dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 25
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 481
  1. #1

    Domyślnie Z domu do domku -parterowy na jesień

    Witam chętnych do dzielenia się uwagami. Kilka osób już "znam", witałam się w ich dziennikach, liczę na to, że również do mnie zajrzą. Domek jak w tytule, parterowy, nieduży - dla dwóch osób. Głównym powodem zmiany obecnego na ten właśnie, była chęć zamieszkania bliżej dzieci.Drugi powód to uciążliwość palenia w piecu co - gazu w mojej okolicy nie ma. Obecny dom lubię, ale i on i działka wokół niego "robią się" pomału za duże. Więc działka pod nowym domem ma nieco ponad 800 m kw., a ponieważ jest wąska,projekt musiał być indywidualny. Jak ogarnę jak to zrobić, to wkleję rzuty i wizualizacje. Wprawdzie projekt już "zatwierdziłam", ale może jakieś małe zmiany ktoś podpowie. Myślę, że na początek to wystarczy.
    Ostatnio edytowane przez brasica ; 06-04-2016 o 13:52

  2. #2

    Domyślnie

    Dodam tylko,że w końcu tygodnia odbieram gotowy projekt , a w przyszłym tygodniu składam wniosek o pozwolenie na budowę. Zdjęć nowej działki nie mam, po prostu zwykła płaska działka lekki trapez ok. 20x40, zakończona rowem melioracyjnym porośniętym dużymi drzewami. . Mam natomiast wiele zdjęć obecnej działki i kilka pozwolę sobie zamieścić.
    Ostatnio edytowane przez brasica ; 10-12-2016 o 10:17
    ]

  3. #3

    Domyślnie

    Hurra! jest dziennik Czekam na ciąg dalszy.
    I w dodatku jestem pierwsza

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gaja2 Zobacz post
    Hurra! jest dziennik Czekam na ciąg dalszy.
    I w dodatku jestem pierwsza
    Ewa , a Ty jeszcze nie śpisz?
    ]

  5. #5

    Domyślnie

    Jak już się rozpędziłam to wrzucę wizulizację domku, a rzuty mam niestety w PDF i nie bardzo wiem jak to przerobić elewacja ogrodowa elewacja od ulicy z bramą garażową i boczna
    Ostatnio edytowane przez brasica ; 19-04-2016 o 18:11
    ]

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Witam się i ja
    Domek na wizualizacji bardzo mi się podoba, prosty, bez udziwnień - jak dla mnie bomba.
    No i podziwiam Twój poprzedni piękny ogród.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał brasica Zobacz post
    Jak już się rozpędziłam to wrzucę wizulizację domku, a rzuty mam niestety w PDF i nie bardzo wiem jak to przerobić
    Szybka instrukcja.
    - otwierasz pdfa, najlepiej wczytując obraz na pełnym ekranie (mniej roboty potem, ale jak nie znajdziesz takiej opcji to trudno)
    - szukasz na klawiaturze przycisku o nazwie "Print Sc", "Print Screen" lub podobnego
    - wciskasz klawisz
    - otwierasz starego dobrego Painta
    - klikasz "wklej" z menu wyboru ALBO kombinację klawiszy "Ctrl + V" (to też wklejanie, tylko szybsze)
    - jeśli wcześniej nie otwierałaś pdfa na pełnym ekranie, to wyedytuj w paincie obrazek tak, by nei było widać paska zadań i innych prywatnych rzeczy
    Voila!
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  8. #8

    Domyślnie

    Witam Pusia i Iscra, zaraz popróbuję z tą instrukcją , ale to pewnie nie będzie 5 minut. Komputera uczyłam się sama- nadal się uczę metodą prób i błędów.
    ]

  9. #9

    Domyślnie

    Zamieszczam ten mój rzut domu: Trochę to trwało,ale drogą dedukcji , swoją metodą, doszłam do tego co i jak. Choć mówią, że w każdym wieku trzeba się uczyć - w "pewnym" jest o to coraz trudniej.Objaśnię: okno po lewej (wschód) w salonie jeszcze nie wiem czy będzie, natomiast na pewno będzie okno garażowe w podcieniu.
    Ostatnio edytowane przez brasica ; 13-04-2016 o 15:40
    ]

  10. #10

    Domyślnie

    A tu jeszcze dodam kilka zdjęć tego, za czym będę tęsknić pewnie kilka lat po zamieszkaniu w nowym domu Czy ogród zdąży mi urosnąć? Ta glicynia obecnie utworzyła już dach i trzeba ją mocno ciąć, bo się panoszy.
    Ostatnio edytowane przez brasica ; 10-12-2016 o 10:19
    ]

  11. #11

    Domyślnie

    Ewa, naprawdę masz piękny ogród! mnogością nasadzeń trochę przypomina mój, ale bije go na głowę porządkiem i estetyką.
    Bardzo mi się podoba Twój nowy domek. Układ domu i garażu trochę podobny do mojego, ale wewnątrz dużo więcej miejsca - jednak te 15 metrów robi różnicę. Widzę, że wolisz oddzielną kuchnię. Czy tylko nie będzie trochę nieustawna przez te dwa okna? A co to za małe pomieszczenie, do którego wchodzi się z łazienki?

  12. #12

    Domyślnie

    Dzięki Imienniczko za pochwały, zawsze to miłe jak nasza praca komuś jeszcze oprócz nas się podoba. Jeśli chodzi o projekt to długo nad nim "gdybałam". Oddzielna kuchnia to chyba przyzwyczajenie, teraz mam dużą i oddzielną i jest mi z tym bardzo dobrze. W nowym domu będzie trochę mniejsza ale myślę, że będzie ok.Moja córka po 10 latach mieszkania z kuchnią w salonie (albo odwrotnie) teraz przy budowie domu uznała oddzielną kuchnię za jeden z priorytetów. Więc to są chyba jakieś rodzinne przyzwyczajenia. Z tego co pamiętam u Ciebie są 3 pokoje, a u mnie tylko 2, więc może stąd bierze się te więcej miejsca. A jeśli chodzi o to pomieszczenie w łazience - to prysznic tzw. walk in. Jeśli to ma być mój dom już do końca, to chciałam prysznic do którego kiedyś można będzie wjechać nawet wózkiem.W kuchni mam zamiar nie mieć wcale wiszących szafek, (teraz też tak mam), więc to duże okno to właściwie wyjście na taras, a małe to tylko takie doświetlenie blatu.
    Ostatnio edytowane przez brasica ; 08-04-2016 o 00:22
    ]

  13. #13

    Domyślnie

    Witam,
    z zainteresowaniem czytam Twój dziennik. Podjęłaś odważną, mądrą i życiową decyzję, ale czasem tak trzeba, wielki szacunek. Ogród pozostawiasz cudny ale ten nowy jestem pewna też będzie piękny.
    Plan domku wydaje się funkcjonalny i wygodny, tylko dla mnie za daleko z kuchni do stołu jadalnianego i wypoczynku, no i nie widać gości i nie słychać o czym dyskutują dopóki nie pojawisz się z tacą. Ale to są indywidualne odczucia i doświadczenia.
    Życzę dużo satysfakcji i radości z budowy nowego domku, będę zaglądać.
    lila

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał VTS Zobacz post
    Witam,
    z zainteresowaniem czytam Twój dziennik. Podjęłaś odważną, mądrą i życiową decyzję, ale czasem tak trzeba, wielki szacunek. Ogród pozostawiasz cudny ale ten nowy jestem pewna też będzie piękny.
    Plan domku wydaje się funkcjonalny i wygodny, tylko dla mnie za daleko z kuchni do stołu jadalnianego i wypoczynku, no i nie widać gości i nie słychać o czym dyskutują dopóki nie pojawisz się z tacą. Ale to są indywidualne odczucia i doświadczenia.
    Życzę dużo satysfakcji i radości z budowy nowego domku, będę zaglądać.
    lila
    Witam,zapraszam .Czasy wielu gości na raz mamy już raczej za sobą, a do jadania we dwoje chyba wystarczy nam stół w kuchni. Ale dzięki za uwagi.
    ]

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Zapisuję się i cieszę, że kolejny dziennik powstał.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał amalfi Zobacz post
    Zapisuję się i cieszę, że kolejny dziennik powstał.
    Witam,witam.
    ]

  17. #17

    Domyślnie

    Zanim coś się zacznie na budowie przedstawię swoje dylematy. Większość tematów mam już zamkniętych, ale nie jestem pewna np. czy bramę garażową mam ukryć, czy wyeksponować. Z tą rozterką wiążą się inne tematy, jak kolor okien i drzwi. Elewacja na pewno będzie biała, a dach antracytowy, ale w bardziej szarym odcieniu. Okna wewnątrz też raczej na pewno będą białe. Szukam intensywnie inspiracji na bramę i okna.
    ]

  18. #18

    Domyślnie

    Ewa, tak jakbym czytała swoje niedawne dylematy
    Dach też będę miała grafitowy - czyli właśnie taki pomiędzy szarym, a antracytowym. Ściany może białe, a może lekko kremowe. I zdecydowałam się na okna w kolorze nebraska - ładny brąz- i taka też będzie brama. Chociaż długo rozważałam okna antracytowe, nawet wstępnie takie zamówiłam i potem jednak zmieniłam. A więc wersja wyeksponowania bramy

    A mnie teraz gryzie inny dylemat - zastanawiam się, czy nie zrobić okienka u góry w szczycie garażu. Po pierwsze: ten spory trójkąt nad bramą garażową wydaje mi się jakiś taki pusty...A po drugie - poddasze wprawdzie nie będzie użytkowe, ale jednak czasem będzie się tam wchodziło i przydałoby się je jakos doświetlić...Ty masz podobnie z garażem; nie myślałaś o tym?
    Ostatnio edytowane przez gaja2 ; 08-04-2016 o 22:20

  19. #19

    Domyślnie

    No właśnie też myślałam o oknie na poddaszu w garażu, nawet już zasugerowałam to architektowi, ale u mnie będą dwa wyłazy dachowe, które dadzą jakieś światło. Uznałam to więc za niepotrzebne mnożenie kosztów, a poza tym nie bardzo wiedziałam jakie to okienko mogłoby być (prostokątne, kwadratowe, okrągłe?) Więc dałam sobie spokój, tym bardziej, że u mnie w tej ścianie jest jeszcze dość duży podcień . O oknach myślę szarych i wtedy chyba też taka brama, ale to jeszcze niezamknięty temat. Umawiam się właśnie z córką na rundę po tamtejszych składach budowlanych, żeby znać ofertę i do ich oferty dostosować swoje chciejstwa. U siebie nie mam co oglądać, bo wiele rzeczy jest do zobaczenia tylko w katalogach, no i kupować przecież będę tam. Te 200 km jest pewnym problemem w czasie budowy.
    ]

  20. #20

    Domyślnie

    super domek, bardzo przemyślany projekt, nie zmieniłabym nic
    ogród aktualny masz przepiękny!

Strona 1 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony