dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 153 z 693
Pokaż wyniki od 3.041 do 3.060 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #3041
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krawczyk19

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    4

    Domyślnie HONKA?

    Czy wie ktos cos o firmie HONKA?

  2. #3042

    Domyślnie Re: HONKA?

    Cytat Napisał krawczyk19
    Czy wie ktos cos o firmie HONKA?
    A co chcialbys wiedziec?

  3. #3043
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    DiGM

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    9

    Domyślnie nie polecam - chata staropolska

    Po wielu wizytach w rżónych firmach budujących domy z bali, zdecydowaliśmy się na firmę z Lubartowa - chata staropolska. Pierwsze wrażenia bardzo dobre - obejrzeliśmy dom własnie budowany, dużo pytaliśmy o różne rzeczy związane z budową, fiannsami etc. To, co było dla nas ważne - budowa pod klucz, od fundamentów.
    Poprosiliśmy o orientacyjny kosztorys i umówiliśmy się na spotkanie, by doprecyzowac sprawy materiałów wykończenia etc i podpisac wstępną umowę rezerwującą termin. Pojechaliśmy. W zasadzie wszystko było ok, wprawdzie na nasze pytania własciciel odpowiadał czasem mało precyzyjnie, ale ustaliliśmy, że zostanie sporządzony dokładny kosztorys, z uwzględnieniem róznych opcji ( np. dach pokryty blachodachówką lub dachówką tradycyjną, podmurówka z kamienia lub bez obłożenia, okna z szybami zwykłymi i P4 etc.). Przed podpisaniem umowy przedwstępnej nagle zepsuła się drukarka, więc umówiliśmy się, że umowa pzryjdzie mailem, a po jej zatwierdzeniu Państwo pzreślą nam podpisany egzemplarz dla nas do podpisania. Zaliczka ( gwarancja terminu) - 5000, po podpisaniu umowy, pzrelewem na konto.
    A następnego dnia dostaliśmy mail, że firma ta nie bęđzie dla nas budować, bo ( cytuję): "jesteście zbyt upierdliwi, zadajecie za dużo pytań i nie macie do nas zaufania".
    Cóz, wydaje mi się, że jeśłi mam zapłacić za dom 400 000 , to mam prawo wiedziec, np. jakie okna zostały policzone w kosztorycie, poza tym, że drewniane, a kominek ( jaki?) poza tym, że "na pewno dobry".
    Szkoda tylko, że Państwo Ci nie mieli odwagi powiedzieć nam tego wprost, tylko wycofali się pod pretekstem zepsutej drukarki.

    DM

  4. #3044
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    >DiGM
    Widzisz, teraz jest gorzej dla inwestorów. Nie dość, że płacisz duże pieniądze za postawienie domu, to jeszcze kręcą nosem, że za dużo pytasz i im nie ufasz. A w kolejce mają następnych, może naiwnych, którzy będą cieszyć się i nie marudzić, że coś idzie nie tak. I tak Was skreślili z listy. Takie życie. Może mieliście pecha.
    Są tutaj ludzie, którzy są zadowoleni z roboty. Szukajcie dalej.

    Pozdrawiam

  5. #3045

    Domyślnie Re: nie polecam - chata staropolska

    Cytat Napisał DiGM
    A następnego dnia dostaliśmy mail, że firma ta nie bęđzie dla nas budować, bo ( cytuję): "jesteście zbyt upierdliwi, zadajecie za dużo pytań i nie macie do nas zaufania".
    DM
    Mieliscie duzo szczescia z ta drukarka - tyle powiem po swoich niemilych doswiadczeniach z moim "Wykonawca". Szukajcie dalej, a jesli macie chocby najmniejsze watpliwosci, to sie wycofujcie, bo szkoda pieniedzy, a jeszcze bardziej zdrowia, jesli mielibyscie sie uzerac z jakims "wszystkowiedzacym".

    A w ramach pociechy i dla poprawienia nastroju:

    http://youtube.com/watch?v=gC7g5h7VsGA

  6. #3046

    Domyślnie Re: nie polecam - chata staropolska

    Cytat Napisał DiGM
    Po wielu wizytach w rżónych firmach budujących domy z bali, zdecydowaliśmy się na firmę z Lubartowa - chata staropolska. Pierwsze wrażenia bardzo dobre - obejrzeliśmy dom własnie budowany, dużo pytaliśmy o różne rzeczy związane z budową, fiannsami etc. To, co było dla nas ważne - budowa pod klucz, od fundamentów.
    Poprosiliśmy o orientacyjny kosztorys i umówiliśmy się na spotkanie, by doprecyzowac sprawy materiałów wykończenia etc i podpisac wstępną umowę rezerwującą termin. Pojechaliśmy. W zasadzie wszystko było ok, wprawdzie na nasze pytania własciciel odpowiadał czasem mało precyzyjnie, ale ustaliliśmy, że zostanie sporządzony dokładny kosztorys, z uwzględnieniem róznych opcji ( np. dach pokryty blachodachówką lub dachówką tradycyjną, podmurówka z kamienia lub bez obłożenia, okna z szybami zwykłymi i P4 etc.). Przed podpisaniem umowy przedwstępnej nagle zepsuła się drukarka, więc umówiliśmy się, że umowa pzryjdzie mailem, a po jej zatwierdzeniu Państwo pzreślą nam podpisany egzemplarz dla nas do podpisania. Zaliczka ( gwarancja terminu) - 5000, po podpisaniu umowy, pzrelewem na konto.
    A następnego dnia dostaliśmy mail, że firma ta nie bęđzie dla nas budować, bo ( cytuję): "jesteście zbyt upierdliwi, zadajecie za dużo pytań i nie macie do nas zaufania".
    Cóz, wydaje mi się, że jeśłi mam zapłacić za dom 400 000 , to mam prawo wiedziec, np. jakie okna zostały policzone w kosztorycie, poza tym, że drewniane, a kominek ( jaki?) poza tym, że "na pewno dobry".
    Szkoda tylko, że Państwo Ci nie mieli odwagi powiedzieć nam tego wprost, tylko wycofali się pod pretekstem zepsutej drukarki.

    DM
    Dokładnie dlatego kilka postów wyżej napisałem, że nigdy bym firmy zie wziął do budowy mojego domu. Prosty Cieśla z podhala, weżmie dwa razy mniej a zrobi staranniej i marudzenia posłucha, a źle nie zrobi bo Bogobaojny i by mu sie nie dażyło jakby robote zepsół

  7. #3047

    Domyślnie Re: nie polecam - chata staropolska

    Cytat Napisał Renderman
    Cytat Napisał DiGM
    Po wielu wizytach w rżónych firmach budujących domy z bali, zdecydowaliśmy się na firmę z Lubartowa - chata staropolska. Pierwsze wrażenia bardzo dobre - obejrzeliśmy dom własnie budowany, dużo pytaliśmy o różne rzeczy związane z budową, fiannsami etc. To, co było dla nas ważne - budowa pod klucz, od fundamentów.
    Poprosiliśmy o orientacyjny kosztorys i umówiliśmy się na spotkanie, by doprecyzowac sprawy materiałów wykończenia etc i podpisac wstępną umowę rezerwującą termin. Pojechaliśmy. W zasadzie wszystko było ok, wprawdzie na nasze pytania własciciel odpowiadał czasem mało precyzyjnie, ale ustaliliśmy, że zostanie sporządzony dokładny kosztorys, z uwzględnieniem róznych opcji ( np. dach pokryty blachodachówką lub dachówką tradycyjną, podmurówka z kamienia lub bez obłożenia, okna z szybami zwykłymi i P4 etc.). Przed podpisaniem umowy przedwstępnej nagle zepsuła się drukarka, więc umówiliśmy się, że umowa pzryjdzie mailem, a po jej zatwierdzeniu Państwo pzreślą nam podpisany egzemplarz dla nas do podpisania. Zaliczka ( gwarancja terminu) - 5000, po podpisaniu umowy, pzrelewem na konto.
    A następnego dnia dostaliśmy mail, że firma ta nie bęðzie dla nas budować, bo ( cytuję): "jesteście zbyt upierdliwi, zadajecie za dużo pytań i nie macie do nas zaufania".
    Cóz, wydaje mi się, że jeśłi mam zapłacić za dom 400 000 , to mam prawo wiedziec, np. jakie okna zostały policzone w kosztorycie, poza tym, że drewniane, a kominek ( jaki?) poza tym, że "na pewno dobry".
    Szkoda tylko, że Państwo Ci nie mieli odwagi powiedzieć nam tego wprost, tylko wycofali się pod pretekstem zepsutej drukarki.

    DM
    Dokładnie dlatego kilka postów wyżej napisałem, że nigdy bym firmy zie wziął do budowy mojego domu. Prosty Cieśla z podhala, weżmie dwa razy mniej a zrobi staranniej i marudzenia posłucha, a źle nie zrobi bo Bogobaojny i by mu sie nie dażyło jakby robote zepsół

    Tylko gdzie tego cieślę znaleźć, i to takiego , żeby miał jeszcze materiał ?

  8. #3048
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie Re: nie polecam - chata staropolska

    No właśnie, gdzie?
    Renderman pamiętasz? parę razy prosiłem o kontakt do Twoich cieśli i jak do tej pory cisza.

  9. #3049
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Renderman, a ja Cię tak ładnie prosiłam o linka do Twoich zdjęć i traktujesz mnie jak powietrze.
    Nie to nie

  10. #3050
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie domek

    Witajcie ...
    DiGM- odpowiedź firmy z lubartowa-..... jest zdecydowanie poniżej poziomu normalności, już nie wspomnę o przyzwoitości i "kodeksie handlowca"......
    niesamowite- a szczególnie tekst że jesteście upierdliwi...: !!!!!!!!

    nie znam firmy z Lubartowa-ale z tego co gdzies wyczytałam na ich stronie to oni robią "cienkie" domki, w sensie grubości ściany, i chyba tak jakby z gotowych elementów..Kilka dni temu widziałam aukcje firmy z Lubartowa że stawiają domki (albo allegro albo otodom)..
    mój wniosek..jeśli firma w dzisiejszych czasach płaci za aukcje i ogłaszą się na allegro to nie ma klientów..,a dlaczego nie ma klientów-....hm..dopowiedzcie sobie sami....
    Dlaczego wybieracie firmę z Lubartowa???chodzi o bliską odległość???, macie firmę której siedziba znajduje sie w Radzyniu Podlaskim (widziałam ich 1domek, rozmawiałam z kolejnym gościem- polecał jako Specjalistów, rozmawiając przez telefon z właścicielem- odniosłam bardzo pozytywne wrażenie!!!)
    My się na nich nie zdecydowaliśmy bo wtedy (przy szukaniu wykonawcy) jeszcze nie wiedzieliśmy o ich istnieniu, pozatym ich wymiary bala który robią to jest od 10 do 16cm......


    Jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę o wiadomość na priv -podeślę namiary...

    aha- ich terminy to jesień 2008r.
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  11. #3051
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar AdamF
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    5

    Domyślnie dom z bala

    Witam wszystkich balowiczów.
    Ja również chciałbym się ujawnić po dłuższym śledzeniu tego forum.
    Od ponad roku budujemy dom z bala w okolicy Łodzi.Ekipa cieśli spod Zakopanego jak i bale.Bale świerkowe 24cm płazy.Dom 230m2.Jesteśmy na etapie uszczelniania bali i zaczynamy kryć blachą .Pozdrawiamy wszystkich budujących z bala i nie tylko.

    http://picasaweb.google.pl/AdamKasia...ey=GA0-5tNRfvs

  12. #3052

  13. #3053
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie Re: nie polecam - chata staropolska

    Cytat Napisał JerzyBw
    No właśnie, gdzie?
    Renderman pamiętasz? parę razy prosiłem o kontakt do Twoich cieśli i jak do tej pory cisza.
    Dzięki za kontakt

  14. #3054

    Domyślnie Re: dom z bala

    Cytat Napisał AdamF
    Witam wszystkich balowiczów.
    Ja również chciałbym się ujawnić po dłuższym śledzeniu tego forum.
    Od ponad roku budujemy dom z bala w okolicy Łodzi.Ekipa cieśli spod Zakopanego jak i bale.Bale świerkowe 24cm płazy.Dom 230m2.Jesteśmy na etapie uszczelniania bali i zaczynamy kryć blachą .Pozdrawiamy wszystkich budujących z bala i nie tylko.

    http://picasaweb.google.pl/AdamKasia...ey=GA0-5tNRfvs
    Cześć. Wielki ten dom ogromny bym powiedział. To będzie dom tylko mieszkalny, czy jeszcze jakieś przeznaczenie gospodarcze będzie?

  15. #3055

    Domyślnie

    Cytat Napisał Renderman
    Cytat Napisał Sloneczko
    Renderman, a ja Cię tak ładnie prosiłam o linka do Twoich zdjęć i traktujesz mnie jak powietrze.
    Nie to nie
    Cześć
    Przepraszam, już się poprawiam, oto linka do mojej budowy:
    http://www.dom-projekt.pl/realizacje.php?id=110
    O, Osiek my też się nosimy z zamiarem wybudowania tego domku czy wprowadziłeś jakieś zmiany do projektu? Czy móglbyś mi podać (może być na prv.) ile wyniósł Cię koszt tego domku?

  16. #3056
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar AdamF
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    5

    Domyślnie Re: dom z bala

    Cytat Napisał Renderman
    Cytat Napisał AdamF
    Witam wszystkich balowiczów.
    Ja również chciałbym się ujawnić po dłuższym śledzeniu tego forum.
    Od ponad roku budujemy dom z bala w okolicy Łodzi.Ekipa cieśli spod Zakopanego jak i bale.Bale świerkowe 24cm płazy.Dom 230m2.Jesteśmy na etapie uszczelniania bali i zaczynamy kryć blachą .Pozdrawiamy wszystkich budujących z bala i nie tylko.

    http://picasaweb.google.pl/AdamKasia...ey=GA0-5tNRfvs
    Cześć. Wielki ten dom ogromny bym powiedział. To będzie dom tylko mieszkalny, czy jeszcze jakieś przeznaczenie gospodarcze będzie?
    Cześć.Będzie tylko dom mieszkalny.Z zewnatrz jest rozciągnięty,ale dla mojej żony malutki w środku....

  17. #3057
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie hej

    Witaj ADAM F...
    wg. mnie też ten dom jest ogromny.....- będziecie mieli dużo przestrzeni!!!
    a żonę pociesz że jak posprząta troszkę taki dom to z pewnością po 2-3latach powie że jest ogromny....
    FAJNIE- tylko dlaczego piszesz że juz od roku go budujecie??? tak dłuuugooo????? a może poprostu składacie własnymi siłami?, czy to jest z drewna z innego domku??- albo pewnie domków?....
    owocnego i zakańczającego budowania-czyli szybkiego DACHU nad głową Wam życzymy!!!
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  18. #3058
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar AdamF
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    5

    Domyślnie dom z bala

    Witaj ANNNJA
    Budujemy prawie 1,5roku(od kwietnia 2006r dokładnie) a umowa była zupełnie inna.Miało być na budowie ok.10 osób non stop a są 2-3...Gdyby nie znaczny poślizg nie mielibyśmy zastrzeżeń...Ale ogólnie to jesteśmy bardzo zadowoleni,taki drewniany dom z bala ma swój urok i klimat.Mnie osobiście też wydaje się sporawy, ale takie były założenia ,mamy dwójkę dzieci i pół ogrodu zoologicznego....A drewno jest częściowo z Słowacji ,nie z rozbiórki.Pozdrawiam

  19. #3059
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie domek

    Więc ten ogród zoologiczny wyjaśnia tak rozłożony dom...-
    ale pewnie po budowaniu 1,5roku to macie dosyć...???
    ja nie wyobrażam sobie tak długiej budowy, ..ale kto to wie jak będzie u nas... wolałabym oczywiście szybko, bez problemów, dylematów i zagwozdek,..ale wiem że wtedy budowa nie nazywałaby się BUDOWA w pocie czoła tylko np...."przyjemne chwile na działce i budowie.."..... oby jak najwięcej ich było
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  20. #3060
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar AdamF
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    5

    Domyślnie

    Tak masz rację, za długo już trwa budowa...Mamy lekko dosyć...Myslę ,że jak już zamieszkamy zapomnimy o tych kilkunastu dodatkowych miesiącach...Życzymy Ci szybkiej i sprawnej budowy!

Strona 153 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony