dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 104 z 693
Pokaż wyniki od 2.061 do 2.080 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #2061

    Domyślnie

    W większości przypadków ludzie nie maja czasu MYŚLEĆ i POKOMBINOWAĆ bo robią KASĘ która idzie potem w ręce FIRM i rachunek jest prawie taki sam. Wyłaczam przypadku 2 lewych rąk, zagubionych w akcji, marzycieli-myślicieli, itp itd.
    Prosty przykład: drewno pocięte, porąbane do opalania -trzeba zaplacić minimum 130zł/mp; takie samo drewno w lesie (metrówki) można kupić po 70-80zł/mp. Różnica: minimum 50zł/mp. Na rok potrzeba około 25-30mp. Koszt drewna na cały rok: około 3500zł. Jesli sami sobie przywieziemy z lasu: 2000zł, koszt dowozu (w moim przypadku 4km za co płace sąsiadowi 50zł): dajmy 100zł. suma 2100. Za 1000zł można kupić Husqvarne która bedzie słuzyła bezawaryjnie przez co najmniej przyjmnijmy 5 lat. Czyli w pierwszym roku wydajemy na drewno z piła i paliwem/olejem 3200, zostaje nam 300zł. W kolejnych latach zostaje nam co najmniej 1300zł. ALE oczywiscie trzeba miec czas i chęci coby te 25mp popilować i rozłupać. Ale jak sie pracuje 6-20 to sie na to czasu nie ma. Jak sie ma 2 lewe ręce to lepiej nie brac do nich piły. Jak sie jest wygodnym i lubi sie spędzac wolny czas przed TV to trzeba za to placić.....

    Sie opisałem, ale tak jest z wieloma sprawami przy budowie, użytkowaniu domu itd...
    kwiatki, bratki, no i jeszcze garaż....

  2. #2062

    Domyślnie

    Cytat Napisał PawEla
    W większości przypadków ludzie nie maja czasu MYŚLEĆ i POKOMBINOWAĆ bo robią KASĘ która idzie potem w ręce FIRM i rachunek jest prawie taki sam. Wyłaczam przypadku 2 lewych rąk, zagubionych w akcji, marzycieli-myślicieli, itp itd.
    Prosty przykład: drewno pocięte, porąbane do opalania -trzeba zaplacić minimum 130zł/mp; takie samo drewno w lesie (metrówki) można kupić po 70-80zł/mp. Różnica: minimum 50zł/mp. Na rok potrzeba około 25-30mp. Koszt drewna na cały rok: około 3500zł. Jesli sami sobie przywieziemy z lasu: 2000zł, koszt dowozu (w moim przypadku 4km za co płace sąsiadowi 50zł): dajmy 100zł. suma 2100. Za 1000zł można kupić Husqvarne która bedzie słuzyła bezawaryjnie przez co najmniej przyjmnijmy 5 lat. Czyli w pierwszym roku wydajemy na drewno z piła i paliwem/olejem 3200, zostaje nam 300zł. W kolejnych latach zostaje nam co najmniej 1300zł. ALE oczywiscie trzeba miec czas i chęci coby te 25mp popilować i rozłupać. Ale jak sie pracuje 6-20 to sie na to czasu nie ma. Jak sie ma 2 lewe ręce to lepiej nie brac do nich piły. Jak sie jest wygodnym i lubi sie spędzac wolny czas przed TV to trzeba za to placić.....

    Sie opisałem, ale tak jest z wieloma sprawami przy budowie, użytkowaniu domu itd...
    to ja bardzo chętnie poprosze o namiary takiego sąsiada, który 25-30 mp drzewa za 100 zł przywiezie.

  3. #2063
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcin_aneta

    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    138
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    heh no wlasnie.
    ja placilem 800zl ale 100km

  4. #2064
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mani

    No właśnie, podchwycę temat wentylacji/ogrzewania.
    My też planujemy rozprowadzić rury z kominka plus rekuperator i odzysk ciepłego powietrza, mam ofertę z firmy Heatec.
    Tylko zachodzę w głowę gdzie umieścić te rury, skoro poddasze jest użytkowe,
    nie chcę żadnych podwieszanych sufitów. Nie po to budujemy z bali, żeby je wszystkie pozasłaniać!
    Edzia i inni jak to rozwiązaliście u siebie?
    My mamy na poddaszu w pokojach legary i dechy sosnowe, rury są prostokątnę i wysokość mają dość małą, nie wychodzą ponad legary, więc i nie straciliśmy nic na wysokości pomieszczeń na poddaszu.
    Podłogę w łazience podwyższyliśmy do poziomu pozostałych pomieszczeń więc też problemu nie było.
    No oprócz tego, że w łazience mocno trzebabyło pogłowkować jak to wszystko pogodzić z rurkami wod.kan.
    Wbrew temu co czytałam na forum w łazience też mamy nadmuch i jak narazie jest ok.

  5. #2065

    Domyślnie

    Cytat Napisał dode
    Cytat Napisał PawEla
    W większości przypadków ludzie nie maja czasu MYŚLEĆ i POKOMBINOWAĆ bo robią KASĘ która idzie potem w ręce FIRM i rachunek jest prawie taki sam. Wyłaczam przypadku 2 lewych rąk, zagubionych w akcji, marzycieli-myślicieli, itp itd.
    Prosty przykład: drewno pocięte, porąbane do opalania -trzeba zaplacić minimum 130zł/mp; takie samo drewno w lesie (metrówki) można kupić po 70-80zł/mp. Różnica: minimum 50zł/mp. Na rok potrzeba około 25-30mp. Koszt drewna na cały rok: około 3500zł. Jesli sami sobie przywieziemy z lasu: 2000zł, koszt dowozu (w moim przypadku 4km za co płace sąsiadowi 50zł): dajmy 100zł. suma 2100. Za 1000zł można kupić Husqvarne która bedzie słuzyła bezawaryjnie przez co najmniej przyjmnijmy 5 lat. Czyli w pierwszym roku wydajemy na drewno z piła i paliwem/olejem 3200, zostaje nam 300zł. W kolejnych latach zostaje nam co najmniej 1300zł. ALE oczywiscie trzeba miec czas i chęci coby te 25mp popilować i rozłupać. Ale jak sie pracuje 6-20 to sie na to czasu nie ma. Jak sie ma 2 lewe ręce to lepiej nie brac do nich piły. Jak sie jest wygodnym i lubi sie spędzac wolny czas przed TV to trzeba za to placić.....

    Sie opisałem, ale tak jest z wieloma sprawami przy budowie, użytkowaniu domu itd...
    to ja bardzo chętnie poprosze o namiary takiego sąsiada, który 25-30 mp drzewa za 100 zł przywiezie.
    jak mieszkasz w Snopkowie to moge dac namiary.

    Jeszcze raz powtórze: 4km, wyszło 2 kursy 9ciągnik z przyczepą). A sąsiad jest OK, poza tym mamy "rozliczenia sasiedzkie". Dobrze zyj z sąsiadami a zycie bedzie łatwiejsze....jesli oczywiście sąsiedzi chcą dobrze ze sobą żyć....

    marcin_aneta: prosty rachunek: 4km ze 100 to 4%, 4% z 800 to 32zł więc i tak przepłaciłem
    kwiatki, bratki, no i jeszcze garaż....

  6. #2066

    Domyślnie

    pisałam, że ogrzewanie mamy prawie identyczne, też mamy w łazienkach nadmuch ( podłogówke w jednej też- mam syndrom lodowatych stóp, coś grzać zawsze musi) uzytkujemy juz ponad 2 lata i jest ok.

  7. #2067

    Domyślnie

    Cytat Napisał PawEla
    Cytat Napisał dode
    Cytat Napisał PawEla
    W większości przypadków ludzie nie maja czasu MYŚLEĆ i POKOMBINOWAĆ bo robią KASĘ która idzie potem w ręce FIRM i rachunek jest prawie taki sam. Wyłaczam przypadku 2 lewych rąk, zagubionych w akcji, marzycieli-myślicieli, itp itd.
    Prosty przykład: drewno pocięte, porąbane do opalania -trzeba zaplacić minimum 130zł/mp; takie samo drewno w lesie (metrówki) można kupić po 70-80zł/mp. Różnica: minimum 50zł/mp. Na rok potrzeba około 25-30mp. Koszt drewna na cały rok: około 3500zł. Jesli sami sobie przywieziemy z lasu: 2000zł, koszt dowozu (w moim przypadku 4km za co płace sąsiadowi 50zł): dajmy 100zł. suma 2100. Za 1000zł można kupić Husqvarne która bedzie słuzyła bezawaryjnie przez co najmniej przyjmnijmy 5 lat. Czyli w pierwszym roku wydajemy na drewno z piła i paliwem/olejem 3200, zostaje nam 300zł. W kolejnych latach zostaje nam co najmniej 1300zł. ALE oczywiscie trzeba miec czas i chęci coby te 25mp popilować i rozłupać. Ale jak sie pracuje 6-20 to sie na to czasu nie ma. Jak sie ma 2 lewe ręce to lepiej nie brac do nich piły. Jak sie jest wygodnym i lubi sie spędzac wolny czas przed TV to trzeba za to placić.....

    Sie opisałem, ale tak jest z wieloma sprawami przy budowie, użytkowaniu domu itd...
    to ja bardzo chętnie poprosze o namiary takiego sąsiada, który 25-30 mp drzewa za 100 zł przywiezie.
    jak mieszkasz w Snopkowie to moge dac namiary.

    Jeszcze raz powtórze: 4km, wyszło 2 kursy 9ciągnik z przyczepą). A sąsiad jest OK, poza tym mamy "rozliczenia sasiedzkie". Dobrze zyj z sąsiadami a zycie bedzie łatwiejsze....jesli oczywiście sąsiedzi chcą dobrze ze sobą żyć....

    marcin_aneta: prosty rachunek: 4km ze 100 to 4%, 4% z 800 to 32zł więc i tak przepłaciłem
    z sasiadami zyję dobrze, a nawet bardzo ( tak mi się przynajmniej wydaje ). Dlatego przywiezli mi dokładnie tydzien temu 10m dębiny ( na kolejny sezon) i zapłaciłam im z radością 100 zł za załadunek, transport i rozładunek. Jakies 5 km, 2 traktory, 4 chłopa. I uważam, że to nieduzo, dlatego się dziwie, że za 100 mozna załatwić transport 30mp! Jesli tak, to tylko pogratulować i mysle to naprawdę szczerze.
    Pozdrawiam
    D.

  8. #2068

    Domyślnie

    100 to fakt niedrogo. W moim przypadku cenę zanizyły "porachunki sąseidzkie" czyli przysługa za przysługę a koszty=koszty paliwa i na piwo
    czasem warto coś z siebie dac, ktos może się potem odwdzięczyć
    kwiatki, bratki, no i jeszcze garaż....

  9. #2069
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Anullka

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1

    Domyślnie Re: odległość od działki sąsiada domu z bali

    [quote="pAo"]Mam to przećwiczone, bo za pierwszym podejściem sarostwo odrzuciło wniosek o pozwolenie na budowę. Teraz już wiem, że dom z bala może stać od granicy oddalony o 4 m pod warunkiem, iż dach jest niepalny. Decyzje taka może podjąć starostwo na podstawie opini Instytutu Techniki Budowlanej, mówiacej o tym iż ściana z bala o przekroju minimalnym 14 cm spełnia normy nie rozprzestrzeniania ognia - jeśli ktoś potrzebuje dysponuję kserokopią.

    Czy mogłabym Cię prosić o to xero?

  10. #2070

    Domyślnie

    Czy lepiej budowac z bali sosnowych, czy swierkowych? Wybralem swierkowe, bo mysle, ze beda mniej 'plakac' zywica, a poza tym swierk ma jasniejsze drewno. Moge jeszcze teraz zmienic decyzje - warto?

  11. #2071

    Domyślnie

    Witamy wszystkich balowiczów,
    Ponieważ już jesteśmy na etapie zakupu działki zastanawiamy się nad wyborem technologi w jakiej budowany będzie nasz domek a nie ukrywamy, że marzy nam się dom z bali. W związku z tym po przejrzeniu dokładniejszym forum mamy kilka nurtujących nas na początek pytań:
    1) czy to że większość buduje domy piętrowe ma jakieś uzasadnienie? (wielkość działki, koszty budowy, projekty gotowe proponowane przez biura projektowe)
    2) czy faktycznie koszty budowy są porównywalne z domami w technologii tradycyjnej (tzn. dla mnie murowanej)?
    To pewnie dopiero początek pytań więc prosimy o wyrozumiałość specjalistów...reszta pytań jest przygotowywana na specjalnej liście.
    Pozdrawiam i z góry dziękujemy za pomoc w udzieleniu nam odpowiedzi na nurtujące pytania

  12. #2072

    Domyślnie

    Hej Ewa,
    Ja też mam Macieja!

    1) Poza wielkością działki i kosztami budowy domy parterowe mają też większe straty ciepła. Więc są droższe nie tylko w budowie ale i w eksploatacji.

    2) Z moich doświadczeń wynika, że domy z bali są sporo droższe niż murowane.
    Niektóre firmy biorą 1500 zł/m2 stanu surowego!

  13. #2073

    Domyślnie

    i już się zaczyna a to dopiero początek ...
    planujemy wybudować parterówkę żeby nie biegać jako seniorzy po schodach, dlatego też zdecydowaliśmy się na zakup większej działki ca.2000 m2, ale rozważamy również np. piętrowy z antresolą ...
    Co do kosztów to dopiero się orientujemy, ale już gdzieś widzieliśmy ceny ok.1000 zł.m2, kwestią oczywiście pozostaje jakość wykonania...
    A jak z tym doświadczeniem Mani? Wybudowałaś, budujesz czy też dopiero w fazie planowania?

  14. #2074

    Domyślnie

    Witajcie balowicze
    Czy jest ktoś w grupie kto już wybudował z firmą Mazurskie Domy?

  15. #2075
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    djan

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie do ewy i macieja

    podstawowa zasada balowiczów :
    nie słuchać rad pana NITKI
    a wszystko bedzie dobrze
    macie pomysł to go realizujcie

  16. #2076

    Domyślnie

    EWA&Maciej-
    Mam już fundamenty!!!
    U nas też będzie antresola.
    Parterowy by nie przeszedł, bo mam taką linię zabudowy. A z bieganiem po schodach masz słuszność- to nie jest fajne na stare lata.
    Mam umówionego górala, który liczy sobie koło 1200/m2, wychodzi drogo,
    ale jakoś taniej nie mogłam znaleźć. Za to drożej nietrudno...
    Chodziło nam też o odpowiednią grubość bala, styl itp.
    Takich firm, co budują z 70 lub 90 mm jest sporo, ale takie domki
    wyglądają wg mnie jak letniskowe.
    Myślę, że znalezienie wykonawcy przy domu z bali to kluczowa sprawa, zwłaszcza że górale w większości mają już zapisy na przyszły rok.

    Djan,
    Czemu nie słuchać Nitki?

  17. #2077

    Domyślnie grubość bala

    Witam,

    Znalazłem firmę, która buduje domy z bali w technologii sumikowo-łątkowej z tym że jedyną grubością bala jaki oferują jest 115 mm (bal prostopadłościenny, wysokośc to 200 mm). Do tego z tego co się dowiedziałem od nich bal jest robiony z pnia przeciętego wzdłuż na pół, w efekcie czego na zewnątrz jest środek pnia - rdzeń.
    Chciałbym się spytać czy taka grubość bala jest dobra, chodzi mi głównie o wytrzymałość mechaniczną. Bale i tak zamierzam ocieplić ok 200 mm izolacji (wełna lub ekofiber - jeszcze się zastanawiam). Dodam, że moi znajomi maja dom z bala w technologii węgłowej z okrąglaków o średnicy 140 mm, ale w miejscach styków bali grubość ściany to ok 70 mm.
    Oferta tej firmy wydaje mi się bardzo atrakcyjna i biorę ją poważnie pod uwagę.
    Jeszcze chciałbym się spytać metodę impregnacji drewna wykorzystującą związki boru. Czy jest to bezpieczne dla drewna? Pytam się, bo usłyszałem w jednej firmie, że podobno ma zły wpływ na drewno.
    Za wszelkie odpowiedzi dzieki

  18. #2078

    Domyślnie

    Djan - swieta racja z tym "macie pomysl to go realizujcie"! Najwazniejsze to sluchac glosu serca! A maluch bledow i tak sie na budowie nie uniknie. Musze sie wam pochwalic. Od dwoch tygodni mam internet! Siedzie wiec sobie teraz przed kominkiem - chlop spi, kot spi, gapie na ten dom z bali i nie zamienilabym go za zadne skarby. A rano jeszcze pogapie za okno i bede wymyslac jakie zielska gdzie posadzic!
    Zycie jest piekne! A wiosna tuz-tuz

  19. #2079

    Domyślnie Re: grubość bala

    Cytat Napisał Domaracuch
    Witam,

    Jeszcze chciałbym się spytać metodę impregnacji drewna wykorzystującą związki boru. Czy jest to bezpieczne dla drewna? Pytam się, bo usłyszałem w jednej firmie, że podobno ma zły wpływ na drewno.
    Za wszelkie odpowiedzi dzieki
    Związki boru to sprytna chemia oprócz tego, że ma dobre działanie grzybobójcze to posiada możliwość kumulowania wilgoci w ilości zależnej od stężenia tzn jeżeli jest za dużo wilgoci w okładzinach bor przyjmuje ją i odaje ją kiedy i każdemu kto chce i może ją przejąć może być to drewno czy regips stosowanie foli duży błąd wg mnie). Tak na marginesie to mój dom z bali ocieplam termexem bez dziwnych foli.

  20. #2080

    Domyślnie

    witam wszystkich
    i ja zachorowałem na dom z bala ale tu moje pytanie dajcie namiary na ludzi zajmujących sie budową takich domów ale takich co to zrobią dobrze i za rozsądne pieniądze bo nie wiem czy mnie stać na taki dom
    pozdrawiam

Strona 104 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony