dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 146 z 693
Pokaż wyniki od 2.901 do 2.920 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #2901

    Domyślnie przyjazny bank

    BALOWICZE może ktoś z Was podzieli sie info. nt. "normalnego" banku czyt. nie robiącego problemów osobie budujacej z bala. PILNE!!!!
    priv lub sms 508030906
    bo GE doprowadza mnie juz do......

  2. #2902
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr Wlezień
    Czy ktoś posiada Murator z 12/2006. Jest tam artukuł o domach z bali i perypetie z firmą Stollux.
    Artykuł zajdziesz tutaj - http://www.szkielet.pl/ciekawe.php?show=bale

  3. #2903
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie Re: przyjazny bank

    Cytat Napisał poharatek
    BALOWICZE może ktoś z Was podzieli sie info. nt. "normalnego" banku czyt. nie robiącego problemów osobie budujacej z bala. PILNE!!!!
    priv lub sms 508030906
    bo GE doprowadza mnie juz do......
    Wysłałem ci wiadomość na priv.
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  4. #2904

    Domyślnie

    Tak wygląda domek który Nam się podoba


    A to nie jest piękne?

    Piękne drzwi


    Za taki widok z tarasu dałbym się pokroić





    Widok że tak powiem od dołu

  5. #2905
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar _jarl_
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    29
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    A czemu tylko na priv ? Chyba warto promować banki, które mają na tyle rozwiniętych analityków, że uznają domy z bali za nie gorsze niż murowane (na to aby uznali za lepsze nie liczę).

  6. #2906

    Domyślnie

    _jarl_ pójdz do banku to sie b. zdziwisz
    np. jeden z bankow odpowiedział dosłownie: nie bo sie spali....

  7. #2907
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Seba7207
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    416
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    My braliśmy w Millenium kredyt. Trochę zawiodła obsługa jednego z oddziałów. Po pierwsze cyt... proszę Pana, nasz bank ma analityków na miejscu..., później okazało się, że jednak wszystko idzie do centrali. Po drugie, centrala nie uznała faktur "starszych niż 12 miesięcy", pomimo, że w oddziale zaakceptowano. Mogliśmy dostarczyć inne faktury, jednak było już za mało czasu więc musieliśmy zwiększyć kredyt o brakujące faktury na 30 tys. Po trzecie przed wypłatą pierwszej transzy cyt... Prosze Pana, Państwo nie chcecie z nami współpracować, my wam chcemy dać karty kredytowe a wy ich nie chcecie. Będziecie mieli problemy przy wypłacie transz... Jedno pismo do nadzoru bankowego i mam nadzieję, że wychamowało zapędy jednej kierowniczki oddziału Multibanku. Wypłaty transz jak na razie w terminie bez szemrania.
    NIGDY NIE JEDZ ŻÓŁTEGO ŚNIEGU!!!
    Dziennik Ala i Seba
    Komentarze do Dziennika Ala i Seba

  8. #2908
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr Wlezień
    mam pytanie i prośbę jednocześnie. Czy ktoś posiada Murator z 12/2006. Jest tam artukuł o domach z bali i perypetie z firmą Stollux. A właśnie mam zamiar z nimi podpisać umowę na budowę domu. O artykule dowiedziałem się z innego forum na którym Pan W Nitka zamieścił odpowiedź na pytanie o firmę Stollux. Skierował właśnie do tego artykułu.
    Może ktoś posiada ten artykuł i mógłby go zeskanować i puścić mailem
    pwlezień
    Tak się składa, że ten artykuł trakuje między innymi o moim domu. Konkretnie to nasz dom stawiała firma Stollux. Nie było żadnych perypetii, wręcz przeciwnie bardzo symaptycznie wspominam współpracę z tą firmą. Podpisanie umowy poprzedzało wiele wizyt w tej firmie i za każdym razem otrzymywaliśmy dokładne informacje. Umowę podpisaliśmy w sierpniu 2002r. na realizację w marcu 2003r.Wiele razy szef firmy był na naszej budowie, jeszcze w trakcie stawiania fundamentów/ robiła je zupełnie inna firma/, informował co i jak powinno być zrobione. Instruował innych naszych wykonawców jak powinny być zrobione instalacje / wod.kan i elektryczna/ żeby uwzglednić osiadanie budynku. O tym, że budynek będzie osiadał i będą szczeliny po wyschnięciu drewna wiedzieliśmy już po pierwszej rozmowie o tym, że bale będą pękać też/ no może w niektórych miejscach pęknięcia są dość duże, ale taki jest urok drewna i nie zauważyłam , żeby były powodem ubytku ciepła. Mankamenty wymienione w artykule są sprawą mokrego drewna górskiego a nie firmy.Dodam jeszcze, że przeżyliśmy w domku zimę i jak wcześniej pisałam grzejemy tylko kominkiem z rozprowadzenie, temp. w salonie i pokojach na poddaszu w porywach osiągała 30 st.

    pozdrawiam

    Edzia

  9. #2909
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kryzoo

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    6

    Domyślnie Re: przyjazny bank

    Cytat Napisał poharatek
    BALOWICZE może ktoś z Was podzieli sie info. nt. "normalnego" banku czyt. nie robiącego problemów osobie budujacej z bala. PILNE!!!!
    priv lub sms 508030906
    bo GE doprowadza mnie juz do......
    w mBanku dali - rok temu - tylko ze sie nie spieszyli, ale na to niestety trzeba sie przygotowac
    nie polecam posrednikow, bo znam 2 osoby ktorym nie starczylo cierpliwosci i zalatwialy w koncu same kredyt na ostatnia chwile.

    budowa i dom ubezpieczalem w warcie - uprzedzajac pytanie

    pozdrawiam
    kryzoo

  10. #2910
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    djan

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    w santanderze nawet nikt o to nie zapytał i sprawnie dostałem kredyt na 100% wartości
    można z nimi jak w dym

  11. #2911
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał _jarl_
    A czemu tylko na priv ? Chyba warto promować banki, które mają na tyle rozwiniętych analityków, że uznają domy z bali za nie gorsze niż murowane (na to aby uznali za lepsze nie liczę).
    Ano właśnie dlatego , że bardzo dużo zależy od konkretnego analityka. I może być tak , że analityk banku X w Jeleniej Górze jest super a analityk tego samego banku w Gdańsku to wpros przeciwnie. Albo odwrotnie .
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  12. #2912
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał djan
    w santanderze nawet nikt o to nie zapytał i sprawnie dostałem kredyt na 100% wartości
    można z nimi jak w dym
    Djan -jeśli chwalisz santandera w Lubinie to ja się przyłączam. Konkretne i życiowe podejście do klienta i sympatyczna (głównie kobieca) obsługa.Również dyrekcja we Wrocławiu jest OK.

    Niestety - nie we wszystkich bankach to jest standart.
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  13. #2913
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adabuli

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam serdecznie , czy ja mogłabym prosić o kontakt z Tobą . Jestesmy z Koszalina zastanawiamy się nad domkiem z bali, ale chcielibyśmy spytać o doświadczenia , widzieliśmy domek ktory budujesz. Oczywiście do Seby z Koszalina Pozdrawiam
    ada i Grześ

  14. #2914
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cerber

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    84
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    witam
    Arekk czy możesz zdradzić kto jest wykonawcą tego pięknego domku
    chyba nie stollux bo ja oglądałem dom postawiony przez nich i wykonanie zostawiało wiele do życzenia pozdrawiam

  15. #2915

    Domyślnie

    Witam,arekk,napisz jesli mozesz gdzie znajduje sie ten super domek,jesli mozesz to wklej wiecej fotek.Pozdrawiam.

  16. #2916
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    moroszka

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witajcie.

    Dołączam się do wątku, dom drewniany to moje marzenie. Właśnie kupiliśmy działkę, akt notarialny jeszcze ciepły. Teraz sprawy papierkowe do końca roku i w cieplejsze dni w roku następnym chciałabym ruszyć. Mam trochę czasu żeby się przygotować teoretycznie.
    Na początek jeśli ktoś byłby miły mi odpowiedzieć na być może głupie pytanie. Bardziej skłaniam się ku opcji gruby bal, zero ocieplenia. Powiedzcie mi jak z robactwem, bo mi ktoś powiedział, że jak będę miała drewniany dom to się nie opędzę od robaków

  17. #2917

    Domyślnie

    Parę fotek z Chochołowa :









    Też mają w sobie to coś ale beskidzkie lepiej mi się podobały.

    A to gratis do poprzedniej sesji


    A gdzie są rynny?


    Lekko duże te zdjęcia ale lubię mieć dokładny pogląd na szczegóły.

  18. #2918
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał moroszka
    Powiedzcie mi jak z robactwem, bo mi ktoś powiedział, że jak będę miała drewniany dom to się nie opędzę od robaków
    Podobno modrzewia robactwo się nie chwyta, ale:

    http://www.elewacje-drewniane.pl/ind...rona=c-modrzew

    Malowanie powierzchni
    Drewno modrzewia syberyjskiego nie wymaga malowania. Pozostawione w postaci naturalnej starzeje się w sposób szlachetny - z biegiem czasu jego barwa zmienia się w srebrzysto-szarą (patynowieje).
    Aby w pełni uwydatnić wygląd drewna i strukturę drewna modrzewiowego oraz zachować jego naturalny kolor na długo można używać bezbarwnego oleju do drewna.


    Myślę że podobne cechy ma nasz rodzimy modrzew

    Arekk, cudne!!!! Masz jeszcze fotki z wnętrz?

  19. #2919

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sloneczko
    [
    Arekk, cudne!!!! Masz jeszcze fotki z wnętrz?
    Wnętrz niestety nie mam bo właścicieli tego domu akurat nie było

  20. #2920
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Arekk, niekoniecznie tych Pytałam Cię jako miłośnika domów z bali

Strona 146 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony