dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Podłączenie do komina

    Kupiłem szeregówkę od dewelopera z gotowym kominem. Postanowiłem w końcu podłączyć kominek, aby nie robić remontu wybór padł na kominek wolnostojący.

    Przesłałem zdjęcia komina do firmy, w której chcę kupić i zamontować kominek i uzyskałem wstępnie informację, że konieczne będzie kucie ściany z uwagi na brak fragmentu ceramiki poziomo.

    Tak wygląda otwór w pokoju na zdjęciu (w załączniku) - w ścianie okrągły otwór ceramiczny 180mm, potem faktycznie przerwa i dopiero dalej widać trójnik ceramiczny komina.

    Czy da się do tego podłączyć kominek bezinwazyjnie czy faktycznie trzeba kuć bo deweloper źle to wykonał??
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180205_111254-2.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	37,1 KB
ID:	406757  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Kominek byłby faktycznie problematyczny...Koza ma mniejszą średnicę przyłącza, więc można podłączyć bez kucia (przy zastosowaniu specjalnych kształtek)....To taka opinia na podstawie kiepskiej fotki....

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Kominek byłby faktycznie problematyczny...Koza ma mniejszą średnicę przyłącza, więc można podłączyć bez kucia (przy zastosowaniu specjalnych kształtek)....To taka opinia na podstawie kiepskiej fotki....
    Tak, chcę zamontować kozę. Ale sprzedawca twierdzi, że trzeba uzupełnić ten brak ceramiki czyli jak rozumiem chce skuć ten okrągły fragment ceramiki przy krawędzi ściany po to aby nowym wkładem ceramicznym pociągnąć od krawędzi ściany do trójnika.
    Moje pytanie czy da się wkładem metalowym dojść do trójnika bez wykuwania tego co widać na pierwszym planie.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Tak, chcę zamontować kozę. Ale sprzedawca twierdzi, że trzeba uzupełnić ten brak ceramiki czyli jak rozumiem chce skuć ten okrągły fragment ceramiki przy krawędzi ściany po to aby nowym wkładem ceramicznym pociągnąć od krawędzi ściany do trójnika.
    Moje pytanie czy da się wkładem metalowym dojść do trójnika bez wykuwania tego co widać na pierwszym planie.
    Poszukaj innego montażysty....

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Poszukaj innego montażysty....
    OK Dziękuję za info.

    Nie znam się na tym ale wydało mi się to dziwne aby deweloper który zbudował w mojej okolicy kilkadziesiąt szeregówek tak schrzanił sprawę, że konieczne jest kucie ściany. Jest dopływ powietrza z zewnątrz doprowdzony pod podłogą więc zakładałem że wszystko jest przygotowane pod w miarę bezproblemowe podłączenie. Pozostałe budowlane rzeczy dość porządnie są wykonane.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Nie wiem co bym powiedział o tym deweloperze, oglądając Twój przypadek na żywo....Nie jest tak klawo, jak Ci się wydaje...Połowa deweloperki to schrzanione kominy...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony