dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 152 z 693
Pokaż wyniki od 3.021 do 3.040 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #3021

    Domyślnie

    Cześć Balowicze
    Postanowiłem wreszcie coś napisać.
    Od marca jestem szczęśliwym posiadaczem drewnianego domku, zbudowanego z połówek świerkowych o grubości 30 cm. Dom budowali mi góralscy cieśle. teraz wykańczam się powoli. Jakby coś to chętnie podzielę sie doświadczeniem zdobytym przez ostatnie dwa lata.

  2. #3022
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie witamy

    Witamy Renderman,
    nie pytaj sie jakby ktoś chciał...tutaj wszyscy są bardzo ciekawi doświadczeń osób z budową ktorą to już mają za soba..
    napisz proszę co przysporzyło Ci najwiekszych problemów, zagwozdek, przez co straciłes dużo nerw, i na co należy zwracać szczególną uwagę..
    i oczywiście podaj też co mile Was zaskoczyło,
    może kilka fotek??
    zakładam że podoba ci sie mieszkanie w takim domku?!! tylko to wykańczanie SIE (wzajemnie z domkiem) jest trudne- .....
    pisz jak najwiecej, napewno Twoje informację beda cenne i pomogą innym , bo jakoś tak już jest że najwiecej i najcześciej pisze osób ktore bedą sie budować, które sie dopiero uczą,..a potem jak juz domek ma się ku wykończeniu i można wtedy dużo powiedzieć, podpowiedzieć i pokazać innym to niektórzy "znikają"= bo są zajęci właśnie domkiem i na forum ich nie widać, a ich wiedza mogłaby być dla nas WIELKĄ SKARBNICA WIEDZY...
    więc zachęcam Ciebie do "retrospekcji na temat swojego domku"......
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  3. #3023

    Domyślnie Re: witamy

    Cytat Napisał ANNNJA
    Witamy Renderman,
    nie pytaj sie jakby ktoś chciał...tutaj wszyscy są bardzo ciekawi doświadczeń osób z budową ktorą to już mają za soba..
    napisz proszę co przysporzyło Ci najwiekszych problemów, zagwozdek, przez co straciłes dużo nerw, i na co należy zwracać szczególną uwagę..
    i oczywiście podaj też co mile Was zaskoczyło,
    może kilka fotek??
    zakładam że podoba ci sie mieszkanie w takim domku?!! tylko to wykańczanie SIE (wzajemnie z domkiem) jest trudne- .....
    pisz jak najwiecej, napewno Twoje informację beda cenne i pomogą innym , bo jakoś tak już jest że najwiecej i najcześciej pisze osób ktore bedą sie budować, które sie dopiero uczą,..a potem jak juz domek ma się ku wykończeniu i można wtedy dużo powiedzieć, podpowiedzieć i pokazać innym to niektórzy "znikają"= bo są zajęci właśnie domkiem i na forum ich nie widać, a ich wiedza mogłaby być dla nas WIELKĄ SKARBNICA WIEDZY...
    więc zachęcam Ciebie do "retrospekcji na temat swojego domku"......
    Trudno pisać tak samemu od siebie bo temat rzeka. Jak chodzi o to co mi sprawiało największe problemy, to były wszelkiej maści prace murarskie: Fundamenty, kominy i teraz kończące się wylewki. Powiem Wam, że gdybym budował murowany dom to bym chyba oszalał. Niestety w domu jeszcze nie mieszkam dopiero robią się wylewki. później będę instalował kominek i rozprowadzenie ciepła na góre. Górale skończyli swoją robote i teraz muszę walczyć sam. Chydraulik zrobił mi instalacje, kilka dni temu z kumplem zrobiliśmy instalacje elektryczną. Ogólnie do końca już blisko. W tym roku nie będę robił ścian działowych na poddaszu bo dom jeszcze siada.

  4. #3024
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie Re: witamy

    Randerman witaj
    Ja jestem fanem stylu podhalańskiego. Napisz jaki ma wymiar Twój dom? ile metrów2? Może jeszcze jaki koszt górale zaśpiewali, bo z tym różnie bywa? Jak daleko górale mieszkali od Ciebie? Jest to firma, czy tylko cieśle? no i jak ich znalazłeś?
    Pozdrawiam

  5. #3025

    Domyślnie Re: witamy

    Cytat Napisał JerzyBw
    Randerman witaj
    Ja jestem fanem stylu podhalańskiego. Napisz jaki ma wymiar Twój dom? ile metrów2? Może jeszcze jaki koszt górale zaśpiewali, bo z tym różnie bywa? Jak daleko górale mieszkali od Ciebie? Jest to firma, czy tylko cieśle? no i jak ich znalazłeś?
    Pozdrawiam
    Dom jest 11,5 metra na 9 metrów. Górale wzięli niedużo, ale to może mailem wolałbym na ogólnym forum nie pisać o pieniądzach, zawsze można w ten sposób komuś zaszkodzić. Mieszkali jakieś 70 kilometrów ode mnie. Nie nie firma tylko cieśle. Nigdy bym sie nie zdecydował na firme. Znalazłem ich po poprzez rodzine, okazało się, że kuzyn kiedyś pracował u takiego jednego cieśli i tak go znalazłem

  6. #3026
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie Re: witamy

    [/quote]

    Górale wzięli niedużo, ale to może mailem wolałbym na ogólnym forum nie pisać o pieniądzach, zawsze można w ten sposób komuś zaszkodzić. [/quote]

    To jak chcesz, to na dole jest taki przycisk. Będę stokrotnie wdzęczny.

  7. #3027
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kruszon11
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    357

    Domyślnie Re: witamy

    Górale wzięli niedużo, ale to może mailem wolałbym na ogólnym forum nie pisać o pieniądzach, zawsze można w ten sposób komuś zaszkodzić. [/quote]

    To jak chcesz, to na dole jest taki przycisk. Będę stokrotnie wdzęczny.[/quote]


    Ja również będę w takiej samej ilości wdzięczny. Tym bardziej, że jestem na etapie wstępnego poszukiwania wykonawcy.

    No i oczywiście zdjęcia, zdjęcia i jeszcze raz zdjęcia Podziel się swoim szczęściem z bliźnimi

  8. #3028

    Domyślnie

    Witaj JerzyBW

    Jak wszyscy to wszytscy solidarnie dołanczam się do grupy i poproszę o cenę jaką zaspiewali cieślei za jaki wymiar domku w m2.
    ciekawa jestem, z czego budowałeś z jakiej grubości i dlaczego mówisz, że nigdy nie zdecydowałbyę na firmę?

  9. #3029

    Domyślnie

    hihihihiihi sorki to raczej do Renderman )) uppssss

  10. #3030

    Domyślnie

    Witaj Dzióba,
    a możesz podpowiedzieć na co zwrócić uwagę już przy umowie przedwstępnej z firmą STOLLUX ?

  11. #3031

    Domyślnie

    Kurczaki a gdzie się wszyscy pochowali, nikogo nie ma, czyżby rozmowy szły tylko na priv a tu tyle ludzi czeka na info od starych,Stolluxowiczów, którzy są weteranami w budowie z tą firma. Odezwijcie się, piszcze swoje spostrzezenia, ciekawostki, uwagi, przestrogi!!!!!

  12. #3032
    Piotr Wlezień
    Guest
    Piotr Wlezień

    Domyślnie

    Cytat Napisał MODLISHKA
    Kurczaki a gdzie się wszyscy pochowali, nikogo nie ma, czyżby rozmowy szły tylko na priv a tu tyle ludzi czeka na info od starych,Stolluxowiczów, którzy są weteranami w budowie z tą firma. Odezwijcie się, piszcze swoje spostrzezenia, ciekawostki, uwagi, przestrogi!!!!!
    Cześć tutaj starych stolluxowiczów nie ma!(poza 2 wyjątkami) i co najciekawsze szukałem ich na innym forum i też nie znalazłem

  13. #3033

    Domyślnie

    Hmmmmm......

    Są są tylko milczą, są już tak zakochani w swoich domkach, że zamiast tu z nami dzielić się doświdczeniem, grzeją nogi przy kominku i mówią.. ach Ci nowi balowicze ile pieknych chwil jeszcze przed nimi...

    piterku pośle Ci cos na priva

  14. #3034

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr Wlezień
    Cytat Napisał MODLISHKA
    Kurczaki a gdzie się wszyscy pochowali, nikogo nie ma, czyżby rozmowy szły tylko na priv a tu tyle ludzi czeka na info od starych,Stolluxowiczów, którzy są weteranami w budowie z tą firma. Odezwijcie się, piszcze swoje spostrzezenia, ciekawostki, uwagi, przestrogi!!!!!
    Cześć tutaj starych stolluxowiczów nie ma!(poza 2 wyjątkami) i co najciekawsze szukałem ich na innym forum i też nie znalazłem
    Po wybudowaniu domu i wykańczaniu sie to człowiek nie ma czasu praktycznie na nic, więc wsumie nie dziwie się, że starzy balowicze tutaj nie zaglądają. Poza tym po przeprowadzce zdaża się tak, że w domu brak internetu i kontakt z forum utrudniony jest.

  15. #3035

    Domyślnie

    właśnie rożmawiałam z panem Mariuszem ze Stolluxa, ostatnie zapytania, rozwianie wątpliwości i decyzja, BUDUJEMY ZE STOLLUXEM. Teraz czas na papierkowe złatwianie wszystkich formalnśći

    AHA....... EDZIA..........DZiekuje !!!!!!!! - trzymaj za mnie i moją budowę kciuki udzielaj rad,... ja nadal "studjuję" od początku Twoją budowe i czytam perypetie innych balowiczów.

  16. #3036
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie prosba

    Renderman

    a czy mogłbyś podzielić się z nami swoimi zdjęciami domku?????
    może coś podpatrzymy z pomysłów Twoich?!!
    ja bardzo chętnie zerknełabym na Twoj domek ogólnie, oraz ganek, balkon i taras.....

    dziekuje z gory
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  17. #3037

    Domyślnie Re: prosba

    Cytat Napisał ANNNJA
    Renderman

    a czy mogłbyś podzielić się z nami swoimi zdjęciami domku?????
    może coś podpatrzymy z pomysłów Twoich?!!
    ja bardzo chętnie zerknełabym na Twoj domek ogólnie, oraz ganek, balkon i taras.....

    dziekuje z gory
    Swoich jak narazie nie mam. Niestety nie posiadam cyfrowego aparatu, a kliszy jeszcze nie wywołałem, postaram się jakoś na dniach z tym uporać.

  18. #3038
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie domek

    Randeman..
    juz oglądałam strone
    PIEKNIE!!! cudne zdobienia- wpadam w zachwyt......


    (nie chciałabym być nietaktowna, ale to jest takie piekne, zachwycające- że może zdecydujesz się wrzucić link na forum aby i inni te cuda obejrzeli???)
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  19. #3039

    Domyślnie Re: domek

    Cytat Napisał ANNNJA
    Randeman..
    juz oglądałam strone
    PIEKNIE!!! cudne zdobienia- wpadam w zachwyt......


    (nie chciałabym być nietaktowna, ale to jest takie piekne, zachwycające- że może zdecydujesz się wrzucić link na forum aby i inni te cuda obejrzeli???)
    Dziękuje

    To są zdjęcia z wiosny teraz jest troszke więcej. Wszelkiej maści zdobienia robię sam. Nawet numer domu z nazwą ulicy wystrugałem w lipowej desce kowal mi zrobił okucia takie jak na drzwiach i na łańcuchu zawieśiłem.

  20. #3040
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Rendermanku, nie drocz się z nami, tylko daj linka do swojej galerii

Strona 152 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony