dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 85 z 85
  1. #81
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    @ Myjk
    Dzięki. Tak się zastanawiam, że może ja skrzywiony jestem przez obecne jednostronne zachodnie mieszkanie na ostatnim piętrze i w domu przy roletach, wychłodzeniu w nocy. itp. zabiegi będą wystarczające i nie będę potrzebował chłodzenia. Też myślę czy nie za dużo kombinuje i może odpścić chłodzenie tak na dzień dobry.

    @ Konsultant Viessmann
    Nie mam jeszcze projektu, moje rozważania są natury ogólnej.
    Szukam jak wszyscy tanio i dobrze
    Zatem nie mam jeszcze ani firmy, ani modelu wybranego.
    Ale przekonuje mnie podejście żeby producenta powietrznej szukać wśród firm, które "zjadły zęby" na rynku klimatyzacyjnym.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  2. #82
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.039
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post

    @ Konsultant Viessmann
    Nie mam jeszcze projektu, moje rozważania są natury ogólnej.
    Szukam jak wszyscy tanio i dobrze
    Zatem nie mam jeszcze ani firmy, ani modelu wybranego.
    Ale przekonuje mnie podejście żeby producenta powietrznej szukać wśród firm, które "zjadły zęby" na rynku klimatyzacyjnym.

    No tak, ale jak jest dobrze to nie zawsze jest najtaniej i odwrotnie. Poza tym tanio to pojęcie względne. Co do naszej oferty to mamy powietrzne pompy ciepła, które są doceniane przez również przez polskim użytkowników i sprawdzają się bardzo dobrze w polskim klimacie. Świadczą o tym liczne referencje które posiadamy. Mamy pompy zarówno w wersji split jak i monobloki. Takie które nie tylko grzeją, ale własnie również chłodzą np: Vitocal 300-A Vitocal 200-S. Zachęcam do przeglądu naszej oferty i aktualnych cenników.

    Zwróc uwagę również na to, czy firma oferuje Ci atrakcyjne warunki gwarancji no i oczywiście serwis - jakie są warunki i jak z jego dostępnością.
    My oferujemy 24 godzinny serwis - przez 365 dni w roku i 24 godziny na dobę udostępniamy pomoc techniczno-serwisową. Pomoc skierowana jest zarówno do użytkowników naszych urządzeń, jak i do instalatorów oraz serwisantów.

    Profesjonalnie przygotowani konsultanci oraz doradcy techniczni są do dyspozycji przez 24 godziny, niezależnie od pory dnia i roku.

    W przypadku, gdy konieczny okaże się przyjazd służb serwisowych, pracownicy Infolinii organizują ich przyjazd w jak najkrótszym czasie. - szczegóły TUTAJ

    Jesli masz pytania - służę pomocą.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #83
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Jesli masz pytania - służę pomocą.
    Ile to kosztuje na gotowo (cała kotłownia)?
    Dla splita o mocy ~10kW.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  4. #84
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.039
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Ile to kosztuje na gotowo (cała kotłownia)?
    Dla splita o mocy ~10kW.
    Witam ponownie.
    Co do samej mocy - jesteś przekonany, że potrzebujesz pompę aż 10 kW? Dom 130 m2 to nawet gdy weźmiemy pod uwagę standardową izolację cieplną - według mnie wystarczy np pompa ciepła Vitocal 200-S o mocy 7,7 kW. A jak docieplisz mocniej to nawet mniej.

    Ceny: Dla przykładu taka pompa ciepła Vitocal 200-S kosztuje w zależności od modelu w granicach 27-29 tysięcy zł. Dlaczego akurat taka pompa? Zobacz, że ma ona mozliwość sterowania pracą rekuperatora (Vitovent 300-F). Pracuje w trybie grzania jak i chłodzenia.
    Cenę kompletnej instalacji poda Ci zapewne instalator: Tutaj baza naszych firm partnerskich - wyszukaj najbliższego sobie wykonawcę i zapytaj o kompletną wycenę
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  5. #85
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Witam ponownie.
    Co do samej mocy - jesteś przekonany, że potrzebujesz pompę aż 10 kW? Dom 130 m2 to nawet gdy weźmiemy pod uwagę standardową izolację cieplną - według mnie wystarczy np pompa ciepła Vitocal 200-S o mocy 7,7 kW. A jak docieplisz mocniej to nawet mniej.
    Nie mam jeszcze projektu, nie mam OZC, więc te moje 10kW to był taki strzał na orientację.
    Jednak założeniem było, żeby pompa była gotowa na ewentualne przekształcenie strychu w przestrzeń użytkową.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony