dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 407 z 693
Pokaż wyniki od 8.121 do 8.140 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #8121

    Domyślnie

    Jest duże zainteresowanie. Dziś przychodzą oglądać, jutro też. A oferta dopiero od soboty wisi w necie. Cena okazjonalna, dom przyjemny, zadbany. Myślę, że się sprzeda.
    A zdjęcia tego do przeniesienia, tak ? Jak rozkminię , jak się to robi to tak, jak najbardziej.

  2. #8122
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie dom

    z tą kasą i obecną sytuacją na rynku to i murowany postawisz i w tej cenie nawet i parę nowości się załapie, no i też szybko, w ciągu roku można się wprowadzać,
    Tobie chodzi o to że budowa ma być z DREWNA i tylko z Drewna, czy o to że to niby będzie szybko??

    BO my to już idzie 3-ci rok jak sobie tak wykańczamy tą naszą chatkę,- cała góra jest w stanie prawie początkowym- tzn. sprzed 2lat,

    a i przedewszystkim drewniany dom nie jest ani tańszy ani łatwiejszy w budowie a i w pielęgnacji też nie, kosztuje nie tylko więcej kasy ale i czasu, poświęceń- i może za to kocha się go bardziej?
    * czy ktoś zaprostestuje??? bo ciekawa jestem też i zdania innych
    Ostatnio edytowane przez ANNNJA ; 19-04-2011 o 14:24
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  3. #8123
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar telewy
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    284
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Katarzyna maciejewska Zobacz post
    ... bo blacha odpada do tego typu architektury....
    A czemu to blacha odpada, bardzo dużo domów z bala jest kryte blachą, takiej lub innej maści.
    Dziennik i komentarze -> Balikowy Dom

  4. #8124
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar telewy
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    284
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał ANNNJA Zobacz post
    ...

    a i przedewszystkim drewniany dom nie jest ani tańszy ani łatwiejszy w budowie a i w pielęgnacji też nie, kosztuje nie tylko więcej kasy ale i czasu, poświęceń- i może za to kocha się go bardziej?
    * czy ktoś zaprostestuje??? bo ciekawa jestem też i zdania innych
    Ja się nie zgadzam, pewnie to zależy od samej budowy ale dla mnie budowanie było dużo łatwiejsze, bo trwało tylko 4 miesiące, czyli przez to że budowa była krótka budowanie było łatwiejsze. Tańszy to nie był, ale nie mogę powiedzieć żeby był droższy, na moje odczucie wydaje mi się, że u mnie te koszty byłyby porównywalne.

    420tyś to sporo ale bardzo dużo zależy od tego gdzie się buduje, bo w okolicach Warszawy wykonawcy są rozpieszczeni i za każdą drobnostkę życzą sobie nie wiadomo ile. I co gorsze roboty chyba mają ciągle pod dostatkiem bo za bardzo nie ponegocjujesz.
    Dziennik i komentarze -> Balikowy Dom

  5. #8125

    Domyślnie

    Jestem w trakcie sprzedaży domu, okolica popularna a cena atrakcyjna, więc powinien sprzedać się szybko. Z tych funduszy chcemy zbudować dom z bala, albo przenieść stary. No i właśnie - zakochałam się w takim jednym, który jest w tej chwili rozebrany i czeka na kupca. I jest duży. Bardzo duży. Ma w podstawie prostokąt 11/19 m.i wysokość pomieszczeń 3,20. Kosztuje 70 tys. a z przeniesieniem i postawieniem do surowego zamkniętego , bez pokrycia dachu facet chce 200 tys. Wiem, ze to dużo, ale czy dało by radę, żeby stawiał kto inny, taniej, bo podobno najlepiej, żeby stawiali ci, co rozbierali ?I czy nie lepiej dopłacić, a potem nie siedzieć w chylącym się pod ciężarem pierwszego śnieżku domu
    Co do ceny za 70 tyś to można kupić z dziesięć domów w dobrym stanie tak średnio o powierzchni 100m2 -120m2 morze nie modrzewiowe a np z jodły
    Przeniesienie i postawienie stan surowy domu o 120m2 to koszt robocizny około 50000 tyś czyli za 130 tyś jak pogłówkujesz możesz uratować lub mieć trzy domy czyli 120x3=360m2 , a ten dom za 70 tyś to 209 m2 , oczywiście kosztuje materiał ,modrzew i dach, robocizna ale czy na tyle by zrekompensować tą różnicę 160m2 powierzchni moim zdaniem nie.
    Co do innej ekipy to z całym sercem i doświadczeniem odradzam , zasada jest taka rozbiera ten kto stawiał szczególnie tak duży dom powodów jest kilka , jeśli ktoś się by tego podjął to albo nie zdaje sobie sprawy w co się pakuje więc ma małe doświadczenie albo jest naprawdę dobry w te klocki lecz tacy to stawiają domy z nowych bali i nie bawią się próchnem
    Mam dwa pytania
    Czy jest projekt potrzebny na postawienie tego domu ?
    Czy człowiek co sprzedaje i oferuje się postawić robił już to wcześniej, inaczej czy ma się czym pochwalić ,rozebrać karzy głupi potrafi ?

  6. #8126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Katarzyna maciejewska Zobacz post
    Witam serdecznie. Już odzywałam się kiedyś w tym wątku, dawno temu, ale że sytuacja zmieniła się na gorszą, musiałam odstąpić od marzeń. Nomenklatura znów się odwróciła i działam
    Jestem w trakcie sprzedaży domu, okolica popularna a cena atrakcyjna, więc powinien sprzedać się szybko. Z tych funduszy chcemy zbudować dom z bala, albo przenieść stary. No i właśnie - zakochałam się w takim jednym, który jest w tej chwili rozebrany i czeka na kupca. I jest duży. Bardzo duży. Ma w podstawie prostokąt 11/19 m.i wysokość pomieszczeń 3,20. Kosztuje 70 tys. a z przeniesieniem i postawieniem do surowego zamkniętego , bez pokrycia dachu facet chce 200 tys. Wiem, ze to dużo, ale czy dało by radę, żeby stawiał kto inny, taniej, bo podobno najlepiej, żeby stawiali ci, co rozbierali ?I czy nie lepiej dopłacić, a potem nie siedzieć w chylącym się pod ciężarem pierwszego śnieżku domu Czy ktoś z forum, po analizie kosztów i naszej decyzji na tak, podjąłby się tego , razem z dociepleniem ścian ? Uczciwie zapłacimy. Dom ma bardzo skomplikowany dach, całą więźbę zresztą. Mogę chętnym przesłać fotki. Och, muszę jeszcze raz napisać-piękny. Mam więc pytanie-jaka grubość docieplenia dla domu o gr. ścian 14 cm (modrzew 70 cio letni) Wg. mnie min. 10 cm. A jeszcze lepiej 15, co ?
    I czy takie bale można ocieplać z zewnątrz styropianem, z zachowaniem dylatacji, tak ze 2 cm. od bala. I właśnie-jakie muszą być warstwy, bo wszędzie dociepla się od wewnątrz, a my chcemy w środku bale, na zewnątrz biały tynk, jakiś najtańszy, bo dom brudzić się nie będzie (las). Nigdzie nie mogę trafić na taki rysunek.
    I pytanie o pokrycie dachu-więźba byłaby przygotowana pod dachówkę, więc jeśli nie stać byłoby nas na dachówkę, bo blacha odpada do tego typu architektury, to czym można pokryć, żeby było najtaniej? Deskowanie, papa to drogie chyba, tym bardziej , ze dach skomplikowany, zaprojektowany z iście hrabiowską fantazją
    Ma wysokie kominy-czy zamiast murować 10 metrowe kominy, nie lepiej poprowadzić ciepły komin z kwasówki, a nad połacią dachu zamarkować, np. miedzianą blachą, czy czymś? Mamy w naszym domu taki gotowy system i dobrze działa.Tak sobie kombinuję, pewnie cześć tego, co tu piszę to profanacja, ale chciałabym odratować i ożywić ten stary, na prawdę piękny dom. Ktoś chciał zrobić z niego pensjonat i pokryć blacho-dachówką, tak jest w projekcie, nosz, kurcze.
    Ja będę miała 450 tys. , po odliczeniu kosztów typu architekt, adaptacja, ogarnięcie działki, oddanie długów zostanie jakieś 420. I ani grosza więcej.Myślę, że słabo, ale spodziewamy się za jakieś 2, 3 lata przypływu gotówki ze sprzedaży działki. Wtedy moznaby dokończyć, ale warunek-mieszkając. Jestem bardzo mało wymagająca, jak trzeba to se pomaluje wylewke samopoziomującą farbą do betonu i bedzie podłoga na te parę lat. Oby było ciepło, gdzie się umyc i w końcu bez Teściów, u których bedziemu mieszkać na czas budowy I może dojść do zbrodni
    Proszę, poradźcie, specjaliści.
    Pozdrawiam, Kaśka
    Cytat Napisał maciej74 Zobacz post
    Co do ceny za 70 tyś to można kupić z dziesięć domów w dobrym stanie tak średnio o powierzchni 100m2 -120m2 morze nie modrzewiowe a np z jodły
    Przeniesienie i postawienie stan surowy domu o 120m2 to koszt robocizny około 50000 tyś czyli za 130 tyś jak pogłówkujesz możesz uratować lub mieć trzy domy czyli 120x3=360m2 , a ten dom za 70 tyś to 209 m2 , oczywiście kosztuje materiał ,modrzew i dach, robocizna ale czy na tyle by zrekompensować tą różnicę 160m2 powierzchni moim zdaniem nie.
    Co do innej ekipy to z całym sercem i doświadczeniem odradzam , zasada jest taka rozbiera ten kto stawiał szczególnie tak duży dom powodów jest kilka , jeśli ktoś się by tego podjął to albo nie zdaje sobie sprawy w co się pakuje więc ma małe doświadczenie albo jest naprawdę dobry w te klocki lecz tacy to stawiają domy z nowych bali i nie bawią się próchnem
    Mam dwa pytania
    Czy jest projekt potrzebny na postawienie tego domu ?
    Czy człowiek co sprzedaje i oferuje się postawić robił już to wcześniej, inaczej czy ma się czym pochwalić ,rozebrać karzy głupi potrafi ?
    moim zdaniem troszkę dużo
    jesteśmy w na czasie z budową i jak myślę to raczej nowy za takie kwoty postawicie i to bez styropianu .. no chyba, że ktoś lubi
    a modrzew .. ja jestem zauroczony i z takiego materiału stawiamy
    Piotr

  7. #8127
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Cytat Napisał ANNNJA Zobacz post
    z tą kasą i obecną sytuacją na rynku to i murowany postawisz i w tej cenie nawet i parę nowości się załapie, no i też szybko, w ciągu roku można się wprowadzać,
    Tobie chodzi o to że budowa ma być z DREWNA i tylko z Drewna, czy o to że to niby będzie szybko??

    BO my to już idzie 3-ci rok jak sobie tak wykańczamy tą naszą chatkę,- cała góra jest w stanie prawie początkowym- tzn. sprzed 2lat,

    a i przedewszystkim drewniany dom nie jest ani tańszy ani łatwiejszy w budowie a i w pielęgnacji też nie, kosztuje nie tylko więcej kasy ale i czasu, poświęceń- i może za to kocha się go bardziej?
    * czy ktoś zaprostestuje??? bo ciekawa jestem też i zdania innych
    dom rewniany to nie tylko sposób na zycie ale i filozofia mieszkania.A czy drogi czy nie.. zalezy od rodzaju domu i od preferencji inwestora.Za 450 tys mozna miec dom z bala 30 cm wykonany pod klucz o powierzchni 200 m kw ale i mozna miec do w stanie surowym o mniejszej powierzchni. Jedno jest pewne i niezmienne.- dom z drewna to dom dla czlowieka z sercem i z pasja.

  8. #8128
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kala67
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    9.703
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1353

    Domyślnie

    Cytat Napisał ANNNJA Zobacz post
    z tą kasą i obecną sytuacją na rynku to i murowany postawisz i w tej cenie nawet i parę nowości się załapie, no i też szybko, w ciągu roku można się wprowadzać,
    Tobie chodzi o to że budowa ma być z DREWNA i tylko z Drewna, czy o to że to niby będzie szybko??

    BO my to już idzie 3-ci rok jak sobie tak wykańczamy tą naszą chatkę,- cała góra jest w stanie prawie początkowym- tzn. sprzed 2lat,

    a i przedewszystkim drewniany dom nie jest ani tańszy ani łatwiejszy w budowie a i w pielęgnacji też nie, kosztuje nie tylko więcej kasy ale i czasu, poświęceń- i może za to kocha się go bardziej?
    * czy ktoś zaprostestuje??? bo ciekawa jestem też i zdania innych
    ja sie zgadzam !!!
    ....nasz dom ciągle wykańczymy.......i końca nie widać
    koszty dużo większe niż murowany........ale uważam , że mam dom z duszą........bezcenne
    jeszcze nie mieszkam ...a już go kocham

  9. #8129

    Domyślnie

    Balowicze, dzięki za konstruktywne rady. Dom ma projekt pod pensjonat, ale po rezygnacji z łazienek przy każdym pokoju można by go adaptować do naszych potrzeb.
    Dom wygląda tak
    http://allegro.pl/dom-z-bali-modrzew...559442888.html

    I dlatego, Telewy, uważam, że blacha tu nie pasuje. W innym przypadku nie mam nic przeciwko blasze na domu drewnianym, ale tu-blacha nie. Oczywiście to rzecz gustu, komuś to może nie przeszkadzać, i tyle
    I dlatego też, dzięki waszym radom, które są potwierdzeniem rad moich znajomych, nie stać nas na niego, ale i niech się nikt nie dziw, że zakochaliśmy się z Mariuszem od pierwszego wejrzenia .

    Annja, pomimo twych ostrzeżeń jednak drewno, od zawsze tak miało być i niech zostanie. Czego innego sobie po prostu nie wyobrażam. I niech strzela, skrzypi, i tak będzie z drewna
    Zastanawiam się tylko nad opcja suszony cieńszy bal z dociepleniem, to wtedy nie osiada, czy grubszy pełny. Tylko trochę się boje szpar w ścianach. I tych strasznych śrub, brrrrr....Ale za to jest bliższy idei Podoba nam się bal prostokątny.

    Zbyszku57, jeśli za ta cenę można zbudować dom 200 m. z pełnego 30 cm. to całkiem serio proszę o namiary na firmę. Mamy wybrany projekt alternatywny, gdyby nie udało się znaleźć czegoś fajnego do przeniesienia. To Polana 2 w techn. szkieletowej, ale stawialibyśmy z bala, trochę pozmieniany. Te 450 tys.to niecałe, 420 na wszystko, z instalacjami i wykończeniem wnętrz, fundamentem itd. Z małą stajnia dla zwierzaków , które w tej chwili mieszkają byle jak (koza, kury, króliki, gołębie, bażanty...). Dlatego myślę, że sami byśmy kończyli, bo w tej kwocie pod klucz się nie zmieścimy.

    Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi i rady. Myślę, ze z 6oo tys. można by atakować ten modrzewiowy, z 420-nie. Buuuuuuu...
    Dziś 3 osoby przychodzą oglądać nasz domek. Może ktoś się zdecyduje na kupno. A wtedy będę tu częstym gościem, bo wreszcie, po 12 latach czekania na to i owo budowa ruszy

  10. #8130

    Domyślnie

    czy Ktos moze podac metode obliczenia przkrojow belek w/g wymogow technicznych obowiazujacych w Polsce (eurocode 5 ?)

    konstrukcja

    http://en.wikipedia.org/wiki/File:Po...rn_Kitchen.jpg

    dziekuje za pomoc

  11. #8131
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Cytat Napisał Katarzyna maciejewska Zobacz post
    Balowicze, dzięki za konstruktywne rady. Dom ma projekt pod pensjonat, ale po rezygnacji z łazienek przy każdym pokoju można by go adaptować do naszych potrzeb.
    Dom wygląda tak
    http://allegro.pl/dom-z-bali-modrzew...559442888.html

    I dlatego, Telewy, uważam, że blacha tu nie pasuje. W innym przypadku nie mam nic przeciwko blasze na domu drewnianym, ale tu-blacha nie. Oczywiście to rzecz gustu, komuś to może nie przeszkadzać, i tyle
    I dlatego też, dzięki waszym radom, które są potwierdzeniem rad moich znajomych, nie stać nas na niego, ale i niech się nikt nie dziw, że zakochaliśmy się z Mariuszem od pierwszego wejrzenia .

    Annja, pomimo twych ostrzeżeń jednak drewno, od zawsze tak miało być i niech zostanie. Czego innego sobie po prostu nie wyobrażam. I niech strzela, skrzypi, i tak będzie z drewna
    Zastanawiam się tylko nad opcja suszony cieńszy bal z dociepleniem, to wtedy nie osiada, czy grubszy pełny. Tylko trochę się boje szpar w ścianach. I tych strasznych śrub, brrrrr....Ale za to jest bliższy idei Podoba nam się bal prostokątny.

    Zbyszku57, jeśli za ta cenę można zbudować dom 200 m. z pełnego 30 cm. to całkiem serio proszę o namiary na firmę. Mamy wybrany projekt alternatywny, gdyby nie udało się znaleźć czegoś fajnego do przeniesienia. To Polana 2 w techn. szkieletowej, ale stawialibyśmy z bala, trochę pozmieniany. Te 450 tys.to niecałe, 420 na wszystko, z instalacjami i wykończeniem wnętrz, fundamentem itd. Z małą stajnia dla zwierzaków , które w tej chwili mieszkają byle jak (koza, kury, króliki, gołębie, bażanty...). Dlatego myślę, że sami byśmy kończyli, bo w tej kwocie pod klucz się nie zmieścimy.

    Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi i rady. Myślę, ze z 6oo tys. można by atakować ten modrzewiowy, z 420-nie. Buuuuuuu...
    Dziś 3 osoby przychodzą oglądać nasz domek. Może ktoś się zdecyduje na kupno. A wtedy będę tu częstym gościem, bo wreszcie, po 12 latach czekania na to i owo budowa ruszy
    Katarzyno.. właśnie ja o projekcie Polana 2 , troszke zmienionym ale o polanie. Bal to limba olbrzymia syberyjska zwana cedrem wschodu o srednicy 30o mm. Poddasze na czesci domu z tym ze salon w pełni otwarty..Wyjście na taras zmienione, bo zabudowane szybą od frontu na wzór kanadyjski . Po jednej stronie od salonu ściana kominowa z 4 wejściami na paleniska- z czego jeden kominek w salonie. i jeden grill na tarasie od strony salonu.Opis taki troche z grubsza, bo to trzeba zobaczyć. Za jakieś 2 tygodnie będę mial koncepcje domu 200 metrów w parterze z otwartym sklepieniem. Pierwsze bale na Polane przyjeżdżają za jakies 5 tygodni. Reszta na priv

  12. #8132

  13. #8133
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Zbysiu, a jest możliwość, żeby takie obrobione belki, gotowe do poskładania, kupić bez montażu?
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  14. #8134
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar telewy
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    284
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał manjusha Zobacz post
    Dla naszej 4-osobowej rodzinki zdecydowaliśmy się na projekt Oberstdorf z Biura Lipińscy. Zmodyfikowaliśmy go o jednopomieszczeniowe poddasze (pierwotnie 2 pokoje i garderoba).
    Czy nie wydaje się Wam jednak, że to trochę mały domek dla 4 osób? Zakładając, że jest dla Was i Waszych dzieci to nawet nie będziecie mięli oddzielnych pokoi dla każdego dziecka. Poza tym na projekcie nie ma w ogóle kotłowni, czy zastanawialiście się gdzie postawicie piec? W grę wchodzi chyba tylko piec na gaz, przepływowy żeby nie stawiać bufora na wodę.
    Dziennik i komentarze -> Balikowy Dom

  15. #8135
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Jerzy,, jasne zapodajesz projekt i odbierasz material. Do tego balizacja, czyli projekt wykonawczo- montazowy z rozpiska co jak i gdzie.

  16. #8136
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar telewy
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    284
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał manjusha Zobacz post
    @telewy: dziękuję za sugestie. To domek letniskowy, więc jego układ jest dla nas komfortowym rozwiązaniem. Zależało nam na przestrzennym salonie i poddaszu, do tego ozdobą są ażurowe schody.
    Jasne, myślałem że chodzi o budynek całoroczny. Jak na letniskowy to full wypas
    Dziennik i komentarze -> Balikowy Dom

  17. #8137
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Romana101
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Sobącz
    Posty
    700

    Domyślnie

    Witam ponownie,

    no i stało się, dom zakupiony . W tym roku tylko rozbiórka, złożenie musi poczekać do wiosny 2012. Do końca roku powinno udać się załatwić całą dokumentację.

    Pozdrawiam i Życzę Spokojnych i Radosnych Świąt


    Ostatnio edytowane przez Romana101 ; 16-05-2011 o 11:21

  18. #8138
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kala67
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    9.703
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1353

    Domyślnie


  19. #8139

    Domyślnie

    Przerwę poświąteczną ciszę i napiszę, że mamy kupca na dom. Co prawda dranie utargowali 15 tys. ale i tak cud, że chatka tak szybko znalazła wielbicieli. Muszę tu więc napisać te wiekopomne słowa-NIEDŁUGO SIĘ ZACZNIE .
    Proszę trzymać kciuki.
    Obiecuję założyć piękny dziennik budowy.
    Obiecuję nie zadawać miliona pytań, tylko robić to, co dziś od 5 godzin, czyli od wizyty potencjalnego kupca-czytać forum i dzienniki.
    Sobie obiecuję, że to będzie piękny dom i że jak już osiwieję przy wykończeniówce,mieszkając na strychu u Teściów z mężem, dzieckiem, dwoma dużymi psami i trzema kotami, że kupię sobie dobrą farbę do włosów. Żeby nie być zaniedbaną babą z pięknej chałupy spod lasa Bo by się dysonans za duży zrobił pomiędzy mną a chałupą, na korzyść chałupy oczywiście
    Czy już pisałam, że proszę o trzymanie kciuków? Np. teraz za całą papirologię, pozwolenie na budowę, itd., itp.To podobno nic fajnego.
    Miłego wypoczynku.

  20. #8140
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tnt_gt

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam,

    szukam praktycznych opinii w temacie domów budowanych z bala klejonego.
    Ta technologia podoba mi się najbardziej.

    Czy ktoś budował w tej technologii? Podzielcie się proszę wrażeniami z budowy, mieszkania itp.
    Może znacie dobre firmy budujące w technologii bala klejonego.
    Gdzie można zobaczyć domy w tej technologii.

    Pozdrawiam
    Tomasz

Strona 407 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony