dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 12
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 235
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Właśnie przeglądam "WYCIĄG Z TARYFY DLA USŁUG DYSTRYBUCJI ENERGII ELEKTRYCZNEJ PGE DYSTRYBUCJA S.A.
    Bo to sama dystrybucja (transport) dolicz jeszcze sam prąd (towar).

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    Po tych cenach znów rozważam agregat na cele budowlane.
    Jak dotąd u mnie maksymalna moc to 3,3kW. Pewnie czajnik + betoniarka. Wiec na tym etapie agregat powinien dać radę. Ale jakby trzeba było podłaczyć spawarkę czy miksokreta, to zrobi się problem.

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    Po tych cenach znów rozważam agregat na cele budowlane. Nawet taki gorszy 800 -1000 zł i olewam PGE i ich warunki. Za kilka rachunków tej wartości 300 zł powinno się zwrócić. Później sprzedać agregat jak się będzie miało SSO (SSZ) dopłacić różnicę i zrobić docelowe przyłącze i mieć umowę na taryfę G. Nie wiem ile tego prądu będzie potrzeba żeby wybudować SSO, ale chyba nie są to MWh. Prąd potrzebny do cięcia bloczków, do mieszadła, do szlifierki, betoniarki, urządzenia nie pracują cały czas, dopiero jakieś oświetlenie będzie tego wymagało. Podglądam jedną budowę od dłuższego czasu i mają agregat i jakoś problemów nie widzę.
    Jeśli ekipa ma własny agregat, bo agregat inwestora może wyparować z budowy pozostawiony na placu budowy, trzeba go zabierać przewozić i przetrzymywać....

  4. #24

    Domyślnie

    Ekipa musiałaby na koniec dniówki chować go do pomieszczenia, ja mam garaż blaszany i ogrodzoną działkę, obok są domy zamieszkałe. Może by nie wyparował. Ta spawarka zbiła mnie z tropu ... agregat nie pociągnie raczej, no przynajmniej nie w tym przedziale cenowym, a spawać trzeba będzie trochę. Z resztą szkoda spawarki bo taka inwerterowa powiedzmy 160-180A potrafi z łatwością wywalić zabezpieczenie 16A, spadki napięcia mimo AVR mogą być na tyle duże że uszkodzi spawarkę. Do miksokreta to już bym podciągnął przyłącze, bo prąd rozruchu pewnie zadusiłby agregat.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Napiszę co z tym prądem budowlanym. Może komuś to pomoże. Każdą działkę można podłączyć do prądu i będzie to prąd docelowy, tzn o parametrach takich jakie będą w wybudowanym domu i o takiej samej cenie. Nie zgłaszamy jednak budowy przy podpisywaniu umowy a konieczność np zasilenia studni, oświetlenia terenu, prądu do domku rekreacyjnego czy narzędziowego i podobne. Nie mówimy o budowie. Dostawca prądu nie musi wiedzieć, że za rok, dwa mamy zamiar się budować. Przyłącze musi mieć parametry takie, by potem, bez problemu dało się je podłączyć do domu a przynajmniej przekrój kabla musi umożliwiać ewentualne zwiększenie mocy. Jak już przyłącze jest, składamy wniosek o pnb lub zgłoszenie podając istniejące przyłącze jako docelowe. Budujemy dom korzystając z tańszego prądu, potem podłączamy dom do istniejącego kabla i to wszystko.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  6. #26

    Domyślnie

    A jaki dokument może żądać PGE np w przypadku oświetlenia działki ? U mnie już po ptokach bo wszędzie mam budowa domu jako docelowe, z resztą żądali ode mnie PNB. Stąd właśnie pytanie jak udokumentować konieczność przyłącza żeby nie drążyli na co faktycznie prąd jest potrzebny.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    A jaki dokument może żądać PGE np w przypadku oświetlenia działki ? U mnie już po ptokach bo wszędzie mam budowa domu jako docelowe, z resztą żądali ode mnie PNB. Stąd właśnie pytanie jak udokumentować konieczność przyłącza żeby nie drążyli na co faktycznie prąd jest potrzebny.
    PGE wymaga na działce domu lub bydunku gospodarczego na zgłoszenie, żeby podłączyć prad w taryfie G. Żadne altanki, domki narzędziowe nie przejdą. Przerabialem to dwa lata temu.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    PGE wymaga na działce domu lub bydunku gospodarczego na zgłoszenie, żeby podłączyć prad w taryfie G. Żadne altanki, domki narzędziowe nie przejdą. Przerabialem to dwa lata temu.
    Masz odmowę na piśmie? Jakie uzasadnienie?

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Masz odmowę na piśmie? Jakie uzasadnienie?
    Nie mam odmowy, gdyż ja przed zawarciem umowy dotyczącej przyłącza zapytałem wprost - mam działkę, która zamin powstanie dom na być wykorzystywana w celach rekreacyjnych, chcę mieć prąd G do podlewania słuchania radia itp, itd. Facet polecił mi postawienie blaszaka na zgłoszenie, powiedział, że do pustej działki (pustej w sensie bez legalnego budynku) taryfy G nie dostanę. Więcej szczegółów: http://forum.muratordom.pl/showthrea...-quot-blaszaka

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    PGE wymaga na działce domu lub bydunku gospodarczego na zgłoszenie, żeby podłączyć prad w taryfie G. Żadne altanki, domki narzędziowe nie przejdą. Przerabialem to dwa lata temu.
    Nieprawda. Sąsiad podłączył prąd do studni, bo była mu potrzebna do podlewania kwiatków. Skrzynka obok studni i taryfa docelowa. Domek, warsztat czy cokolwiek. Warunkiem jest, by nie mówić o przyszłej budowie. Ja najpierw podłączyłem prąd do domku ogrodnika. 12m2. 15 kW, trzy fazy. Nikt nie robił problemów. Teraz mam to przyłącze w domu.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    A jaki dokument może żądać PGE np w przypadku oświetlenia działki ? U mnie już po ptokach bo wszędzie mam budowa domu jako docelowe, z resztą żądali ode mnie PNB. Stąd właśnie pytanie jak udokumentować konieczność przyłącza żeby nie drążyli na co faktycznie prąd jest potrzebny.
    Żadnego dokumentu nie zażądają. Potrzebujesz prąd, jest możliwość podłączenia czyli zapas mocy więc ci podłączą.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Nie mam odmowy, gdyż ja przed zawarciem umowy dotyczącej przyłącza zapytałem wprost - mam działkę, która zamin powstanie dom na być wykorzystywana w celach rekreacyjnych, chcę mieć prąd G do podlewania słuchania radia itp, itd. Facet polecił mi postawienie blaszaka na zgłoszenie, powiedział, że do pustej działki (pustej w sensie bez legalnego budynku) taryfy G nie dostanę. Więcej szczegółów: http://forum.muratordom.pl/showthrea...-quot-blaszaka
    No, a jak zawnioskowałem na piśmie (jak był pan na zapowiedzianej "kontroli" to ekipa montowała szalunki pod strop nad parterem - więc długie miesiące albo i lata do odbioru) - a dzisiaj zaglądam i:

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pgeG11.jpg
Wyświetleń:	5874
Rozmiar:	18,2 KB
ID:	384336  

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    No, a jak zawnioskowałem na piśmie (jak był pan na zapowiedzianej "kontroli" to ekipa montowała szalunki pod strop nad parterem - więc długie miesiące albo i lata do odbioru) - a dzisiaj zaglądam i:

    No i fajnie. Oni chyba nie mają spójnych zasad. Co rejon to swoje. Ty należysz pod Konstancin?

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    No i fajnie. Oni chyba nie mają spójnych zasad. Co rejon to swoje. Ty należysz pod Konstancin?
    Nie słyszałem, żeby ktoś dostał pisemną odmowę. Więc zasady mogą być spójne - mówić jedno, a jak ktoś się uprze, to dawać G11.
    Tak, Konstancin.

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Ja Pruszków. To jeszcze jedna ciekawostka - u nas elektryk, który podpisuje wykonanie instalacji i gotowość podłączenia musi mieć uprawnienia budowlane, same D i E nie wystarczą. . Nieźle co?

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    No i fajnie. Oni chyba nie mają spójnych zasad. Co rejon to swoje. Ty należysz pod Konstancin?
    jak to zrobiłeś?


  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    jak to zrobiłeś?
    Co?

  18. #38

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    Ģ11
    Aha, to pytanie do kolegi Kaizena, ja na G11 musiałem postawić blaszak na zgłoszenie, ale podlegam pod inny rejon - Pruszków. Ty chyba tez?

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    jak to zrobiłeś?
    Przecież napisał, że złożył wniosek i czekał na odpowiedź.

    Ja też należę do Konstancina i mówili mi to samo, ale na papierze nikt już nie potrafi pokazać. Ja to nawet mam już G11, ale powiedzieli mi, że jak rozbiorę budynek, to do czasu postawienia nowego zmienią mi na C11. Zobaczymy...

Strona 2 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony