dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 154 z 693
Pokaż wyniki od 3.061 do 3.080 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #3061

    Domyślnie Re: dom z bala

    Cytat Napisał AdamF
    Od ponad roku budujemy dom z bala w okolicy Łodzi.Ekipa cieśli spod Zakopanego jak i bale.Bale świerkowe 24cm płazy.Dom 230m2.Jesteśmy na etapie uszczelniania bali i zaczynamy kryć blachą .
    A jak to jest?
    Jak można budować dom góralski pod Łodzią? Czy to przypadkiem nie jest herezja? To prawie tak samo jak te dwa domy góralskie stojące w Jastarni na Helu.

    Szanujmy budownictwo góralskie - Łódź to secesja a ta nie ma nic wspólnego z budownictwem góralskim.

  2. #3062
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    A widziałaś (eś) zdjęcia domu AdamaF ?
    Co wnich góralskiego ?
    Że drewniany to znaczy góralski ?
    Wybacz - to są herezje.

    Dom góralski w Jastarni? Pewnie że to dysonans.
    Zgadzam się , że dom w stylu podhalańskim jest nie na miejscu ... wszędzie poza Podhalem. Ale DREWNIANY DOM pasuje wszędzie o ile jest dobrze zaprojektowany , zgrany z otoczeniem , itp ( na przykład po drugiej stronie Bałtyku niż Jastarnia w Szwecji , gdzie połowa domów jest DREWNIANA ) [/b]
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  3. #3063

    Domyślnie

    AdamF napisał
    Budujemy prawie 1,5roku(od kwietnia 2006r dokładnie) a umowa była zupełnie inna.Miało być na budowie ok.10 osób non stop a są 2-3...Gdyby nie znaczny poślizg nie mielibyśmy zastrzeżeń...Ale ogólnie to jesteśmy bardzo zadowoleni,taki drewniany dom z bala ma swój urok i klimat.
    masz ten sam problem co my, też zaczęliśmy w zeszłym roku a do końca jeszcze sporo zostało...
    ale ciągle mam nadzieję, że mieszkanie w drewnianym domku zrekompensuje nam to oczekiwanie no po prostu ta budowa musi się kiedyś skończyć....

  4. #3064
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie dom

    Piotr Nowy--- doskonale mówisz!!!,,
    pozatym DOMEK KRASNOLUDKA- chyba wychodzisz z założenia że generalnie drewniane domy to tylko daleko, daleko od miasta, czyli zupełnie w głuszy.... ..
    bez przesady....rozumiem, Twoje oburzenie jakby ktoś chciał stawiać sobie koło Pałacu KULTURY,,,,..(oglądaliście FILM: Zróbmy sobie wnuka -...... ))??
    albo w samym centrum miasta gdzie wkoło same kamienice, albo domy w nowoczesnym stylu,..-to tam nijak drewniana chata się nie wpasuje,.!!
    ale na obrzerzach..???..- za każdym razem poprostu trzeba patrzeć na działkę i miejsce czy taki domek się wpasuje,

    ale teraz pomęcze WAS z innej beczki:
    w jakim banku braliście kredyt- jak dużo zabezpieczeń i papierologi i w jakim Towarzystwie macie Ubezpieczenie???? Proszę o wypowiedzi KREDYTOBIORCOW>..-za co z góry bardzo dziekuje

  5. #3065
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar agagaj
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Zgadzam się... Bynajmniej nie z DOMEK KRASNOLUDKA...
    My też budujemy w małym miasteczku, a działka graniczy z kościołem. Nie uważam, by nowoczesnej architektury dom z bala 25 cm tam nie pasował!!!
    Nie będzie w nim nawet ziarenka ludowości (nic z Kurpiów, Podhala ani Lubelszczyzny). Tylko materiał konstrukcyjny to drewno.
    Domek Marcin_Aneta stoi wśród murowańców... I...? I jest najładniejszy, nie razi odmiennością, przyciąga oko w pierwszej kolejności przed nawet murowanymi wypasionymi willami
    Moją uwagę przyciągają nawet murowańce, które fragmenty elewacji mają obłożone drewnem. Drewno jest tak pospolite i ogólnodostępne, a jednocześnie szlachetne w swej naturalności i prostocie, że nic dodać, a już napewno nic ująć

    Pozdrawiam
    dziennikiiiiikomentarze
    Dzieci są takie słodkie, gdy są małe, że ma się je ochotę zjeść.
    Potem się żałuje, że się tego nie zrobiło....

  6. #3066
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Narcyz
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    Tyniec L
    Kod pocztowy
    59-243
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Dom z bali 300 mm

    RATUJCIE!!
    Szukam wykonawcy domu z bali fi 300mm
    Mam juz stan zerowy, a dom ma miec 151 m użytkowych
    Z góry dziękuje

  7. #3067
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie dom

    Narcyz,..
    ciezka sprawa- duże i te mniejsze firmy: sprawdzone, profesjonalne i z polecenia są pozajmowana na minimum 1rok!!!
    musisz szukać jakiś cieśli, lub innych mejstrów, takich ekip 2- 3 osobowych, może prawdziwych górali, wycieczka w góry jak większość tutaj na forum ma za sobą- wtedy może szybciej coś znajdziesz!!! nie znam żadnej firmy która jest wolna do lata 2008, takie są terminy tych firm co mają strony internetowe...

  8. #3068

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr.nowy
    Co wnich góralskiego ?
    A optykanie czy jak wolisz łacenie bali to nie góralskie? Dotychczas uważane było za unikatowy na skalę światową, nigdzie poza Podhalem, nie spotykany sposób uszczelniania bali.

    A dziś co? I tu wkracza globalizacja?. Stosując optykanie bali na budynkach dookoła kraju obniżamy wartość tego cennego, dotychczas znanego tylko na Podhalu, rzemiosła.

  9. #3069

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agnieszka Czarna
    Jak Ci "Dzioba" zazdroszcze, ze masz to juz za soba...
    Od momentu podpisania umowy mam stresa jak to bedzie - nie znam sie na tym,bo to moj pierwszy dom Wiec nawet niewiem na co zwracac uwage...? Czy budujac Ci dom zmiescili sie w ustalonym terminie?-dla mnie to nie do zawierzenia,ze 3 mezczyzn zlozy taki dom w 4 do 6 tygodni???
    Napisała i uciekła Aga odezwij się co się z Tobą dzieje i dlaczego Cie tu nie ma ???????????? chyba nie zaczynasz przygotowywać się do budowy!!!!

  10. #3070

    Domyślnie Re: dom

    Cytat Napisał ANNNJA
    [
    ale teraz pomęcze WAS z innej beczki:
    w jakim banku braliście kredyt- jak dużo zabezpieczeń i papierologi i w jakim Towarzystwie macie Ubezpieczenie???? Proszę o wypowiedzi KREDYTOBIORCOW>..-za co z góry bardzo dziekuje
    Ja też chciałam dołączyć się do tego wątku, czy mieliście jakieś odmowy w związku z kredytem na dom drewniany i który bank okazal się tym najbardziej przychylnym i dostępnym i jakie warunki trzeba spełnić oprócz spraw zarobków aby ubiegać się o kredyt hipoteczny

  11. #3071

    Domyślnie

    Hmmmmm...... co tu tak sama ze sobą będę gadać poczekam aż wrócą balowcze i się odezwą

  12. #3072
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał Domek Krasnoludka
    Cytat Napisał piotr.nowy
    Co wnich góralskiego ?
    A optykanie czy jak wolisz łacenie bali to nie góralskie? Dotychczas uważane było za unikatowy na skalę światową, nigdzie poza Podhalem, nie spotykany sposób uszczelniania bali.

    A dziś co? I tu wkracza globalizacja?. Stosując optykanie bali na budynkach dookoła kraju obniżamy wartość tego cennego, dotychczas znanego tylko na Podhalu, rzemiosła.
    Dla mnie o "domu góralskim" bardziej decydują proporcje bryły , kąt dachu , charakterystyczne cechy architektury (lukarny daszki itp). Oczywiście sposób wykorzystania budulca (płazy) , sposób ocieplenia (mszenie) i inne detale dopełniają całości ale pojedyńczo nie przesądzają o góralszczyźnie.
    Jeśli dajmy na to jakiś zespół muzyczny wykona kawałek z udziałem skrzypiec to nie znaczy przecież , że gra góralską muzykę. Nawet jeśli skrzypek założy kierpce .
    Nawiązując do muzyki: jak zaczęło być głosno o Golcach to też podnosiły się głosy , że to profanacja ludowej muzyki góralskiej. Ja mam inne zdanie-dla mnie to jest propagowanie.
    Nie sądzę żeby propagowanie czegokolwiek mogło obniżać tego czegoś wartość. Według mnie to dosyc pokrętne stwierdzenie.

    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  13. #3073
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    I tak dla jasności sytuacji : jestem zatwardziałym zwolennikiem "ładu architektonicznego". Uważam , że budowane nowe domy powinny zdecydowanie nawiązywać do istniejącej zabudowy. Formą , kształtem, wielkością. Co nie znaczy , że nie należy wykorzystywać nowoczesnych technologii jak również dostosowywać tradycyjnych. Byle z klasą !
    Myślę na przykład , że prosty dom z bali z dwuspadowym dachem i szerokimi okapami zdecydowanie bardziej pasuje do starych domów murowanych o podobnej bryle niż murowane gargamelki z wieżyczkami , bardzo wielospadowymi dachami , podniesionymi piwnicami i garażami na trzy samochody.
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  14. #3074
    Piotr Wlezień
    Guest
    Piotr Wlezień

    Domyślnie Re: dom

    Cytat Napisał MODLISHKA
    Cytat Napisał ANNNJA
    [
    ale teraz pomęcze WAS z innej beczki:
    w jakim banku braliście kredyt- jak dużo zabezpieczeń i papierologi i w jakim Towarzystwie macie Ubezpieczenie???? Proszę o wypowiedzi KREDYTOBIORCOW>..-za co z góry bardzo dziekuje
    Ja też chciałam dołączyć się do tego wątku, czy mieliście jakieś odmowy w związku z kredytem na dom drewniany i który bank okazal się tym najbardziej przychylnym i dostępnym i jakie warunki trzeba spełnić oprócz spraw zarobków aby ubiegać się o kredyt hipoteczny
    Ostrzegam przed GE money bank. Wycenili wartość domu 110 m2 użytkowej, wykończonego z podłogami, dachem instalacjami itd na 180 tys i ewentualnie zaproponowali mi taki kredyt na budowę na 100% wartości a trwa to już 8 tygodni.
    bez komentarza

    GE money bank jest the best

  15. #3075
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Zmień bank.

    Napisz na priv w czym jest problem może będę umiał pomóc .
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  16. #3076
    Piotr Wlezień
    Guest
    Piotr Wlezień

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr.nowy
    Zmień bank.

    Napisz na priv w czym jest problem może będę umiał pomóc .
    Już właśnie zmieniłem Bank. A jedyny problem to totalna niekompetencja pracowników tego banku. Zdolność kredytową posiadam na co najmniej 400-500 tys. i ewentualnie można zastawić hipotekę na moim mieszkaniu.

    GE money bank to najgorszy bank!!!!

  17. #3077
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Znam jeszcze kilka równie "wesołych". A na niekompetencje faktycznie trudno coś poradzić.
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  18. #3078

    Domyślnie

    Cytat Napisał MODLISHKA
    Cytat Napisał Agnieszka Czarna
    Jak Ci "Dzioba" zazdroszcze, ze masz to juz za soba...
    Od momentu podpisania umowy mam stresa jak to bedzie - nie znam sie na tym,bo to moj pierwszy dom Wiec nawet niewiem na co zwracac uwage...? Czy budujac Ci dom zmiescili sie w ustalonym terminie?-dla mnie to nie do zawierzenia,ze 3 mezczyzn zlozy taki dom w 4 do 6 tygodni???
    Napisała i uciekła Aga odezwij się co się z Tobą dzieje i dlaczego Cie tu nie ma ???????????? chyba nie zaczynasz przygotowywać się do budowy!!!!

    Witaj!!!
    Caly czas tu jestem,kazdego dnia! Szukalam Ciebie!Poslalam Ci 2 meile i 2 wiadomasci na priv i tak sie zastanawiam gdzie Ty sie podziewalas i dlaczego nie docieraja do Ciebie moje wiadomasci!?
    Ciesze sie ze zdecydowalas sie na te sama firme co ja!
    Teraz jest temat kredyty,ktory i mnie niezmiernie interesuje, mozesz mi cos poradzic? Kontaktowalam sie z kilkoma bankami,i posrednikami..ale wciaz niewiem. I w jakiej walucie??? W jednym banku Pani ostrzegala przed frankiem szwajcarskim,bo ponoc jest prognoza ze w przyszlym roku ma pojsc strasznie w gore!(a moze tylko chciala mnie przekonac do kredytu zlotowkowego). Niestety zupelnie sie nie znam na tym, ale roznica wysokosci raty pomiedzy jedna a druga- to jak teraz wezme we franku to rata miesieczna jest o 400 zl nizsza! Co robic?
    A co z Twoja poczta? Przeslij mi meil...
    Pozdrowionka dla wszystkich balowiczow!!!

  19. #3079
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie dom

    Piotr NOWY-
    super to ładnie i z wywodem wytlumaczyłes!!!!
    JESTEM ZA TWOIMI myślami...
    i myślę że temat trzeba skończyc bo tu nie ma co dyskutować co jak pasuje tylko głowić się na 1000 innych tematów, a jak ktoś chce polemizować nad trafnościa bala i jak pasuje to poprostu niech idzie na jakiś inny wątek,...,
    (a najgorzej niecierpie jak na innych wątkach obrzucają się "błotkiem"..
    mam nadzieję że NIGDY czegoś takiego nie przyjdzie mi przeczytać w tym linku tematycznym???)!!!!!

    byłam w lukas BANK-...Pani z okienka powiedziała że nie ma znaczenia że to drewniany dom...(ale nie wiedziała jak jest z ubezpieczeniem)...

  20. #3080

    Domyślnie

    Witajcie

    Co do kredytu jeszcze się nie przygotowałam do tej batalii z bankami :
    wiem, że dobry kredyt to dobry bank, fachowa obsłucha, dobry doradca, dobre oprocentowanie, kwota kredytu i czas na jaki ma być on rozłożony.
    Czy to złotówki czy franki szwajcarskie wszystko zależy od kwoty kredytu i lat przez które ma być spłacany.Na dzień dzisiejszy nastawiam się na 30 lat i raczej w frankach szwajcarskich. Nawet jeśli stopa franka pójdzie w górę złotówka na pewno nie bedzie stała w miejscu.Widziałam wiel symulacji kredytów na kwotę 200 tyś w gazecie podatkowej i przykładowe kwoty spłat kredytu w frankach i złotówkach na przestrzenie 20 30 i 45 lat.
    kwota którą cena spłacić bankowi pnie przeraziła bo niejednokrotnie to kwota odsetek to kwota przewyższająca kwotę zaciągnietego kredytu. Chyba, że źle doczytałam, ale nie wydaje mi się

Strona 154 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony