dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 37 z 37
  1. #21

    Domyślnie

    A ja bym zdecydowanie postawiła na okno narożne,efektowniej będzie wyglądał front domu.Wszystko zależy też od elewacji,którą można wiele nadrobić albo wszystko popsuć

  2. #22

    Domyślnie

    Proponuję powalczyć jeszcze z układem ścian na poddaszu. Pierwsze co bym zrobiła to przeniosła komin bo tworzy się dziwny korytarzyk z wejściem do jednej z sypialni a druga przez to jest skrócona akurat naprzeciwko okna(drzwi balkonowych) od południa - szkoda ograniczać dopływ światła takim załamaniem ściany. Okno dachowe(zachód) powinno doświetlać dalszą część pokoju. Reszta pomieszczeń przykładowo bo nie wiem jakie były założenia. Jeśli zależy Wam na przestronnym holu z dostępem do okna, miejscem na fotele, biblioteczkę domową itp to można wykorzystać przestrzeń naprzeciwko schodów(zamiast garderoby), wstawić ze dwa okna dachowe. Łazienkę z pralnią można urządzić wzdłuż całej północnej(frontowej) ściany co pozwoli dogodnie rozplanować drzwi(żeby nie wchodzić wprost na bok umywalki) i okna. Może lepiej byłoby lukarnę w pokoju nad garażem przenieść na południową stronę(o ile komin kotłowni pozwoli)?



    Na parterze komin jest przeniesiony za ścianę salonu(ustawiony wzdłuż lub prostopadle), drzwi do pokoju(gabinet, gościnny?) od strony strefy wypoczynkowej. Może kominek dałoby się wbudować pod schodami - jeśli nie to tam schowek na drewno czy coś innego.


  3. #23

    Domyślnie

    Te pokoiki troszkę małe wychodzą,może tak,bez ruszania komina:

  4. #24

    Domyślnie

    Dziewczyny,
    dzięki za pomysły. Na górze zależało nam, aby córy miały słoneczne pokoje, więc 'upchnęliśmy' tam te dwa od południa. Ścianka kolankowa ma coś kole 105cm, więc liczę, że wykorzysta się w pełni całą podłogę. Od północy łazienka, "wolna przestrzeń", noi nasza sypialnia nad garażem. Ta lukarna od strony południowej - to musimy przemyśleć. Zaprojektowaliśmy od strony bramy, tak żeby móc spojrzeć, kto tam się przez furtkę skrada... Najlepiej by było może z obu stron?

    Ale powróćmy do tematu kuchni
    Jestem już na 90% przekonana, żeby jednak tego okna od zachodu nie robić.
    Wklejam mój projekcik.
    Okno przesunęłam na środek. Kuchnia ma szerokość 373cm. Odejmując blat po obu stronach (2 x 70cm), to zostaje 233cm. Okno ma szer 180cm, więc 233 - 180 = 53cm. Czyli okno jest niemal nad całym blatem od północy. Myślę, że to wystarczy, aby było dobrze doświetlone.
    Szybkie posiłki jadło by się na tym a'la barku. Nie wiem czy ma on być podniesiony, czy na równi z blatem (100cm) ?
    Co o tym sądzicie?
    Dzięki!
    Ostatnio edytowane przez noelia ; 14-04-2016 o 23:32

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie zaokrąglony

  6. #26

    Domyślnie

    alicyja, kinka, dałyście mi do myślenia na temat poddasza. Ten jeden pokoik faktycznie nie za duży jest i jeszcze ten skos...
    Pokombinowałam coś. Zerknijcie proszę na temat "Mały pokój? Przesuń komin!". Tu już nie chciałam zaśmiecać.. w końcu w tym temacie pytałam o kuchnię
    Przy tej ostatniej wersji kuchni już chyba zostanę. Zaokrąglony wygląda kiepsko czy nie praktyczny jest?

  7. #27

    Domyślnie

    Zdecydowanie lepszy w kant, ten będzie wyglądał jak deska do prasowania

  8. #28

    Domyślnie

    Też miałam skojarzenie z deską do prasowania Można leciutko zaokrąglić rogi żeby się nie obijać o kanty. Skoro chcecie blat tak aż wysoko(100cm) to jednak chyba bym ten półwysep obniżyła do "stołowej" wysokości ale niech on dalej wygląda jak półwysep a nie stół.

  9. #29
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Zenek14

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-200
    Posty
    6

    Domyślnie

    Ja też odnoszę takie wrażenie

  10. #30
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Stper

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-788
    Posty
    5

    Domyślnie

    Ja mam jedno okno nad zlewem a drugie przy blacie roboczym

  11. #31

    Domyślnie

    Dziś oglądałem świetne rozwiązanie, "blatoparapet" + kran na środku otwieranego okna (jedno skrzydło). Żeby otworzyć okno na oścież, trzeba odkręcić kran od zlewu hehe

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    są już krany składane

  13. #33

    Domyślnie

    Dom już stoi W końcu jest jedno okno.
    Ponawiam prośbę o pomoc w rozplanowaniu kuchni. Kwestia okna wyjaśniona, ale teraz doszło inne wymaganie - trzeba jakoś wkomponować kredens. Śliczny, drewniany, ciężki, po dziadkach. Wymiary: 100 długi i 70 głęboki. Na projekcie w kolorze niebieskim.
    Fajnie byłoby wygospodarować jeszcze miejsce na "szybkie posiłki", aby nie wychodzić do jadalni... ale ja nie mam na to pomysłu.

    Załączam rzut kuchni z aktualnymi wymiarami i moje projekty.
    Projekt 1 - kuchenka w rogu - wygodne to będzie?
    Projekt 2 - kredens wystawiam frontem do jadalni/salonu. Tył kredensu w kuchni to nie problem - obkleiło by się jakąś tapetą.
    Co o tym myślicie?
    Coś innego przychodzi do głowy?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia.JPG
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	23,5 KB
ID:	381834Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia_projekt1.JPG
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	24,1 KB
ID:	381835Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia_projekt2.JPG
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	23,9 KB
ID:	381836
    Ostatnio edytowane przez noelia ; 19-02-2017 o 02:00

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    kredens nie może stać w salonie?

    nie za wąskie wejście do salonu przez tą ściankę pod piekarnik?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 19-02-2017 o 18:33

  15. #35

    Domyślnie

    W układzie 1 kuchenka nie musi być w rogu - po prawej stronie kredensu będzie wystarczająco dużo miejsca żeby zmieściła się płyta (np.w odległości 40-45cm od kredensu). A czy kredens ładnie się wizualnie wpasuje to trudno powiedzieć - tak jak sobie wyobrażam tego typu mebel to głęboka dolna część i płytsza nadstawka - może proporcje i wygląd kredensu nie będą pasowały do wysokości i stylu planowanych szafek kuchennych? Możesz pokazać fotkę kredensu?

  16. #36

    Domyślnie

    Dzisiaj na budowie kombinowaliśmy z kredensem (juz został przywieziony ze wsi i stoi w nowym domu).
    Wywalamy go z kuchni. Będzie stał na tej ściance 69cm, która będzie wydłużona do długości kredensika.
    Elfir, nie, nic nie jest za wąsko.

    Jeszcze jedna rzecz chyba do poprawy - okno w jadalni dochodzi do ścianki prostopadłej (90cm). Wydaje mi się, że powinno kończyć się nieco wcześniej. No bo jak zasłonki zsunąć na prawą stronę? I nic na tej ściance postawić też nie można za bardzo, no bo okno przysłoni... Podmurować trza to okno z tej strony. Z planowanego 270 trzy-skrzydłowe do 180 dwu-skrzydłowe może?

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał noelia Zobacz post
    Dzisiaj na budowie kombinowaliśmy z kredensem (juz został przywieziony ze wsi i stoi w nowym domu).
    Wywalamy go z kuchni. Będzie stał na tej ściance 69cm, która będzie wydłużona do długości kredensika.
    To chyba ostatnie miejsce jakie bym wybrała - i tak już drogę z wiatrołapu macie dość wąską i z zakrętami. Ale skoro robiliście przymiarki i przyjemnie się Wam tak wchodzi do salonu i kredens nie wystaje w przestrzeń przed schodami...

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony