dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 649 z 693
Pokaż wyniki od 12.961 do 12.980 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #12961

    Domyślnie

    Witam tak samo mam miedzy belki stropowe mysle dac od spody pod kuchnia patoizolacje

  2. #12962
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojcieszek

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    181
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafajka Zobacz post
    ... pod kuchnia patoizolacje
    PATOIZOLACJA? To chyba chroni przed "PATOGENAMI"??

    U mnie cieśle mocno napierają. Miałem pytanie do Forumowiczów, ale w związku z okolicznościami, poczekam i może wrócę jak się uspokoi ...


  3. #12963
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Na wykresie mamy podaną wilgotność o wartości 80%. Skąd taka wartość przy temperaturze zew. -5*?
    W tym obliczeniu skorzystałem z programu U-wert.net i tam są takie warunki domyślne. To oczywiście nie ma znaczenia przy obliczeniach współczynnika przenikania ciepła U.
    Polecam przejrzećstatystyczne dane klimatyczne do obliczeń energetycznych budynków udostępnione na stronie:
    http://mib.gov.pl/2-Wskazniki_emisji...owe_paliwa.htm
    Są to bazy danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wygenerowane z kilkudziesięciu lat dla 61 stacji meteorologicznych.

    Możesz tam znaleźć, że statystycznie w Lublinie 2 lutego od 4 do 5 godz. panuje temperatura powietrza zewnętrznego -50C przy wilgotności 80%
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  4. #12964

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Na wykresie mamy podaną wilgotność o wartości 80%. Skąd taka wartość przy temperaturze zew. -5*?
    A dlaczego nie? To, że mówimy, że zimowe mroźne powietrze jest suche nie znaczy wcale że wilgotność takiego powietrza nie może wynosić 80% i więcej. Wilgotność powietrza zawsze rozpatrujemy jako wilgotność względną więc 80% w zimie nie jest równe 80% w lecie. Ilość wody w m3 takiego powietrza jest zupełnie inna przy czym nie chodzi o porę roku tylko temperaturę mieszaniny. Z tego własnie powodu mroźne powietrze o temperaturze -5C i o wilgotności 80% staje się powietrzem suchym po przedostaniu się do wnętrza domu gdzie mamy temperaturę 22C.

  5. #12965
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Bal to najlepiej opitolić wełna z jednej i z drugiej strony...Na to płyty gk od środka, i jakiś farmacel od zewnątrz. Folie to koniecznie podwójnie. Z jednej i z drugiej strony. A co tam?!! Potem na zewnątrz najlepiej kamień, albo struktonit.......Można taniej tynkiem pierdyknąć i w cegiełki pomalować.....Czołgista by się ucieszył!

  6. #12966

    Domyślnie

    Znajomy dał welne na bala od wewnatrz bo był nadgorliwy, a potem nie mogl pieca ustawić na minimum i musial okna otwierać w zimę. Mógł grzać przysłowiową świeczką.
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  7. #12967

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Bal to najlepiej opitolić wełna z jednej i z drugiej strony...Na to płyty gk od środka, i jakiś farmacel od zewnątrz. Folie to koniecznie podwójnie. Z jednej i z drugiej strony. A co tam?!! Potem na zewnątrz najlepiej kamień, albo struktonit.......Można taniej tynkiem pierdyknąć i w cegiełki pomalować.....Czołgista by się ucieszył!
    Pietrek ! Nie szalej

  8. #12968
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    No, zaszalał - z tym kamieniem na zewnątrz.
    Siding ! - tylko siding pasuje do tego układu.

  9. #12969
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Bal to najlepiej opitolić wełna z jednej i z drugiej strony...Na to płyty gk od środka, i jakiś farmacel od zewnątrz. Folie to koniecznie podwójnie. Z jednej i z drugiej strony. A co tam?!! Potem na zewnątrz najlepiej kamień, albo struktonit.......Można taniej tynkiem pierdyknąć i w cegiełki pomalować.....Czołgista by się ucieszył!
    Oj tam oj, siding - jeszcze ten z PCV - no szczyt marzeń jakoś tak kiedyś sobie radzono z szalowaniem budynków.
    pewnie też takie nowoczesne - kompozytowe pokrycie, rodem z NASA - jest zakazane na budynkach drewnianych...
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 11-06-2017 o 18:25

  10. #12970
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Oj tam oj, siding - jeszcze ten z PCV - no szczyt marzeń jakoś tak kiedyś sobie radzono z szalowaniem budynków.
    pewnie też takie nowoczesne - kompozytowe pokrycie, rodem z NASA - jest zakazane na budynkach drewnianych...
    Ładny ten siding!...

  11. #12971
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Nic tak dobrze nie wychodzi jak połączenie i wykorzystanie współczesnych osiągnięć, aby stare dobre wzornictwo zastosować.

    Próbuje zrozumieć tych ludzi - którzy mi wyrokują dawanie GK do drewnianego domu - aby zakryć próchno.

  12. #12972

    Domyślnie

    Aglar a mogl bys napisac jaki bal i ile welny ten twoj znajomy ma

  13. #12973

    Domyślnie

    Z tego co pamiętam to chyba 28cm, okrągły. Ale ile tej wełny dał to nie pamiętam. Zaczynam mieszkać już u siebie, mam bal ocieplony niczym, 19cm. Zimę już zachaczyłem i jestem zadowolony Podstawą jest jednak fachowe wykonanie. Ogrzewanie gazem (czesciowo podłogówka), kominkiem z grawitacyjnym rozprowadzeniem powietrza oraz kuchnią kaflową. Wszelkie obawy, jakie próbowali zrodzić w mojej głowie dyletanci mogę śmiało wyrzucić do kosza. Dom jest ciepły i ciepło trzyma.
    Ostatnio edytowane przez aglar ; 18-06-2017 o 14:20
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  14. #12974

    Domyślnie

    Masz bala 19 cm bez docieplenia ?? Nie wychladzalo ci budynku w zimie ?

  15. #12975

    Domyślnie

    Nie bala tylko płazę.
    Nie ocenię całego sezonu, bo nie cały grzałem, ale przed paleniem ani razu nie spadła temperatura poniżej 0 stopni (a było z minus 20 na zewnątrz). Hydraulik się dziwił, bo miał pełno awarii w murowanych gdzie temp. spadała znacznie poniżej zera (również nieogrzewanych). A jak zaczęliśmy grzać, to najpierw samym kominkiem a potem przy dużych mrozach paliłem kominkiem lub kuchnią i jednocześnie gazem. Bardziej więc piszę o swoich odczuciach niż konkretnych wyliczeniach, i wiem że jest dobrze
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  16. #12976

    Domyślnie

    Oczywiście, ale nie bez ogrzewania Nawet we Włoszech noce potrafią być w zimie mroźne. Tak jak napisałem ważne jest głównie wykonanie, tak aby na węgłach nie przeciągało, bo się z czasem rozsychają. Choć dodatkowa wentylacja też się przydaje Gorale u siebie budowali z 16 cm, a przecież ich zimy do najłagodniejszych nie należą.
    Dużo też zależy od kultury palenia, jeśli np. będziesz chciał palić tylko gazem i mieć w całym domu temp. 23 stopnie 24h jak w bloku to już możesz odczuć po kieszeni. Warto też pamiętać, że temp. odczuwalna jest wyższa w domach drewnianych niż w murowanych.
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  17. #12977
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Piotrek - co u Ciebie? Jakieś fotki z zewnątrz chociaż?

  18. #12978

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    Doczekaliśmy się wreszcie i jesteśmy szczęśliwymi właścicielami domu z bala Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0078-20170628-07102784.jpg
Wyświetleń:	189
Rozmiar:	93,7 KB
ID:	392057Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0084-20170628-071025758.jpg
Wyświetleń:	182
Rozmiar:	91,2 KB
ID:	392058Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0089-20170628-071026458.jpg
Wyświetleń:	185
Rozmiar:	88,6 KB
ID:	392059

  19. #12979

    Domyślnie

    Cytat Napisał Justyna Dwojak Zobacz post
    Witam wszystkich
    Doczekaliśmy się wreszcie i jesteśmy szczęśliwymi właścicielami domu z bala Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0078-20170628-07102784.jpg
Wyświetleń:	189
Rozmiar:	93,7 KB
ID:	392057Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0084-20170628-071025758.jpg
Wyświetleń:	182
Rozmiar:	91,2 KB
ID:	392058Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0089-20170628-071026458.jpg
Wyświetleń:	185
Rozmiar:	88,6 KB
ID:	392059
    Piękny domek, jak dobrze pójdzie nasz balowy domek zacznie powstawać na naszej działce za tydzień

  20. #12980
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Justyna - gratulacje! Może napiszesz coś więcej: kto robił, z jakiego drewna, jak przebiegały prace?

    snake - trzymam za Ciebie kciuki, pamiętaj podzielić się wrażeniami

Strona 649 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony