dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 143 z 693
Pokaż wyniki od 2.841 do 2.860 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #2841
    Piotr Wlezień
    Guest
    Piotr Wlezień

    Domyślnie

    Cytat Napisał arekk
    Ja ruszam od poniedziałku w trasę kierunek Istebna - Wisła- Szczyrk
    Pojeżdżę pooglądać domki i może wpadnę na jakieś natchnienie.

    Co wg. Was warto tam zobaczyć?
    Może macie jakieś namiary na tamtejszych fachowców od bali?

    pozdrawiam

    Osobiście byłem w istebnej 2 tygodnie temu i sam odwiedziłem Stollux, parę domów Stolluxu i parę domów Wasco
    Pozdrawiam

  2. #2842
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cerber

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    84
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    witam
    prosiłbym o wrażenia po obejrzeniu domów ze stolluxa i wasco
    pozdrawiam

  3. #2843

    Domyślnie

    Witam wszystkich.Seba mam nadzieje,ze z kregoslupem to nic powaznego?Chcialbym byc na Twoim miejscu i juz czekac na ciezarowki z domkiem,przyjdzie mi jeszcze na to poczekac pewnie ale wszystko w swoim czasie.Daj znac jesli bedziesz na gg,mam kilka pytan jeszcze.pozdrawiam.

  4. #2844
    Piotr Wlezień
    Guest
    Piotr Wlezień

    Domyślnie

    Cytat Napisał cerber
    witam
    prosiłbym o wrażenia po obejrzeniu domów ze stolluxa i wasco
    pozdrawiam
    Osobiście jestem za domem z dociepleniem aby ukryć instalacje i tam gdzie będę chciał mam w środku drewno a gdzie indziej (u dzieci płyta G-K) i muszę przyznać, że postawiłem na Stollux grubość 160 mm, 65 mm z Wasco jednak mi nie pasuje. Aczkolwiek trzeba przyznać, że Stollux liczy sobie dość dużo za to co oferują
    pozdrawiam

  5. #2845

    Domyślnie

    Cytat Napisał EWAF
    LuiLin,
    przyjrzałam sie lepiej Twoim zdjeciom: strasznie duzow pracy Was czeka; dziury uszczelniliscie pianką? (myslalam ze bedziecie ta chałupe rozbierac i czyscic po kolei) ale sufit juz gotowy? to bedzie chałupka na stałe czy tez na wakacje tylko?
    co do kominka to przeciez masz piec do remontu: takiego nikt nie bedzie miał
    z tym piecem to kłopot trochę chcemy cześciowo zachowac a częściowo żeby było komfortowo wiesz chciaz marzy mi się garnek zupy na kuchni ciagle gorący

    pracy bardzo dużo, to prawda. każdy weekend pracujemy ciężko. sufity nie gotowe. te stare są w większości dobre, nalezy wyczyścić, deski są jaśniutkie. tak samo podłogi - po czyszczeniu jest jasna sosna. sufity robimy w dwóch pomieszczeniach, podłogi też. wyczyścilismy już chałupę, pianka właściwie uszczelnione jest poddasze i ewentualne dziurki po myszach
    dom będzie wakacyjno zimowiskowy ale na stare lata...kto wie

    pozdrawiam wszystkich balowiczów

  6. #2846

    Domyślnie

    Lui, czym tak pięknie odczyściliście zewnętrzne ściany z bala?

  7. #2847
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Seba7207
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    416
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Witam, a w dniu dzisiejszym już dojechały beleczki. Zapraszam do dziennika
    NIGDY NIE JEDZ ŻÓŁTEGO ŚNIEGU!!!
    Dziennik Ala i Seba
    Komentarze do Dziennika Ala i Seba

  8. #2848
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    vicu

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    15
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Witam, pozdrawiam, pytam

    Witam Was Drewniaki
    Przebrnąłem przez ten szalenie długi wątek i wyobraźcie sobie, że jeszcze mam jakieś pytania
    Jestem na etapie zakupu domu z bali 20x25cm (świerk) do przeniesienia (ładnie zachowana 84 letnia leśniczówka - wszystko wydaje się zdrowe i kolorowe - prawie jak nowe )
    Mam pytanie do balowiczów, którzy mają już kilka zim w swoich drewnianych domkach za sobą:
    Czy bal 20 cm bez ocieplenia się u was sprawdził??? Czy uważacie, że może to jednak zbyt mało i od razu należy myśleć o ociepleniu? (dla niecierpliwych i nerwowych - naprawdę przeczytałem cały ten wątek - zależy mi na opiniach użytkowników, a nie teorii, bo tej było tu dużo - może być na PW).

    Rozbiórkę starego budynku zamierzam zacząć około 15 października i wtedy założę dziennik. Niestety z przyczyn ode mnie niezależnych dom będzie musiał przeleżeć zimę w stanie rozebranym.... i poczekać do wiosny na fundament.

    Pozdrawiam miłośników drewna

    Wiktor (vicu)

  9. #2849
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie Re: Witam, pozdrawiam, pytam

    Cytat Napisał vicu
    Witam Was Drewniaki
    Przebrnąłem przez ten szalenie długi wątek i wyobraźcie sobie, że jeszcze mam jakieś pytania
    Jestem na etapie zakupu domu z bali 20x25cm (świerk) do przeniesienia (ładnie zachowana 84 letnia leśniczówka - wszystko wydaje się zdrowe i kolorowe - prawie jak nowe )
    Mam pytanie do balowiczów, którzy mają już kilka zim w swoich drewnianych domkach za sobą:
    Czy bal 20 cm bez ocieplenia się u was sprawdził??? Czy uważacie, że może to jednak zbyt mało i od razu należy myśleć o ociepleniu? (dla niecierpliwych i nerwowych - naprawdę przeczytałem cały ten wątek - zależy mi na opiniach użytkowników, a nie teorii, bo tej było tu dużo - może być na PW).

    Rozbiórkę starego budynku zamierzam zacząć około 15 października i wtedy założę dziennik. Niestety z przyczyn ode mnie niezależnych dom będzie musiał przeleżeć zimę w stanie rozebranym.... i poczekać do wiosny na fundament.

    Pozdrawiam miłośników drewna

    Wiktor (vicu)
    Moja architekt ma ok. taka własnie grubość - twierdzi , że mieszka 4 lata bez ocieplenia bo okazało się, że nie potrzeba . Ma DGP + grzejniki elektryczne.
    Sam jak postawię w końcu swoją chawirkę(może w końcu się uda) to na rok też zostawiam ją bez pełnego wykończenia wewnątrz. Żeby domek sobie spokojnie osiadł.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  10. #2850
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Pomóżcie!

    To jest drewno modrzewiowe przeznaczone na legary:




    Zauważyłam na nich nieładne przebarwienia. Podobno modrzewia nie łapie sinica, więc czy wszystko z tym drewnem w porządku?

  11. #2851

    Domyślnie

    Drewno powinno byc ułozone w sztaple.Jeśli drewno było mokre powinno byc suszone na przekładkach na wolnych powietrzu ,przykryte "daszkiem"

  12. #2852

    Domyślnie

    Nooooo Seba,ruszyles z kopyta,ladne te belki z drugiego konca Polski,dolaczaj fotki w dzienniku i komentuj prace Twych gorali na bierzaco,pozdrawiam,powodzenia i wytrwalosci.

  13. #2853
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Seba7207
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    416
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Danek, rozmawiałem dzisiaj z P. Pilchem w Twojej sprawie. Mówi, że ma na dwa lata terminy pozajmowane. Jeśli chcesz ruszyc z budową tak jak wspominałeś to już jest ostateczny termin na załatwianie spraw i zarezerwowanie terminu.
    NIGDY NIE JEDZ ŻÓŁTEGO ŚNIEGU!!!
    Dziennik Ala i Seba
    Komentarze do Dziennika Ala i Seba

  14. #2854

    Domyślnie domy z bali

    Witam serdecznie wszystkich balowiczów i bardzo się cieszę że w końcu na was trafiłam. Moja przygoda z balem zaczęła się parę miesięcy temu, a właściwie początek tej przygody. W chwil obecnej wraz z moim "wężem" który jest głównym pomysłodawcą i inicjatorem tego przedsięwzięcia posiadamy projekt ze studia architektury Decada z Gdańska, prawomocne pozwolene na budowę, i jutro będź pojutrze jedziemy podpisać umowę z wykonawcą na budowę domu. Wykonawca jest ze miejscowości Goszczanów koło Łodzi.Domek będzie z okrągłego ciosanego bala 32-42 cm , drewno świerkowe. Parę dni temu zaczęliśmy walkę z fundamentem i po tym mamy spokój do wiosny, bo dopiero wiosną będą nam stawiać to cudo (pozwolicie że to tak nazwę). Na pewno będę nie raz pytała o wiele spraw, dzieliła się smutkami i radościami oraz opowiem swoją historię, a na razie pozdrawiam Was wszystkich życząc wytrwałości w spełnianiu marzeń Magda

  15. #2855

    Domyślnie

    Dzieki Seba za tego newsa,za 4 tygodnie bede w kraju,i bede rozmawial,moze sam zmienie troche termin,bo nie lubie dzialac w pospiechu.Ach jak milo patrzec,jak u Ciebie plany i slowa przeszly w czyny.

  16. #2856
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał domosław
    Jeśli drewno było mokre...
    Jest wysuszone, a te "przebarwienia" się kruszą, aż byłam sprawdzić.

    Może drewno leżało na czymś brudnym? Mam nadzieję, że po szlifowaniu będzie ładne

  17. #2857

    Domyślnie bale

    Witam,wygląda jakby było zaparzone.Drewno nigdy ie będzie wysuszone zawsze ma w sobie kilkanaście procęt wody,i przyjmuje wilgoc z otoczenia.Drewno jest ułożone jedno na drugie i nie ma możliwości równomiernego oddawania witgoci+brak dostępu powietrza.
    http://img184.imageshack.us/img184/9422/obraz392lr4.jpg
    Druga strona:
    http://img522.imageshack.us/img522/1186/obraz393gw0.jpg

  18. #2858
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Masz rację i chętnie przeczytałabym tekst który wkleiłeś

    Dostęp powietrza jest, bo wiatr hula po domu bez okien, ale są źle ułożone.
    I co będzie z tym zaparzeniem? Zejdą ślady pod szlifierką? Niedługo będą montowane pod sufitem, więc czy trzeba je teraz przekładać?

  19. #2859

    Domyślnie

    Da się coś przeczytac z tego skanu?
    Zaparzone drewno przebarwia sie, surowiec traci jakosc i wartosc,tyle przeczytałem.Sam miałem to samo,wygląda to jak wykwit pleśni i niestety przebarwienia mogą byc głębsze.Lepiej zrobic przekładki

  20. #2860
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał domosław
    Da się coś przeczytac z tego skanu?
    I dało się Dzięki!!

Strona 143 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony