dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 25
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 481
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał brasica Zobacz post
    Wszelkie remonty w domu wykonywane były zawsze przy znaczącym wkładzie mojej pracy. Dołączę na dowód zdjęcie mozaiki parkietowej, którą kładłam osobiście 30 lat temu. Kładłam też płytki , robiłam schody, że o kładzeniu tapet nawet nie wspomnę. Tylko, że u Ciebie widzę, że mąż dowodzi, a ja robiłam to sama, bo mąż miał dosyć pracochłonny zawód, a poza tym nie lubi tego.
    Załącznik 352787
    Ja Cię proszę, ostrzegaj na przyszłość, że planujesz wklejać zdjęcia, bo znów musiałam szczękę zbierać Olśniewająca podłoga!! Sufit, meble, kominek! Wszystko! I jeszcze sama podejmowałaś się prac. To ja Ciebie podziwiam! Zostałaś moim Guru

    Jeśli masz jeszcze jakieś zdjęcia z domu, to wklejaj proszę. Brodę już mam posiniaczoną
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  2. #42

    Domyślnie

    Pusia , na tych nartach miałam nawet swój fan-klub, składający się z panów , którzy jeździli razem z nami wyciągiem. (Średnia wieku członków fan-klubu 74 lata). Wiem, że wiek to nie metryka, ale to chyba decyzja o zmianie miejsca zamieszkania tak na mnie działa.(mieszkam tu od 1981r.) Tak ogólnie nie jest ze mną źle, ale wolno przetrawiam ten temat. Fizycznie to ja się nie daję, oprócz nart dużo jeżdżę na rowerze (w ubiegłe lato zjeździłam rowerem Bornholm wzdłuż, wszerz i w poprzek)
    Ostatnio edytowane przez brasica ; 13-04-2016 o 11:45
    ]

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał mother_nature Zobacz post
    Ja Cię proszę, ostrzegaj na przyszłość, że planujesz wklejać zdjęcia, bo znów musiałam szczękę zbierać Olśniewająca podłoga!! Sufit, meble, kominek! Wszystko! I jeszcze sama podejmowałaś się prac. To ja Ciebie podziwiam! Zostałaś moim Guru

    Jeśli masz jeszcze jakieś zdjęcia z domu, to wklejaj proszę. Brodę już mam posiniaczoną
    Wiesz, zdjęć z domu to mam dużo bo wystawiłam go na sprzedaż (więc zdjęcia były potrzebne) , wisi już ze dwa miesiące w internecie. A kominek już mi się tak nie podoba, ale on też ma już ponad 30 lat. Kiedyś paliliśmy w nim prawie codziennie, ale chyba zrobiony był dobrze, bo do tej pory nie potrzebuje żadnego remontu. Teraz szukam inspiracji kominka do nowego domu, właśnie zgłębiam wątek Pestki o kominkach, może tam coś znajdę.
    ]

  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ewamewa
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    197

    Domyślnie

    taki kominek chce i już....z mężem mamy "starą duszę" i uwielbiamy takie klimaty...jeśli można prosić o parę innych fotek to byłabym niezmiernie wdzięczna
    Dziennik i komentarze Aromatyczny

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał brasica Zobacz post
    Pusia , na tych nartach miałam nawet swój fan-klub, składający się z panów , którzy jeździli razem z nami wyciągiem. (Średnia wieku członków fan-klubu 74 lata). Wiem, że wiek to nie metryka, ale to chyba decyzja o zmianie miejsca zamieszkania tak na mnie działa.(mieszkam tu od 1981r.) Tak ogólnie nie jest ze mną źle, ale wolno przetrawiam ten temat. Fizycznie to ja się nie daję, oprócz nart dużo jeżdżę na rowerze (w ubiegłe lato zjeździłam rowerem Bornholm wzdłuż, wszerz i w poprzek)
    No i od razu lepiej

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewamewa Zobacz post
    taki kominek chce i już....z mężem mamy "starą duszę" i uwielbiamy takie klimaty...jeśli można prosić o parę innych fotek to byłabym niezmiernie wdzięczna
    Ewa , taki kominek to żadna filozofia, bo on jest otwarty i tylko grzeje żywym ogniem, a akumulacji ciepła to w nim niewiele.Jak ktoś ma trochę żyłki budowlańca to jest w stanie sam sobie go wybudować. Mam jeszcze takie zdjęcia. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1050369.jpg
Wyświetleń:	156
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	352790 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8604301_19_1280x1024_piekne-siedlisko-dom-250m2-dzialka-7700m2-_rev040.jpg
Wyświetleń:	137
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	352791
    Ostatnio edytowane przez brasica ; 19-04-2016 o 18:49
    ]

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ewamewa
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał brasica Zobacz post
    Ewa , taki kominek to żadna filozofia, bo on jest otwarty i tylko grzeje żywym ogniem, a akumulacji ciepła to w nim niewiele.Jak ktoś ma trochę żyłki budowlańca to jest w stanie sam sobie go wybudować. Mam jeszcze takie zdjęcia. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1050369.jpg
Wyświetleń:	156
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	352790 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8604301_19_1280x1024_piekne-siedlisko-dom-250m2-dzialka-7700m2-_rev040.jpg
Wyświetleń:	137
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	352791
    bardziej mi chodziło o styl obudowania kominka bo kominek jako taki będzie oczywiście zamknięty z rozprowadzeniem ciepła. Ja tak uwielbiam ceglane powierzchnie , że jakbym mogła to nie robiłabym tynków... ja się chyba nadaję do lepianki mieszkać
    Dziennik i komentarze Aromatyczny

  8. #48

    Domyślnie

    No to jednak trochę się zgadzamy, bo ja też myślę o o ceglanej obudowie kominka, tym razem marzy mi się biała cegła. Mam już kilka inspiracji, coś muszę z tego sklecić.Tylko, że mój kominek będzie tylko do oglądania ognia. Mam jeszcze wersję z kozą z Jotula, ale na tle ściany z cegieł i się waham. Pomału muszę podjąć decyzję.
    ]

  9. #49

    Domyślnie

    No i ja też trwam w szoku, patrząc na Twoją własnoręczną podłogę!
    Zaprawdę jesteś kobietą o wielu talentach
    A kozę z Jotula też rozważam...równolegle z kominkiem Ale na razie odłożyłam sobie decyzję - robimy komin, a reszta w drugiej kolejności; na razie zostanie ściana z dziurą, do której coś się potem podłączy. Ale jeśli będzie koza, to też na tle ściany z cegieł

  10. #50

    Domyślnie

    Zapytana o moje murki kamienne wrzucę tu kilka zdjęć - większość była zrobiona "tymi ręcami". Jeden jest długi , powstał z zabudowania silosu na kiszonkę, pozostałe z powodu nierówności terenu, a jeden specjalnie dla lawendy, bo ona nie znosi podmokłych terenów. A u mnie niestety wiosną bardzo długo woda stoi. Na naszym terenie kamienie " rodzą" się na polach co roku, czyli można powiedzieć, że to taki lokalny budulec. W wielu starych domach w okolicy zamiast fundamentów ułożone są kamienie. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0584.jpg
Wyświetleń:	179
Rozmiar:	101,7 KB
ID:	352880 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0560.jpg
Wyświetleń:	156
Rozmiar:	99,7 KB
ID:	352881 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0865.jpg
Wyświetleń:	165
Rozmiar:	77,3 KB
ID:	352882
    ]

  11. #51

    Domyślnie

    Jeszcze taki murek, , raczej rabata, ponieważ wiosną tam jest mokro, to trzeba było ją lekko podnieść. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1050178.jpg
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	77,6 KB
ID:	352883 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0895.jpg
Wyświetleń:	128
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	352885
    Ostatnio edytowane przez brasica ; 14-04-2016 o 13:08
    ]

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał brasica Zobacz post
    Zapytana o moje murki kamienne wrzucę tu kilka zdjęć - większość była zrobiona "tymi ręcami". Jeden jest długi , powstał z zabudowania silosu na kiszonkę, pozostałe z powodu nierówności terenu, a jeden specjalnie dla lawendy, bo ona nie znosi podmokłych terenów. A u mnie niestety wiosną bardzo długo woda stoi. Na naszym terenie kamienie " rodzą" się na polach co roku, czyli można powiedzieć, że to taki lokalny budulec. W wielu starych domach w okolicy zamiast fundamentów ułożone są kamienie. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0584.jpg
Wyświetleń:	179
Rozmiar:	101,7 KB
ID:	352880 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0560.jpg
Wyświetleń:	156
Rozmiar:	99,7 KB
ID:	352881 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0865.jpg
Wyświetleń:	165
Rozmiar:	77,3 KB
ID:	352882
    piękne, piękne, piękne, piękne,piękne, piękne,piękne, piękne,piękne, piękne,piękne, piękne,piękne, piękne,piękne, piękne,piękne, piękne - napatrzeć się nie mogę

    Trochę inne niż nasze, bo raczej drobne kamienie polne - ale efekt jest niesamowity.
    U nas głównie bazalt i to wielkie ciężkie bloki - teraz jeszcze z rozbiórki starego domu.
    Wszystkie kwietniki i grządki chcemy z nich zrobić. Dlatego dziękuję za inspiracje

    No i masz to co uwielbiam - rabaty "tematyczne" - jestem strasznie nudna i monotonna (jak określa się tu na forum styl, który lubię) - czyli jak mam na rabacie róże - to tylko róże. U Ciebie ta rabata lawendowa powaliła mnie na kolana i utwierdziła w przekonaniu, że tak właśnie chcę

  13. #53

    Domyślnie

    Pusia , dzięki za uznanie, oglądałam Twoją rozbiórkę domu i widziałam te wielkie kamienie, ale z takich to jeszcze fajniejsze rzeczy można robić. Powiesz, że marudzę, ale w nowym miejscu kamienia nie uświadczę, bo to urodzajna poznańska ziemia. Trzeba będzie dla ogrodu inny styl wymyślić. Pewnie będę musiała forum o pomoc prosić. Moje obecne rabaty tez są w większości "tematyczne", ale mam i takie gdzie jest totalny misz-masz, jak choćby tu: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1050201.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	104,6 KB
ID:	352895 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1050210.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	352896 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0876.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	98,8 KB
ID:	352899
    Ostatnio edytowane przez brasica ; 14-04-2016 o 15:41
    ]

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał brasica Zobacz post
    Pusia , dzięki za uznanie, oglądałam Twoją rozbiórkę domu i widziałam te wielkie kamienie, ale z takich to jeszcze fajniejsze rzeczy można robić. Powiesz, że marudzę, ale w nowym miejscu kamienia nie uświadczę, bo to urodzajna poznańska ziemia. Trzeba będzie dla ogrodu inny styl wymyślić. Pewnie będę musiała forum o pomoc prosić.
    O kamień jest ciężko, masz rację.
    A jeszcze taki ciężki jak bazalt, to już całkiem, dlatego ile udało się odzyskać kamienia z rozbiórki tyle mamy - a i to nie wiem czy wystarczy na wszystko co planujemy.
    Wkleiłam u siebie zdjęcia żeby tu nie zaśmiecać jak ma wyglądać docelowo u nas.
    Wszystko jeszcze w trakcie tworzenia.

  15. #55

  16. #56

    Domyślnie

    To i ja wkleję swoje lilie,mam ich dużo, ale zdjęć znalazłam tylko parę: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1046.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	99,8 KB
ID:	352910 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1031.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	99,1 KB
ID:	352911 a tu jeszcze moja różanka: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0902.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	98,8 KB
ID:	352903 .
    Ostatnio edytowane przez brasica ; 14-04-2016 o 16:57
    ]

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał brasica Zobacz post
    To i ja wkleję swoje lilie,mam ich dużo, ale zdjęć znalazłam tylko parę: Załącznik 352900 Załącznik 352901 a tu jeszcze moja różanka Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0902.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	98,8 KB
ID:	352903
    Coś nie tak z załącznikami bo się nie otwierają

  18. #58

    Domyślnie

    No właśnie nie wiem co jest, bo raz mi się pokazują zdjęcia, a raz numerki, tylko, że u mnie się otwierają.
    ]

  19. #59
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    A jakbyś spróbowała wklejać większe??
    Takie piękne zdjęcia dobrze żeby było widać co pokazujesz.

  20. #60

    Domyślnie

    Spróbuję inaczej te akurat pachną bardzo intensywnie.
    Ostatnio edytowane przez brasica ; 14-04-2016 o 17:09
    ]

Strona 3 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony