dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 134 z 693
Pokaż wyniki od 2.661 do 2.680 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #2661
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Radekkow
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    182
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    I jeszcze jedna dygresja/zagadka natury filozoficznej:

    Po co budować dom wielkości np. 400 m2?

  2. #2662

    Domyślnie

    Po to żeby po nim jeździć rowerem
    A tak serio, to zgadzam się z Niemcami. Jakoś tak zawsze nieufnie podchodziłam do rzeczy zbyt tanich. My co prawda będziemy budować spory domek bo lubimy duże przestrzenie, ale mamy nadzieję zamknąć się w 180 m2. I będziemy brać na niego kredyt, dlatego że znamy ludzi budujących już 10 lat za gotówkę. Budują własnymi środkami, sami i przy pomocy rodziny a w tym czasie wynajmują mieszkanie. Dla mnie to niepojęte-jak można budować 10 lat, dla mnie rok to już długo. Dlatego damy trochę zarobić bankom i innym fachowcom- żeby mieć ukochany domek jak najszybciej.

  3. #2663

    Domyślnie

    Oczywiście dołączam do listy tych co wybierają mniej a firmowo. Pewnie poniekąd ma to swą przyczynę w braku własnych umiejętności. Tak więc będąc na etapie wyboru wykonawcy skłaniamy się ku jednej z firm często wymienianej na łamach forum.
    Póki co odwiedzamy jeszcze lokalne firmy i ostatnia oferta to;
    bal 8cm- ekofiber- bal 8 cm. Tak wygląda ściana zewnętszna. Na życzenie grubość bala może wzrosnąć do 15 cm, oczywiście zmiana ceny.
    Zapytuję więc czy ktoś z tutejszych budował tą metodą lub wie coś więcej na ten temat?

  4. #2664
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie bale 2

    FOLKLORYSTKA>.
    z jaką firmą budujesz??? z Twego opisu wynika że bedziesz miała podwójny bal - tak???
    rozmawialismy niedawno z ludzmi ktorzy maja drewniany domek z 2 bali a wsrodku jakieś ocieplenia, firma z WŁODAWY, nie pamiętam nazwy-..
    niestety nie są zadowoleni: bale sie wykrzywiły, są nieszczelności, długi czas budowy i jakoś rozwlekle,..ale przedewszystkim narzekali na jakośc: ALE z koleii ONI OGLĄDALI PRZED SWOJĄ BUDOWA DOMEK POBUDOWANY PRZEZ TĄ FIRMĘ- 3lata temu i tam było wszystko SUPER i bardzo dobrze, równiotko i prosto zrobione...
    wniosek wg. mnie : nastąpiła wymiana kadry lub przestali sie przykładać i poszli w ilości (teraz zleceń jak sami wiecie maja wszyscy w budowlance dużo)!!!
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  5. #2665

    Domyślnie

    A to dzięki za cenną informację. Właśnie dzisiaj mieliśmy się wybrać na rekonesans do Włodawy i skutecznie Twój mail nas od tego odwiódł. Więc na dzień dzisiejszy pozostajemy przy znanej firmie z Istebnej. Umowa jszcze nie podpisana i wciąż szukamy...

  6. #2666
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar _jarl_
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    29
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Ja też na początku byłem zwolennikiem bal-ekofiber-bal (myślałem o firmie z mazur), ale skutecznie się wyleczyłem cenami takiej ściany (pełny bal jest w porównywalnej cenie, a własności cieplne niewiele gorsze), dodatkowo regułą jest stosowanie cienkich bali 70mm, wykrzywiają sie niestety i wypaczają. Spotkałem się też w kilku miejscach z opinią że ściany domu z bali powinny być robione z bali grubości min 120mm ( 2x70mm to w sumie 140, ale jakoś straciłem do tej technologi zaufanie).

  7. #2667
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie dom

    Folklorystka...
    jedz i obejrz koniecznie!!!!!!!!!!!
    bedziesz miec porownanie....!!! pozatym pisalam ze 1budowa byla OK
    pozatym napisz mi na priv. nazwe tej firmy- mi wyleciala z glowy ale jak mi podasz to pewnie sobie przypomne..ale w takim miasteczku to chyba nie ma kilku takich budowlanych firmy ???
    Aby móc stwierdzic co jest dobre i WAM odpowiada musisz obejrzec i inne wykonawstwo czyli teoretycznie TO GORSZE- pogadac, podpatrzec, niech podadza wam kilka namiarow!
    pozatym zaznaczam....ze 1byla SUPER zrobiona, a ci ostatni byli niezadowoleni i krytykowali..
    przesle ci zdjecie tego domu z daleka-..ale na priv (nie bralam zgody na rozpowszechnianie zdjęc)!!!!
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  8. #2668

    Domyślnie bal z ekofibrem

    ANNNJA , _jarl_Dzięki za odzew, jesteście nieocenieni. Dziś wybieramy się do gościa z Lubartowa. Ponoć dawna szkoła ciesielska na Lubelszczyźnie. O efektach odwiedzin napiszę. Oczywiście jeśli ktoś coś słyszał o nich to chętnie poczytam...

  9. #2669

    Domyślnie gwarancja

    Mam kolejne pytanko. Jakie gwarancje dają wasi wykonawcy, i czy wogóle dają. Na stronach firm raczej temat tabu. Wczoraj byliśmy u jednego gościa, który robi "pod klucz" i on daje 2 lata gwarancji na wszystko. No... jak dla nas zgroza. Czytałam tu gdzieś, że Niemcy na kanadyjczyki dają 30 lat!
    Ciekawe jak tam sławetni górale w tej kwestii
    Czekam na Wasze opinie i informacje

  10. #2670

    Domyślnie Re: gwarancja

    Cytat Napisał Folklorystka
    Mam kolejne pytanko. Jakie gwarancje dają wasi wykonawcy, i czy wogóle dają. Na stronach firm raczej temat tabu. Wczoraj byliśmy u jednego gościa, który robi "pod klucz" i on daje 2 lata gwarancji na wszystko. No... jak dla nas zgroza. Czytałam tu gdzieś, że Niemcy na kanadyjczyki dają 30 lat!
    Ciekawe jak tam sławetni górale w tej kwestii
    Czekam na Wasze opinie i informacje
    Mi pewna firma z Istebnej dała 10 lat, a missoni proponowało 3 wiec rozrzut duzy

  11. #2671

    Domyślnie koszt fundamentu

    mam pytanie do balowiczów, którzy już wybudowali swoje domki, tak +/- jaki był koszt robocizny za fundament???
    pilne, bo mam wybierać ofertę

  12. #2672
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie fundamenty

    NAM krzykneli (wołają się specami od budowy z dużą wiedzą)...
    6tys. za prosty kwadracik 9x10 + garaż 3,5 x7m- przylega 1scianą do domu...
    za: sama robocizna bez wylewania chudziaka, tylko z zasypaniem piaskiem, z polozeniem lepiku na zewnętrznych ścianach bloczków, dom bez podpiwniczenia, bez ocieplania styropianem (..chociaż się ciągle jeszcze zastanawiamy czy dawać ten styropian czy nie, i tylko ten lepik na zewnętrzne bloczki..)..
    i jeszcze coś!!!
    \CZY WY DAWALIŚCIE NA ZAKOŃCZENIE BLOCZKÓW TAKĄ MURŁATĘ?? CZY TEŻ ODRAZU PO BLOCZKACH BETONOWYCH BYŁY KŁADZIONE BALE?????
    pilne...dzieki za info...
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  13. #2673
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Radekkow
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    182
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    ANNNJA

    Co do cen to się nie wypowiadam, bo mam piwnicę
    Co do ocieplania ścian zewnętrznych fundamentów to też się nie wypowiadam, bo mam piwnicę(tam ociepliłem całość aż do ław).
    Ta murłata to dla mnie podwalina(ale może różnie się ją nazywa) i zawsze daje się ją pod pierwszą rundę. Podwalina to po prostu deska grubości ok. 10 cm i szerokości ok 15-40. Układa się ją na foli bezpośrednio na fundamencie. No i trzeba ją oczywiście zakotwić.

  14. #2674

    Domyślnie

    Mi zaspiewali 12 tys za 13*8 9 warst bloczków, full opcja(opcieplenie, zbrojenie, podłoga na gruncie.....) i troche mnie zatkało...a nie jest to wcale najdroższa oferta

    I TO TYLKO ROBOCIZNA

    zaczeło się

  15. #2675
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Urszulla
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    hej
    ja jestem własnie na etapie robienia fundamentów , po długich poszukiwaniach majstrów, znalazłam ekipe za 6 tys (oczywiście to koszt robocizny) , jest to cna bardzo niska , wcześniej miałam propozycje od 17 do 14 tys za tą sama usługę. Fundament 9 na 12, w miare prosty , ława betonowa zbrojona , bloczki i oczywiście wieniec z kotwami , wszystko ocieplone i gotowe do przyjścia następnej ekipy

  16. #2676
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie pytanie

    URSZULA>..
    dalam ci pytanie do komentarza w dziennikach...dziekuje za odpowiedz..
    bede wdzieczna, moze masz do tego jakies zdjęcia z innych budowli?? ew. ktos ci przeslal jak to powinno wygladac??
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  17. #2677
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie

    HEJ..
    właśnie o ten WIENIEC z KOTWAMI chodzi..
    to jak to jest???
    u jednych jest u innych nie ma tego!!!???
    nie rozumiem....u mnie w rysunku technicznym na przekroju nie ma tego, ale juz w opisie konstrukcji coś takigo jest...
    ale nie wiem nic np. o grubości takiego wieńca, ani tez o tych kotwach (szpilkach) ktore maja byc w tym wieńcu....
    od czego to zależy- od grubossci bali..?
    i kto to mocuje?- ekipa od drewna jak składają juz drewno czy ekipa ktora muruje ten wieniec to wkłada odrazu w beton zanim zastygnie????
    MOZE ktos mnie oświeci!????
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  18. #2678
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Urszulla
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie Re: pytanie

    Cytat Napisał ANNNJA
    URSZULA>..
    dalam ci pytanie do komentarza w dziennikach...dziekuje za odpowiedz..
    bede wdzieczna, moze masz do tego jakies zdjęcia z innych budowli?? ew. ktos ci przeslal jak to powinno wygladac??
    odpisałam

  19. #2679
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Radekkow
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    182
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    ANNNJA - u mnie montowała kotwy ekipa, która stawiała bale. Ale przecież równie dobrze podwalinę może zrobić ekipa od fundamentów Poza tym spytaj swojego architekta. U mnie babeczka-architekt powiedziała murarzom, jak wieniec ma wyglądać i było po sprawie.

  20. #2680

    Domyślnie Re: koszt fundamentu

    Cytat Napisał poharatek
    mam pytanie do balowiczów, którzy już wybudowali swoje domki, tak +/- jaki był koszt robocizny za fundament???
    pilne, bo mam wybierać ofertę
    Za robocizne zapłaciłem 7tyś,za ławy z wylewką,piwnica 10x10m , dwa kominy do płyty i płyta zbrojona.Chyba miałem najtańszych facherów
    Szpilki montowała ekipa od fundamentów przed zalaniem płyty

Strona 134 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony