dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 101 z 693
Pokaż wyniki od 2.001 do 2.020 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #2001

    Domyślnie

    Mani. Teraz dopiero przeczytalam, ze gorale krzykneli 200 tysiecy. Dla mnie szok. Moi za 133 metry kwadratowe + dach kryty papa z materialem i robocizna wzieli 80 tysiecy. 20 wyszly mnie fundamenty, wiec stan surowy otwary to byla rowna stoweczka. Za 200 to niech sobie sami swoj dom buduja.

  2. #2002

    Domyślnie

    Jak oni zrobią to za te 200 tys. to będę szczęśliwa,
    ceny z innych firm oscylowały wokoło 300...
    Firma Bartek wyceniła robotę na sporo ponad 300.
    Dodam, że chodzi o dworek o pow. uż. 160m. Bal 16cm. Robią "wszystko co jest z drewna", ale nie wiem do końca co to ma oznaczać (balkony, okna, schody, drzwi, może podłogi), na pewno nie zrobią ocieplenia i GK.
    A 80 to za jaki stan?

  3. #2003

    Domyślnie

    A sorry, teraz dopiero doczytałam że surowy otwarty.
    A Fundamenty zrobili za 45. Miało być 30, ale doszły im tarasy no i garaż 60m, instalacje, wylewka. 35 kubików B20 im poszło.
    Niestety nikt inny nie chciał się podjąć, wszyscy albo uciekli do Irlandii albo juz mają inne budowy...

  4. #2004
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    creem

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witajcie Balowicze.
    Właśnie dołączyłem do grona tych szczęśliwych ludzi którzy mają (prawie bo Górale poinformowali mnie że zaczeli stawiać zrąb) drewniany Dom. Piszecie tutaj dużo o firmach które zajmują się budową takich domów, pozwólcie że opisze Wam moje doświadczenia w tej materii. Na początku jakieś półtory roku temu zacząłem szukać wykonawcy, na pierwszy strzał poszły firmy wykonawcze takie jak : "Dom z duszą" (Rewelacja jakość wykonanych domów przez Pana Duszę powala zegarmistrzowska robota, bardzo konkretny człowiek skrupulatny, można mu zaufać, niestety ceny za jego usługi są wręcz zaporowe 2500 PLN za metr kwadratowy powierzchni domu liczony poobrysie, nasz dom ma wymiary 9m x 10m wieć cena stała sie zaporowa ). Druga Firma to "Zajda" Nic szczególnego. Klienta traktują bezosobowo, na każde moje pytanie odpowiadali, że wszystko sie da, że nie ma problemu. Robili wszystko aby tylko złapać klienta, a jakość ich pracy zostawia wiele do życzenia. Następna firma to "Tatra House" Z nimi nie chce mieć nic do czynienia po chamsku windują cene (w moim przypadku chciałem aby dom był z połówek z prostymi zciętymi Chohołowskimi węgłami. Powiedzieli że za to muszę extra zapłacić, w gruncie rzeczy wyszło na to że ta technologia jest tańsza bo mniej pracochłonna tyle że ja ceper o tym pojęcia nie miałem, a oni to wykożystali do podbicia ceny) . W końcu doszedłem do wniosku że muszę znaleźć klaycznego góralskiego Cieślę, który zajmuje sie ciesielka a nie budowaniem domów od A do Z W końcu znalazłem. Góral mieszka w Cichym tuż obok Chochołowa. Jóż przy pierwszej rozmowie wiedziałem że On postawi Nasz dom. Teraz co do cen. Razem z Cieślą pojechaliśmy kupić materiał. Zjeżdziliśmy kilka podchalńskich wiosek, naprawde egzotycznych miejsc. W końcu wytargowaliśmy od pewnego Chłopa materiał. Cieśla obejżał i stwierdził ze jest bardzo dobry i sie nadaje. Po godzinie targowania staneło na tym że kupiłem 55 kubików Połówek średniej grubości 40 cm i wysokośći 60 cm za 26.000 ale byłem szczęśliwy. Na dach miał iść gont. Niestety nie dostałem pozwolenia i musze sie posiłkowac blachą gontopodobną z posypką. Kolejna wyprawa z Cieśla i za 9.000 kupiliśmy blache na dach dodatki powiedział ze kupi sie arkusze blachy i zleci to znajomemu do zrobienia. Cieśla za postawienie zrębu zrobienie więżby i pokrycie dachu powiedział ze weźmie 9.000. Więcej było by wstyd wziąść za miesiąc roboty na trzech powiedział. Cza być uczciwym. Ekipe do mszenia już mi nagrał tyklo musze się z nimi dogadać jeszcze. Musimy jeszcze uzgodnić sprawy wykończeniowe typu stropy schody itp. Napisze na forum jak wszystko uzgodnie. Prponuję wszystkim budującym aby zaczeli rozglądać się za Tradycyjnymi cieślami bo warto. Firma zedrze z Was skure i każe sobie za to słono placić

    pozdrawiam
    Grzesiek

  5. #2005

    Domyślnie

    Hej Grzesiek,
    może dasz namiar na tego cieślę, ceny takie, że mi oko zbielało,
    może jak skończą u Ciebie za miesiąc to mogą przyjechac do mnie?

  6. #2006
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    creem

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mani
    Hej Grzesiek,
    może dasz namiar na tego cieślę, ceny takie, że mi oko zbielało,
    może jak skończą u Ciebie za miesiąc to mogą przyjechac do mnie?
    Cześć Nie ma sprawy moge Ci podać namiary na Górala. Najpierw musze go zapytać. Z tego co wiem to ten rok ma jóż zapełniony. Terminy trzeba ustalać z około półrocznym zapasem. Bede sie widział z nim we wtorek więc wyśle Ci PW jak coś. Co do cen to naprawde, samemu szukając materiału jesteś w stanie za te pieniądze kupić dobre drzewo. Wielu ludzi ma nacięte i tzyma na czarną godzine, albo sprzedaje bo sie nadaża okazja. Większe firmy jada na tym koniu. Pierwsza wycena materiału przez firme "Zajda była 1000 - 1200 za kubik. Koszmar normalnie jaka przebitka.

    pozdrawiam
    Grzesiek
    (\_/)
    (O.o)
    (> <)

  7. #2007

    Domyślnie

    Ja tez bylam u Zajdy - nie zrobil na mnie dobrego wrazenie.

  8. #2008

    Domyślnie

    Madd,
    A może Ty mi podasz namiar na swoich górali?
    Zweryfikujemy ich, bo moi policzyli mi 200 m2- ganki itp.,nawet dziurę w podłodze liczą... i mówią, że żaden góral nie zbuduje mi taniej.

  9. #2009
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Seba7207
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    416
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie Domek L-40

    Witam, tak jak pisałem zamówiłem projekt domu z bala;
    http://www.moj-dom.pl/39,bale,oferta...l.html#projekt
    Jedyna jaka zmiana to bal 24 cm na ściany na parterze bez docieplenia oraz podpiwniczenie pod całym budynkiem (oprócz garażu). Jeśli chodzi o bale na parter to już zakupiłem. Pozostaje zakup belek stropowych, desek, krokwi itp. Jestem na etapie poszukiwania ekipy do budowy. Zaznaczam, że piwnice wykonuje mi inna ekipa. Jedni krzyknęli mi 120 tys zł za stan surowy otwarty (materiał ja daję), natomiast 280 tys zł za stan surowy zamknięty (pod klucz), oczywiście trzeba do tego doliczyć wyposażenie, ogrzewanie, pokrycie dachu itp - ogólnie wykończeniówka. Moim zdaniem to wszystko wyszłoby około 400 tys. Troche przegięcie. Prosze, o ocenę na ile realnie oceniacie koszty budowy? Pozdro
    NIGDY NIE JEDZ ŻÓŁTEGO ŚNIEGU!!!
    Dziennik Ala i Seba
    Komentarze do Dziennika Ala i Seba

  10. #2010

    Domyślnie

    Mam do Was pytanie odnosnie ocieplania od wewnatrz scian w domach z bali. Spotkalem sie z dwiema koncepcjami, ktore roznia sie ukladem warstw:

    1. bal->szczelina powietrzna->welna mineralna->folia paroprzepuszczalna->plyta g-k
    2. bal->folia wiatroszczelna->welna mineralna->folia paroprzepuszczalna->plyta g-k

    Czy ktorys z powyzszych wariantow jest lepszy, jesli tak, to dlaczego?

    Pzdr.

  11. #2011

    Domyślnie

    Jak dla mnie to wersje pierwsza bo wszystko oddycha, ale nie jestem w stanie powiedziec w praktyce, bo ja mam grube bale niedocieplane. I od razu mowie - mimo ze zima lagodna w domu jest cieplo. Na minimum idzie ogrzewanie podlogowe w kuchni i jest cieplo w calym domu. Czasami zapalimy w kominku na jakies 2-3 godziny

    Pozdrawiam i zycze milego budowania

  12. #2012

    Domyślnie

    Doświadczonych proszę o rade.

    Dzióba może ty słówko .

    Czym zasmarować podwaliny ?
    Już są zaimpregnowane (smarowałam kilka razy na zielono)
    teraz mąż uparł się że przed zalaniem wylewki (tak to sie chyba nazywa -będą kładli podłogowe ogrzewanie) należałoby jeszcze raz zasmarować i teraz wymyślił pokost albo ropa .Słyszał ktoś o czymś takim?

    ja-anna

  13. #2013
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gasol
    1. bal->szczelina powietrzna->welna mineralna->folia paroprzepuszczalna->plyta g-k
    2. bal->folia wiatroszczelna->welna mineralna->folia paroprzepuszczalna->plyta g-k

    Czy ktorys z powyzszych wariantow jest lepszy, jesli tak, to dlaczego?
    Zdecydowanie lepsza jest druga obcja - folia chroni izolację cieplną przed wychładzaniem i zawilgoceniem z zewnątrz. Trzeba bowiem uwzględnić że ściany zewnętrzne z bali nie zawsze bywają szczelne w 100%.

    Zagadnienie ścian zewnętrznych domów z bali bardzo szczegółowo jest omówiony z Katalogu Budownictwa Drewnianego '2005, dostępnym na stronach http://www.szkielet.pl/sklep lub http://www.szkielet.pl/bale - niestety płatnych.

  14. #2014

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojciech Nitka
    Cytat Napisał Gasol
    1. bal->szczelina powietrzna->welna mineralna->folia paroprzepuszczalna->plyta g-k
    2. bal->folia wiatroszczelna->welna mineralna->folia paroprzepuszczalna->plyta g-k

    Czy ktorys z powyzszych wariantow jest lepszy, jesli tak, to dlaczego?
    Zdecydowanie lepsza jest druga obcja - folia chroni izolację cieplną przed wychładzaniem i zawilgoceniem z zewnątrz. Trzeba bowiem uwzględnić że ściany zewnętrzne z bali nie zawsze bywają szczelne w 100%.

    Zagadnienie ścian zewnętrznych domów z bali bardzo szczegółowo jest omówiony z Katalogu Budownictwa Drewnianego '2005, dostępnym na stronach http://www.szkielet.pl/sklep lub http://www.szkielet.pl/bale - niestety płatnych.
    Jeśli używać wełny minetarlnej to może i tak ale po cholere budowac dom z bala jesli bal jest tylko do ozdoby???????????? Sciana z bala+folia+wełna=ściana martwa, taka sama (a może i gorsza) niż ściana z siuporexu...
    Zamknięte drewno w folii nie spełnia II podstawowego zadania (1- to po prostu przegroda-ściana) jakim jest regulowanie w sposób naturalny wilgotności powietrza w pomieszczeniu i infiltracji świeżego<->zastałego powietrza(oddychające ściany)!
    I jak bal ma być tylko dla efektu wizualnego to proponuje jeszcze pomalowac chemo-lakierem od wewnątrz by ładnie lśniły. I mamy komplet.
    kwiatki, bratki, no i jeszcze garaż....

  15. #2015

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojciech Nitka

    Zagadnienie ścian zewnętrznych domów z bali bardzo szczegółowo jest omówiony z Katalogu Budownictwa Drewnianego '2005, dostępnym na stronach http://www.szkielet.pl/sklep lub http://www.szkielet.pl/bale - niestety płatnych.
    Jesli mozna zapytac Panie Wojciechu dlaczego raptem strony te zrobily sie platne???? Jakis czas nie zagladalam na szkielet.pl i doprawdy ciezko sie zdziwilam wprowadzeniem tych "udogodnien". Jeszcze kilka miesiecy temu mozna bylo bez problemu i za darmo owe strony sobie czytac i uczyc sie a tu raptem taka niespodzianka wcale nie mila. Mnie to zdecydowanie zniechceca do czerpania wiedzy z tej strony - na szczescie jest forum muratora - i to bezplatne
    Rozumiem ze szkielet.pl musi jakos zarobic na koszty utrzymania sie ale powinno sie szukac sponsorow zamiast isc na latwizne i siegac do kieszeni przyszlych klientow promowanych na szkielecie firm.
    Pozdrawiam
    "...A jeśli dom będę miał, to będzie bukowy koniecznie, pachnący i słoneczny...."

  16. #2016

    Domyślnie

    Od razu widać, że strona nie istnieje po to by propagowac ten typ budownictwa, pomagać, doradzac tylko żeby brac kase..... a można brac kase od sponsorów (za umieszczanie reklam) ale czemu by nie skasowac czytelników? niedługi żywot takowych przedsięwzięć....
    kwiatki, bratki, no i jeszcze garaż....

  17. #2017

    Domyślnie

    Cytat Napisał PawEla
    Cytat Napisał Wojciech Nitka
    Cytat Napisał Gasol
    1. bal->szczelina powietrzna->welna mineralna->folia paroprzepuszczalna->plyta g-k
    2. bal->folia wiatroszczelna->welna mineralna->folia paroprzepuszczalna->plyta g-k

    Czy ktorys z powyzszych wariantow jest lepszy, jesli tak, to dlaczego?
    Zdecydowanie lepsza jest druga obcja - folia chroni izolację cieplną przed wychładzaniem i zawilgoceniem z zewnątrz. Trzeba bowiem uwzględnić że ściany zewnętrzne z bali nie zawsze bywają szczelne w 100%.

    Zagadnienie ścian zewnętrznych domów z bali bardzo szczegółowo jest omówiony z Katalogu Budownictwa Drewnianego '2005, dostępnym na stronach http://www.szkielet.pl/sklep lub http://www.szkielet.pl/bale - niestety płatnych.
    Jeśli używać wełny minetarlnej to może i tak ale po cholere budowac dom z bala jesli bal jest tylko do ozdoby???????????? Sciana z bala+folia+wełna=ściana martwa, taka sama (a może i gorsza) niż ściana z siuporexu...
    Zamknięte drewno w folii nie spełnia II podstawowego zadania (1- to po prostu przegroda-ściana) jakim jest regulowanie w sposób naturalny wilgotności powietrza w pomieszczeniu i infiltracji świeżego<->zastałego powietrza(oddychające ściany)!
    I jak bal ma być tylko dla efektu wizualnego to proponuje jeszcze pomalowac chemo-lakierem od wewnątrz by ładnie lśniły. I mamy komplet.
    Bardzo przepraszam, ale istnieje tu pewne nieporozumienie. Otoż nie ma czegoś takiego jak oddychanie ścian - gdyby było, to niepotrzebna byłaby wentylacja i pół świata by tak budowało (oprócz wiezowców). Sciana nie oddycha!!!! a przepływ powietrza przez drewno jest tak diabelnie intensywny, ze bez nawiewów dodatkowych ani chyba w dobrze zrobionym domu udusilibyscie się po niedługim czasie.
    Siła tego rozwiązania jest gdzie indziej - optóż drewno dzięki silnym właściwościom magazynowania/oddawania wody może doskonale regulować poziom wilgotności w domu i jedynie to nalezy rozumiec pod pojęciem oddychania a nie infiltrację świeżego/zastałego powiertza(chyba że ktoślubi jak mu szparami przez ściany wieje).
    A wełnę powinno się zakładać od zewnątrz.
    Pozdrawiam

  18. #2018

    Domyślnie

    Cytat Napisał ja-anna
    Doświadczonych proszę o rade.

    Dzióba może ty słówko .

    Czym zasmarować podwaliny ?
    Już są zaimpregnowane (smarowałam kilka razy na zielono)
    teraz mąż uparł się że przed zalaniem wylewki (tak to sie chyba nazywa -będą kładli podłogowe ogrzewanie) należałoby jeszcze raz zasmarować i teraz wymyślił pokost albo ropa .Słyszał ktoś o czymś takim?

    ja-anna
    Smarowanie na zielono jest o tyle bez sensu że tam gdzie się woda na podwaline dostanie, to zielone wypłucze.
    Pokost albo ropa tez sa marnym środkiem, chyba że lubicie zapach napalmu o poranku.
    Należy zastosować impregnat typu drewnochron (aktualnie w zmianach , więc moze być niedostępny), sadolin czy podobny. Podwaline dobrze jest troszkę cofnąć do środka domu a z prtzodu na małych "wysięgnikach" założyc pasujące do całości deski elewacyjne Dzięki temu podwalina będzie w dużej mierze chroniona przed zaciekami oraz miała zapewnioną wentylację.

  19. #2019

    Domyślnie

    Cytat Napisał PawEla
    Jeśli używać wełny minetarlnej to może i tak ale po cholere budowac dom z bala jesli bal jest tylko do ozdoby???????????? Sciana z bala+folia+wełna=ściana martwa, taka sama (a może i gorsza) niż ściana z siuporexu...
    Zamknięte drewno w folii nie spełnia II podstawowego zadania (1- to po prostu przegroda-ściana) jakim jest regulowanie w sposób naturalny wilgotności powietrza w pomieszczeniu i infiltracji świeżego<->zastałego powietrza(oddychające ściany)!
    I jak bal ma być tylko dla efektu wizualnego to proponuje jeszcze pomalowac chemo-lakierem od wewnątrz by ładnie lśniły. I mamy komplet.
    Hmm.. a czy ozdoba, to nie moze byc wystarczajacy powod?

    Poza tym wersja bal+ocieplenie jest ekonomiczna. Mozna zostosowac troche cienszy i tanszy bal. Latwiej poprowadzic instalacje. Dodatkowo nie kazdy ma ochote mieszkac w goralskiej chacie, choc lubi drewno i jego naturalny wdziek. Jesli chce sie miec wnetrza, gdzie widac nie tylko drewno, to wtedy jak najbardziej wersja z ociepleniem jest na miejscu.

    Co do ocieplenie od wewnatrz i z zewnatrz, to jest to bardziej wedlug mnie kwestia gustu. Wiem, ze beda jakies mostki termiczne przy ocieplaniu od wewnatrz, ale dla mnie kwestia priorytetu wygladu domu przewaza. Gdybym zdecydowal, ze najwazniejszy jest brak mostkow termicznych i odpowiednio niski wspolczynnik U, to moze wybralbym jakis termomur lub podobna technologie.

  20. #2020

    Domyślnie

    Jedno co, to wełna ma mniejszy wskaźnik przenikalności cieplnej niż drewno, w związku z czym powinna być na zewnatrz. Inaczej bal jest świetnie chroniony przed ciepłem z zewnątrz domu i traci część swoich właściwosci izolacyjnych.
    A wtedy pełni już tylko rolę dekoracyjną, dość droga zresztą. Ale kto zabroni bogatemu

Strona 101 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony