dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie O budownictwie (nie tylko) i kobietach (nie tylko).

    Miasto miało kształt okrągłego obrusika w kwiatki. Uliczki stebnowane drobnym ściegiem zieleni… Kamieniczki, gęsto zdobione cekinami zapinały się na guziczki albo eklerki…
    Tak, tak, kobiety potrafią a raczej potrafiłyby gdyby dać im szansę.
    Jak ktoś sentymentalny to polecam. Ja z przyjemnością posłuchałem:http://83.14.213.22/download/Marcin%20Wolski/
    Przed 15 nie działa. Można posłuchać ze strony lub kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać zapisz element docelowy jako.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Materiały się liczą! Mój znajomy po 20-tu latach pracy w Holandii przy świniach, dorobił się w swoim nowym, letniskowym domu w Polsce (bywa w nim kilka tygodni w roku), łazienki z wysokiej klasy materiałów, za minimum 30-ci tysi złotych! Normalnie można za cztery, ale gości by nie oprowadził. A my z żoną w tym samym czasie, za te same pieniądze, zwiedziliśmy niemal pół świata. Priorytety. Jeden lubi srać na kiblu za podróż do Australii, inny woli ją zobaczyć.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Liwko, a może on ma dość jeżdżenia ? Ja osobiście, jak mi każą gdzieś jechać, to już mam poty. Kiedyś uwielbiałam, teraz mam przesyt. W sumie na całym swiecie jest tak samo a taki "kibel" to coś wymiernego, można pomacać, jest, stoi... Co kto lubi ..

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    Liwko, a może on ma dość jeżdżenia ? Ja osobiście, jak mi każą gdzieś jechać, to już mam poty. Kiedyś uwielbiałam, teraz mam przesyt. W sumie na całym swiecie jest tak samo a taki "kibel" to coś wymiernego, można pomacać, jest, stoi... Co kto lubi ..
    No był z rodziną w Chorwacji
    Mieszka w Holandii, a do Amsterdamu kilka lat temu to my go zabraliśmy. Ważne żeby chata była wypasiona i fura.
    Może faktycznie dla niektórych dobra materialne są ważniejsze, niż np. chęć zobaczenia świata. Nie zgodzę się jednak z tobą, że wszędzie jest tak samo. Świat jest niesamowicie różnorodny, tylko wystarczy nie jeździć po zorganizowanych wycieczkach biur podróży. I wystarczy otworzyć szerzej oczy!
    Zabrałem go ostatnio (na urlop przyjeżdża pomieszkać we własnym domu ) na wycieczkę rowerową po najbliższej okolicy. Był dosłownie w szoku, bo od dawna nie widział nic innego jak te świnie w Holandii. Chyba zapragnął już zjeżdżać.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    na urlop przyjeżdża pomieszkać we własnym domu.
    Jak dla mnie tu jest odpowiedź
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Jak dla mnie tu jest odpowiedź
    No, w tym czasie zrobił remont łazienki, areacje trawnika i kilka innych "urlopowych" spraw. No ale był z nami jeden dzień na wycieczce rowerowej i jestem pewien, że właśnie ten jeden dzień zapamięta.

    Nie zrozumcie mnie źle, cenię rzeczy trwałe i ładne, ale 3,5tys. za kran do wanny (oczywiście wszystkim o tym mówi), to moim zdaniem głupota. Gdyby zarabiał miliony, mógłbym to nawet zrozumieć jako snobizm, ale tak nie jest.
    Gdy tak się wszystkim chwalił czego się w życiu dorobił, zapytałem go czy mógłby o tym napisać książkę. Czy naprawdę byłoby o czym pisać? A przecież to jego całe dotychczasowe życie! Innego nie będzie!

    Wolę żyć w domu mniejszym, skromniejszym, wśród rodziny, przyjaciół, ale mieć o czym na starość napisać. Bo moje życie to ciągłe pasmo przygód. Po prostu staram się ŻYĆ i bardzo namawiam do tego innych. Szanujcie swój wolny czas!

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Tak z innej beczki to mi szkoda kasy na kran za 100zł
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    Liwko ale to jego wybory, jego życie i jego pieniądze
    na siłę nie będę otwierać innym oczu na moje "lepsze" postrzeganie świata
    jeden dupę podciera szkłem i jest to dla niego sens życia, dopóki mnie tym szkłem nie rusza, to nie mam nic przeciwko

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał kjuta Zobacz post
    Liwko ale to jego wybory, jego życie i jego pieniądze
    na siłę nie będę otwierać innym oczu na moje "lepsze" postrzeganie świata
    jeden dupę podciera szkłem i jest to dla niego sens życia, dopóki mnie tym szkłem nie rusza, to nie mam nic przeciwko
    Otóż to

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał kjuta Zobacz post
    Liwko ale to jego wybory, jego życie i jego pieniądze
    na siłę nie będę otwierać innym oczu na moje "lepsze" postrzeganie świata
    jeden dupę podciera szkłem i jest to dla niego sens życia, dopóki mnie tym szkłem nie rusza, to nie mam nic przeciwko
    Oczywiście że tak! Tylko że czasami człowiek w tym wyścigu szczurów potrafi się zatracić i stracić sens innego życia. Ja mu staram się pokazać, że można inaczej. Wolniej i zdecydowanie fajniej.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Tak z innej beczki to mi szkoda kasy na kran za 100zł
    Nawet sobie nie zdajesz sprawy, jakie za te pieniądze można cudeńka wyszukać

    To jest tylko pierwsze z brzegu

    http://allegro.pl/kran-z-mosiadzu-hi...341779104.html

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony