dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 156 z 693
Pokaż wyniki od 3.101 do 3.120 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #3101

    Domyślnie Re: najlepszy kredyt w multibanku

    Cytat Napisał doraz
    Cytat Napisał zbysiek4
    witam ja dzis jestem po rozmowie z doradca finansowym ...i najlepsze warunki na 200 000 sa w multibanku.....i najszybsza procedura oraz oprocentowanie w chf
    a tak wogole budujemy sie od 20.10.2007 pod piasecznem bal 16 mysle ze calosc wyniesie nas pod klucz juz 300 000 zdjecia przesle pozniej . mamy
    juz fundamenty.....kanalizacje...wode....studnie....po zwolenie na budowe!!!!
    Bal 16 ? Czyżby kolejny budowniczy ze Stolluxem ? Bal 16, a więc przewidziane ocieplenie z wełny, a bal jest prostokątny ?
    Ja taką wersję planuję, ale ostatnio zostały mi posiane w głowie wątpliwości.
    Czy nie lepiej byłoby z bala 24 cm i nie bawić się w dodatkowe ocieplenia ?
    bal 16....widzialem u goscia ktory mial 16 ale ta 16 jest szeroka 40 cm
    trudno wloze troszke w welne i folie....ale mam nadzieje ze 300 000 zrobie pod klucz poniewaz za drewno pierwszy gatunek i robocizna wydam ok 100 000 a potem???albo wezme ekipe albo sami cos z tesciem wymyslimy...bo musze sie pochwaic ze bloczki sami zesmy wymurowali a roznica w terenie bylo ze hoho nawet 40 cm .. ale sie udalo juz mam podloge a od poniedziałku 22.10 07 wchodzi ciesla...pozdr

  2. #3102

    Domyślnie

    Dziekuje Piotr ale nie myśl sobie, że to było ostatnie pytanie do Ciebie.....
    Nękanie dopiero sie zacznie jak załatwie pozwolenie na budowę hahahaha......

  3. #3103
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Pytajcie a bedzie Wam odpowiedziane !
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  4. #3104
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie Re: dom

    P.S.
    Gdyby ktoś miał problem z bankami , kredytami, itp to piszcie na priva

    Problem z bankami najczęściej polega na tym, że wg nich zarobki mamy za niskie.
    Zabezpieczenie w postaci domu+działki to 500 tys zł, chcemy kredyt na 100 tys, a bank stwierdzam, że za mało zarabiamy. Zamiast się cieszyć, że w razie czego ma ekstra 400tys. zł.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  5. #3105

    Domyślnie

    ANNJA,
    a jak po zrobieniu ścian z bala 24 cm wykonuje się instalacje ?

  6. #3106
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie inst

    Z tego co widzialam to poprostu w tych grubszych balach nawierca sie otwory i tam wpuszczasz kabelki....w takich specjalnych rurkach...
    Oczywiście musisz to robić bal po balu, ..bo inaczej jak położysz 10bali to nie dostaniesz sie zeby nawiercic te otwory na kable...(nie wiem czy te rurki nie nazywają się peszle.....ale mogłam z czymś innym pokręcic)...

    mam takie 1 zdjecie jak to wyglada..... moze jutro dorzuce na forum..
    ale to wszystko moje obserwacje z boku u kogos,...sami jeszcze tego nie robiliśmy.....
    ew. daj mi meila to wrzuce na meila to zdjecie..bedzie szybciej, u mnie strasznie wolno wchodza zdjecia

    A jak sie robi te kable w balu np. 10cm...to nie wiem..., ale wtedy trzeba ocieplać więc napewno poprostu pod płytami GK...

  7. #3107
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie Re: inst

    Cytat Napisał ANNNJA
    Z tego co widzialam to poprostu w tych grubszych balach nawierca sie otwory i tam wpuszczasz kabelki....w takich specjalnych rurkach...
    Oczywiście musisz to robić bal po balu, ..bo inaczej jak położysz 10bali to nie dostaniesz sie zeby nawiercic te otwory na kable...(nie wiem czy te rurki nie nazywają się peszle.....ale mogłam z czymś innym pokręcic)...

    mam takie 1 zdjecie jak to wyglada..... moze jutro dorzuce na forum..
    ale to wszystko moje obserwacje z boku u kogos,...sami jeszcze tego nie robiliśmy.....
    ew. daj mi meila to wrzuce na meila to zdjecie..bedzie szybciej, u mnie strasznie wolno wchodza zdjecia

    A jak sie robi te kable w balu np. 10cm...to nie wiem..., ale wtedy trzeba ocieplać więc napewno poprostu pod płytami GK...
    U nas też elektryk polecony przez firmę proponował wiercenie w balu, ale jakoś tak raz żal nam było "kaleczyć" bale a dwa trochę strach tak mimo iż kable w peszelu w drewnie puszczać.
    Mąż z lokalnym elektrykiem rozwiązali to tak: kable do gniazdek idą w podłodze a gniazdka umieszczone są nad samą listwą przypodłogową, w listwie wycięty jest rowek na kabel, tam gdzie gniazda są wyżej tzn. w kuchni kabel zamaskowany jest listewką / narazie jest plastikowa ale docelowo będzie drewniana, choć za piecem i tak prawie ta listewka jest niewidoczna.
    Do wyłączników zaś kable prowadzone są w futrynie i wyprowadzone przy opasce futryny, w opasce tak jak w listwie przypodłogowej jest otwór na wyprowadzenie kabla.

    Na poddaszu ściany szkieletowe, już nie ma problemu bo tak jak napisała ANNNJA, kable idą w ociepleniu i wychodzą w tam gdzie są potrzebne.

    No nareszcie nasze"kablowisko" zostało opanowane i w szystkie kable zamknięte w szafce
    Tyle tego było


    pozdrawiam

    Edzia

  8. #3108
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie kable

    WITAJ EDZIA>>....

    jeju....ileż kabli,.....!! jestem w szoku że aż tyle tego potrzeba!!!!!!!!
    Edzia-...dobry ten wasz pomysł, ale czy nawet tam gdzie macie terakote to te kable też idą podłogą,- czyli w betonie pod płytkami???

  9. #3109
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie Re: kable

    Cytat Napisał ANNNJA
    WITAJ EDZIA>>....

    jeju....ileż kabli,.....!! jestem w szoku że aż tyle tego potrzeba!!!!!!!!
    Edzia-...dobry ten wasz pomysł, ale czy nawet tam gdzie macie terakote to te kable też idą podłogą,- czyli w betonie pod płytkami???
    ANNNJU

    Tyle tego trzeba, bo nie ma puszek, od każdego punktu wychodzi osobny kabel.

    Myślę, że przy terakocie też da się zastosować "nasze" rozwiązanie, bo przecież nie będziesz kładła płytek do samej ściany, ale istotne czym będziesz wykańczać, cokolikiem z terakoty czy drewnianą listwą przypodłogową?

    pozdrawiam

    Edzia

  10. #3110

    Domyślnie Re: kable

    Cytat Napisał EDZIA
    Cytat Napisał ANNNJA
    WITAJ EDZIA>>....

    jeju....ileż kabli,.....!! jestem w szoku że aż tyle tego potrzeba!!!!!!!!
    Edzia-...dobry ten wasz pomysł, ale czy nawet tam gdzie macie terakote to te kable też idą podłogą,- czyli w betonie pod płytkami???
    ANNNJU

    Tyle tego trzeba, bo nie ma puszek, od każdego punktu wychodzi osobny kabel.

    Myślę, że przy terakocie też da się zastosować "nasze" rozwiązanie, bo przecież nie będziesz kładła płytek do samej ściany, ale istotne czym będziesz wykańczać, cokolikiem z terakoty czy drewnianą listwą przypodłogową?

    pozdrawiam

    Edzia
    A to miejsce , które jest na zdjęciu z taką masą kabli, to rozumiem ,że jest to punkt zborny czyli miejsce na szafkę z licznikiem i bezpiecznikami ?
    A może lepiej byłoby rozwiązać "światło" przy pomocy pilota , czyli bez okablowania w takiej ilości ?

    A jakiej grubości jest ten bal na fotce ? Ze Stolluxu ? Czy była określona klasa drewna ? Jaka ?

  11. #3111
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie Re: kable

    Cytat Napisał doraz

    A to miejsce , które jest na zdjęciu z taką masą kabli, to rozumiem ,że jest to punkt zborny czyli miejsce na szafkę z licznikiem i bezpiecznikami ?
    A może lepiej byłoby rozwiązać "światło" przy pomocy pilota , czyli bez okablowania w takiej ilości ?

    A jakiej grubości jest ten bal na fotce ? Ze Stolluxu ? Czy była określona klasa drewna ? Jaka ?
    Doraz
    Tak to miejsce w którym obecnie umieszczona jest szafka z bezpiecznikami a licznik w skrzynce na zwenątrz
    Przez jakiś czas tzn. ponad rok mieliśmy rozwiązanie światła na pilota. Ma to swoje plusy i minusy.
    Plus to wygoda, bo z każdego miejsca praktycznie możesz zaplić, zgasić światło no i brak wyłączników w ścianach.
    Minus to problem jak akurat gdzieś pilot się zadział , długo nie mogłam zapamiętać który guziczek co zapala, czasem zapaliłam światło w całym domu zanim trafiłam na właściwy, zdarzało się, ze zapomniało się wyłączyć omyłkowo włączone światło. No i goście zawsze mieli problem z zapaleniem i zgaszeniem światła w łazience.
    A klasyczny wyłącznik w ścianie zawsze jest pod ręką,

    Bal na fotce to grubość 22 cm firmy Stollux, klasa drewna nie była określona, ale mieliśmy taki niezapisany w umowie punkt, że ma to być drewno ze ścinki zimowej...

    pozdrawiam

    Edzia

  12. #3112
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie okna

    Z obserwacji moich wynika że prawie wszyscy bedziecie mieć okna w kratki....- ze szprosikami oczywiście mam na myśli...
    o kurcze, to my jakoś nie mieścimy się w te ramki i bedziemy mieć inaczej,.....
    i mam nadzieję że powiem za ROK-.... JEST OK bez szprosów!!!

    Skłaniamy się na Urzedowskiego.... , chociaż ma troche czerwone te okna, ale przy grafitowym dachu to bedzie OK,
    wrzuce wieczorem zdjęcia tej czerwieni....., albo Marchewki....
    może ktoś jeszcze bedzie zaraz kupował -bzw. zamawiał jego okna to może możnabyłoby celem wiekszych rabatów dać razem to zamówienie??
    a może ktoś dorzuci zdjęcia jeśli ma swoje czeronawe, mahoniowe, meranti, teak etc..okienka???

  13. #3113
    Piotr Wlezień
    Guest
    Piotr Wlezień

    Domyślnie Re: dom

    Cytat Napisał Mały
    P.S.
    Gdyby ktoś miał problem z bankami , kredytami, itp to piszcie na priva

    Problem z bankami najczęściej polega na tym, że wg nich zarobki mamy za niskie.
    Zabezpieczenie w postaci domu+działki to 500 tys zł, chcemy kredyt na 100 tys, a bank stwierdzam, że za mało zarabiamy. Zamiast się cieszyć, że w razie czego ma ekstra 400tys. zł.
    Cześć z mojego doświadczenia to nie tylko zdolność kredytowa się liczy. Dzisiaj dostałem zgodę na kredyt w GE Money Bank, na który już nie liczyłem i załatwiłem w innym banku. Przyznali mi kredyt na 306 000 PLN z oprocentowaniem we frankach 6,6% . Motywując to tym, że działka jest rolna a to, że mam na siebie wydaną zgodę na zabudowę na 17 ar to ich nie obchodzi!
    Słyszałeś o większym absurdzie. Dla mnie to bank porównywalny do Prowidenta

  14. #3114
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    A w Kredyt Banku próbowałeś?

  15. #3115
    Piotr Wlezień
    Guest
    Piotr Wlezień

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sloneczko
    A w Kredyt Banku próbowałeś?
    Cześć
    Właśnie tam trafiłem i to co zajeło GE Money Bank 7 tygodni, w KB załatwiłem w dokładnie 34 godziny z minutami.
    A tak jakby ktoś chciał wiedzieć kto załatwia takie tanie kredyt 6,6% w CHF to jest to EXPANDER ci co się znają ale nie na kredytach

  16. #3116
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Znają się ale przecież oni też muszą zarobić
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  17. #3117

    Domyślnie Re: dom

    [quote="Piotr Wlezień"]
    Cytat Napisał Mały
    P.S.
    Gdyby ktoś miał problem z bankami , kredytami, itp to piszcie na priva

    Problem z bankami najczęściej polega na tym, że wg nich zarobki mamy za niskie.
    Zabezpieczenie w postaci domu+działki to 500 tys zł, chcemy kredyt na 100 tys, a bank stwierdzam, że za mało zarabiamy. Zamiast się cieszyć, że w razie czego ma ekstra 400tys. zł.
    Cześć z mojego doświadczenia to nie tylko zdolność kredytowa się liczy. Dzisiaj dostałem zgodę na kredyt w GE Money Bank, na który już nie liczyłem i załatwiłem w innym banku. Przyznali mi kredyt na 306 000 PLN z oprocentowaniem we frankach 6,6% . Motywując to tym, że działka jest rolna a to, że mam na siebie wydaną zgodę na zabudowę na 17 ar to ich nie obchodzi!

    co za absurd.......ja mam oferte na 20 lat w multibanku na 200 000 a oprocentowanie jest........duzooooo duzo nizsze i to jest najlepsza oferta na rynku a jak ktos chce moge mailem podac oprocentowanie......super sprawa polecam

    a teraz co do mojej budowy.....w piątek przywoża mi bale i bede koczował dzień i noc żeby mi nie znikneły z mojej ogrodzonej działki do poniedziałku....a w poniedziałek papa pod bal i ruszamy......acha i jeszcze jedno znacie metode ocieplania miedzy balami pianką silikonową ? podobna lepsza metoda niż wełna i folia......

  18. #3118

    Domyślnie Re: dom

    Cytat Napisał zbysiek4
    a teraz co do mojej budowy.....w piątek przywoża mi bale i bede koczował dzień i noc żeby mi nie znikneły z mojej ogrodzonej działki do poniedziałku....a w poniedziałek papa pod bal i ruszamy......acha i jeszcze jedno znacie metode ocieplania miedzy balami pianką silikonową ? podobna lepsza metoda niż wełna i folia......
    Najwieksza wada welny to jej 'fruwanie'. Dlatego wewnatrz nalezy welne zaslonic lub usunac spomiedzy bali - przy ocieplaniu tak czy inaczej bedzie zaslonieta, ale przy odkrytych balach bylby to duzy problem.

    Druga wada welny to chloniecie wilgoci. Bale drewniane nie sa nigdy co do milimetra ze soba spasowane, wiec jesli do szczeliny dostanie sie wilgoc, to bedzie chlonieta przez welne, co obnizy jej wlasnosci izolacyjne. Z drugiej strony welna szybko wysycha, wiec az tak duzej tragedii nie powinno byc.

    A co to za pianka silikonowa? Mozesz napisac wiecej?

  19. #3119
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie bale

    Zbysiek4, więc jak już przyjadą te TWOJE bale to nie zapomnij o nas....!!!

    a teraz do wszystkich: jakie dajecie kominy?? robicie standard z cegły czy systemowy i tak jak "Radek???

    BANK-....,narazie odłożyłam bo biegam za oknami...
    prym wiodą PKO i ew........ lukasBANK,i mBANK-ale z tymi 2-ma ostatnimi ofertami nie zaznajamiałam się za bardzo, więc to jeszcze przed nami....
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  20. #3120

    Domyślnie Re: dom

    6,6% to "Wołomin" ma lepsze warunki

Strona 156 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony