dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 112 z 693
Pokaż wyniki od 2.221 do 2.240 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #2221
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcin_aneta

    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    138
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    gasol: koze zakupilismy juz DOVRE 760. teraz bede kombinowal z kominem. rozne firmy daly mi rozna wycene. mam ok 7m komina do zrobienia i ceny wahaja sie od 3,5 do 4,5 tys. chcialbym rure jednoplaszczowa bo super to wyglada ale ze wzgledow bezpieczenstwa zdecydowalismy sie na dwuplaszczowa.

    aha jeszcze dodam... mam wyjscie z kozy 15cm wiec rura dwuplaszczowa mialaby 25cm co jest dla mnie troszke za duzo... dlatego mysle wciaz o jednoplaszczowej. na tej stronie romotop.pl sa zdjecia i te rury wygladaja jak jednoplaszczowe ? czy to moze stanowic samoistny komin ? znalazlem tez system bertrams ale jest napisane ze nie moga stanowic komina a jedynie wklad.

  2. #2222

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_aneta
    gasol: koze zakupilismy juz DOVRE 760. teraz bede kombinowal z kominem. rozne firmy daly mi rozna wycene. mam ok 7m komina do zrobienia i ceny wahaja sie od 3,5 do 4,5 tys. chcialbym rure jednoplaszczowa bo super to wyglada ale ze wzgledow bezpieczenstwa zdecydowalismy sie na dwuplaszczowa.

    aha jeszcze dodam... mam wyjscie z kozy 15cm wiec rura dwuplaszczowa mialaby 25cm co jest dla mnie troszke za duzo... dlatego mysle wciaz o jednoplaszczowej. na tej stronie romotop.pl sa zdjecia i te rury wygladaja jak jednoplaszczowe ? czy to moze stanowic samoistny komin ? znalazlem tez system bertrams ale jest napisane ze nie moga stanowic komina a jedynie wklad.
    Rozmawialem wlasnie z Romotopem. Rura dwuplaszczowa ma srednice okolo 10cm wieksza, wiec przy 15cm na wejsciu do kozy bedzie to 25cm. Natomiast zdjecia z realizacji pokazuja z reguly zwykle rury wetkniete w murowane kominy i stad ich mniejsza srednica.

  3. #2223

    Domyślnie

    hej!
    bradzo mi sie podobaja Wasze domki z bali .... i w ogole domki z bali... eh...
    Madd - czasami przejezdzam przez Dubie - jezdzimy tam po pstragi... Moze uda mi sie zob Twoj domek z ulicy.
    Mieszkamy niedaleko od siebie...
    Ladna okolica....

  4. #2224
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sanki

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witajcie Balowicze
    Przyłączam się do Was. W gruncie rzeczy to jestem juz na etapie kończenia stanu surowego otwartego, ale lepiiej sie przyłączyć do Was pożno niż wczle . Przez około rok trwania przygody z balami nabrałem dość doświadczenia i jeżeli się na coś przydam to oczywiście chętnie podziele się zdobytą wiedzą.
    Pozdr.

  5. #2225
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Cytat Napisał sanki
    Witajcie Balowicze
    Przyłączam się do Was. W gruncie rzeczy to jestem juz na etapie kończenia stanu surowego otwartego, ale lepiiej sie przyłączyć do Was pożno niż wczle . Przez około rok trwania przygody z balami nabrałem dość doświadczenia i jeżeli się na coś przydam to oczywiście chętnie podziele się zdobytą wiedzą.
    Pozdr.
    Hey sanki witaj wśród nas.
    A kto, jeśli można wiedzieć, buduje Ci dom i jaki? Jaką technologię wybrałeś?
    Pozdrawiam

  6. #2226
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sanki

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał JerzyBw
    Cytat Napisał sanki
    Witajcie Balowicze
    Przyłączam się do Was. W gruncie rzeczy to jestem juz na etapie kończenia stanu surowego otwartego, ale lepiiej sie przyłączyć do Was pożno niż wczle . Przez około rok trwania przygody z balami nabrałem dość doświadczenia i jeżeli się na coś przydam to oczywiście chętnie podziele się zdobytą wiedzą.
    Pozdr.
    Hey sanki witaj wśród nas.
    A kto, jeśli można wiedzieć, buduje Ci dom i jaki? Jaką technologię wybrałeś?
    Pozdrawiam
    No hej
    Dom budują mi Górale. Od samego początku byłem nastawiony na górali, stawiam na tradycje Trafiłem na znakomitego Cieśle z Chochołowa, on dobrał sobie ekipe kilku pomocników i budują mi dom . Dom wielkości 10x9metrow z urzytkowym poddaszem. Technologia tradycyjna chochołowska, czyli dom z połówek świerkowych o średnicy około 50 cm. Na zrąb o wysokości 2,70 wychodzi 6 sztuk. Pilnowałem aby Cieśla stosował jak najbardziej tradycyjne metody robienia zamków ciesielskich,słupów wiązanych i uszu kture trzymają te słupy.(chodzi o to aby dom był szczelny i rzeby zima nie fukała ma to terz ogromna znaczenie przy osiadaniu domu ponieważ okna są osadzone na słupach wiązanych i są niezależne od osiadających ścian) oczywiście mszenie jak najbardziej z wełnianki. Nawet wzór mam taki jak powinien być czyli prosty a pod ocapem przekładany. Jedyne nowum na jakie sie zgodziłem to takzwana (DUSA) pomiedzy balami (polega to na tym ze wykonuje sie wciecie w balu na głębokość około 2 cm i wkłada się w to pióro (DUSE) i na to kładzie następny bal. Jest to zabezpieczenie przed zimą no i mszenie nie wystaje wewnątrz domu (wszystko jest tak zrobione ze owej (DUSY) nie widać i nie zmienia tradycyjnego wyglądu chaupy

  7. #2227
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Hmmm... w sumie większość buduje - a znacie solidnych przenoszących domy z bala? Ale takiego o średnicy ok. 20 cm.
    Z Legionowa do Gościcina.
    Będę "dźwięczny" za wszelaką pomoc.
    Pozdrawiam
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  8. #2228
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Cytat Napisał sanki
    No hej
    Dom budują mi Górale. Od samego początku byłem nastawiony na górali, stawiam na tradycje Trafiłem na znakomitego Cieśle z Chochołowa, on dobrał sobie ekipe kilku pomocników i budują mi dom . Dom wielkości 10x9metrow z urzytkowym poddaszem. Technologia tradycyjna chochołowska, czyli dom z połówek świerkowych o średnicy około 50 cm. Na zrąb o wysokości 2,70 wychodzi 6 sztuk. Pilnowałem aby Cieśla stosował jak najbardziej tradycyjne metody robienia zamków ciesielskich,słupów wiązanych i uszu kture trzymają te słupy.(chodzi o to aby dom był szczelny i rzeby zima nie fukała ma to terz ogromna znaczenie przy osiadaniu domu ponieważ okna są osadzone na słupach wiązanych i są niezależne od osiadających ścian) oczywiście mszenie jak najbardziej z wełnianki. Nawet wzór mam taki jak powinien być czyli prosty a pod ocapem przekładany. Jedyne nowum na jakie sie zgodziłem to takzwana (DUSA) pomiedzy balami (polega to na tym ze wykonuje sie wciecie w balu na głębokość około 2 cm i wkłada się w to pióro (DUSE) i na to kładzie następny bal. Jest to zabezpieczenie przed zimą no i mszenie nie wystaje wewnątrz domu (wszystko jest tak zrobione ze owej (DUSY) nie widać i nie zmienia tradycyjnego wyglądu chaupy
    Sanki powiedz coś o projekcie i kosztach Jak możesz oczywiście.
    Pozdrawiam

  9. #2229
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sanki

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał JerzyBw
    Cytat Napisał sanki
    No hej
    Dom budują mi Górale. Od samego początku byłem nastawiony na górali, stawiam na tradycje Trafiłem na znakomitego Cieśle z Chochołowa, on dobrał sobie ekipe kilku pomocników i budują mi dom . Dom wielkości 10x9metrow z urzytkowym poddaszem. Technologia tradycyjna chochołowska, czyli dom z połówek świerkowych o średnicy około 50 cm. Na zrąb o wysokości 2,70 wychodzi 6 sztuk. Pilnowałem aby Cieśla stosował jak najbardziej tradycyjne metody robienia zamków ciesielskich,słupów wiązanych i uszu kture trzymają te słupy.(chodzi o to aby dom był szczelny i rzeby zima nie fukała ma to terz ogromna znaczenie przy osiadaniu domu ponieważ okna są osadzone na słupach wiązanych i są niezależne od osiadających ścian) oczywiście mszenie jak najbardziej z wełnianki. Nawet wzór mam taki jak powinien być czyli prosty a pod ocapem przekładany. Jedyne nowum na jakie sie zgodziłem to takzwana (DUSA) pomiedzy balami (polega to na tym ze wykonuje sie wciecie w balu na głębokość około 2 cm i wkłada się w to pióro (DUSE) i na to kładzie następny bal. Jest to zabezpieczenie przed zimą no i mszenie nie wystaje wewnątrz domu (wszystko jest tak zrobione ze owej (DUSY) nie widać i nie zmienia tradycyjnego wyglądu chaupy
    Sanki powiedz coś o projekcie i kosztach Jak możesz oczywiście.
    Pozdrawiam
    O projekcie nie wiem co byś chciał wiedzieć, opowiadania tu duzo.Może coś konkretnie pytaj chętnie odpowiem. Co do Kosztow to stan sórowy zamkniety bez scian działowych u góry to około 110k w tym materiał i robocizna
    pozdr

  10. #2230
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Zazdroszczę Wam domów z bali. Taki dom zawsze był moim marzeniem
    Budujemy jednak bliźniaka dla całej rodzinki i z bala byłby za drogi
    Będzie murowany, ale oszalowany drewnem, jeśli nie od razu, to na pewno w bliskiej przyszłości

  11. #2231
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    [/quote]
    O projekcie nie wiem co byś chciał wiedzieć, opowiadania tu duzo.Może coś konkretnie pytaj chętnie odpowiem. Co do Kosztow to stan sórowy zamkniety bez scian działowych u góry to około 110k w tym materiał i robocizna
    pozdr[/quote]

    no np jak ten domek będzie wyglądał, bo tylko wiemy, że jest 9m na 10m i to tylko tyle. Może jakiś link do projektu jak jest w necie. Gdzie budujesz, czy musiałeś majstrów zakwaterować. Cena 110 z robocizną jest atrakcyjna. Pozdrawiam

  12. #2232
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcin_aneta

    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    138
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ktos jakis czas temu zastanawial sie jak bedzie wygladal dom z bala wsrod murowanych. zrobilem kilka fotek !






  13. #2233
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lusia200

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    25
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Witam Balowiczów!
    Tak się zastanawiam czy otwarty kominek w domku z bala to samobójstwo?? Bo z jednej strony w górach często widywałam otwarte paleniska, ale jak patrze na wasze domki i to co mają w galeriach firmy budujące, to nikt się nie odważył... A mnie się szalenie podoba otwarty ogień...
    co wy na to??

  14. #2234
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Mi tąż - choć nie wiem czy będę miał otwarty, ale że będzie kominek to na pewno.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  15. #2235
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcin_aneta

    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    138
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    lusia: otwarty czy zamkniety to nie istotne. istotne zeby byl prawidlowo wykonany., zapewniony ciag oraz wentylacja !

  16. #2236

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_aneta
    ktos jakis czas temu zastanawial sie jak bedzie wygladal dom z bala wsrod murowanych. zrobilem kilka fotek !
    Zdecydowanie Twoj dom jest najladniejszy. Murowane przy Twoim wygladaja nieciekawie

  17. #2237
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lusia200

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    25
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Dzięki za opinie!
    No to super! Więc kominek będzie u mnie otwarty!

    Mam prośbę
    Czy ktoś może polecić ekipę górali- firmę "rodzinną" tanią ale w miarę solidną. Nie stać mnie na górną półkę (na średnią też nie...) Mam zamiar zbudowac niewielki letniskowy domek z opcją mieszkania na emeryturze w woj świętokrzyskim, więc raczej firma z podhala... żeby nie mieli za daleko
    Firma: czyli cieśla i 2 pomocników
    czekam na priv

  18. #2238

    Domyślnie

    Cytat Napisał AKSA
    hej!
    bradzo mi sie podobaja Wasze domki z bali .... i w ogole domki z bali... eh...
    Madd - czasami przejezdzam przez Dubie - jezdzimy tam po pstragi... Moze uda mi sie zob Twoj domek z ulicy.
    Mieszkamy niedaleko od siebie...
    Ladna okolica....
    Po pstragi sie skreca na Jerzmanowice, ja mam chatke troche dalej, w kierunku Zar. Ale nie zdziw sie jakbym byla niemila...
    Ostatnio jakis facecik o 8.30 w sobote mi po podworku lazil i ogladal dom ze wszystkich stron. Q..rwicy dstalam i go zwyzywalam. Bo to juz przechodzi ludzkie pojcie. W sobote rano po czyims podworku lazic. A tak w ogole to jestem mila...

  19. #2239
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Samuel&Mysia

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_aneta
    lusia: otwarty czy zamkniety to nie istotne. istotne zeby byl prawidlowo wykonany., zapewniony ciag oraz wentylacja !
    To na pewno najważniejsze, ale wszędzie gdzie zajrzałam polecano raczej zamknięte... A propos kominków w domkach z bali... My mamy w tej chwili domek w stanie surowym otwartym i myślimy właśnie nad kominem i kominkiem. No i cała rodzina nad nami płacze, że się żywcem spalimy. I tak sobie myślę, że może ktoś z Was zna dobrego i niedrogiego fachowca od kominków, który urzęduje w okolicach Warszawy?
    Tak naprawdę najchętniej powierzylibyśmy mu komin a za obudowę wkładu kominkowego zabralibyśmy się sami, ale nie wiem czy nam się uda Nam chodziłoby o najmniejszy wkład dostosowany do ciągłego palenia (wiem, że bywają takie które po paru godzinach TRZEBA wystudzić...), skromnie (również jeśli chodzi o gabaryty) obudowany... Może ktoś z Was mógłby (i chciałby) coś podpowiedzieć?
    Acha i może orientujecie się jak prawidłowo przeprowadzić rurę spalinową przez palną ścianę? Albo gdzie znaleźć informacje na ten temat? Bo o obudowie i przeprowadzaniu rury grzewczej znalazłam bez problemu...

    Marcin_Aneta: śliczny domek

  20. #2240
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lusia200

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    25
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Madd Ja w sumie też z Krakowa, więc pewnie będę robić wycieczki krajoznawcze i z zachwytem wpatrywać się w balowe hausy,ale to bliżej budowy czyli gdzieś za rok.. będę się mogła wtedy ponarzucać troszeczkę? Domyslam się że możecie mieć dość gości, ale jak się buduje takie cacko to trzeba to wliczyć w ryzyko budowy
    A tak całkiem serio - to bezczelność włazić komuś na teren prywatny. Kiedy ochrona własności w tym kraju będzie coś znaczyć??!!

Strona 112 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony