dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 100 z 693
Pokaż wyniki od 1.981 do 2.000 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #1981

    Domyślnie jesli chodzi o smrody...

    jesli chodzi o smrody to nie zauwazylem. (specjalnie wachalem) moze jodla w masie wiekszej niz tylko belki stropowe wali nieprzyjemnie. a moze....ci faceci co dom stawiali oszukali i zamiast jodly na te belki uzyli swierka... nie wiem sam. juhu w nowym roku.

  2. #1982

    Domyślnie co na ściany, co na podłogi??

    czym zabezpieczyć podłogę, a czym ściany domu z drewna świerkowego???
    chciałabym jakoś zabezpieczyć (ale żeby było zdrowo dla dziecka), a jednocześnie domek ma mieć wiejski rustykalny charakter więc nic na wysoki połysk...
    co proponujecie??
    prosze o rady,
    ania

  3. #1983

    Domyślnie

    moze oleum. ja walnalem i na podloge i na sciany niektore.

  4. #1984

    Domyślnie

    rozumiem, że chodzi o ojej (łac.oleum) ? tak?
    no bo chyba nie o kwas siarkowy czy cuś takiego

    Zakładam, że olej to jaki stosowałaeś? I jak doświadczenia?

    Bardzo proszę o rady...

  5. #1985

    Domyślnie

    Wosk pszczeli - i zdrowo i w miare niedrogo. I ladnie pachnie

  6. #1986

    Domyślnie

    Witam
    Odnośnie woskowania woskiem pszczelim sam się nad tym zastanawiłem ale wykonawca mojego domu mi odradził ze względu na utrzymanie tego w dobrym stanie przy dzieciach jednak chcąc zastosować coś bardzo naturalnego znalazłem produkty OSMO.
    Są to olejo-woski ponoć 100% naturalny produkt. Na dzień dzisiejszy mam nimi zrobione schody, według mnie piękny kolor udało mi się uzyskać i ściany w koło okien pod opaskami (reszte jak będzie cieplej) a jak to się sprawdzi w użytkowaniu to bedę wiedział dopiero latem jak się wprowadze
    Efekty widoczne na zdjęciach
    http://dzioba.fotosik.pl/albumy/5020.html
    Pozdrawiam Dzióba

  7. #1987

    Domyślnie

    Dzióba, śliczny domek gratulacje!!!

    Dziękuję za rady sprawdzę wosk i olej, ważne żeby było zdrowo i niezbyt drogo!
    Pzd,
    Ania

  8. #1988

    Domyślnie

    Dzióba - iel te olejo-woski kosztuja, bo mi jescze troche do wymalowania zostalo

  9. #1989

    Domyślnie

    Witam
    Olejowoski osmo tanie to one nie są ale łatwe w użyciu i jakościowo bardzo dobre z tego co czytałem na forum
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...8f91b274759be8
    od niedawna można je kupić w castoramie
    a coś więcej o nich na stronie
    http://www.osmo.com.pl
    pozdrawiam
    Ps chętnie się podziele swoimi doświadczeniami z budowy co by nie było, że wybudowali i znikają z forum

  10. #1990

    Domyślnie oleum

    swieta racja z tym woskiem, ale ja zauwazylem, ze pachnie tylko do czasu. po kilku miesiacach pachniec przestaje, a trwalosc powierzchni tez niewielka. ja zastosowalem olej Carl's kupiony na bartyckiej w wawie. oto link do strony produktu http://www.bona.com/global/global/Pr..._Coatings/Oil/ nie narzekam nic a nic, a kolor piekny. trwalosc tez nie najgorsza. jak napisano w instrukcji olej ten bazuje na oleju sosnowym (?) pozdro

  11. #1991

    Domyślnie

    A czemu trwalosc wosku jest niewielka??? Nie wiem, nie upieram sie przy wosku, ale jak dla mnie wychodzi najtaniej, bo sobie go sama robie, wiec litr wychodzi jakies 11 zlotych. Taniej sie nic nie kupi

  12. #1992

    Domyślnie

    wosk, wosk, wosk. jesli chodzi o podloge to jest bardziej wrazliwy na wode i scieranie, bardziej delikatny niz olej.

  13. #1993

    Domyślnie

    Witam miłośników bali.
    Jestem nowicjuszem i na forum, i w balach- dopiero
    rozpoczynamy budowę domu z bali w okolicach Góry Kalwarii.
    Jeśli ktoś może pomóc, poszukujemy kierownika budowy, który będzie miał pojęcie o tej technologii. Dom będą budować górale, ale oni nie mają uprawnień.

  14. #1994

    Domyślnie

    Witamy. Kierownika budowy bierz byle jakiego - to i tak sie gorale znaja na budowaniu a nie kierownicy budowy!

  15. #1995

    Domyślnie

    Mani - pochaw sie projekte, powiedz kto ci buduje itd. No i ile ci krzykneli gorale za chatke

  16. #1996

    Domyślnie

    Projekt sama narysowałam, tzn. koncepcję; elewacje coś podobnego jak Misoni VI.
    Nad salonem pustka.
    Górale nie wiem jeszcze do końca ile, ciężko się z nimi dogadać,
    200 tys. na pewno, a może i więcej.[/img]

  17. #1997

    Domyślnie

    Madd,
    opisz swoje doświadczenia ze strzechą,
    masz z nią jakieś problemy?- słyszałam, że siedzą w niej robaki, owady itp.
    Ja też planuję strzechę, ale nie lubię robali...
    No i ile za metr płaciłaś?

  18. #1998

    Domyślnie

    Za strzeche cos kolo 150 zlotych za metr - zajebiscie drogo, ale efekt jest super. Robakow zadnych nie zauwazylam, z reszta nie laze po dachu
    Dla mnie wielkim plusem jest to, ze nie musialam montowac rynien. Przy duzym deszczu strzecha namaka na jakies 5-10 centymetrow i deszcz malutkimi kroplami sobie spada na ziemie.
    Co do impregnacji - jest to droga sprawa wiec nie robilam, ale doszlam do wniosku ze nasi pradzioadkowie tez niczym nie impregnowali i nic sie nie dzialo. Facecik, ktory mi ukladal ta strzeche dawal gwarancje na 70 lat. Chociaz jestm mloda, nie bede mogla tego sprawdzic

  19. #1999

    Domyślnie

    To nawet nie tak strasznie, ja słyszałam o cenie 200zł/m2.
    A co to za facecik? I jak grubo masz tej strzechy?

  20. #2000

    Domyślnie

    Kolo 30 centymetrow. Facet to Kaszub, dosc nieprzyjemny, ale robote robi dobrze. Co do cen 200 za matr to jest jeszcze nic Ibis czy Imbis krzyczy 250!!!

Strona 100 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony