dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 155 z 693
Pokaż wyniki od 3.081 do 3.100 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #3081

    Domyślnie

    Zastanawiałam się też nad kredytem preferenycjnym dla młodych małżeństw i samotnie wychowujących matek, ale wydaje mi się mimo wszystko mało korzystny, zobacze co na to specjak=liści od kredytów. Wiem , że kreyt ten dotyczy kredytów zaciągnietych pod mieszkania do 75m2 i domów jednorodzinnych o powierzchnie nie przekraczającej 140m2, oprócz tego zadne z małżonków czy tez osób starających się o ten kredytnie moze miec na siebie zadnej nieruchomosci, zaletą są dofinansowania przez panśtwo spłaty odsetek aha i kredyty preferencyjne mogą być brane tylko w złotówkach.

    Jeśli ktoś posiada szesze info na temat tych kredytów prosze o wiadomosc.....

  2. #3082

    Domyślnie najlepszy kredyt w multibanku

    witam ja dzis jestem po rozmowie z doradca finansowym ...i najlepsze warunki na 200 000 sa w multibanku.....i najszybsza procedura oraz oprocentowanie w chf
    a tak wogole budujemy sie od 20.10.2007 pod piasecznem bal 16 mysle ze calosc wyniesie nas pod klucz juz 300 000 zdjecia przesle pozniej . mamy
    juz fundamenty.....kanalizacje...wode....studnie....po zwolenie na budowe!!!!

  3. #3083
    Piotr Wlezień
    Guest
    Piotr Wlezień

    Domyślnie

    Cytat Napisał MODLISHKA
    Zastanawiałam się też nad kredytem preferenycjnym dla młodych małżeństw i samotnie wychowujących matek, ale wydaje mi się mimo wszystko mało korzystny, zobacze co na to specjak=liści od kredytów. Wiem , że kreyt ten dotyczy kredytów zaciągnietych pod mieszkania do 75m2 i domów jednorodzinnych o powierzchnie nie przekraczającej 140m2, oprócz tego zadne z małżonków czy tez osób starających się o ten kredytnie moze miec na siebie zadnej nieruchomosci, zaletą są dofinansowania przez panśtwo spłaty odsetek aha i kredyty preferencyjne mogą być brane tylko w złotówkach.

    Jeśli ktoś posiada szesze info na temat tych kredytów prosze o wiadomosc.....
    Cześć MODLISHKA
    Ty pracujesz w banku czy to może twoje prywatne doświadczenia, że jesteś taka obcykana

  4. #3084

    Domyślnie

    Czytam czytam i raz jeszcze czytam, tego rodzaju mam prace

  5. #3085

    Domyślnie

    Jak tylko coś więcej będę wiedzieć co i jak z kredytami dam znać, niech fachowcy obecni na forum wtedy się odezwą i doradzą.

    pozdrawiam

  6. #3086
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie Re: dom

    Cytat Napisał ANNNJA
    byłam w lukas BANK-...Pani z okienka powiedziała że nie ma znaczenia że to drewniany dom...(ale nie wiedziała jak jest z ubezpieczeniem)...
    W bankach faktycznie raczej już nie ma problemu z tym , że do jest drewniany. Nauczyli się tej ultranowoczesnej technologii budowania !!!

    Kłopoty pojawiają sie przy terminach płatności transz. Firmy budujące domy drewnine najczęściej chcą zaliczkę przy podpisaniu umowy , bo składają dom u siebie i chcą się zabezpieczyć , żeby klient im się nie wycofał w ostatniej chwili. To zrozumiałe.
    Banki natomiast bardzo nie lubią wykładać kasy na coś czego nie ma na placu budowy , na działce gdzie mają hipotekę. To też zrozumiałe , bo to ich główne zabezpieczenie.
    Jest to pewna "sprzecznośc interesów". Da się to załatwić różnymi sposobami. W ostateczności można zawsze iść do innego banku. A konkurencja na rynku kredytów jest spora.
    P.S.
    Gdyby ktoś miał problem z bankami , kredytami, itp to piszcie na priva
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  7. #3087
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie Re: najlepszy kredyt w multibanku

    Cytat Napisał zbysiek4
    witam ja dzis jestem po rozmowie z doradca finansowym ...i najlepsze warunki na 200 000 sa w multibanku.....i najszybsza procedura oraz oprocentowanie w chf
    a tak wogole budujemy sie od 20.10.2007 pod piasecznem bal 16 mysle ze calosc wyniesie nas pod klucz juz 300 000 zdjecia przesle pozniej . mamy
    juz fundamenty.....kanalizacje...wode....studnie....po zwolenie na budowe!!!!
    a czekamy, czekamy na WASZE zdjęcia..z ciekawościa......
    i życzymy spokojnego rozkładania balików z szybkością wyprzedzającą tą brzydką, mokrą, deszczową jesień!!!!!!

  8. #3088

    Domyślnie

    Osoby biorące kredyty w CHF nie nastawiajcie się na terminy 30 letnie gdyż prędzej niż nam się wydaje Polska przyjmie Euro i problem ryzyka kursowego zostanie zmarginalizowany.
    Tak to według mnie wygląda.
    Prognozy dla PLN są cały czas dobre i nie zapowiada się aby szybko ten trend uległ zmianie.

  9. #3089
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie okno

    WiTAJCIE SZANOWNE GRONO........
    to ja szukająca WASZEJ pomocy i wiadomości
    czy jest ktoś kto wstawiał do domu z bala okna plastikowe????
    jeśli już jesteście po zakupach okien- to zdradźcie w jakich firmach kupowaliście i jak z ich użytkowaniem??? obsługą, terminowością- czasem oczekiwania,..... i montażem- czy montowała je ekipa od okien czy ten kto stawiał wam domek????

  10. #3090

    Domyślnie Re: okno

    Cytat Napisał ANNNJA
    WiTAJCIE SZANOWNE GRONO........
    to ja szukająca WASZEJ pomocy i wiadomości
    czy jest ktoś kto wstawiał do domu z bala okna plastikowe????
    jeśli już jesteście po zakupach okien- to zdradźcie w jakich firmach kupowaliście i jak z ich użytkowaniem??? obsługą, terminowością- czasem oczekiwania,..... i montażem- czy montowała je ekipa od okien czy ten kto stawiał wam domek????
    Cześć
    Mnie okna montowała ekipa, która budowała dom. Okna są drewniane i wykonał je stolaż który współpracuje z Cieślą

  11. #3091

    Domyślnie ogrzewanie podłogowe a deski podłogowe - praktyka!!!

    WItajcie. Do użytkowników-balowiczów którzy mają ogrzewanie podłogowe: jak wychodzi z praktyki czy podłoga zrobiona z desek (jodła/ świerk) nie rozsycha się? Bo sie zastanawiam nad podłogówka w całej chacie.....
    kwiatki, bratki, no i jeszcze garaż....

  12. #3092

    Domyślnie Re: ogrzewanie podłogowe a deski podłogowe - praktyka!!!

    Cytat Napisał PawEla
    WItajcie. Do użytkowników-balowiczów którzy mają ogrzewanie podłogowe: jak wychodzi z praktyki czy podłoga zrobiona z desek (jodła/ świerk) nie rozsycha się? Bo sie zastanawiam nad podłogówka w całej chacie.....
    Nie rob podłogówki pod deskami deski zawsze będą się rozsychać i paczyć. Choćby niewiem jak Cię zapewniali ze nic sie nie stanie to deski źle zniosą podłogówke

    pozdr

  13. #3093

    Domyślnie

    Ano.... Z praktyki czy z teorii wiedza?
    kwiatki, bratki, no i jeszcze garaż....

  14. #3094
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie Re: ogrzewanie podłogowe a deski podłogowe - praktyka!!!

    Cytat Napisał Renderman
    Cytat Napisał PawEla
    WItajcie. Do użytkowników-balowiczów którzy mają ogrzewanie podłogowe: jak wychodzi z praktyki czy podłoga zrobiona z desek (jodła/ świerk) nie rozsycha się? Bo sie zastanawiam nad podłogówka w całej chacie.....
    Nie rob podłogówki pod deskami deski zawsze będą się rozsychać i paczyć. Choćby niewiem jak Cię zapewniali ze nic sie nie stanie to deski źle zniosą podłogówke

    pozdr
    Nie robi się ogrzewania podłogowego pod deskami, bo nie ogrzejesz domu. Deski do tego sie nie nadają, bo są za dobrym izolatorem ciepła. Ale jak ktoś chce koniecznie ogrzewać przez deski to niech tak zrobi jak chce. W końcu to jego pieniądze i jego zdrowie. Ja nie polecam.

  15. #3095

    Domyślnie Re: najlepszy kredyt w multibanku

    Cytat Napisał zbysiek4
    witam ja dzis jestem po rozmowie z doradca finansowym ...i najlepsze warunki na 200 000 sa w multibanku.....i najszybsza procedura oraz oprocentowanie w chf
    a tak wogole budujemy sie od 20.10.2007 pod piasecznem bal 16 mysle ze calosc wyniesie nas pod klucz juz 300 000 zdjecia przesle pozniej . mamy
    juz fundamenty.....kanalizacje...wode....studnie....po zwolenie na budowe!!!!
    Bal 16 ? Czyżby kolejny budowniczy ze Stolluxem ? Bal 16, a więc przewidziane ocieplenie z wełny, a bal jest prostokątny ?
    Ja taką wersję planuję, ale ostatnio zostały mi posiane w głowie wątpliwości.
    Czy nie lepiej byłoby z bala 24 cm i nie bawić się w dodatkowe ocieplenia ?

  16. #3096

    Domyślnie

    ANNNJA wstawialiśmy okna drewniane, robiła to firma która budowała dom. Okna są z Jaworzna z firmy Igies&Igies. Ponoc dobre... my dopiero sie przekonamy. Po wstawieniu wszystko było ok ale po 2-3 miesiacach każde okno nadawało sie do regulacji. Panowie przyjechali w ramach gwarancji i poprawili co mieli poprawić.
    Co do kredytu- braliśmy w Santanderze we frankach. Był to jeden z niewielu banków który chciał z nami rozmawiać- mąż ma własna działalnośc, jest na ryczałcie( mam nadzieję że nic nie pokręciłam ) i były kłopoty z naszą zdolnościa kredytową.

  17. #3097
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar agagaj
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał alexsandra9
    Co do kredytu- braliśmy w Santanderze we frankach. Był to jeden z niewielu banków który chciał z nami rozmawiać- mąż ma własna działalnośc, jest na ryczałcie( mam nadzieję że nic nie pokręciłam ) i były kłopoty z naszą zdolnościa kredytową.
    I znowu coś nas łączy
    Jesteśmy dokładnie w tej samej sytuacji... Santander jako drugi po Millenium (z banków, które odwiedziliśmy) daje jakikolwiek kredyt osobie bedącej na ryczałcie... W innych bankach kwoty ewentualnie udzielonego kredytu były poprostu śmieszne Dlatego jesteśmy poprostu zdani na Santandera...
    Sami załatwialiście formalności czy z pomocą jakiegoś magika od kredytów? I jak one przebiegały, tzn. czy nie było większych problemów formalnych?

    Pozdrawiam serdecznie
    dziennikiiiiikomentarze
    Dzieci są takie słodkie, gdy są małe, że ma się je ochotę zjeść.
    Potem się żałuje, że się tego nie zrobiło....

  18. #3098

    Domyślnie

    Witajcie

    Troche mnie nie bylo i widzę, że temat się przyjoł apropos kredytów, dobrze zauważył Arekk, że niedługo i tak wejdziemy w strefe euro i wtedy co.......
    wchodzi na to, że teraz brać tylko w CHF...??????
    Piotr, czy mógłbyś się wypowiedzeic

    Fajnie ze juz mam wyjasniona sprawe z ogrzewaniem podlogowym nad ktorym sie równiez zastanawialm,moze napisze ktos kto juz uzywa w praktyce takie ogrzewanie i opisze nam jak sie to sprawdza, czy podlogach drewnianych, płytkach

  19. #3099
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie grubosc bala

    Cytat Napisał doraz
    Cytat Napisał zbysiek4
    witam ja dzis jestem po rozmowie z doradca finansowym ...i najlepsze warunki na 200 000 sa w multibanku.....i najszybsza procedura oraz oprocentowanie w chf
    a tak wogole budujemy sie od 20.10.2007 pod piasecznem bal 16 mysle ze calosc wyniesie nas pod klucz juz 300 000 zdjecia przesle pozniej . mamy
    juz fundamenty.....kanalizacje...wode....studnie....po zwolenie na budowe!!!!
    Bal 16 ? Czyżby kolejny budowniczy ze Stolluxem ? Bal 16, a więc przewidziane ocieplenie z wełny, a bal jest prostokątny ?
    Ja taką wersję planuję, ale ostatnio zostały mi posiane w głowie wątpliwości.
    Czy nie lepiej byłoby z bala 24 cm i nie bawić się w dodatkowe ocieplenia ?
    Pamiętaj że cieńszy bal też kosztuje...tzn. pieniądze i czas, bo potem taki cienki balik (np 10 czy 12, czy 14) trzeba wołać kolejną ekipę aby ociepliła, zaizolowała róznego typu foliami i wykończyła płytami G-K, lub drewienkiem..a kasiorka i czas leci...oj leci jak holercia...
    PLUSEM-w takim wykończeniu jest to że możesz mieć pare ścian kolorowych- i pomalować na dowolny kolorek i poczuć się jak w murowanym... ,- jeśli ktoś nie lubi za dużo drewna...... ,
    MIUSEM-to tak jak pisałam kasa, czas, i pare kolejnych ekip od wykończeń!!

    PLUSEM bala np. 24, -placisz więcej ale masz to odrazu jak tylko powstaje domek, jak postawią ci juz ściany to nie zajmujesz się więcej tymi ścianami (no może tylko jak robisz instalacje, i ew. malowanie lub olejowanie wewnątrz- ale to można zrobić i potem i samemu)

  20. #3100
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał MODLISHKA
    Witajcie

    Troche mnie nie bylo i widzę, że temat się przyjoł apropos kredytów, dobrze zauważył Arekk, że niedługo i tak wejdziemy w strefe euro i wtedy co.......
    wchodzi na to, że teraz brać tylko w CHF...??????
    Piotr, czy mógłbyś się wypowiedzeic
    Mógłbym.
    JEśLI wejdziemy do euro , to faktycznie znika problem ryzyka kursowego CHF-PLN.
    Tylko czy dzisiaj można mówić o ryzyku kursowym? Złotówka się umacnia i pewnie będzie się umacniać.Przez to realny dług wobec banku się zmniejsza. Oprocentowanie kredytów we frankach jest jakieś 2% niższe niż w złotówkach .Rata przy kredycie 200.000 na 20 lat jest niższa 0 ok.150 zł/m-c. Wniosek : płacę mniej i szybciej spłacam. Nic tylko brać kredyt w CHF. Ale jest kilka "ale".. :Złotówka może przestać się umacniać , Szwajcarzy mogą podnieść stopy procentowe bardziej niż my i wzrośnie oprocentowanie , no i jest jeszcze strata na różnicy kursów kupna i sprzedaży .
    Wg mnie jest tak: jeśli kredyt na dłższy czas i jest możliwość bezpłatnego przewalutowania , kwota większa niż 200.000 to CHF ;
    Jeśli kredt ma byc tylko na kilka lat , lub kwota jest niska to dla spokoju PLN.
    A-ha : Zeby dostać kredyt we frankach trzeba mieć ok 20% większe dochody niż przy tej samej kwocie w PLN.
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

Strona 155 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony