dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał lecho*ski Zobacz post
    nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, ale chyba masz na myśli mikroszczelinę, która może powstawać na łączeniu szyb?
    w jaki inny sposób mogłoby występować "wyszczerbienie" pod wpływem temperatury ?

    Narożna szyba składa się z dwóch niezależnych szyb złożonych ze sobą, nie ma to wpływu na szczelność,sprawność, przydatność do rekuperacji ani bezpieczeńśtwo itp.
    Uściślam, szyba przednia musiała być wyszczerbiona w narożniku w czasie produkcji. To wyszczerbienie jest wsunięte w ramkę metalową i normalnie jest niewidoczne. Jak się szyba rozgrzeje, to dopiero się ujawnia. Jeszcze nie miałem czasu napisać reklamacji, ale wg montażysty kominka, przyślą mi nową szybę...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Dwa szybkie pytania:
    1. Uszczerbienie jest na dole ?
    2. Myłeś już szybę środkiem do szyb kominkowych ?
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Wyszczerbienie jest w lewym górnym rogu na przedniej szybie. Myłem już szyby najtańszym płynem do mycia z marketu i skuteczność jest wystarczająca, najgorsze miejsca zmywają się po kilku psiknięciach i przetarciach. Jeszcze dodam że szmatki po 2-3 krotnym przetarciu od razu trzeba wyrzucić. Warto też pod otwarte drzwiczki rozścielić kartony gdyż łatwo zabrudzić posadzkę spływającą sadzą. Generalnie nie wiem czy drugi raz wybrałbym narożny wkład? Szyba jest trudniejsza w czyszczeniu oraz nie można załadować drewnem "od brzegu do brzegu". Kloce nie będą się przecież opierały o szybę ?!
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    Wyszczerbienie jest w lewym górnym rogu na przedniej szybie. Myłem już szyby najtańszym płynem do mycia z marketu i skuteczność jest wystarczająca, najgorsze miejsca zmywają się po kilku psiknięciach i przetarciach. Jeszcze dodam że szmatki po 2-3 krotnym przetarciu od razu trzeba wyrzucić. Warto też pod otwarte drzwiczki rozścielić kartony gdyż łatwo zabrudzić posadzkę spływającą sadzą. Generalnie nie wiem czy drugi raz wybrałbym narożny wkład? Szyba jest trudniejsza w czyszczeniu oraz nie można załadować drewnem "od brzegu do brzegu". Kloce nie będą się przecież opierały o szybę ?!
    Abstrahując od problemu ile płynu zmieszanego z sadzą wsiąkło w uszczelki Twojego kominka i czy szczerba była w kominku z winy montażu....

    Kupowanie tego typu gadgetów by je ładować od brzegu do brzegu, to spore przegięcie...Wkład kominkowy, to raczej urządzenie do innych celów niż grzanie...

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Abstrahując od problemu ile płynu zmieszanego z sadzą wsiąkło w uszczelki Twojego kominka i czy szczerba była w kominku z winy montażu....

    Kupowanie tego typu gadgetów by je ładować od brzegu do brzegu, to spore przegięcie...Wkład kominkowy, to raczej urządzenie do innych celów niż grzanie...
    Szczerbę zauważyłem jak mocno nahajcowałem wówczas się ujawniła, pewno nagrzana ramka się odkształca; więc była fabrycznie, gdyż kominek przyszedł w całości. Co do płynu w uszczelkach ... hmm... staram się rozetrzeć płyn wcześniej niż spłynie na uszczelki i nie pryskam na boczne uszczelki - a co ...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    Szczerbę zauważyłem jak mocno nahajcowałem wówczas się ujawniła, pewno nagrzana ramka się odkształca; więc była fabrycznie, gdyż kominek przyszedł w całości. Co do płynu w uszczelkach ... hmm... staram się rozetrzeć płyn wcześniej niż spłynie na uszczelki i nie pryskam na boczne uszczelki - a co ...
    nadal wydaje mi się, ze ktoś kto sprzedał Ci wkład, nie miał ochoty lub pojęcia rozmawiać o paleniu.
    w przeciwnym razie wiedziałbyś, że ładowanie od brzegu do brzegu i pod sufit jest ekonomicznie, oraz na zdrowy rozsądek, BEZ SENSU

    Edit:
    Nagrzana ramka się nie odkształca, jest bowiem wykonana z takich samych profili pełnych jak w firmach z podobnymi cenami w euro.
    Pęknięcie mogłoby sie ujawnić z winy złego montażu w fabryce, ale w momencie najcześciej pierwszego duzego palenia, oraz najczęściej w innym miejscu i innym wzorku pęknięcia.( dlaczego nie wrzuciłeś zdjęcia również tutaj ?) Ty piszesz w innym wątku, że wkład użytkujesz pół roku, oraz przyznajesz tutaj, ze traktujesz go myjąc najtańszym środkiem z marketu.
    Gdzie jak zauważył PB prawdopodobnie zapchałeś uszczelkę kombinacją płynu do czyszczenia z sadzą, lub ktoś po prostu zawadził o narożnik
    Miejsce pęknięcia tylko to potwierdza.
    Co odpowiedziano w reklamacjach ?
    Ostatnio edytowane przez lecho*ski ; 29-05-2017 o 15:13
    Lechosław Kierzkowski.

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ksosik

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Gniezno
    Posty
    210

    Domyślnie

    Witam Was, użytkuję właśnie kominek z tym wkładem MBM narożny i muszę przyznać, że kominek to jest coś fantastycznego i nie żałuję, że go mam. Ale oczywiście różowo być nie może, więc pojawiło się kilka problemów z użytkowaniem tego wkładu.

    Na 100% problem leży w tym, że nigdy nie paliłem w kominku i na pierwszy rzut oka, wydawałoby się to dzecinnie prostą czynnością, ale niestety taką nie jest. W kominku też trzeba umieć napalić.

    Ja do końca nie umiem, bo...

    Mój kominek ma przepustnicę regulowaną przez sterownik MSK też z kratek.pl. Tenże sterownik ma ustawioną graniczną temperaturę na poziome 65 stopni. Więc w momencie kiedy palę w kominku - najpiew układam brykiet jakieś 3,4 kostki na to idzie jedno polano drewna i na górę jakieś tam drewienka podpałkowe i kominek pięknie się pali, przepustnica ustawiona na starcie na 10 (max) potem, jak się rozpala to systematycznie zmniejszam do poziomu 3-4. Temperatura szybko rośnie po po godzinie palenia dochodzi temperatura do 65 i sterownik zamyka przepustnicę i w tym momencie drewno zaczyna dymić jak cholera i mam czarne szyby...no za cholerę nie wiem, co robię źle!?

    Tak sobie myślę, że nawet jeśli drewno będzie wolniej się spalało to i tak temperatura w końcu dojdzie 65 i sterownik zamknie dopływ powietrza i szyba i tak się zafajda i tak...

    Proszę Was o jakieś rady i wskazówki i pokazanie, co robię źle paląc w moim kominku, bo ręce mnie bolą od tego czyszczenia, a poza tym, szanowna małżonka się piekli, że ognia nie widać...

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Ksosik ; 07-02-2018 o 22:17

  8. #28

    Domyślnie

    Nie znam tego wkładu ale zakładam, że temperatura 65 dotyczy wody w płaszczu. Zamknięcie przepustnicy do minimum zawsze będzie się wiązało z brudną szybą. Proponuję podwyższyć tą temperaturę na 70 stopni.
    200 m2 powierzchni użytkowej; zakończenie budowy 2016/2017; ściany 20 cm styro białego 0,038; podłoga 18 cm EPS100 0,036; Dach 25 cm piany OK, ogrzewanie piecokominek wodny z akumulacją ceramiczną + Immergas Victrix 12kw TT, wszędzie podłogówka, WM z reku

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ksosik Zobacz post
    Witam Was, użytkuję właśnie kominek z tym wkładem MBM narożny i muszę przyznać, że kominek to jest coś fantastycznego i nie żałuję, że go mam. Ale oczywiście różowo być nie może, więc pojawiło się kilka problemów z użytkowaniem tego wkładu.

    Na 100% problem leży w tym, że nigdy nie paliłem w kominku i na pierwszy rzut oka, wydawałoby się to dzecinnie prostą czynnością, ale niestety taką nie jest. W kominku też trzeba umieć napalić.

    Ja do końca nie umiem, bo...

    Mój kominek ma przepustnicę regulowaną przez sterownik MSK też z kratek.pl. Tenże sterownik ma ustawioną graniczną temperaturę na poziome 65 stopni. Więc w momencie kiedy palę w kominku - najpiew układam brykiet jakieś 3,4 kostki na to idzie jedno polano drewna i na górę jakieś tam drewienka podpałkowe i kominek pięknie się pali, przepustnica ustawiona na starcie na 10 (max) potem, jak się rozpala to systematycznie zmniejszam do poziomu 3-4. Temperatura szybko rośnie po po godzinie palenia dochodzi temperatura do 65 i sterownik zamyka przepustnicę i w tym momencie drewno zaczyna dymić jak cholera i mam czarne szyby...no za cholerę nie wiem, co robię źle!?

    Tak sobie myślę, że nawet jeśli drewno będzie wolniej się spalało to i tak temperatura w końcu dojdzie 65 i sterownik zamknie dopływ powietrza i szyba i tak się zafajda i tak...

    Proszę Was o jakieś rady i wskazówki i pokazanie, co robię źle paląc w moim kominku, bo ręce mnie bolą od tego czyszczenia, a poza tym, szanowna małżonka się piekli, że ognia nie widać...

    Pozdrawiam
    Być może porada MD odniesie pewien skutek, ale tak to jest gdy sterownik ingeruje w proces spalania....Musiałbyś się doktoryzować z obsługi tego ustrojstwa, a i tak sterownik "wie lepiej" i będzie Cię "kiwał"...To co masz w domu, jest najpierw kotłem, a dopiero później kominkiem. Ktoś Ci to sprzedał. Jakiś producent, jakiś sprzedawca, jakiś monter. Ich ciśnij! Powinni tam z Tobą usiąść i obserwować co się dzieje. Przez internet ciężko.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony