dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Nieprawidłowy montaż okna przez dewelopera

  1. #1

    Domyślnie Nieprawidłowy montaż okna przez dewelopera

    Witam,

    Witam,

    Kupiłem segment w stanie surowym i mam zamontowane 4 okna dachowe firmy Velux. Wszystkie okna zamontowane są w ten sam sposób jak na zdjęciach.

    Niedawno, pracownik ekipy remontowej zwrócił mi uwagę, że to okna dachowe nie powinny być montowane w ten sposób i że stracę na nie gwarancję producenta. Ponadto, wszystkie okna mają pęknięcia na rogach tak jak widać na jednym zdjęciu. Z ciekawości rozgrzebałem jeden narożnik i oto co zobaczyłem:


    Może się nie znam, ale tak na logikę to płyty GK chyba powinny inaczej być docinane. Ja bym je docinał w kształcie litery "L" tak żeby pod narożnikiem była jednolita płyta. Poza tym, pod płytą nie m stelaża, albo jest mizerny bo odsłonięty kawałek bardzo łatwo się ugina.

    Czy mam zgłaszać to dewelopera? Czy jest to wystarczająca podstawa do reklamacji?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20160121_20_51_22_Pro.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	63,9 KB
ID:	351573   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20160121_20_51_42_Pro.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	79,4 KB
ID:	351574   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20151107_009.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	351575  

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Doradca VELUX
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    02-273
    Posty
    224

    Domyślnie

    Witaj Tomek860,

    Odpowiednio wyprofilowana wnęka okienna jest ważna ze względu na odpowiednią cyrkulacje powietrza.
    Wykonanie wnęki w sposób, jaki widzimy na zdjęciach powoduje, że powietrze nie owiewa dolnej części okna, co może skutkować wykraplaniem się na niej pary wodnej w okresie zimowym, a następnie powodować niszczenie powierzchni lakierniczej okna.

    Prawidłowy kształt wnęki ilustrują poniższe obrazki, (proszę zwróć uwagę, że ścianka pod oknem powinna być pionowa, a ścianka nad oknem pozioma)Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wnęka.PNG
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	12,5 KB
ID:	351898

    Zaleca się także montaż grzejnika lub innego źródła ciepła pod oknem, aby minimalizować występowanie zjawiska kondensacji na szybie.

    Pozdrawiam,
    Paweł
    Doradca VELUX

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź

    No to wiadomo, że jest źle zamontowane. Dodam, że na jednym oknie zauważyłem małą "stróżkę" po skraplającej się wody.
    Czy wobec tego, okno objęte jest gwarancją? Zamierzam zwrócić się do dewelopera w tej sprawie. Czy możliwe jest abym otrzymał jakieś oficjalne stanowisko od firmy VELUX w sprawie nieprawidłowego montażu? Czy może lepiej wezwać niezależnego rzeczoznawcę ?

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Doradca VELUX
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    02-273
    Posty
    224

    Domyślnie

    Witam,

    W przypadku wątpliwości, co do poprawności montażu okna dachowego VELUX, jest możliwość zamówienia wizyty serwisu, w celu wykonania ekspertyzy montażu. Więcej informacji w Dziale Obsługi Klienta pod numerem 22 33 77 000

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	serwis VELUX.JPG
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	27,3 KB
ID:	365718

    Pozdrawiam,
    Paweł
    Doradca VELUX

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony