dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RAFire

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Trzebinia
    Kod pocztowy
    32-541
    Posty
    14

    Domyślnie Wkład narożny MBM 10 -Kratki

    Witam,

    Jestem na etapie poszukiwania wkładu do kominka. Zastosowanie do opalania bardziej "rekreacyjnego". Spodobał mi się wkład MBM 10 z f. Kratki.
    Czy ktoś z was jest posiadaczem takiego wkładu i może co nieco powiedzieć na jego temat. Jest sens go brać czy szukać coś innego. Budżet to max. 4000.Wkład narożny przestronny. Nie musi posiadać wyłożenia szamotem lub accumottem).

    Z góry dziękuje za pomoc.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    To może jeszcze określ co zamierzasz opalać tym wkładem. Choćby i rekreacyjnie.

    Cytat Napisał RAFire Zobacz post
    Witam,

    Jestem na etapie poszukiwania wkładu do kominka. Zastosowanie do opalania bardziej "rekreacyjnego". Spodobał mi się wkład MBM 10 z f. Kratki.
    Czy ktoś z was jest posiadaczem takiego wkładu i może co nieco powiedzieć na jego temat. Jest sens go brać czy szukać coś innego. Budżet to max. 4000.Wkład narożny przestronny. Nie musi posiadać wyłożenia szamotem lub accumottem).

    Z góry dziękuje za pomoc.

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bpiter79

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Posty
    381

    Domyślnie

    Też się waham pomiędzy MBM 10 narożnym, albo Zibi narożnym. Też palenie rekreacyjne, choć instalacja przygotowana pod kominek z płaszczem. Który z powyższych będzie lepszy? Dom 125m2 pow. użytkowej (155m2 po podłlogach). Pozdrawiam
    Projekt indywidualny, 126m2 pow. użytkowej, 151m2 mieszkalnej po podłogach, 181m2 pow. całkowitej. Silikat 18cm, ocieplenie: ściany 18cm styro, podłoga "aż" 7cm 0,031 , poddasze 25cm wełny 0,033. Projektowe obciążenie cieplne budynku - 6718W
    Pompa ciepła ECOFOREST ecoGEO Compact 1-9 kW, DZ odwierty 2x90m.
    PV 3,63kW (Sofar Solar 3KTLM-G2, 11szt. Leapton LP156*156-M-60-H 330W)
    https://www.solarmanpv.com/portal/Te...aspx?pid=98117

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RAFire

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Trzebinia
    Kod pocztowy
    32-541
    Posty
    14

    Domyślnie

    Powierzchnia do grzania łącznie ok 70m2

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAFire Zobacz post
    Powierzchnia do grzania łącznie ok 70m2
    Należało napisać: będę ogrzewać bardziej rekreacyjnie 70 m2... W Trzebini masz dużą firmę, pewnie coś wiedzą o kominkach. Tyle że Kratkami się chyba nie fascynują.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RAFire

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Trzebinia
    Kod pocztowy
    32-541
    Posty
    14

    Domyślnie

    Jeżeli chciałbym pytać firmę w Trzebini to bym to zrobił (byłem u nich raz i dziękuje).. Zresztą sama odpowiedź, że Kratki ich nie fascynują świadczy że nie udzielą rzetelnej odpowiedzi. Napisałem na forum z nadzieją, ze wypowiedzą się użytkownicy wkładu MBM

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    To, że ktoś nie handluje Kratkami, jest bez związku z rzetelnością odpowiedzi. Niepotrzebnie się nabzdyczasz, chciałem pomóc...Ja też nie przepadam za kontaktami z firmą z Trzebini...

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Ja rozważam MBZ13, to ten sam wkład co MBM10, tylko nieco większa moc. Ogrzewać planuję otwarty parter ok 50 m2 + to co pójdzie grawitacyjnie do góry. Grzanie raczej okolicznościowe i ewentualnie dogrzewanie w okresach przejściowych. Niestety, trudno znaleźć opinie i informacje o tych wkładach. Jak zauważyłem każdy salon preferuje te kominki które sprzedaje, co niby jest oczywiste...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  9. #9
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    To, że ktoś nie handluje Kratkami, jest bez związku z rzetelnością odpowiedzi. Niepotrzebnie się nabzdyczasz, chciałem pomóc..
    Tylko na czyje opinie On liczył ?
    Tych którzy mają i znają swój jeden JEDYNY kominek ?
    Przecież jak ktoś miał pierwszego w życiu 126p to był to super samochód ...same plusy....
    Z kominkami jest podobnie.
    Darek B

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie

    Czy może przybyło na forum użytkowników MBM 10?
    "Jutro to dziś, tyle że jutro..."

    Projekt E-109 piętrowy 160 m2 + garaż nieogrzewany, całość podłogówka+dwie drabinki, okna 3 szybowe V82, ściany silka E24+25cm grafit, podłoga 28cm EPS, fundamenty 20cm zew+10cm wew EPS aqua, poddasze 45 cm celulozy pod wiązarami, OZC: ΦHL 5476W, PC PW Panasonic seria H 1f 9 kW, PV 8.68kW + Sofar 8.8KTL-X

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał St@nley Zobacz post
    Czy może przybyło na forum użytkowników MBM 10?
    Podbijam
    Ja różnież dostalem oferte na ten kominek-na stronie kratki.pl wyglada on ok.Jakies doswiadczenia? Ktos ma i uzywa?

  12. #12

    Domyślnie

    dwa dni temu zakupiony ten model, aktualnie czeka w garażu na zamontowanie - jak będzie podłączony dam znać jak się*sprawuje.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    A ja mam problem z szybą wkładu narożnego z kratek.pl - w narożniku mam wyszczerbioną szybę ! Jak szyba jest zimna - to tego nie widać, ale jak się nagrzewa i odkształca, to widać wyszczerbienie. Tak jakby producent zamontował wyszczerbioną szybę ! Jestem w trakcie reklamacji. Zobaczymy jak kratki.pl postąpią?
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  14. #14

    Domyślnie

    Też zastanawiamy się nad wkładem MBM 10. Tylko mamy wątpliwość czy wystarczająco ogrzeje nam powierzchnię (ok 70m2 + grawitacyjnie piętro) w okresach przejściowych.

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ksosik

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Gniezno
    Posty
    210

    Domyślnie

    No mój MBM czeka na podłączenie, jak go odpalę dam znać, jak się sprawuje.

  16. #16

    Domyślnie

    Wkład juz mam zamontowany. Wszystko super tylko zauważyłem że z części klamki lakier schodzi UWAGA gołym palcem. Wystarczy potrzeć.... Zareklamowalem do sprzedawcy-zobaczymy co odpowie.Sprawdzcie u siebie jak jest i dajcie znac.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	JPEG_20170508_235206_34404403.jpg
Wyświetleń:	354
Rozmiar:	115,0 KB
ID:	388663

    CO do samego wkladu to bardzo ladnie sie prezentuje szyba-jest dosc duza. Wszystko sprawiea wrazenie dobrze wykonanego. WKlad posiada lekkie zaglebienie w ktorym zbiera sie popiół.

    Minus wkladu naroznego to to ze podczas otwierania drzwiczek czesc powietrza jest wyciagana z wkladu razem z małą ilością popiołu.

    Po montazu pamietajcie aby wyjąć płytę szamotowa która znajduje sie nad paleniskiem i zdjąć z niej folie a nastepnie włożyć na miejsce.
    Ostatnio edytowane przez tommi3737 ; 09-05-2017 o 00:48

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał tommi3737 Zobacz post
    Wkład juz mam zamontowany. Wszystko super tylko zauważyłem że z części klamki lakier schodzi UWAGA gołym palcem. Wystarczy potrzeć.... Zareklamowalem do sprzedawcy-zobaczymy co odpowie.Sprawdzcie u siebie jak jest i dajcie znac.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	JPEG_20170508_235206_34404403.jpg
Wyświetleń:	354
Rozmiar:	115,0 KB
ID:	388663

    .
    Mam tak samo, będę szykował reklamację.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  18. #18

    Domyślnie

    1)Mam pytanie o kratki narożne wentylacyjne do tego wkłądu-jakiej wieljkosci zastosowaliscie kratki? Mi dostarczono kratke 600x400 czyli mniejszą od kominka przez co nie bedize to dobrze wyglądało. Wymiar szyby kominka to okolo 69 x 43.

    2)czy ktos moze udostepnic projekt/wymiary obudowy marmurowej wykonanej do tego kominka?

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    A ja mam problem z szybą wkładu narożnego z kratek.pl - w narożniku mam wyszczerbioną szybę ! Jak szyba jest zimna - to tego nie widać, ale jak się nagrzewa i odkształca, to widać wyszczerbienie. Tak jakby producent zamontował wyszczerbioną szybę ! Jestem w trakcie reklamacji. Zobaczymy jak kratki.pl postąpią?
    nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, ale chyba masz na myśli mikroszczelinę, która może powstawać na łączeniu szyb?
    w jaki inny sposób mogłoby występować "wyszczerbienie" pod wpływem temperatury ?

    Narożna szyba składa się z dwóch niezależnych szyb złożonych ze sobą, nie ma to wpływu na szczelność,sprawność, przydatność do rekuperacji ani bezpieczeńśtwo itp.
    Lechosław Kierzkowski.

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    Cytat Napisał tommi3737 Zobacz post
    Wkład juz mam zamontowany. Wszystko super tylko zauważyłem że z części klamki lakier schodzi UWAGA gołym palcem. Wystarczy potrzeć.... Zareklamowalem do sprzedawcy-zobaczymy co odpowie.Sprawdzcie u siebie jak jest i dajcie znac.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	JPEG_20170508_235206_34404403.jpg
Wyświetleń:	354
Rozmiar:	115,0 KB
ID:	388663

    CO do samego wkladu to bardzo ladnie sie prezentuje szyba-jest dosc duza. Wszystko sprawiea wrazenie dobrze wykonanego. WKlad posiada lekkie zaglebienie w ktorym zbiera sie popiół.

    Minus wkladu naroznego to to ze podczas otwierania drzwiczek czesc powietrza jest wyciagana z wkladu razem z małą ilością popiołu.

    Po montazu pamietajcie aby wyjąć płytę szamotowa która znajduje sie nad paleniskiem i zdjąć z niej folie a nastepnie włożyć na miejsce.
    moze zdarzyć się taka sytuacja, możesz to reklamować, producent nie staje okoniem do tego typu spraw mimo, że prawdopodobne jest również, ze farba zeszła w trakcie pierwszego palenia.
    farba wtedy się utwardza pod wpływem temperatury i możliwe jest jej zdrapanie szczególnie z klamki, mimo , ze wkład ma farbę wstępnie utwardzoną w fabryce.

    ja zalecam pierwsze palenie robić jednym załadunkiem i poczekać na utwardzenie farby,
    co do otwierania drzwiczek, również brak wyjaśnienia sprzedawcy, drzwiczki trzeba uchylić na 1 sekundę , aby wyrównać ciśnienie i dopiero potem dość powoli otwierać.

    Można zamówić wkład u kogoś kto zna się na montażu, lub zamówić wkład z montażem na 8%, nawet jeśli chcesz wykonać obudowę samodzielnie.
    Raz - masz prawidłowo podłączony wkład (może zakładam to zbyt optymistycznie, ale zwykle dany producent ma listę sprawdzonych wykonawców)
    Dwa - koszty identyczne często jak przy montażu samodzielnym (różnica Vat)
    Trzy - merytoryczną pomoc jak nie spieprzyć obudowy i jakie dobrać materiały itp. itd.
    Lechosław Kierzkowski.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony