dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 157 z 693
Pokaż wyniki od 3.121 do 3.140 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #3121
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie Re: dom

    Cytat Napisał Piotr Wlezień
    Cytat Napisał Mały
    P.S.
    Gdyby ktoś miał problem z bankami , kredytami, itp to piszcie na priva

    Problem z bankami najczęściej polega na tym, że wg nich zarobki mamy za niskie.
    Zabezpieczenie w postaci domu+działki to 500 tys zł, chcemy kredyt na 100 tys, a bank stwierdzam, że za mało zarabiamy. Zamiast się cieszyć, że w razie czego ma ekstra 400tys. zł.
    Cześć z mojego doświadczenia to nie tylko zdolność kredytowa się liczy. Dzisiaj dostałem zgodę na kredyt w GE Money Bank, na który już nie liczyłem i załatwiłem w innym banku. Przyznali mi kredyt na 306 000 PLN z oprocentowaniem we frankach 6,6% . Motywując to tym, że działka jest rolna a to, że mam na siebie wydaną zgodę na zabudowę na 17 ar to ich nie obchodzi!
    Słyszałeś o większym absurdzie. Dla mnie to bank porównywalny do Prowidenta
    Dostałem własnie ofertę z PKO BP - w złotówkach 5,5%, a w CHF ok. 4,7%.I to jako stały klient.
    W Sółdzielczym w Rumii jest bez łaski ok. 5,5% w złociszach.
    Kombinuje jeszcze przez przyjaciółkę z zagranicznej f-y siedzącej ostro w doradztwie bankowym. Zobaczymy...
    Zbysiek - daj znać co z tą pianką, bo za tydzioeń/dwa zaczynam swoja puzzlową układankę. Na razie mam plana na maty lniane ze Stilo.Ewentualnie własnie na wełnę.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  2. #3122

    Domyślnie

    Witam w gronie balowiczow!!!! bardzo sie ciesze, ze znalazlam to forum, przeszlam przez 40 stron i znalazlam wiele cennych informacji. Mam nadzieje, ze z Wasza pomoca i doswiadczeniem rozwieje sie wiele moich watpliwosci

    Mam juz zakupiona piekna dzialke w Beskidzie Malym, wiem, ze chce wybudowac dom z bali conajmniej 24 z mszeniem bez ocieplenia i koniecznie dach z trzciny!!!!! plan domu w glowie i na papierze.... bedzie to na pewno projekt indywidualny. Jestem obecnie na etapie szukania wykonawcy i architekta......mam namiary na firme Moj dom w Cieszynie i pana Zenona Sitka z Istebnej firma Projekty Domow. Czy ktos moze mial stycznosc, badz slyszal cos o powyzszych pracowniach, ile mniej wiecej musze liczyc na projekt indywidualny?

    Czy kros z Was slyszal opinie o firmach Ciesielstwo z Koniakowa pan Jan Michałka badz o firmie Markos z Istebnej?

    Nie wiem czy pokazuje sie tu jeszcze Edzia- czy mozesz napisac ktory to Twoj domek na stronce Stolluxu?

    pozdrawiam serdecznie

  3. #3123

    Domyślnie

    Po wizycie w Open Finance.
    Kredyt 300.000zł
    Wartość działki(zabezpieczenie) 150000zł.

    Padło na polbank

    oprocentowanie >3,75%
    Na 40 lat
    raty stałe
    waluta franek

  4. #3124

    Domyślnie

    Cytat Napisał Red72
    Po wizycie w Open Finance.
    Kredyt 300.000zł
    Wartość działki(zabezpieczenie) 150000zł.

    Padło na polbank

    oprocentowanie >3,75%
    Na 40 lat
    raty stałe
    waluta franek
    Odwiedzilam Open Finance i rowniez dowiadywalam sie o te sama kwote..wszystko to samo, tyle ze na 30 lat, rata miesieczna miala wynosic ok.1800zl. Jezeli mozesz to mi napisz,jaka przewiduja wysokosc raty przy 40 latach?
    Pozdrawiam

  5. #3125
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kruszon11
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Red72
    Po wizycie w Open Finance.
    Kredyt 300.000zł
    Wartość działki(zabezpieczenie) 150000zł.

    Padło na polbank

    oprocentowanie >3,75%
    Na 40 lat
    raty stałe
    waluta franek
    Nie żebym się czepiał ale o Polbanku naczytałem się sporo....... niedobrych rzeczy. Na internetowym forum gazeta.pl jest osobny dział, radziłbym sprawdzić, bo opinie ludzi, którzy się z nimi zetknęli mogą być pomocne. Nie, żebym mącił, ale warto się upewnić, w końcu to 40 lat.....

    http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=46441

  6. #3126

    Domyślnie

    Agnieszka Czarna stan w polbanku na wczoraj >rata 1302zł na okres 40 lat.(oczywiście franek,więc będzie liczył się kurs).

    A co do opinii na temat banku,jest mi to obojętne.Podpisuję umowę,sprawdzoną pod każdym względem(prawnik) i to tyle.To ja biorę od nich kasę a nie oni ode mnie.
    ps.

    Przedstawiłem najlepsze rozwiązanie(...) ,tak jak pisałem powyżej.Oczywiście na dzień dzisiejszy


    Aktualnie mam wszelkie wyliczenia na:

    millenium,polbank,fortis,mBank

  7. #3127
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie bank

    To ja poprosze wyliczenie na mBANK i jeśli masz to jakich dokumentow chcą koniecznie...(lista jest długa, ale może nie wszystko chcą z tego co na swoich stronach piszą???)
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  8. #3128

    Domyślnie

    ANNNJA to ja poproszę maila.Nie ma sensu tu tego wypisywać.Wyślę Ci do
    kalkulację mBanku.

  9. #3129
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kruszon11
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    357

    Domyślnie

    ja z kolei mogę służyć wyliczeniami przy kwocie 235k z Polbanku, Lukasa, Fortis, BOŚ, ING, KredytBanku, mBanku i Nordea. W PLN i CHF. Zrobionymi przez OpenDirect.

  10. #3130

    Domyślnie multibank na 30 lat

    Cytat Napisał kruszon11
    ja z kolei mogę służyć wyliczeniami przy kwocie 235k z Polbanku, Lukasa, Fortis, BOŚ, ING, KredytBanku, mBanku i Nordea. W PLN i CHF. Zrobionymi przez OpenDirect.
    tak jak pisałem 200 000 na 30 lat oprocentowanie 3.94 chf a wyskoosc 1 raty 1800 potem 1500 i malejąco
    a co do mojego domu to jutro rano przywożą nam bale i koczuje na dzialce 3 dni
    a co do metody ocieplania na pianke to podobno jest to najnowsza metoda , wierci sie dziurki malutkie tak aby mogł wejść wężyk do środka..
    ile takich pianek może pojsć to nie wiem,,, ale mysle ze duzo
    ale czymze jest duzo i jakies 800-1000 pln za solidne ocieplenie bali ,,,,
    wada drogie
    zaleta nie chlonie wilgoci i pianka dochodzi wszedzie i nie potrzeba ani folii ani welny....
    tak robi moj ciesla i chyba sie zdecyduje,,, bo jak mi bedzie cieplo uciekalo np 15 procent bez tego to wiem ze po roku czy dwoch mi to sie zwroci
    a i mam pytanko do admina jak sie wkleja zdjatka albo jak zrobic swoj dziennik na necie pozdr balowiczow ula i zbyszek

  11. #3131
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie dom

    czymżesz jest 800-1000 PLN za piankę w porównaniu do mojej wełny...za 6000PLN ?????
    jak sie robi link- przypis do dziennika i jak wklejać zdjęcia masz na samym początku w linkach "dzienniki" wyjaśnione.....-
    przyznam że trzeba się skupiać w ciszy i spokoju żeby to zrozumieć, i dokonać wpisów...ale możliwe!!
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  12. #3132
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Hmmm... a gdyby tak zwykłą piankę? Wtłaczana przez spłaszczoną rurkę?
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  13. #3133

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały
    Hmmm... a gdyby tak zwykłą piankę? Wtłaczana przez spłaszczoną rurkę?
    Podejrzewam, ze sie pokruszy na skutek ruchow drewna. Moze tez zahamowac naturalne osiadanie bali - skoro pianka mocuje sie okna, to pewnie i 'zamocowac' bale potrafi Takie sa moje przypuszczenia.

  14. #3134

    Domyślnie

    witam po długiej nieobecności, ale tu się dzieje...
    A ja mam już w łapce umowę przedwstępną z Trochanowskim i jak bozia da to ruszymy w czerwcu. Termin ostateczny na wykonanie mamy październik 2008. Obyśmy zdążyli latem bo na gwiazdkę marzy mi się mieszkanie we własnym domku. Może być nawet zrobiony jeden pokój i już mi wystarczy
    Co do ocieplenia tą pianką to może to i dobry pomysł. Coś mi się kojarzy że firma Osada z Wrocławia ociepla pianką, ale mogę się mylić. My będziemy mieć wełnę owczą bo nasz wykonawca robi tak jak buduje się w Kanadzie. Zresztą tam się uczył tego fachu
    Ponoć też w Skandynawii ocieplają wełną owczą więc coś w tym musi być, jednak budownictwo drewniane u nich zdecydowanie bardziej rozwinięte niż u nas. Jako nie fachowiec nie zajmuję kategorycznego stanowiska, piszę co słyszałam. A wiadomo "każda matka własne dzieci chwali"

  15. #3135
    Piotr Wlezień
    Guest
    Piotr Wlezień

    Domyślnie Re: dom

    Cytat Napisał Mały
    Cytat Napisał Piotr Wlezień
    Cytat Napisał Mały
    P.S.
    Gdyby ktoś miał problem z bankami , kredytami, itp to piszcie na priva

    Problem z bankami najczęściej polega na tym, że wg nich zarobki mamy za niskie.
    Zabezpieczenie w postaci domu+działki to 500 tys zł, chcemy kredyt na 100 tys, a bank stwierdzam, że za mało zarabiamy. Zamiast się cieszyć, że w razie czego ma ekstra 400tys. zł.
    Cześć z mojego doświadczenia to nie tylko zdolność kredytowa się liczy. Dzisiaj dostałem zgodę na kredyt w GE Money Bank, na który już nie liczyłem i załatwiłem w innym banku. Przyznali mi kredyt na 306 000 PLN z oprocentowaniem we frankach 6,6% . Motywując to tym, że działka jest rolna a to, że mam na siebie wydaną zgodę na zabudowę na 17 ar to ich nie obchodzi!
    Słyszałeś o większym absurdzie. Dla mnie to bank porównywalny do Prowidenta
    Dostałem własnie ofertę z PKO BP - w złotówkach 5,5%, a w CHF ok. 4,7%.I to jako stały klient.
    W Sółdzielczym w Rumii jest bez łaski ok. 5,5% w złociszach.
    Kombinuje jeszcze przez przyjaciółkę z zagranicznej f-y siedzącej ostro w doradztwie bankowym. Zobaczymy...
    Zbysiek - daj znać co z tą pianką, bo za tydzioeń/dwa zaczynam swoja puzzlową układankę. Na razie mam plana na maty lniane ze Stilo.Ewentualnie własnie na wełnę.
    Podzieliłem kredyt na 2 części jedną na działkę 52 tys w KB 6% w PLN a jeśli chodzi o kredyt na dom to mam jeszcze czas do grudnia i zobaczę co zrobię. Ale najbardziej zdenerwował mnie Expander który załatwiał kredyt przez 2 miesiące i załatwił w GE money bank za 6.6 w CHF. Zrozumiałbym jakbym miał jakąś skomplikowaną sytuację a tu moją zdolność kredytową w KB wyceniono na 500 000 PLN na 20 lat. No cóż chyba Expander i GE chcą zarobić na swoje reklamy. A Expander w tej chwili oceniam na poziomie Providenta.
    Ale już mam to za sobą

  16. #3136
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie Re: ogrzewanie podłogowe a deski podłogowe - praktyka!!!

    Cytat Napisał PawEla
    WItajcie. Do użytkowników-balowiczów którzy mają ogrzewanie podłogowe: jak wychodzi z praktyki czy podłoga zrobiona z desek (jodła/ świerk) nie rozsycha się? Bo sie zastanawiam nad podłogówka w całej chacie.....
    Poczytaj tutaj : http://forum.muratordom.pl/viewtopic...529982#1529982
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  17. #3137

    Domyślnie Re: ogrzewanie podłogowe a deski podłogowe - praktyka!!!

    Cytat Napisał piotr.nowy
    Cytat Napisał PawEla
    WItajcie. Do użytkowników-balowiczów którzy mają ogrzewanie podłogowe: jak wychodzi z praktyki czy podłoga zrobiona z desek (jodła/ świerk) nie rozsycha się? Bo sie zastanawiam nad podłogówka w całej chacie.....
    Poczytaj tutaj : http://forum.muratordom.pl/viewtopic...529982#1529982
    Witam mam pytanko. Zastanawiam się nad ogrzewaniem w domu z bala. Słyszałem wiele sprzecznych opinii. Ja na chwilę obecną planuję kominek z gorącym nadmuchem powietrza, do tego system solarny do ogrzewania wody latem. Prawdopodobnie też założę małą wężownicę na piecyk po to aby mieć ciepła wodę zimą. Rezygnuję z drugiego pieca i komina. No i tytaj mam szereg opini tzw. "FACHOWCÓW" jedni twierdzą że w domu musi być drugi system grzewczy inni że nie. Proszę o wasze spostrzeżenia z praktyki jak już ktoś ma dom.

  18. #3138
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcin_aneta

    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    138
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    dobra wiadomosc !!!
    bal 25cm
    na zewn +6st
    przyjechalem zawieszac karnisze napalilem w kozie i po ok 3h wewn mam ok 25st az sie goraco zrobilo... a na poddaszu... ukrop

    niestety przez zime koza bedzie naszym jedynym zrodlem ciepla ale chyba damy rade przezimowac...

  19. #3139
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar agagaj
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie Re: ogrzewanie podłogowe a deski podłogowe - praktyka!!!

    Cytat Napisał Tomasz Walczuk
    Witam mam pytanko. Zastanawiam się nad ogrzewaniem w domu z bala. Słyszałem wiele sprzecznych opinii. Ja na chwilę obecną planuję kominek z gorącym nadmuchem powietrza, do tego system solarny do ogrzewania wody latem. Prawdopodobnie też założę małą wężownicę na piecyk po to aby mieć ciepła wodę zimą. Rezygnuję z drugiego pieca i komina. No i tytaj mam szereg opini tzw. "FACHOWCÓW" jedni twierdzą że w domu musi być drugi system grzewczy inni że nie. Proszę o wasze spostrzeżenia z praktyki jak już ktoś ma dom.
    Znam starszych ludzi, którzy przemieszkali 6 lat w drewniaku ogrzewanym tylko kominkiem z DGP. Nie narzekali Gdy pojawiła się możliwość podłączenia do gazu sieciowego, zakupili piec z zamkniętą komorą spalania - wylot spalin i nawiew powietrza bezpośrednio przez ścianę zewnętrzną z pominięciem komina went. Inwestycję potraktowali jako przyszłościową - na czasy, gdy oboje nie będą mieli siły rozpalać w kominku

    Z doświadczenia w moim remontowanym niegdyś domu murowanym 90 m2...
    Kominek bez DGP 12 KW, wiele nieszczelności w budynku nieocieplonym, 5 osób (w tym trójka malutkich dzieciaczków)... A wszystkim cieplutko
    Jedynie mroźnymi nocami wychładzało się tak bardzo, że mąż prędziutko prowadził nową instalację CO z podłączeniem do istniejącego już w piwnicy wymiennika ciepła z mpecu..
    Myśleliśmy zaraz po zakupie i podłączeniu kominka o rezygnacji z mpecu z uwagi na wysokie stałe opłaty. Gdyby dom był bardziej szczelny, może pozostalibyśmy jedynie przy kominku. ale doszliśmy do wniosku, że warto zachować jakąś alternatywę grzewczą, choćby na czas wyjazdu (lub okresowego lenistwa) Tym bardziej, że mpec był jednocześnie źródłem c.w.u. i nie mieliśmy ochoty inwestować w elektryczne podgrzewacze wody.

    Moim zdaniem warto prócz kominka zaplanować dodatkowo inny system grzewczy (a nie należę do przesadnie wygodnych), będący niezależnym od kominka źródłem ciepła i c.w.u. - nigdy nie przewidzisz swojej sytuacji za 5 czy 10 lat..
    Z drugiej strony rozwiązanie, o którym mówisz, wydaje mi się być w 100 % sensowne. Pytanie tylko, czy koszt instalacji solarnej do c.w.u. nie będzie relatywnie zbyt wysoki w stosunku do zainstalowania pieca gazowego z zamkniętą komorą (odchodzi budowa komina), który możesz potraktować początkowo jako podgrzewacz c.w.u., później w miarę potrzeb ewentualnie rurki i kaloryferki??

    Chyba, że nie masz gazu sieciowego

    PS. W nowym domku z bali stawiam na kominek + mpec, czyli dokładnie to samo sprawdzone rozwiązanie.
    dziennikiiiiikomentarze
    Dzieci są takie słodkie, gdy są małe, że ma się je ochotę zjeść.
    Potem się żałuje, że się tego nie zrobiło....

  20. #3140

    Domyślnie

    Pytanie: Jak sie teraz ksztaltuje cena m2 dom z bala o srednicy 30cm?
    Czy liczy sie tylko powierzchnie zabudowy (dom z zamieszkalym poddaszem do 8m wysokosci) czy tez po podlogach??? Stan z dachem i oknami Bede wdzieczny za pomoc. W najblizszym czasie chce podpisac umowe z wykonawca i musze zebrac troche informacji.

Strona 157 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony