dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 693
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #201
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    No to koszmar .A ja tak wczoraj kompletując następny projekt do wyceny /fundament+ garaż/ pomyślałam,a może by tak w wątku Klubu Budujących utworzyć PONADTERYTORIALNY KLUB BUDUJĄCYCH DAM co Wy na to?

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: EDZIA dnia 2002-06-11 09:56 ]</font>

  2. #202

    Domyślnie

    Nie przejmujcie się nad moją głową wisi cały czas ewentualność budowy domu z jakichś prefabrykatów keramzytowych, kształtek styropianowych lub ytonga. Na razie jednak szukam bali - mam już trzy firmy, które budują to co chcę. Dom ideał, ze strzechą albo gontem. Tylko jak na tym powiesić kolektory? Zepsują cały efekt. Coś wymyślę.
    Maco, znalazłam jedną firmę z Łodzi. Wygląda to całkiem interesująco.

  3. #203

    Domyślnie

    bed,
    może się wynmienimy namiarami.
    Płyta fundamentowa z ogrzewaniem powietrznym jest opisanan na stronie firowej http://www.legalett.com.pl ale opis tam jest bardzo marny. POlecam inną stronę http://www.ied.pl/z_czego1.htm gdzie jest to o wiele barzdiej dokładnie opisane.
    Napisz co znalzłaś na Priva, OK ?
    Maciek

  4. #204

    Domyślnie

    Jak masz dużą działkę to kolektory można umieścić na stelażach obok domu.
    A strzecha jest piekna bez dwóch zdań tylko, że chyba raczej droga...

  5. #205
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Oj droga.Też mi się takie pokrycie dachu marzy.Ale o ile się orientuję wymagana jest większa odległość od sąsiadów ze względu na p.poż.W moim przypadku odpada.A ceny można sobie porównać na stronie domów drewnianych firmy http://www.misoni.com.pl są tam różne warianty pokrycia dachu.
    Ewa

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: EDZIA dnia 2002-06-11 10:42 ]</font>

  6. #206

    Domyślnie

    Oto strona firmy http://www.hot-dyba.com.pl. A co do strzechy to droga, ale pomarzyć zawsze można.

  7. #207

    Domyślnie

    A propos pięknych domów z bali pokrytych strzechą, Maćku, jako że mam Twój e-mail, przesyłam Ci zdjęcie jednego cacka.

    Marta

    P.S. *marta* = tojamarta (mała zmiana)

  8. #208

    Domyślnie

    Ja też chcę zobaczyć to cudo!!!!!!!!!!

  9. #209
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    co prawda u mnie strzecha nie wchodzi w grę ale chętnie popatrzę
    Ewa

  10. #210

    Domyślnie

    na jakie adresy w takim razie mam przesłać zdjęcie?

  11. #211
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    przesyłam na priv mój e-mail

  12. #212
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Dzięki za zdjęcia.Pomarzyć w taką pogodę jak dziś u nas to wspaniała rzecz.
    Ewa

  13. #213

    Domyślnie

    Dom faktycznie piękny, ale to chyba coś strasznie wielkiego. Ja potrzebuję jakieś 180-200 m2. A kto buduje takie cuda?
    Rozmawiałam z człowiekiem, który buduje domy z czegoś tam, ale ważne jest to, że używa czasem tych dziwnych fundamentów grzejących. Bardzo poleca z jednym zastrzeżeniem, kiedy na zewnątrz szybko wzrośnie temperatura trzeba otwierać okna, bo one wolno stygną. To jednak może być zaletą. Oczywiście nie zapytałam go jakij firmy były te fundamenty... o ja głupia.

  14. #214

    Domyślnie

    Z fundamentów grzejącyh ciepłym powietrzem to raczej nie ma wielkiego wyboru...
    Ogólnie duża bezwładność jest wadą i zaletą (zależy od sytuacji) tego ogrzewania.
    Ale. W przypadku o jakim mówisz (który wydaje mi się niezbyt częssty w Polsce) można zawsze włączyć chłodzenie podłogi - to jest właśnie to co mi się niej podoba, można w lecie mieć ją chłodną i trochę to schładza całe mieszkanie.

  15. #215

    Domyślnie

    Maco, czy mógłbyś przesłać na mój ciekawy e-mail namiary na firmy, o których pisałeś w kwietniu?

  16. #216

    Domyślnie

    Pewnie,

    Ale... moja wiadomość gdzieś zginęła...

    Ewa, czy możesz mi przysłać to co Tobie wysłałem ?

    Maciek

  17. #217
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Oczywiście już Ci wysłałam.A swoją drogą to nieprawdopodobny zbieg okoliczności,bo wczoraj wieczorem przełałam sobie Twoją kwietniową wiadomość do pracy.I proszę jak się przydało


  18. #218

    Domyślnie

    No fajnie, to gdzie ten e-mail, bo jeszcze nic nie dostałam? Wracając do wątku strzechy, to faktycznie nie jest to najlepszy pomysł, bo strasznie drogo, ale gont jest już do rozważenia.
    Maco, a czy wiesz jak przy ogrzewaniu fundamentowym ogrzać poddasze?

  19. #219
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Ja nie mam Twojego e-maila.Przesłałam to do Maćka.Chyba ,że prześlesz mi na priv to będzie szybciej.No a co do gontu to też nie odrzucam tej wersji.

  20. #220

    Domyślnie

    Ewa, nie ma zbiegów okoliczności !
    Ja w to wierzę.
    Jest za tym jakaś inna tajna moc...

    Wiadmomości już przesłane - przepraszam za małe zamieszanie.

    My myślimy o dachówce bitumicznej w kolorze gontu...
    Gont chyba jednak też za zdrogi (chociaż dokładnych porównań jeszcze nie robiliśmy)

    Z tym ogrzewaniem poddasza to jest mały problem. Trochę zależy jaki będzie element grzewczy w fundamencie :

    A. Jeśli grzałka elektryczna to może też prądem na górze (wtedy muszą być 2 taryfy i przy sensownym grzaniu można chyba wytrzymać. Można wtedy zastosować elektryczne maty grzewcze i pokoje wyglądają ładnie wtedy

    B. Jeśli wkład wodny z jakimś piecem albo pompą cieplną to wtedy jakieś kaloryfelki na poddaszu

    Jak będziemy mieli kominek to można się pokusić o rozprowadznie jego ciepła na górę - my lubimy spać w chłodnym wieć to będzie chyba tylko wymagane w zimne dni (ciepło z dołu będzie normalnie szło na górę a pozatym my lubimy spać w zimnym)

    Albo zupełnie niezależne ogrzewanie na górze w stylu wolnostijącego piecyka (znowu wydaje mi się, że potrzeba używania będzie ograniczone do kilkunastu dni w roku - a sam pamiętam jak się świetnie spało u babci z piecem kaflowym)

    Ewa, a jakie Ty planujesz pogrzewanie ?

Strona 11 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony