dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 145 z 693
Pokaż wyniki od 2.881 do 2.900 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #2881

    Domyślnie

    Chętnie,ale poproszę krok po kroku jak mam zrzucić/może wkleić?/ zdjęcia tak jak Ty to zrobiłaś,komp.dla mnie to jeszcze zagadka :Zdjęcia mam na pulpicie . Tak szczerze powiedzieć to ja w środku mam jeszcze nie urządzony tak jakbym chciała,wszystko na razie tak od sasa do lasa-wszystko rozbija się wiadomo oco!Niedawno skończyliśmy budowę ogrodzenia 100m bieżących konstukcji metal.,murek na wysokość 20cm no i sztachety,solidne olchowe wys,140cm ale szt.740! Więc zanim wnętrza przybiorą jaki taki wygląd to minie jeszcze sporo czasu!

  2. #2882
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kryzoo

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sloneczko
    Pomóżcie!

    To jest drewno modrzewiowe przeznaczone na legary:

    Zauważyłam na nich nieładne przebarwienia. Podobno modrzewia nie łapie sinica, więc czy wszystko z tym drewnem w porządku?
    poza obowiązkowymi przekładkami proponuję pomalowac fobosem (do kupienia w proszku i trzeba rozrobic). Testowałem na swoim domu i działa.

  3. #2883
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Linkad, najlepiej zapytać kogoś, kto taki album zakładał. Zresztą na każdej z tych stron jest instrukcja jak to zrobić, aby przesłać zdjęcia na ich serwer.
    Wtedy każde z nich otrzymuje adres do wklejenia na stronę.
    Ja nie mam albumu, tylko sieciowy ftp i tam posyłam swoje fotki.

    kryzoo, impregnowane było drewno na więźbę dachową. Modrzewia się nie konserwuje. Można go tylko pomalować lazurem, by zachował swój kolor.

    W poniedziałek wchodzą do nas dekarze, którzy będą też montować te modrzewiowe legary, po ich oszlifowaniu oczywiście. Zobaczymy, czy te przebarwienia da się usunąć... Ale dzięki za rady

  4. #2884

    Domyślnie

    Cytat Napisał katja
    Gratuluję, na prawdę efekt super, tym bardziej, gdy się porówna ze ścianami np z pierwszego zdjęcia. A metalowa szczotka nie robiła większych żłobień?
    To ciemne zabarwienie bali nie wygląda na brud tylko jakiś stary impregnat.
    bale są bardzo twarde, poza miejscami zjedzonymi przez kołatka i innych mieszkańców sosnowego drewna generalnie są mocne więc druciak nie robił większych spustoszeń, przelatywał po powierzchni czyszcząc tylko co się dało. Ten ciemny kolor, to raczej nie impregnat, dom ma podmurówkę z 1943, a stanął pod koniec lat 40-tych, może na początku 50-tych. nie podejrzewam ich o impregnaty w okolicy Podlasia takich domów w jednej wsi jest po kilkanaście, wszystkie wyglądają podobnie - bardzo ciemne drewno, jak spalone słońcem impregnat najpierw dajemy na sinicę, grzyby, pleśnie i insekt, a kolejna warstwa to jakiś drewnochron zewnętrzny przed wilgocią, ew. niepalny, też bezbarwny. do tego nie mogę wymyślić kolorów okiennic i ram okien

  5. #2885
    Piotr Wlezień
    Guest
    Piotr Wlezień

    Domyślnie

    mam pytanie i prośbę jednocześnie. Czy ktoś posiada Murator z 12/2006. Jest tam artukuł o domach z bali i perypetie z firmą Stollux. A właśnie mam zamiar z nimi podpisać umowę na budowę domu. O artykule dowiedziałem się z innego forum na którym Pan W Nitka zamieścił odpowiedź na pytanie o firmę Stollux. Skierował właśnie do tego artykułu.
    Może ktoś posiada ten artykuł i mógłby go zeskanować i puścić mailem
    pwlezień

  6. #2886
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie murator

    witaj..PIOTR W..
    przejrzalam swoja kolekcje....zaczyna się od 1.2007...niestety z 12.2006nie mam tego miesiecznika....przykro mi ale nie mogę Ci pomoc..ale napewno ktoś sie znajdzie kto ma ten akurat miesiąc!!! tez jestem ciekawa opini STOLLUXA....????
    macie cos???
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  7. #2887
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr Wlezień
    mam pytanie i prośbę jednocześnie. Czy ktoś posiada Murator z 12/2006. Jest tam artukuł o domach z bali i perypetie z firmą Stollux. A właśnie mam zamiar z nimi podpisać umowę na budowę domu. O artykule dowiedziałem się z innego forum na którym Pan W Nitka zamieścił odpowiedź na pytanie o firmę Stollux. Skierował właśnie do tego artykułu.
    Może ktoś posiada ten artykuł i mógłby go zeskanować i puścić mailem
    pwlezień
    Witam imiennika.
    Mam ten numer muratora i zaraz spróbuję coś wymyslić. (brak skanu ale jest aparat ).
    P.S.
    Z tego co pamiętam to ten tekst dotyczy domu "naszej" "balowej" forumowiczki EDZI. Może wyślij do niej pytanko na priva to dostaniesz konkretne odpowiedzi.
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  8. #2888
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    A-ha!
    Podaj swojego maila ,bo nie mam jak wysłać.
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  9. #2889

    Domyślnie

    Ja też przekopałam swoją kolekcję muratora, a że nie kupuję wszystkich numerów to oczywiście tego brak
    Również jestem zainteresowana opinią nt. Stolluxu bo ciągle nie podjęliśmy decyzji co do wykonawcy.
    Pozdrawiam wszystkich zdecydowanych i nie

  10. #2890
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Piotr Wlezień - wysłałem Ci maila. Daj znać czy dasz radę przeczytać.
    Powodzenia !
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  11. #2891

    Domyślnie

    A więc wróciłem z rajdu i takie mam spostrzeżenia.
    Ekipy sprawdzone przyjmują zamówienia na 2009r. (oglądałem sporo budów w stanie surowym i wykończone tych samych wykonawców).
    Jeśli już zdecyduję się na miejscowych.(takie brygady lotne

    Jeden jest obecnie w Koszalinie (zapytanie do kolegi u którego buduje jakie wrażenia) inny w Słupsku itd. itp.

    Wrażenia z rozmowy ze Stolluxem raczej mocno średnie ale to tylko moje zdanie.
    Nie dość że są drożsi w porównaniu z niektórymi ekipami to idą na łatwiznę w wykonawstwie.(Panie jaka za prace ręczne więcej liczymy bo tak to maszyna robi a nie człowiek).

    Chochołów - na wersję płaz 18cm nie zdecydowałbym się bo jak powiedział jeden tubylec : domy u Nas są takie zdrowe bo my zahartowani (nie da rady zrobić łaźni w domu

    I tutaj moje pytanie do już mieszkających: jaka jest faktycznie sytuacja cieplna w Waszych domach? Nie marzniecie?

  12. #2892
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie ogolnie

    AREK-fajnie ze sie odezwałeś z relacja....
    szkoda że tylko tak mało piszesz...ale dobre i pare treściwych zdań...
    uważam że w balu powyżej 24cm. i kominku da rade przetrzymac...-pewnie parówki nie będzie...
    my mieszkaliśmy troszkę w starej chałupie 10cm..miejscami ocieplone pokoje styropianem 5cm..(tzn. tylko 2ściany),
    dach- zupełnie nie ocieplony, fundamenty również nie ocieplone..
    niezależnie czy było - 5 czy - 20C to i tak nad ranem było zimno- róznica była czy o 2-3 czy o 6-7zimno...!!-w zależności od temp. na zewnątrz.......żeby się ubrać trzeba było napalić w kominku..bo inaczej nie szło...(TZN../mąż szybko rozpalał...a ja pod kołdereczką czekałąm na cieplutko)..
    Ale nawet przy -20C nie zamarzliśmy...- mieszkaliśmy raczej czasami na tygodniu i często w weckendy..a wtedy wiadomo..i tak często były imprezki, dużo ludzi...etc....
    ale- pamiętaj że podkreślam że bale miały 10cm, stare szyby, sufit zupełnie nie ocieplony..!!! a to wszystko razem ma bardzo duże znaczenie..- TAKIE DOŚWIADCZENIA MAMY MY ZE STARĄ CHAŁUPKĄ....
    A JAK BĘDZIE W NOWEJ TO ZOBACZYMY ZA KILKA MIESIĘCY!!!
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  13. #2893

    Domyślnie

    Pan Pilch obecnie jest w Koszalinie a nie pamiętam nicka u kogo

    Byłem w domu wykonanym przez górala z Łapszy Niżnej i obecny właściciel nie jest zadowolony z precyzji wykonania(podobno trochę wiatr hula po domu i mocno zaniża temperaturę). Wszystko ma swoje źródło gdzieś w okolicach krokwi i wiatr wpada na poddasze.

    Do oględzin polecam Koniaków (w miarę rozsądna ilość ekip cieśli).
    Rozrzut cenowy wynikający z sytuacji na rynku niesamowity(od 1100 do 2200 za stan surowy zamknięty). Warto brać oferty ze środka przedziału cenowego gdyż mają już w cenie podłogi i dach kryty gontem. Rekordzista chciał 2000zł/m2 za absolutne minimum.


    Pozostaje w moim przypadku kwestia przekonania potencjalnego wykonawcy do budowania na taką odległość a muszę przyznać ,że jest mocno niechętny do wyjazdu ponad 800km.

  14. #2894

    Domyślnie

    Mam pytanie czym impregnujecie gonty drewniane. Jakimi środkami i jak długo te środki utrzymują się na dachu bez ponnownego malowania. Kąpiecie czy malujecie już na dachu.
    Pozdrawiam

  15. #2895
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Cytat Napisał arekk

    I tutaj moje pytanie do już mieszkających: jaka jest faktycznie sytuacja cieplna w Waszych domach? Nie marzniecie?
    Przezyłam ubiegłoroczną zimę w domku z bali o grubości 20 cm i nie było większych problemów. Wg mnie ta grubość zabezpiecza przed zimnem i upałem też. U nas dom postawiony był z mokrego drewna i po wyschnięciu porobiły się szczeliny np. wokół bali sufitowych wychodzących na zew. , palimy tylko kominkiem z rozprowadzeniem i w salonie zimą wspomagamy się wentylatorem bo czasem temp. osiąga prawie 30 st. Trochę gorzej jak trzeba wygasić kominek co czynimy raz w tygodniu w sobotę. Kiedyś w necie istniało forum domów drewnianych i tam jakiś specjalista potwierdził moja tezę, że nie tylko grubość bali jest ważna ile szczelność domu. Jak wspomniałam ogrzewamy tylko kominkiem z rozprowadzeniem i w pokoju gdzie jest kominek i w pokojach na poddaszu nad pokojem z kominkiem jest bardzo ciepło trochę gorzej z pokojami gdzie rury rozprowadzenia są dłuższe niż 4 m tam trochę zimniej. Ale to na szczęście nasza sypialnia.

  16. #2896

    Domyślnie

    Cytat Napisał EDZIA
    Cytat Napisał arekk

    I tutaj moje pytanie do już mieszkających: jaka jest faktycznie sytuacja cieplna w Waszych domach? Nie marzniecie?
    . U nas dom postawiony był z mokrego drewna i po wyschnięciu porobiły się szczeliny np. wokół bali sufitowych wychodzących na zew. ,
    I to jest dokładnie ta sama przyczyna dlaczego mojemu wspomnianemu rozmówcy wiatr hula po domu.

    Jest jakaś sensowna metoda aby to pouszczelniać?

  17. #2897

    Domyślnie

    Cytat Napisał arekk

    Jest jakaś sensowna metoda aby to pouszczelniać?
    Jest: http://www.muratorplus.pl/technika/b...17076_2389.htm

    Albo obtykanie mchem/welna/wiorami.

  18. #2898
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gasol
    Cytat Napisał arekk

    Jest jakaś sensowna metoda aby to pouszczelniać?
    Jest: http://www.muratorplus.pl/technika/b...17076_2389.htm

    Albo obtykanie mchem/welna/wiorami.
    Szczeliny za małe do obtykania.

    Na spotkaniu Forum Muratora w wiosce Budowlanej Firma Skrzat prezentowała fajny środek do tego typu uszczelnień , muszę poszukać nazwę tego uszczelniacza.

  19. #2899

    Domyślnie

    Piotr Wlezień masz ten artykuł, od piotr.nowy, czy chcesz skany?

    folklorystka przeczytałaś moj priv?

  20. #2900
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Seba7207
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    416
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Tak, Pan Pilch Zbigniew jest w koszaliniei efekty jego pracy można obejrzeć w moim dzienniku.
    NIGDY NIE JEDZ ŻÓŁTEGO ŚNIEGU!!!
    Dziennik Ala i Seba
    Komentarze do Dziennika Ala i Seba

Strona 145 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony