dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    muszti

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-219
    Posty
    6

    Smile projekt Z368 D pracownia Z500

    Witam!

    Czy ktoś buduje dom wg projektu Z368 D z pracowni Z500?
    http://z500.pl/projekt/1165/Z368_D,d...ne-ogolne.html

    Nie znalazłam w sumie ani jednego śladu w internecine, żeby ktoś podjął się budowy tego domu - czy jest z nim coś nie tak?

    Chciałabym wprowadzić kilka zmian w projekcie - zamienić łazienkę en suit z sypialni na garderobę, a garderobę na pralnio-suszarnię, dodatkowo przenieść kominek koło telewizora (komin zająłby część szafy na przedpokoju) i jeszcze w miejscu gdzie jest właśnie aktualnie kominek to jeszcze dodatkowo koszem części kotłowni chciałabym wygospodarować miejsce na spiżarnię, co o tym myślicie?

    Widzicie jakieś mankamenty tego projektu? Albo możliwe rozwiązania, które by go mogły ulepszyć? Chcę zbudować prosty dom parterowy, bez piwnicy i bez piętra

    Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!
    Ostatnio edytowane przez muszti ; 13-04-2016 o 22:14

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    to może być nowy projekt, stad mało informacji o nim.
    Trochę mały salon.

    Przenoszenie kominka spowoduje konieczność budowy dodatkowych kominów (komin spalinowy pieca, komin dymowy kominka + kominy \wentylacyjne i nawietrzniki pionów kanalizacyjnych) Dach będzie upstrzony kominami.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie



    Powiększyłam nieco jedną z sypialni, aby dzieci miały pokoje o identycznej powierzchni (żeby jedno nie czuło się pokrzywdzone)
    Ograniczyłam ilość łazienek do dwóch - w jednej duży prysznic, w drugiej wanna. W mniejszej, za przesuwnymi drzwiami, znajduje się kotłownia z piecem kondensacyjnym, zasobnikiem. Nad zasobnikiem można powiesić rekuperator (do wentylacji mechanicznej). Zmieści się też szafka na szczotki, wiadra, mopa, środki czystości.
    Druga łazienka rodzinna jest z oknem.
    Przy kuchni duża spiżarka z miejscem na pralkę (wówczas można doglądać pranie gotując w kuchni). Do spiżarki jest też wejście z wiatrołapu, aby nie nosić zakupów i worków ze śmieciami dookoła, przez salon.

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar asbe
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Kawęczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    354

    Domyślnie

    Bardzo fajny projekt, tylko szkoda, że wersja drewniana.
    Ja bym zmieniła nieco inaczej, ale to w zależności od potrzeb.
    Z łazienki i garderoby zrobiłabym jedną łazienkę z miejscem (za ścianką) na pralkę i suszarkę, ale prysznic byłby ustawiony kosztem wiatrołapu; kotłownia zmniejszona na korzyść salonu/jadalni. Dodatkowo zwiększyłabym wymiar budynku do 11 m (uwzględniając ściany murowane z ociepleniem, przez co zwiększy się salon i dwie sypialnie.
    Zaczynam od nowa, ale podobnie - wszystko prądem

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar asbe
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Kawęczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    354

    Domyślnie

    coś takiego
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nowy szkic z wymiarami.jpg
Wyświetleń:	156
Rozmiar:	15,7 KB
ID:	367827  
    Zaczynam od nowa, ale podobnie - wszystko prądem

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Łukasz z368d

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    1

    Domyślnie Z368d

    Cytat Napisał muszti Zobacz post
    Witam!

    Czy ktoś buduje dom wg projektu Z368 D z pracowni Z500?
    http://z500.pl/projekt/1165/Z368_D,d...ne-ogolne.html

    Nie znalazłam w sumie ani jednego śladu w internecine, żeby ktoś podjął się budowy tego domu - czy jest z nim coś nie tak?

    Chciałabym wprowadzić kilka zmian w projekcie - zamienić łazienkę en suit z sypialni na garderobę, a garderobę na pralnio-suszarnię, dodatkowo przenieść kominek koło telewizora (komin zająłby część szafy na przedpokoju) i jeszcze w miejscu gdzie jest właśnie aktualnie kominek to jeszcze dodatkowo koszem części kotłowni chciałabym wygospodarować miejsce na spiżarnię, co o tym myślicie?

    Widzicie jakieś mankamenty tego projektu? Albo możliwe rozwiązania, które by go mogły ulepszyć? Chcę zbudować prosty dom parterowy, bez piwnicy i bez piętra

    Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!
    Witam ja wtym roku mam zamiar budowac tylko ze wersja murowana drewniana jakos do mnie nie przemawia mam juz projekt na wiosne fundament i jedziemy dalej praktycznie z projektu nic nie przerabialem pare poprawek ogolnie projekt bardzo fajny

  7. #7

    Domyślnie

    Odkopuje temat ponieważ jestem zainteresowany tym projektem. Ktoś budował już ten domek?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony