Witam,

otrzymałem od PGE pismo informujące, że z ich strony istnieje gotowość do świadczenia usługi dystrybucji energii elektrycznej. Do Pisma dołączyli fakturę PRZYŁĄCZENIE W GR. V - RYCZAŁT z odpowiednio wysoką sumką, która wynika z zadeklarowanej przeze mnie wcześniej mocy: 14 x stawka za 1 KW. W piśmie jednocześnie informują mnie, że dla wydania dokumentu "Potwierdzenie możliwości świadczenia usługi dystrybucji i określenie parametrów technicznych dostaw: uprawniającego do zawarcia umowy kompleksowej lub sprzedaży energii elektrycznej i umowy o świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej niezbędne jest złożenie oświadczenia o wykonaniu instalacji oraz wniesienie opłaty za przyłączenie (wspomniana faktura). Sprawa na działce z kolei ma się tak, że skrzynka elektryczna stoi już dobre kilka lat przy działce i nie widziałem, żeby ktoś się ostatnio przy niej kręcił. Druga sprawa, to kwestia uniknięcia opłat za prąd budowlany. Niby z pisma wynika, że jeszcze nic nie będę płacił, bo nie złożyłem Oświadczenia o wykonaniu instalacji, jednak proszę o wasza radę, czy przypadkiem po opłaceniu faktury (termin mija za kilka dni) jakimś kruczkiem prawnym wrzucą mnie w taryfę budowlaną i będą słono płacił za możliwość mania prądu. Od razu wyjaśniam, że dom jest na etapie doprowadzania go do stanu developerskiego (kable pociągnięte, przyłącze w działce wykonane). Prąd do robót budowlanych mam z działki obok. Proszę o poradę kogoś kto ten temat już przerabiał, jak postępować dalej?