dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 103 z 693
Pokaż wyniki od 2.041 do 2.060 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #2041

    Domyślnie Jakie schody

    Tematu schodów jeszcze chyba nie było...
    Ciekawi mnie jakie robicie lub już macie schody (foty mile widziane).
    Czy z miękkiego drewna jak ściany czy inne np. dębowe?
    Mój ojciec twierdzi że ze świerku się nie robi schodów, bo się zniszczą,( pazury psa, szpilki itp.)

  2. #2042

    Domyślnie

    Ojciec ma rację, że się niszczy.

    My mamy podłogi i schody z sosny i cieniutko to wychodzi w trakcie uzytkowania. Wybralismy jednak ten sam materiał na wszystko ( na poddaszu sufty, skosy i sciany kolankowe są w sosnowej boazerii więc podłoga z dębu, przynajmniej jak dla mnie nie wchodziła w grę.) I gdybym musiała dokonywać wyboru raz jeszcze pewnie znowu była by to sosna, chociaż jakością od dębu odpada już w przedbiegach.( W mieszkaniu mielismy dębowy parkiet i po 2 latach mieszkania nie było na nim ani jednej ryski.)

  3. #2043

    Domyślnie

    Możesz wysłać fotkę tych schodów? Co się dokładnie z nimi dzieje?
    Jestem na etapie podjęcia tej decyzji i nie wiem czy to się ładnie zniszczy czy nie...
    A podłogi, jeśli drewniane to na pewno zrobię dębowe.

  4. #2044

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mani
    Możesz wysłać fotkę tych schodów? Co się dokładnie z nimi dzieje?
    Jestem na etapie podjęcia tej decyzji i nie wiem czy to się ładnie zniszczy czy nie...
    A podłogi, jeśli drewniane to na pewno zrobię dębowe.
    nie mogę, bo mi pies kabel do ładowarki do aparatu przegryzł ( podłączony do prądu zresztą ).
    Rysują sie poprostu. Nie jest to nie wiadomo jak straszne, ale jednak ślady uzytkowania pozostaja.
    Jesli robisz dębowe podłogi to i dębowe schody będa pasować.

  5. #2045

    Domyślnie

    Witam po raz pierwszy.
    Jestem krótko po zakupie działki pod budowę domu (i pensjonatu) na Wyspie Sobieszewskiej. Zawsze chciałem mieszkać w domu z bala, i to się nie zmieniło. Wykonawcy wciąż szukam (z projektem też nie mogę sobie poradzić). Chciałem zapytać jakie systemy grzewcze stosujecie w swoich domach?

  6. #2046
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kadargo
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Kolbas
    Też myślałem o wełnie celulozowej, a jesteś pewien że 150 za m3 , a nie czasami 250 za m3. Jak naprawdę 150 za m3 top chętnie ja również skorzystam, jak możesz daj namiary, będę wdzieczny.

    Odin
    Co prawda nie jestem z Gdańska ale z zamiedzy. Mój dom bedzie budował pan Roman Trochanowski z firmy LOGS, jak chcesz popatrzeć to tu
    www.logs.com.pl.
    Facet naprawdę wie co robi i ma otym super pojęcie, doradzi we wszystkim, zrobi co będziesz chciał, kwestia oczywiście ceny. Domy są z bali ok 32 cm.
    Także domy są naprawdę ciepłe, i solidnie zrobione.
    Ja w swoim planuję zrobić ogrzewanie przy pomocy pieca kaflowego, własnie jestem umówiony na rozmowy ze zdunem, dodatkowo jak bedzie potrzeba. a pewnie bedzie, będą grzejniki elektryczne na górze, do ewentualnego dogrzania.

    Pozdrawiam Wszystkich Balowiczów

    Zygmunt

  7. #2047

    Domyślnie

    Jeśli o nas chodzi, to spędziliśmy trochę czasu w Norwegii i zafascynowani jesteśmy architekturą skandynawską. Stąd zastanawialiśmy się długo nad projektem i jak dotychczas najbardziej w nasze oczekiwania trafia firma HONKA. Nie znam opinii na ich temat i jak dotychczas (dopiero zacząłem przeglądać forum) nie spotakałem się. Wolimy bal czworokątny mimo wszystko, a w domu chcialeibyśmy zainstalować ogrzewanie podłogowe elektryczne (fundamenty na tym terenie wylkuczone - tylko płyta fundamentowa), kominek z płaszczem wodnym oraz panele słoneczne. Grzania węglem nie przewidują warunki zabudowy... Teren ekologiczny.

  8. #2048

    Domyślnie schody

    hmmm schody. raczej debowe bo twarde. ja mam klejone bo teraz wszystko jest klejone. moi rodzice maja schody sosnowe i daje rade aczkolwiek pedantom nie polecam bo sie zaplacza po kilku tygodniach nad ryskami i wgnieceniami. ale funkcje trzymaja...[/img]

  9. #2049
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kadargo
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Odin

    Honka fajna firma , tylko z tego co wiem to trochę chcą za swoje domki, ale oczywiście każdy ma wybór. Co do węgla, to w piecu kaflowym pali się również z powodzeniem drewnem.
    A co wy na takie domy
    http://www.surelog.com/image.asp?image=exterior/5.jpg
    bo ja jestem pod wrażeniem.

    Pozdrawiam
    Zygmunt

  10. #2050
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Cytat Napisał odin
    Witam po raz pierwszy.
    Jestem krótko po zakupie działki pod budowę domu (i pensjonatu) na Wyspie Sobieszewskiej. Zawsze chciałem mieszkać w domu z bala, i to się nie zmieniło. Wykonawcy wciąż szukam (z projektem też nie mogę sobie poradzić). Chciałem zapytać jakie systemy grzewcze stosujecie w swoich domach?
    Wiem, że to temat kontrowersyjny na naszym forum, ale ja jakoś domu z bala nie mogę sobie wyobrazić bez kominka.
    My mamy podlogi z deski sosnowej, oprócz łazienek i przdpokoju na parterze, więc tylko tam gdzie płytki mamy ogrzewanie podłogowe/narazie włączamy tylko w przedpokoju/ . Grzejemy głównie kominkiem z rozprowadzeniem, alternatywnie grzejniki elektryczne, ale nie używaliśmy ich jeszcze, bo kominek wystarcza. Mamy tez solary w zimie wodę dogrzewamy w bojlerze elektrycznym.

  11. #2051

    Domyślnie

    u nas wszystko jak u Edzi , tyle, że bez solarów.

  12. #2052

    Domyślnie

    Kominek jest oczywiście nieodzowny w drewnianym domu! Osobiście grzejników w pomieszczeniach nie chciałbym montować ze względów estetycznych, dlatego myślę o rozprowadzeniu ciepła dawanego przez kominek albo poprzez ogrzewanie podłogowe albo przez nawiewniki.
    Z drugiej strony z tego co czytam, to systemy kominkowo-elektryczno-solarne są dosyć popularne w domach drewnianych.
    Na jakim etapie wkomponowywaliście systemy grrzewcze i wentylacyjne? Dobieraliście projekt pod system, czy odwrotnie?

    Zbigniew,
    Projekty HONKI są superanckie. Ciekawe, czy jakaś firma podjęłaby się zbudowania czegoś w tym stylu? Domyślam się, że w orginale ceny mają powalające. Domy ze strony, którą podałeś są też fajne, ale obstaję przy balu o przekroju prostokątnym...

  13. #2053

    Domyślnie

    Cytat Napisał odin
    Kominek jest oczywiście nieodzowny w drewnianym domu![...]
    Projekty HONKI są superanckie. Ciekawe, czy jakaś firma podjęłaby się zbudowania czegoś w tym stylu? [...]
    Zamiast kominka mozna miec koze, np. www.romotop.pl. Mysle, ze do stylu Honki pasuje bardziej niz kominek. Oczywiscie kwestia gustu. Ja w swoim domu chce miec koze, bo kominek jest ciezki wizualnie, a poza tym nie bede domowego paleniska w salonie uzywal jako kotlowni.

    Co do zbudowania domu w stylu Honki, to jest to nie tylko kwestia projektu. Technologicznie Honka jest takze 'w dobrym stylu': drewno skandynawskie, suszone komorowe, itp itd. Na Forum byl jeden kolega, ktoremu dom zbudowala Honka - przeszukaj dokladnie, to znajdziesz jego posty.

  14. #2054

    Domyślnie

    Ok. Dzięki. Na forum jestem od niedawna i ciągle sobie czytam archiwalne posty. Sporo tego...
    Co do kozy, to w tej chwili palę w kozie. Mam małe mieszkanko, otwarte, praktycznie tylko z drzwiami wejściowymi. Jak się dobrze podłoży, to trzeba okna otwierać. W zeszłym sezonie w nocy dogrzewałem piecem akumulacyjnym, ale w tym jeszcze go nie włączyłem. Jak budzę się rano, to dmucham tylko ciepłym powietrzem z klimatyzatora przez chwilę i wystarczy.
    Pozdrawiam.

  15. #2055
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Katarina Ols
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    104

    Domyślnie

    jak dla mnie kominek jest nieodzowny w każdym domu i nie mogę się doczekać kiedy zamontujemy u siebie, przewidziany jest z płaszczem wodnym, wszystkie ustrojstwa już są zamontowane, teraz tylko kominek-tylko kiedy????-jak zarobimy trochę więcej kasy.
    Na dole mamy podłogówkę wodną a na górze grzejniki i podłogówka w łazience, jak na razie wszystko sprawuje się bez zarzutu, podłogówka to super sprawa, chociaż na początku miałam opory....

    Co do Honki też nam się bardzo podobają ich domy, ale ceny kosmiczne
    Kasia

  16. #2056
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcin_aneta

    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    138
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie problem

    witam

    mam taki problem:











    czy ktos ma jakas koncepcje jak to uszczelnic ? od zewn i wewn oczywiscie.
    od zewn jak takie okraglaki ladnie zamaskowac ?

    z gory dzieki za pomoc

  17. #2057

    Domyślnie

    Cytat Napisał EDZIA
    Grzejemy głównie kominkiem z rozprowadzeniem, alternatywnie grzejniki elektryczne, ale nie używaliśmy ich jeszcze, bo kominek wystarcza. Mamy tez solary w zimie wodę dogrzewamy w bojlerze elektrycznym.
    No właśnie, podchwycę temat wentylacji/ogrzewania.
    My też planujemy rozprowadzić rury z kominka plus rekuperator i odzysk ciepłego powietrza, mam ofertę z firmy Heatec.
    Tylko zachodzę w głowę gdzie umieścić te rury, skoro poddasze jest użytkowe,
    nie chcę żadnych podwieszanych sufitów. Nie po to budujemy z bali, żeby je wszystkie pozasłaniać!
    Edzia i inni jak to rozwiązaliście u siebie?

  18. #2058

    Domyślnie

    Zawsze mozna rury pod podlaga na gorze dac!

  19. #2059

    Domyślnie

    Cytat Napisał madd
    Zawsze mozna rury pod podlaga na gorze dac!
    OK, ale to zmniejsza poddasze tzn. na wysokość...
    A u mnie w projekcie i tak jest 210 do jętki... masakra.
    tak czy inaczej zamierzałam zrobić wyżej, a teraz jeszcze rury by doszły.

  20. #2060

    Domyślnie

    Zastanawiam sie czy wy macie szyscy tak duzo pieniedzy, czy moze chodzi o cos innego. Jakies reee cos tam do rozprowadzania powietrza cieplego jakiejs tam firmy, ktora zedrze z was kupe kasy itd. Mysmy rury spiro od kominka sami rozprowadzili, a ze nie bylo kasy na porzadny wentylator czy jak to sie tam nazywa zeby nadmych byl to wwalilismy miedzy rury normalny wentylatorek. I tez jest cielo.
    Ludzie!!!! naprawde wiele mozna samemu zrobic. Nie dajcie sie naciagac jakims firmom bo one tylko patrza jak kase z nas wydrzec. Nie dziwie sie ze ktos pozniej placze ze dom z bali kosztowal go 300 tysiecy, albo i wiecej!
    Dam przyklad. Chcielismy miec piec w kuchni. Taki prawdziwy z kafli. W firmach krzyczeli od 6 do 12 tysiecy! Znaliezlismy zduna, ktory piec postawil za 500 zlotych. Razem z kaflami i innymi pierolami wyszlo kolo 2 tysiecy. Trzeba tylko pomyslec i nie dac sie naciagnac!!!

Strona 103 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony