dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 144 z 693
Pokaż wyniki od 2.861 do 2.880 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #2861

    Domyślnie

    Cytat Napisał katja
    Lui, czym tak pięknie odczyściliście zewnętrzne ściany z bala?
    Katja jakby to powiedziec .... tymi ręcami oczyścilismy najpierw w ruch poszła szczotka metalowa...tak na próbę..jak zobaczylismy jaki jest efekt trzeba było oczyścić całość i tutaj posłuzylismy się wiertarką z metalową szczotką na końcu .... da się! samemu, w goglach narciarskich, bo do oczu się sypie
    dom pachnie żywicą, jak w kościele mysle, że po zaimpregnowaniu będzie piękny

  2. #2862

    Domyślnie

    Cytat Napisał LuiLin
    Cytat Napisał katja
    Lui, czym tak pięknie odczyściliście zewnętrzne ściany z bala?
    Katja jakby to powiedziec .... tymi ręcami oczyścilismy najpierw w ruch poszła szczotka metalowa...tak na próbę..jak zobaczylismy jaki jest efekt trzeba było oczyścić całość i tutaj posłuzylismy się wiertarką z metalową szczotką na końcu .... da się! samemu, w goglach narciarskich, bo do oczu się sypie
    dom pachnie żywicą, jak w kościele mysle, że po zaimpregnowaniu będzie piękny
    Gratuluję, na prawdę efekt super, tym bardziej, gdy się porówna ze ścianami np z pierwszego zdjęcia. A metalowa szczotka nie robiła większych żłobień?
    To ciemne zabarwienie bali nie wygląda na brud tylko jakiś stary impregnat.

  3. #2863

    Domyślnie

    Cytat Napisał djan
    Cytat Napisał marcin_aneta
    djan: szczecin sie melduje
    witam
    i o to mi chodziło
    ta strona wisły też nie buduje
    oglądałem już kilka domów drewnianych w tym rejonie
    okolice zielonej góry, piły
    i widzę że jednak dominuje bal płaski z ociepleniem
    ja też taki buduję w lubuskim
    fundamenty już gotowe
    umowa z firmą podpisana
    termin realizacji ok. 20 września początek budowy
    firma z pod wrocławia

    lada dzień założę dziennik i zaproszę do czytania
    pozdrawiam
    hejka )))))) a jaki to domek ?? wrzuć może projekt.....co to za firma Ci buduje ??? no,...jak spod wrocka to może też kiedyś skorzystam .........

  4. #2864

    Domyślnie

    vicu

    Mam domek z bala 25 niesocieplony. Ta zime przyzylam tylko na ogrzewaniu kominkowym powietrzem + kaflowym piecem w kuchni. Piorunem sie taki dom nagrzewa. Ale zastrzegam - nie wiem co bedzie gdzy temperatura spadnie do minus 30 na przyklad.
    Podobno sciana z bali 25 rowna sie scianie murowanej 50.

  5. #2865
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Seba7207
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    416
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Dom z bali ma to do siebie, że jak się przestaje ogrzewać to szybko się wychładza. Jednak ściana murowana jest może pod tym względęm trochę lepsza (akumuluje ciepło). Z drugiej strony patrząc po rozpoczęciu palenia lub ogrzewania szybciej robi się ciepło w takim domku. Latem natomiast jest przyjemny chłodek. Teściowie mają chatę z bali (postawiona w latach 50) o grubości 16-18cm. Zimą ( a w tamtych rejonach dochodzi do -35C) jest cieplutko no i ten klimat w chacie z bali.
    NIGDY NIE JEDZ ŻÓŁTEGO ŚNIEGU!!!
    Dziennik Ala i Seba
    Komentarze do Dziennika Ala i Seba

  6. #2866
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcin_aneta

    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    138
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    tak tak
    szybko sie nagrzewa
    wlasnie odpalilismy koze !!!
    http://marcinplos.blogspot.com/2007/...n-do-kozy.html

    jest nawet filmik

  7. #2867

    Domyślnie

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...a1e612470.html chyba mi si ę udało wkleić zdjęcie naszego domku z bali,który równo rok temu zaczęliśmy stawiać z firmą "Drzewiarz".Budowa trwała 3 tyg.Przemieszkaliśmy zimę ogrzewając tylko kozą,aneks kuchenny + 30-metrowy pokój dziennywys.5,5m/pozostałe pokoje były wyłączone z użytkowania,/ .Potwierdzam,że domek ogrzewa się stosunkowo szybko/ok.pół godz.do temp 18st/ w upalne dni tego lata był przyjemny chłodek,a zapach żywicy utrzymuje się w powietrzu do dzisiaj,my tego już nie czujemy ale goście sa zachwyceni!

  8. #2868

    Domyślnie

    Cytat Napisał linkad
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2f294b0a1e612470.html chyba mi się udało wkleić zdjęcie naszego domku z bali,który równo rok temu zaczęliśmy stawiać z firmą "Drzewiarz".Budowa trwała 3 tyg.Przemieszkaliśmy zimę ogrzewając tylko kozą,aneks kuchenny + 30-metrowy pokój dziennywys.5,5m/pozostałe pokoje były wyłączone z użytkowania,/ .Potwierdzam,że domek ogrzewa się stosunkowo szybko/ok.pół godz.do temp 18st/ w upalne dni tego lata był przyjemny chłodek,a zapach żywicy utrzymuje się w powietrzu do dzisiaj,my tego już nie czujemy ale goście sa zachwyceni!
    Bardzo ładny domek. Lubie takie 'proste' kształty. Bal masz bodajże 18cm, czy robiłaś ocieplenie?

  9. #2869

    Domyślnie

    Witam Kochani
    Piękne są Wasze domki
    mam prośbę otóż przymierzamy się do budowy domu z bala
    i czy możecie polecić solidną firmą lub osobę która nam taki domek pomoże postawić
    kiedyś miałam tel do p.Wiesława Twaroga ale zginął mi gdzieś , a on nawet niedrogo przedstawił swoją ofertę
    Dzięki i pozdrowionka

  10. #2870
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Karolka, to może być ta firma: http://www.domzbieszczad.5m.pl/index.php?q=o+firmie

    tel. (013) 4915086

    Przynajmniej tam mnie skierowały google

  11. #2871

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sloneczko
    Karolka, to może być ta firma: http://www.domzbieszczad.5m.pl/index.php?q=o+firmie

    tel. (013) 4915086

    Przynajmniej tam mnie skierowały google
    Dzięki Słoneczko też to znalazłam
    ale nie ma jak Wy Balowicze na swojej skórze doświadczycie i podzielicie się z swoimi doświadczeniami i polecicie sprawdzonych i niedrogich

  12. #2872

    Domyślnie

    Dzięki Gasol,taki mały skromny domek ,ale może przez to robi wrażenie,czasami słyszę"ale cacuszko"/proszę nie zrozum mnie żle że się chwalę może/.Nasz domek ma już nazwę"Dom na polanie",tak go nazwali miejscowi,bo faktycznie stanął na polanie...co do ocieplenia-żeby dom spęłniał warunki domu całorocznego ściany muszą mieć iodpowiednie parametry przenikalnolności ciepła tak więc u nas wygląda to tak:bal 160mm-folia-wełna 100mm-folia i od środka półbal w pokoju dziennym i w kuchni /jakoś salon mi nie pasuje/a w pozostałych pokojach i na antresoli deska boazeryjna.Oprócz łazienki wszędzie drewno,tak więc jest to wnętrze,którego wyposażenie nie jest takie proste /ja mam z tym problem,niestety /

  13. #2873

    Domyślnie

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...95d2092f.htmlA tak wygląda od strony tarasu.Taras wyłożyliśmy gresem szkliwionym mrozoodp.takim samym gresem są wyłożone schody wejściowe i tarasowe/wyjście z tarasu jest na dwie strony

  14. #2874
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Kurczę ! Z tego ujęcia wyglada na sporo większy niż mi się wydawał na poprzednim zdjęciu. . Jaką Wasz dom na polanie ma powierzchnę?[/b]
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  15. #2875

    Domyślnie

    pow,126m2 + antresola nie wliczana w te metry.Samej pow.mieszkalnej to okok80+ taras 28+pozostałe to garaż w bryle budynku no i antresola ok.25m2 otwartej przestrzeni/są duże skosy więc tak niecęhtnie podaję te dodatkowe metry.Docelowo mieszkamy już tylko we dwoje,ale w przypadku najazdu gości antresola spełnia doskonale rolę zbiorowej sypialni/w przypadku gdy sypialnie na dole zostały już zajęte/tak szczerze mówiąc to jednak chętniej tam wszyscy uciekają,a ile jest przez to różnych śmiesznych zdarzeń!

  16. #2876
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Seba7207
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    416
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Ładny ten Wasz domek. Z zewnatrz nie wygląda na to żeby miał tak dużą powierzchnie
    NIGDY NIE JEDZ ŻÓŁTEGO ŚNIEGU!!!
    Dziennik Ala i Seba
    Komentarze do Dziennika Ala i Seba

  17. #2877
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Linkad, strona Drzewiarza się nie otwiera
    Jak nazywa się Twój projekt? Może po nazwie dojdę do producenta?

  18. #2878

    Domyślnie

    Wiem,że stronę ma w tej chwili uaktualnianą,stąd nie możesz jej otworzyć.W ub.roku ok.chyba kwietnia,maja pisałam na forum o swoich wrażeniach po spotkaniu z wykonawcą .Po podpisaniu umowy-był to grudzień,na początku września roku następnego rozpoczęła się budowa,czyli mija równy rok od położenia pierwszej belki. Postaram się wkleić więcej zdjęć,może z innych ujęć.....

  19. #2879

    Domyślnie

    Po projekcie nie dojdziesz ponieważ był to projekt wykonawcy,a nasz architekt,który robił nam projekt zagospodarowania zmodyfikował ten jego projekt do naszych oczekiwań-'dorobił' wiatrołap,podniósł dach. co by małż miał antreso lMogę dać Ci komórkę do niego,mogłabyś pogadać,a jest komunikatywny,sympatyczny .

  20. #2880
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Nie, Linkad, na razie dziękuję

    Budujemy murowańca, którego mam zamiar ozdobić drewnem gdzie się da i na ile mąż pozwoli
    Na razie doszliśmy do porozumienia, że cała ściana tarasowa będzie w drewnie i całe piętro. To i tak sukces

    Poszukuję ładnych, drewnianych wnętrz i przeglądam tysiące fotek, aby móc zrobić w domu przytulne, drewniane wnętrza. Dlatego bardzo chciałabym zobaczyć wnętrze Twojego pięknego domku

    Nasz na razie jest taki:



    Aż trudno uwierzyć, ale zdjęcie robiłam dzisiaj ok. 8 rano. Taka była pogoda

Strona 144 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony