witam wszystkich pozytywnie zakręconych ,

    Stoimy przed decyzją zakup przedwojennego domu do remontu. Dlaczego ten wybór, lokalizacja pasująca mi w Poznaniu. Działka ok 300-400 metrów. Nie oglądałem jeszcze domu, dlatego chcę wysłuchać rad bardziej doświadczonych w takich projektach, realizacjach i problemach z nimi związanymi.

    Oczywiście marzy mi się finalnie coś takiego jak również na załączonym zdjęciu, ale nie od razu tylko małymi krokami. Muszę znać koszt całkowity to mógłbym określić ile czasu mi to zajmie.

    Po rozmowie telefonicznej wiem, że dom jest przedwojenny (czy są jakieś wymagania prawne co do remontu takiego domu, np. konserwator zabytków?)
    Co sprawdzić przy najbliższych oględzinach, na co zwrócić uwagę z tego co wiem to:
    - dom jest w 1/4 podpiwniczony, ma strop kleina
    - okna są podobno powybijane czyli pewne jest że wdziera się wilgoć, jak jest jej dużo to co dalej?
    - Zapewne wymagało by sprawdzić ławy fundamentowe czy są, bo takie konstrukcje w tym wieku były różnie budowane?
    - Dach ma niby w 60% dobre belki, co to znaczy w praktyce nie wiem, pewnie była dziura i woda ciekła do domu

    Ogólnie doradźcie na co zwrócić uwagę, przy podjęciu decyzji, jakie macie doświadczenia. Chciałbym to brzydkie kaczątko przeobrazić w łabędzia.

    Koszt zakupy kaczątka to 240k.
    Obstawiam, że remont to ok 200-250k.

    Domy w okolicy są w cenie po 50 roku budowy, do remontu 400k, wyremontowane 600k w stylu nowoczesny, co kompletnie mi nie odpowiada .
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom.jpg
Wyświetleń:	163
Rozmiar:	99,3 KB
ID:	351421  

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fr3d3k

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    174

    Domyślnie

    Po dwóch latach zabawy osobiście nie szedłbym drugi raz w to. Podstawowym wyznacznikiem zakupu była dla mnie cena. Dom do remontu z tylko 400 metrową działką za 240 000 zł byłby dla mnie nie do przyjęcia. Za kwotę 450-500 000 można wybudować i wykończyć dom na ok 1000m2 działce praktycznie w każdym miejscu w Polsce- może poza centrami dużych miast. A ma się wszystko nowe. I w starym stylu dzisiaj też można budować. Dodatkowo przy remoncie jeśli nie robi się samemu to cięzko znalezdz ekipe, ponieważ trudno określić na starcie zakres prac i cenę za robociznę.
    Nie chcę zniechęcać, bo jeśli się uda to satysfakcja podwójna ale polecam przemyśleć jeszcze kilka razy wszystkie za i przeciw.
    pozdrawiam!

    ps. w stopce link do naszego remontu- może pomoże w decyzji
    remont zamczyskahttp://forum.muratordom.pl/showthrea...58#post6947858
    Pow.:290m2(parter,piętro,poddasze).Ogrzewanie 100%niskotemperaturowe.podłoga-15cm styro, dach-30cm wełny, ściany-5cm wełny wew + 12-20 cm styro grafit zew. PC HCT15kW,DZ6x150mb spiralnie na pow.ok550m2

  3. #3

    Domyślnie

    IMHO jeśli działka nie jest główną wartością dodaną nieruchomości to taki remont jest nieopłacalny. Innymi słowy ma sens generalny remont stuletniej kamienicy w centrum miasta ale na pewno nie wolnostojącego domu. Doprowadzenie do stanu współczesnego budownictwa przewyższy koszt wyburzenia i budowy od fundamentu.

  4. #4
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    ja za większy dom oraz działkę 1200m2 dałem 4 razy mniej i jestem już po remoncie , za ten dom ze zdjęcia nie dałbym 240 tys

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agness8888

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    swidnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    berthold61 a mozna wiedziec ile dales za remont i jaki zakres prac robiles?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony